Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Każdy powód jest dobry

Każdy powód jest dobry

Money.pl / 2006-07-12 18:24
Komentarze do wiadomości: Każdy powód jest dobry.
Wyświetlaj:
darek462 / 2006-07-12 20:13
Dzisiaj rozpocząłem grę na kontraktach (pierwsze moje DT na kontraktach, dostęp mam od wczoraj).
Adrenalina ... - nie wiem jak co ... !!!.
Dzisiaj nie potrafiłem śledzić, ani informacji, ani Waszych "postów".
Mój wynik:
- 14 zawartych transakcji.
- 2 krótkie pozostają otwarte.
- dzienne rozliczenie wykazuje drobną stratę (to te 2 krótkie).
Nie sugerujcie się pozycją, którą zająłem (dla mnie, to było tylko DT).
Zaczynam rozumieć Wszystkich, którzy mieli odwagę wejśc na rynek terminowy.
Piszę to ponieważ, to Wy byliście moimi nauczycielami na GPW (od października 2005).
gabrik / 2006-07-12 22:38 / portfel / Wierny Forumowicz
z dobrego serca zostaw kontrakty nigdy nie wyjdziesz w ogólnym rozrachunku na plus.
darek462 / 2006-07-13 08:45
Dziękuję, Gabrik, za radę.
Sam, też nie polecam kontraktów nikomu... (to zabawa ze stadem rekinów).
Czytałem twoje posty z uwagą... (z sympatią...).
Kristoff / 2006-07-12 21:07
Fajnie ale (może mi się wydaje) DT polega na tym, że zamyka się wszystkie pozycje a nie zostawia coś na jutro.
Jest takie powiedzenie o DT, że te pozycje które zostają otwarte, to te które na zamknięciu przyniosłyby straty. Z jednej strony życzę Ci wyjścia z krótkimi na plus, z drugiej sobie życzę dalszych wzrostów, a to chyba nie do pogodzenia ;)
darek462 / 2006-07-12 21:16
Chyba masz rację. Muszę się wiele nauczyć, również poprawnej terminologii.
gabrikk / 83.24.20.* / 2006-07-12 19:27
Panie Danielu padają pod Pana adresem różne zarzuty a ja jeśli można mam tylko prośbę o próbę zabrania przez pana głosu w sprawie nie czy urośnie czy spadnie tylko kto Pana zdaniem(jeśli są jakieś przesłanki aby to wiedzieć czy tylko można zgadywać) kupuje akcje z wigu20 :
1 zachodni fundusz lub fundusze w celu spekulacyjnym
2 polski fundusz bo zachodu już nie ma i sami jesteśmy na swoim podwórku
3 inna możliwość
P.S.Biorąc pod uwagę sytuację na świecie tzn. ceny surowców,poziomy stóp,deficyt USA,zachowania innych giełd,kursy walut itp. jakie tak naprawdę są realne fakty za dalszym wzrostem rynków czy jednak są przesłanki za ich zachamowaniem. Nie mam wykształcenia ekonomicznego i nie wszystko potrafię odpowiednio zinterpretować.

pozdrawiam i dziękuję. ewentualnie podałem dziś w moim poście adres email
Daniel Gąsiorowski / 2006-07-12 20:41 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Co do zarzutów to "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził." A teraz odpowiedź.

W tej chwili mamy spekulę, tyle że w dużej skali. Ograniczając się do GPW, to pod koniec czerwca ewidentnie wyciągały indeks TFI z naszego rynku. Mam taką prywatną opinię, że widząc jakie to proste do gry w lipcu wkroczył prywatny kapitał. Jest kilka takich prywatnych funudzy w naszym kraju, które nie muszą się spowiadać klientom i KPWiG w co inwestują. Ewentualnie ktoś z zagranicy, ale znający nasze realia. Udział TFI w obecnym wzroście jest wykluczony.

Teraz jednak zrobił się za duży ruch by dostrzec działania owego byczka. Po prostu weszli gracze, ktorzy chcą się podłączyć. Zabawa może portwać nawet do sierpnia, ale czym bliżej posiedzenia FED, tym będzie nerwowiej.
jędrzej / 2006-07-13 00:58 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jeśli mogę i ja się wciąć. Moim zdaniem w tej zabawie bierze też udział ktoś z zagranicy, albo przynajmniej ktoś kto trzyma gotówkę w walucie. Po pierwsze osłabianie złotówki zostało zahamowane, a po drugie było parę dni z taką korelacją wahań kursu i W20, że aż dziw brał.
Myślę, że posiedzenie FED może być dobrym pretekstem, ale do zupełnie czego inego. Wszyscy spodziewają się podwyżki stóp, będą więc obstawiać spadki indeksów, żeby zarobić na kontraktach trzeba będzie zrobić coś wbrew logice.
JA / 2006-07-12 22:10 / Tysiącznik na forum
racja racja święta racja,od jakiegoś czsu panie Danielu zgadzam się z wiekszością komentarzy aż mnie dziw bierze bo zazwyczaj miałem odmienne zdania od analityków ale czasy nastały, że już się z innymi zgadzam
tomeks / 2006-07-12 20:22 / Bywalec forum
jak tu nie stawiać zarzutów panu Danielowi skoro większość jego komentarzy giełdowych jest po prostu nijaka
JA / 2006-07-12 22:14 / Tysiącznik na forum
oj tomeks a może po prostu nie rozumiesz co czytasz albo nie rozumiesz mechanizmów rynkowych , nie bierz do siebie że chce ci dokuczyć ale może warto popatrzeć na to co patrzysz z innej strony i spróbować coś dostrzeć? czy prowadzisz jakieś swoje anlizy swoich inwestycji i rynku? tygodniowe miesięczne czy roczne - warto się samemu w to pobawić i porównać z tym co mówią wszyscy święci:)
orzeł / 2006-07-12 19:38 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
przepraszam Gabrikk bom przecież nie Daniel :)
gabrik / 2006-07-12 19:50 / portfel / Wierny Forumowicz
to nic bardzo rzeczowe zdanie a o takie chodzi,dziękuję
orzeł / 2006-07-12 19:38 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Gabrik fundusze polskie zachowały się genialnie tylko przesadziły - takie jest moje zdanie (ciągnęli łamiąc techniczne opory a technicy nie mieli wyjścia - "musieli" kupować! czy się dołączył ktoś z zagramanicy tego nie wiem i pewnie nigdy ani Ty ani nikt z nas wiedział nie będzie (dane mówiły raczej o ciągłym wycofywaniu się kapitału zagarnicznego - nawet jak u nas już nastąpiły wzrosty) a dlaczego przesadziły ? bo to wszystko podziało się za szybko ale gdyby miało nastąpić inaczej pewnie nie stało by się wcale :)
ps ja jutro kończę sprzedaż akcji - zostawiam:
mosty warszawskie
być może pbg
police
arkę nieruchomości
raczej betacom
polnord
najprawopodobniej stalprofil (odkupiony nienajszczęścliwiej - dziś uwierzyłem w przebicie 12 zł :(
reszta poszła lepiej lub gorzej :):( tak czy inaczej najwięcej zarobiło na mnie moje biuro maklerksie przy okazji robiąc sobie ze mnie jaja i blokując notowania w bardzo ważnych momentach (zresztą każdy jest ważny)
ps 2 mam tylko nadzieję że nie stanie się tak jak po wyjeźdize na urlop Strokusia :) - którego bardzo serdecznie pozdrawiam
orzeł / 2006-07-13 01:57 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
BOże jeszcze wandzię, transa i bmp :) tak sobie czytam sam siebie kłamczucha i nie mogę uwierzyć (zapomniałem) tak się już do wandzi i bmp brrr przyzwyczaiłem :)
orzeł / 2006-07-12 19:24 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
Panie Danielu myślę że warto zauważyć że był dziś również taki moment że spadkowi cen towarzyszył wzrost lop (znaczący) - wyjmując mądrość z komentarza Pana TOmasza Gessnera - to już nie byczy argument:)
gabrikk / 83.24.20.* / 2006-07-12 19:33
ORZEŁ a jakie ty masz zdanie? jeśli mogę spytać.
Po dogrywce na kontraktach 30 graczy postawiło ponad 1500! na krótkie. Dla mnie to jakaś zagrywka może chcą aby łapać krótkie a oni nadal mocno w górę czy jednak to "drobni" myślą o spadkach a duzi to chętnie zgarną i w górę
jędrzej / 2006-07-13 01:21 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Sorry bom nie Orzeł, ale moim zdaniem drobni (z matematycznego punktu widzenia) myślą raczej z trendem.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy