Forum Polityka, aktualnościKraj

KDT: Policja użyła siły

KDT: Policja użyła siły

Money.pl / 2009-07-21 08:32
Komentarze do wiadomości: KDT: Policja użyła siły.
Wyświetlaj:
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-21 17:17
Dzisiejszej nocy miałem sen. Piękny sen. O Polsce praworządnej. Gęsty tłum, elegancko ubranych ludzi otaczał niewielką grupkę jakichś zadymiarzy. Wszyscy byli poruszeni kolejnym przypadkiem łamania prawa. "Nie wolno łamać prawa!" - krzyczała posłanka Sawicka, "Szanujcie umowy!" - wtórował jej senator Misiak, "Przestrzegajcie prawa!" - skandowali pijani posłowie, "Twarde prawo, ale prawo!" - pouczał sędzia który własnie skazał emerytkę "za 6 groszy", "Prawo jest jedno dla wszystkich!" - uzupełniał wywody sędziego poseł Graś ... poczułem, że nareszcie spełniły się moje marzenia ...
Yanekkk / 195.116.98.* / 2009-07-21 17:01
Wreszcie zrobi sie porządek z tą blaszaną budą w centrum Warszawy. Kupcom zaoferowano kilka dobrych lokalizacji gdzie mogliby sie przenieśc,skoro nie chcieli tego zrobic to niech teraz cierpią.Chyba nie myśleli że blaszana buda z rajstopami może stac w centrum stolicy kraju UE.Przykro to mówic ale sami są sobie winni
...
www.tnij.org/valdek2009 ( gotówka )
hahahahahahahahhhhhhhhhhh / 87.205.195.* / 2009-07-21 17:50
Regulamin forum
(L) / 78.88.249.* / 2009-07-21 16:35
Jak zawsze wszyscy winni tylko nie psiarnia!!!! (L)
Zbignieff / 62.148.90.* / 2009-07-21 16:15
Nie no KDT zamykają, koniec świata bo przecież nigdzie indziej nie da się handlować. Jakby mi ktoś tak przesiadywał bezumownie w mieszkaniu to też by w końcu gazem zarobił. Trochę takie nie halo te akcje organizowane przez kupców....
credo / 83.31.10.* / 2009-07-21 20:55
Ale ci ludzi płacili czynsz... i teren na którym stoi KDT, to nie mieszkanie. Lepiej się do pracy weź, a nie wypisuj bzdury. Gdyby to ktoś z twojej rodziny nie miał by na chleb? i powiedziano mu, że ma Pan/i poczekać do 2011 r, wtedy zbudują za Pana/i kasę nowy dom towarowy i wreszcie nie będzie Pan/i musiał/a zbierać butelki, puszki i ubierać się na śmietniku..może nawet dzieci uda się wysłać do szkoły.
arch / 2009-07-21 16:30 / Tysiącznik na forum
.
" Mimo zwycięstwa PO zwolennik Tuska ma wciąż kłopoty z erekcją
--„Nie chce się uskarżać, ale nic się nie zmieniło”, oświadczył Łukasz Kolebka, 42-letni ekonomista z Tarnowa po kolejnych nieudanych próbach zbliżenia się do żony."
jak donosi nowypompon.pl
rozwado / 2009-07-22 12:08 / Tysiącznik na forum
Katolicy zas nie maja problemow z erekcja pomnikow JPII
ojhihgi / 195.140.236.* / 2009-07-21 16:07
Tragiczne nie jest to że jest zadyma i szopka w majestacie prawa ale to że:

- gdyby Hanka wywaliła 10 osób ( praca czyli podstawa egzystencji ) to nikt by tego nie zauważył z wyjątkiem TVN że to huligani.
- gdy wywaliła 2000 osób to TVN to zauważyła ale niczego to nie zmieniło bo to byli huligani.
- gdy Tusk oleje 20 000 000 ludzi i zrobi Białoruś to TVN też to zauważy zapewne ale niczego to nie zmieni bo to 20000000 huliganów.

Ja te teksty pamiętam z czasów komuny ( huligani opłacani przez siły reakcji, małolaty )
Ale najważniejsze że jak za czasów ZOMO porządek publiczny został przywrócony - uffffff.
walec_drogowy / 149.254.219.* / 2009-07-21 16:05
heh niech żyją supermarkety i galerie !!!!
antyKDT / 88.220.105.* / 2009-07-22 08:33
Popieram - tania odzież dla wszystkich a nie tak jak w KDT
JX / 91.193.160.* / 2009-07-21 15:42
Hala KDT przejęta - to najważniejsze. Tak oceniła sytuację pani Hajka Grundbaum, prezydent Warszawy, zwana z polska Hanną Gronkiewicz Waltz.
Jeśli opisane wydarzenia są ilustracją do konstytucyjnego określenia, iż Polska jest państwem prawa, to jest to jakieś tragiczne nieporozumienie.
moherek / 82.210.137.* / 2009-07-21 16:43
Polska jest państwem prawa i dlatego tą chołotę z KDT należało wywalić.
haahahahahahahahahah / 87.205.195.* / 2009-07-21 15:32
Spełnij swoje marzenia = zabierz je innym :-((((
FirezeuG / 2009-07-21 15:45 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
hahahaahhahahahahaha / 87.205.195.* / 2009-07-21 15:51
Oni użyją do tego bandytów z napisami "Ochrona"
a internet jest niestety ostatnim wolnym medium :-(((
FirezeuG / 2009-07-21 16:03 / Tysiącznik na forum
Ale przecież ich finansujesz, czyli opłacasz tych bandytów którzy przyjdą do ciebie.
Normalnie masochista z Ciebie.

Poważnie, odłączaj jak najszybciej. Pewnie w tym momencie sprawdzają co piszesz i już cie namierzają.
hahahahahahahahahahahhahah / 87.205.195.* / 2009-07-21 16:09
Jak będzie potrzeba, to oddam życie za moje przekonania.
Jak moi przodkowie.
A ty co szczurku, zabierzesz swój mająteczek do grobu ?
skundlał ten naród, oj skundlał.
FirezeuG / 2009-07-21 14:33 / Tysiącznik na forum
Jakoś kompetnie nie rozumiem tego co się tam dzieje.
Zrówno jedna jak i druga strona komplikje sobie życie na całej linii.

Przecież było proste rozwiązanie sytuacji. Rozumiem że jakieś baraki w środku miasta to trochę średni widok. Rozumiem też że ma być w tym miejscu ważna inwestycja (metro). Rozumiem ludzi którzy tam pracują.

Powinni oni brać przykład z bardziej doświadczonych krajów. W tym przypadku posłużę się miastem Monachium. Tam na większości stacji metra, już pod ziemią istnieją olbrzymie ilości sklepów sklepików itp. Plan budowy takiej stacji przecież nie powstaje w tydzień. Wystarczyło się dogadać z miastem żeby wciągnęło w projekt właśnie takie coś.
Powołuje się wówczas spółkę która w imieniu kupców staje się współinwestorem za możliwość korzystania z takiego miejsca przez jakiś okres. To całkowicie zamknęło by sprawę. Przez jakiś czas Kupcy musieli by pracować w innym miejscu ale potem mogli by spokojnie wrócić na stare/nowe "śmieci".

Niestety jak zawsze "Polak mądry po szkodzie".
agaaaaaa / 89.76.209.* / 2009-07-21 22:10
Mówi się że żyjemy w DEMOKRATYCZNYM państwie to bzdura , uwazam ze nie bylo by dzisaj tego calego zamieszania gdyby nasza kochana prezydentowna znalazla choc troche czasu zeby dojsc do kompromisu z kupcami . Ale co ja to interesuje wazne ze ona ma prace i za co wyzywic rodzine jest slepa na ludzkie nieszczescie. Cieszy sie ze dała kupca lokalizacje w nadarzynie maksimusie ale ciekawe czy wziela pod uwage ze to jest bardzo daleko i jak dojerzdzac maja ludzie do pracy. nie wszyscy polacy trzepia kasa tak jak politycy i urzedasy ktorzy nawet jak zlamia prawo nie ponosza zadnych konsekwecji. kupcuy jestesmy z wami ! LUDZIE WEŹCIE POD UWAGE JAK WY BYŚCIE STRACILI PRACE CZY NIE BYLI BYŚCIE TAK ZDESPEROWANI JAK KUPCY???!!
qwrqwe / 195.238.227.* / 2009-07-22 10:07
Prosze cie. kupcy mieli kilkanascie ofert na przeniesienie swojej dzialalnosci. Z zadnej nie skorzystali - umowmy sie, jeszcze chwile temu mieli NAJLEPSZA mozliwa. Zreszta, tak jak ktos to juz napisal, jezeli konczy mi sie umowa wynajmu to ktos stara mi sie zalatwic nowe mieszkanie, czy po prostu wyrzuca mnie z mieszkania?

Mysleli, ze jak zablokuja wejscia, wniosa tam dzieci, kobiety zaspiewaja jakies smieszne piosenki to wladza sobie odpusci i bedzie tam tak jak dotad.
Na szczescie skonczyly sie czasu kiedy biorac kamien do reki mozna bylo wywalczyc szybsza emeryturke, lepsza lokalizacje sklepiku czy inne przywileje.

Ludzie powinni zauwazyc, ze komuna minela, w kraju w zdecydowanej wiekszosci respektuje sie prawo, a policja nie paluje bo ma taka ochote, ale dlatego, ze to prawo egzekwuje.

Swoja droga widzialem filmiki z KDT. "Kupcy" bluzgaja na policjantow, wysmiewaja ich robiac sobie z nimi fotki, a policjanci stoja niewzruszeni. Mi po kilku minutach puscilyby nerwy, ale policjanci zachowywali sie spokojnie, stali kordonem niewzruszeni. ZOMO? Gestapo? Phi. Cale szczescie, ze potem wkroczyli do calego tego blaszaka - bo bym chyba nie wrocil z pracy do domu. Mam nadzieje, ze spacyfikuja ich dzisiaj szybciej.
Ob-Server / 83.5.214.* / 2009-07-21 20:01
A czy powrócili by wietnamscy, chińscy kupcy z dobrej jakości towarem, kasami fiskalnymi, gwarancjami za zakupiony towar, respektujący porządek prawny tego Państwa?
hahahahahahhahhh / 87.205.195.* / 2009-07-21 14:46

na większości stacji metra, już pod ziemią istnieją olbrzymie ilości sklepów
sklepików itp.

no i o to chodzi !
przecież każde takie stoisko to lewa kasa dla urzędasa !!
FirezeuG / 2009-07-21 14:51 / Tysiącznik na forum
a niby jakim sposobem ?
hahahahhahahahahah / 87.205.195.* / 2009-07-21 14:53
znasz słówko " łapówka "
z księżyca spadłeś ?
FirezeuG / 2009-07-21 15:14 / Tysiącznik na forum
Ty chyba kompletnie nie rozumiesz oczym piszę.

Niestety ale polemika (rozmowa) z tobą kończy się zaraz po pierwszym słowie które napiszesz, jak to się okazało w trzech wątkach poniżej.

Postaram się więc wytłumaczyć Ci to w twoim języku.

Rozsądek już dawno stwierdził że w twojej głowie nie ma czego szukać. Strzelasz z palca frazesami które gdzieś zasłyszałeś/łaś, a dowolne wyjście z sytuacji w twojej ocenie (to było bardzo trudne słowo) jedyne do czego doprowadzi to zaprzedanie się temu cichemu najeźdzcy jakim są Żydzi. Wstyd mi że w kraju który uważam za swoją ojczyznę są takie indywidua (kolejne słowo do zapamiętania) jak ty. Jak masz w głowie sieczkę to niech tak będzie ale przynajmniej nie udawaj że jest inaczej, bo wychodzisz na jeszcze większego/większą ..... (wpisz sobie dowolnie) niż jesteś.

Jak już kiedyś zrozumiesz że to kim jesteś definiujesz (to już mi poszło z grubej rury :)) tylko ty, to może przestaniesz szukać winy w całym świecie dookoła oraz w spiskach rodem z najuboższej warstwy społecznej w USA.

Życzę ci powodzenia w życiu i trochę więcej oleju w głowie.

PS Szybkie odniesienie do posta:

znasz słówko " łapówka "
z księżyca spadłeś ?

Każdy sądzi innych swoją miarą więc zastanów się czy aby przypadkiem nie powinieneś/powinnaś żyć wedle zasady "Nie daję, nie biorę"
AZAWa / 83.17.143.* / 2009-07-21 16:14
Obawiam się, że niepotrzebnie się wysilasz... Jak ktoś ma głowę nabitą teorią spiskową i nienawiścią do wszystkiego i wszystkich, którzy myślą choć trochę inaczej - to go nie przekonasz.
hahahahahahahahahahahahaha / 87.205.195.* / 2009-07-21 15:24

cytat]
"Nie daję, nie biorę"

nie dawaj i nie bierz, więcej zostanie dla tych co biorą i dają. Pamiętaj że Polska jest jako postaw czerwonego sukna, i z każdej strony jest rozrywana ! [
najuboższej warstwy społecznej w USA.

no tak zapomniałem że u was paliaczek to gorzej niż pies
FirezeuG / 2009-07-21 15:29 / Tysiącznik na forum
To przynajmniej się obłowisz. Więc łap ile się tylko da bo zaraz może się skończyć.

Tylko jak wytłumaczysz:

nic z tych rzeczy.
nie patrzę na rzeczywistość przez $$$
i tylko tyle



najuboższej warstwy społecznej w USA

Oni też obwiniają wszystkich za wszystko, nawet za swoją otyłość.
hahahahahahahah / 87.205.195.* / 2009-07-21 15:44
no i widzisz nic nie zrozumiałeś.
Łapówkami brzydzę się.
W Polsce trzeba mieć wejścia, nawet łapówki od byle kogo nie wezmą ( CBA działa).
A jak myślisz dlaczego tyją?
termin Fastfood jest ci obcy?
a tak na marginesie, ty to co ?
geniusz, żeby innych pouczać ?
FirezeuG / 2009-07-21 16:00 / Tysiącznik na forum
No dajesz dalej inteligencie.

Może sobie wyszukaj takie słówka jak "ironia" i "sarkazm".
Powinno ci to trochę podpowiedzieć.
hahahahahahahahaahahah / 87.205.195.* / 2009-07-21 16:03

No dajesz dalej inteligencie.

i kto to pisze
baq / 195.238.227.* / 2009-07-22 10:39
FirezeuG - nie warto, naprawde. po co sie wkurzac, po co sie meczyc? Zaraz ta cala "dyskusja" zamieni sie w wzajemne wymienianie zdan "nieprawda, ty sie mylisz!", tylko na nizszym poziomie.

Ten pan (obstawiam pana) o smiesznie brzmiacym nicku jest wyraznie sfrustrowany. Szyka winnych, a prawdopodobnie wyrosl z pewnych miejsc, gdzie na podoredziu znajduje sie zawsze jeden wrog. Tego wroga posadza sie o wszystko - ze zabiera prace, ze rzadzi wszedzie, ze krowy mleka nie daja, a kury sie nie niosa.

Najciekawsze jest natomiast to, ze wg tego pana wrog Polski dziala zbierajac lapowki, bogacac sie nieuczciwie, itp. Jednoczesnie pan ten uwaza ze pieniadze szczescia nie daja. Ja dostrzegam tutaj pewien kontrast. Skoro nie zalezy panu na pieniadzach to po co sie pan czepia innych?

Zabawie sie teraz w socjologa-psychologa. Panskie nastawienie pokazuje, ze tak naprawde niezwykle panu zalezy na pieniadzach (zupelnie jak hiphopowcy - "wyrosli z biedy" a cale ich zycie to droga do poprawienia swojego statusu spolecznego; stad tak czesto spiewaja o pieniadzach). Prawdopodobnie wlasnie pan pochodzi z tych kregow - czyli niezbyt dobrze wyksztalconych, mieszkajacych w blokowiskach ludzi. Panska frustracja i obesyjne wrecz szukanie "zyda" pokazuje, ze nie odniosl pan sukcesu zawodowego. Najlatwiejsza technika poprawienia sobie nastroju to zrzucenie winy na kogos innego ("bo oni rzadza swiatem", "bo wyrzucaja Polakow na bruk", "bo to, bo tamto"). A propos zrzucenia winy - brzydzi sie pan lapowka, ale dalby/wzialby pan ja bo "inni biora". Zabawne, doprawdy, zabawne.

Prosze Cie, wez odpowiedzialnosc za swoje zycie i przestan wyzalac sie w internecie, bo jedyna mysl, jaka sie pojawia u mnie kiedy widze kolejne twoje "wypowiedzi" to: "Boze, znowu ten zalosny koles".

Moze pan sie nie fatygowac - nie mam zamiaru czytac panskiej odpowiedzi, ostro wisi mi co pan ma zamiar mi przekazac (obstawiam cos o Zydach i jak bardzo NIE jestem patriota, moze tez cos o PO - prawdopodobnie, ze jestem ich zwolennikiem). Jestem tez calkowicie swiadomy, ze to co napisalem nie spowoduje u pana zadnych refleksji, a jesli nawet to bardziej tych z gatunku "sp***rdalaj c***ju".

Zegnam pana, bylo mi niezwykle NIE milo.
janiszek72 / 2009-07-21 14:20 / Tysiącznik na forum
Prawo stosowane jest w Polsce wybiórczo. Tusk bał się postawić stoczniowcom, a teraz za pośrednictwem lampucery z Ratusza pokazuje siłę swojego upośledzonego przydupasa Schetyny. To już nie jest demokracja, to jest rzeź niewiniątek. Można respektować prawo, ale bez potrzeby robienia egzekucji na żywo. Przez nieudolną akcję zostało sparaliżowane centrum stolicy. Ludzie stawiający swoje być albo nie być zostali potraktowani jak najgorsi kibole stadionowi. Brawo Pani Gronkiewicz, brawo Panie Schetyna, brawo Panie Tusk. To przyniesie Wam splendoru i poważania. Ale nie myślcie sobie, że ktoś zaczął się Was bać, bo to raczej Wy powinniście zacząć się bać coraz bardziej. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
booobi / 89.75.143.* / 2009-07-21 15:47
KTO ŁAMIE PRAWO??? Ototz kupcy z KDT! Umowa dzierrżawy nie została im przedłużona wiec z litera prawa nie mają podstawy żeby okupować blaszaka! Guzik mnie obchopdzi ze nia maja sie gdzie przeniesc... ze im sie nowa lokalizacja nie podoba.... prawo to praw.... nie maja umowy dzierzawy wiec WYPIER...AC!!
hipoteza / 79.184.26.* / 2009-07-21 18:41
W 2006 podpisali umowę na 30 lat .
W jej ramach w miejsce blaszaka miała powstać odpowiednio zaprojektowana " galeria handlowa "
Na czas budowy mieli dostać lokalizacje zastępcze !?
W 2008 Gronkiewicz zerwała jednostronnie UMOWĘ !!!
Kazała im się wynosić bo w tym miejscu " nieznane " kapitały chcą wybudować Muzeum Sztuki Nowoczesnej !?

...Tak wyjaśniali dzisiaj niektórzy dziennikarze ...
hahahahahahahahhahahha / 87.205.195.* / 2009-07-21 15:56
Brawo booobi !!!
Tylko pamiętaj że możesz zachorować, a wtedy

prawo to praw.... nie maja umowy

więc zdychaj, bo nikt za ciebie nie wyłoży kasy na ratowanie twojego nędznego żywota :-)))
hahahahahahahahahahahah / 87.205.195.* / 2009-07-21 14:23

Wy powinniście zacząć się bać coraz bardziej

a czego koteczku ?
janiszek72 / 2009-07-21 14:37 / Tysiącznik na forum
Tego, że to już nie kupcy wyjdą na ulicę, ale większość uczciwych mieszkańców Warszawy, którym za rządów Pani Gronkowiec żyje się fatalnie. I to by było na tyle słoneczko i skarbulku. Serdecznie pozdrawiam
olewany przez ENERGA SA / 83.11.90.* / 2009-07-21 13:53
Kupcy olewają prawo własności. Nauczyli ich tego rządzący, którzy przyzwalają zarządzanym przez swoich kolesi monopolom np. ENERGA itp. na to samo. ENERGA ma pieniądze na sponsorowanie sportu i festiwali, nie ma zaś na płacenie ludziom za zajęte przez ich urządzenia tereny. Przykład idzie od góry.
hahahahhahahahhah / 87.205.195.* / 2009-07-21 14:07
Rządzący uznają tylko jedno prawo własności.
Polska to ich prywatne ranczo
a mają w kieszeni: policję, sądy itp.
warszawiak. / 85.25.145.* / 2009-07-21 13:29
Brawo Policja! z taką hołotą trzeba krótko za pysk.
Dość już mamy tych kramów w stolicy,brudnych przepoconych,wiecznie pijanych pseudo kupców.A ceny na swoje buble maja tak wyśrubowane,że to rozbój w biały dzień.Zamiast siedzieć cały dzień na ulicy,niech się wezmą do uczciwej pracy lenie i cwaniaki i pasożyty.
fibra28 / 94.254.213.* / 2009-07-21 15:00
Warszawiakiem to ty na pewno nie jesteś, i nigdy nie będziesz, niestety nie wszystkie marzenia mogą się spełnić, mały człowieczku.
Artur12321 / 94.254.213.* / 2009-07-21 14:58
Warszawiakiem to ty nie jesteś i nigdy nie będziesz mały człowieczku, nie wszystkie marzenia się spełniają, bluźnisz tylko.
gffgjj / 195.140.236.* / 2009-07-21 14:33
Napisał co wiedział i językiem jaki zna z podwórka.
Pewnie pracuje w ZUS i mu kupcy przeszkadzają i ich syf bo on ma marmury w pracy.

A pamiętacie jaka afera za Kaczorów była z pielęgniarkami, a nic im nikt nie robił strasznego.....

To władza pokazała jak się rządzi.
warszawiak od 5 pokolenia / 79.188.238.* / 2009-07-21 14:09
nie wiesz o czym piszesz cżłowieku, to była normalna hala targowa, bredzisz. Wszyscy sie zgadzają ,ze to nie jest miejsce dla niej, ale trzeba normalnie rozmawiać i negocjować a nie wyrzucać !

W czerwcu na stoczniowców lali żel pieprzowy a teraz ludzi gazem !
No to jeszcze ZOMO wprowadzić i Kiszczaka.
leonid79 / 82.28.200.* / 2009-07-21 13:27
prawo dla ludzi czy ludzie dla prawa , ?
d...Jaś. / 87.207.223.* / 2009-07-21 13:17
Chcieliście demokracji, kapitalizmu, wolności? - to macie!
fdfhhdf / 195.140.236.* / 2009-07-21 14:35
"Brawo Jasiu" - 100% zgody.
hahahahahahahahhahhaha / 87.205.195.* / 2009-07-21 13:18

demokracji, kapitalizmu, wolności?

te słowa nie pasują do siebie
KAP / 2009-07-21 12:43 / Tysiącznik na forum
i niech uzyje. Zdaje sie ze czasy wywalczania swoich praw marszami górników z lomami czy oponami stoczniowców albo wysypywaniem zboza sie skonczyly? Ale jesli jest inaczej to zal mi tego Panstwa.
PER / 79.188.238.* / 2009-07-21 14:10
jak usłysze o procesie SAWICKIEJ to może przychylę sie do twojej tezy !
andy2024 / 83.18.109.* / 2009-07-21 13:15
więc coś co kiedyś było legalne nagle staje się nielegalne? to z tego wynika że obalenie rządu prl było nielegalne i należy oddać im władzę. Parodia - skoro im obiecano dom towarowy na placu defilad to bufetowa ma to wypełnić a nie robić w warszawce zadymę jak na terenach okupowanych...
FirezeuG / 2009-07-21 13:26 / Tysiącznik na forum
Jest zawsze zasada że prawo nie działa wstecz.
Natomiast prawo jest tworzone na bierząco pod zmieniającą się rzeczywistość.
Dlatego czasami może się zdażyć że coś było legalne ale już nie jest, ale nikt nie będzie oskarżony za zrobienie czegoś 10 lat temu co od roku jest nielegalne a kiedyś było.
moher fascynat / 79.188.238.* / 2009-07-21 14:12
bieżąco pisz przez Ż
yona__ / 92.67.102.* / 2009-07-21 17:55
a tak serio nigdy nie udalo mi sie zrozumiec sensu poprawiania innym bledow ort. na forach
tym bardziej ze to z reguly nie dotyczy bieŻącego tematu
no offence...
FirezeuG / 2009-07-21 14:36 / Tysiącznik na forum
faktycznie, dziękuję za poprawienie :)
hahahahahhahahahhahhhhahhahahha / 87.205.195.* / 2009-07-21 13:21

więc coś co kiedyś było legalne nagle staje się nielegalne?

dokładnie, mentalność Kalego

Najnowsze wpisy