Forum Polityka, aktualnościKraj

Kempa: Boję się, że handlarze dopalaczami wygrają

Kempa: Boję się, że handlarze dopalaczami wygrają

Wyświetlaj:
danpol / 2010-10-07 13:53
W naszym kraju nawet oficjalnie można sprzedawać ostre narkotyki. Wystarczy aby dostawca na fakturze napisał, że o "używki" i tak mogloby się nazywać w dalszej dystrybucji, dlatego Państwo nie wygra batalii z kumatym przedsiębiorcą z Łodzi. Jedynie sie Tusko-mlot skompromituje jak zwykle zresztą.
A dajcie im te narkotyki nawet najmocniejsze , bedzie mniej geb do nakarmienia.
ździcho / 87.205.173.* / 2010-10-07 21:02

Państwo nie wygra batalii z kumatym przedsiębiorcą z Łodzi.

Optymista z Ciebie. Moim zdaniem nie tylko nie wygra, ale przegra. A to oznacza, że rząd będzie musiał temu panu z Łodzi wypłacić odszkodowanie.
Jedynie sie
Tusko-mlot skompromituje

Optymista z Ciebie. Oby to tylko się na kompromitacji skończyło. Bo jeśli się ugnie i lekką raczką temu panu odszkodowanie wypłaci, to wtedy stworzy precedens, na podstawie którego trzeba będzie zalegalizować WSZYSTKO - z koksem i opium włącznie. No chyba, że jesteś za. To wtedy nie optymista, ale szczęściarz z Ciebie (w przeciwieństwie do mnie).
ździcho / 77.254.172.* / 2010-10-06 22:39
Pani strach jest całkowicie uzasadniony. Handlarze dopalaczami są "na prawie". Ci, co parę dni temu zadarli z nimi słono im teraz zapłacą - z naszych portfeli.
melanoma / 178.36.105.* / 2010-10-06 22:32
Obecna ustawa zrównuje posiadanie trawki z używaniem kompotu. A przecież nawet mało inteligentni ludzie dostrzegają różnicę między rekreacyjnym smażeniem blancika a ostrym ćpaniem. Dla zainteresowanych przekaz jest prosty: skoro masz iść do p****** za gram ziela, to kup od razu coś mocniejszego: kwas, amfę, opiat. Dopalacze tworzą groźny precedens, bo nikt do końca nie wie co zażywa.
ździcho / 77.254.172.* / 2010-10-06 22:36

Obecna ustawa zrównuje posiadanie trawki z używaniem kompotu.

Zacytuj tę ustawę dosłownie.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-07 00:37
zdzicho ignorancie , marihuana jako Tetrahydrokannabinol nalezy zgodnie z ustawa do grupy I-P , czyli jest tak samo karalne posiadanie jak amfetaminy czy innych narkotyków
ździcho / 87.205.173.* / 2010-10-07 09:59

zdzicho ignorancie

Prosiłem, dyskutuj z innymi, ode mnie się odwal.
Wpływ marihuany na niepełnoletnich [edytuj]

Na podstawie badań zleconych przez amerykański Narodowy Instytut Nadużywania Narkotyków (NIDA) kilkuset par bliźniaków wykazano, że osoby, które zaczęły palić marihuanę przed 17 rokiem życia, są 3,5 raza bardziej narażone na podjęcie prób samobójczych w przyszłości niż osoby, które zaczęły palić później[18]. Wikipedia.
ŻEGNAM PANA. BEZ ODBIORU
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-07 11:16
my dyskutujemy o legalizacji/depenalizacji dla DOROSŁYCH a nie małolatów! rozumiesz słowo pisane? a zacytować jak alkohol wpływa na dzieci skoro używasz takich argumentów jak wyżej?

poza tym chciałeś aby zacytować ustawę to zacytowałem, więc człowieku jak nie umiesz merytorycznie dyskutować, to uprawiaj swoją demagogię w domu, bo tu się tylko ośmieszasz.
melanoma / 178.36.105.* / 2010-10-06 22:36
K******, d******* ch*** p**********? Napisałem powyżej słowo 'więzienie' używając mniej eleganckiego synonimu, a tu proszę: wyszło p******. Chodzi rzecz jasna o słowo: p-i-e-r-d-e-l.
PlawdaKtólaBoli / 77.254.142.* / 2010-10-06 21:54
Nie bój mała nie bój;
Nie dla Donka takie numery;
Twoje łzy lecą mu na koszule;
Z napisem pic-król to jest takie nic.
adam t pogromca / 80.53.186.* / 2010-10-06 19:18
dziwne myślałem ze w liberalizmie wszystko reguluje rynek
SumieniePiSokomuchów / 204.86.209.* / 2010-10-06 18:43
Zabraniając dopalaczy zabrania również przyjemności swojemu prezesowi, któremu ciągle do dupy wchodzi.

A towarzysz Jarosław założył teczkę każdemu PiSokomuchówi więc musi teraz uważać co mówi!!
adam t pogromca / 80.53.186.* / 2010-10-06 19:10
ona tylko mysli że jest jeszcze w państwie prawa a tu dupa najpierw akcja potem prawo, a namaszczony tylko trzy razy zagłosował wię i teraz moze nie mieć czasu i ustawa nie wejdzie
Rossi / 91.189.73.* / 2010-10-06 18:24
Walka z dopalaczami przyPOmina, aferę hazardową.
Wtedy by ukryć tzw Zbychów, Rychów czy Mirów tusk twardą ręką uchwlił ustawę hazardową w trybie hazardowym. Wtedy było to POtrzebne by całą sprawę zamieść pod dywan, udało się.
Obecnie;
Partia Tuska w kampani samorządowej nie ma nic merytorycznego do zaprezentowania, kompletnie nic, król okazał się nagi, wymyślono tani zabieg PR-owski z POmocą zawsze usłużnej TVN i GW, by POkazać może ostatni raz tuska jako szeryfa ratującego naród przed dopalaczami.
Pół roku wcześniej senat RP w którym to PełłO ma większość odrzucił zgodę na odebranie partyjnemu koledze immunitetu, który niejednokrotnie raczył się białym proszkiem.
Ot historia zatoczyła koło.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-06 12:50
" Jako matka studentki i czternastolatka jestem bardzo przeciwna. Absolutnie nie."

Nie interesuje mnie zdanie matki studentki i czternastolatki tylko zdanie naukowcow, ktorzy jasno okreslili w raporcie WHO duzo mniejsza szkodliwosc marihuany w stosunku do alkoholu i nikotyny


"Na tej nowoczesności przejechało się już bardzo wiele krajów. Teraz więcej pieniędzy przeznaczają na leczenie skutków tego liberalizmu. W tej sytuacji możemy doprowadzić bardzo szybko do tego, że znowu trzynastolatkowie będą umierać z przedawkowania na ulicy."

Przejechala sie Holandia? czy Czechy? ta pani chyba dane bierze ze swojej niedoinformowanej glowki? I na jakiej podstawie twierdzi ze po legalizacji marihuany (a to bylo przedmiotem pytania) 13-latkowie ZNOWU(?) beda umierac na ulicy? Od marihuany? Haha!

I takich oto "madrych" politykow mamy, zenujace
ras23 / 89.125.3.* / 2010-10-07 23:57
Marichuana jest bardzo zdrowa. Zwlaszcza palona codziennie, nie ma kaca odrzucacza, to czemu nie byc "get high" codziennie. W dodatku jest to takie COOL !!! Woda jest dla wiesniakow bo ich potem glowy bola. Prosze zauwazyc jeszcze jakie pozytywne skutki ma dlugotrwale, dlugoletnie podpalanie. Jak osoby te maja silna psychike, jakie poczucie chumoru, ile wigoru i enegii. A o zdolnosci do koncentracji i zapamietywania juz nawet nie wspomne. Hahhhaaa..... taki sarkazm :)
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-09 00:21
jesteś bajkopisarzem czy po prostu nie masz żadnych argumentów wiec stać Cię tylko na sarkazm?

ps. Twoja ortografia też jest bardzo (nie)zdrowa, no chyba że był to sarkazm :]
ździcho / 77.253.107.* / 2010-10-09 21:54
Hm, to ciekawe. Dla mnie jesteś milszy. Coś mi się zdaje, że chyba jesteś uzależniony, skoro takie wpisy jak ras23 tak podnoszą Ci ciśnienie. Widzisz jak to jest z tą irytacją? Ciebie irytuje to, mnie tamto. W obu przypadkach podłożem jest zaangażowanie uczuciowe, tyle że kazdy z nas zainwestował emocjonalnie w coś innego.
ździcho sarkastyczny / 77.254.34.* / 2010-10-08 20:01

Hahhhaaa..... taki sarkazm :)

Potrafią szybko podejmować trafne decyzje, są bardzo konsekwentni, bo świetnie pamiętają to, co powiedzieli wcześniej. Zawsze wiedzą gdzie co mają, gdzie co położyli i w której szufladzie to leży. Są świetnymi słuchaczami, nawet długie ciągi myślowe bez trudu łączą w logiczną całość. Są bardzo wydajnymi pracownikami. Nigdy nie zapominają zamknąć swojego komputera i gabinetu po skończonej pracy. Drodzy szefowie! Jak już macie kogoś zatrudniać, to tylko takich co dużo jarali maryśki. Miałem takiego kolegę w pracy. Popracował bardzo krótko, widocznie miał wyższe aspiracje niż bycie zwykłym pracownikiem administracji.
ździcho sarkastyczny / 77.253.107.* / 2010-10-09 23:04
Acha! Byłbym zapomniał...są nad wyraz OPERATYWNI w pracy. Szefowie szybko ich zwalniają, widocznie uważają, że się u nich marnują i powinni szukać szerszych horyzontów.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-09 00:20
piszesz o alkoholikach?
ździcho / 77.253.107.* / 2010-10-09 21:32

piszesz o alkoholikach?

Nie, ciągnę wątek rozpoczęty przez ras23 i opisałem autentyczny przypadek. Ja wiem, ze maryśka jest bardzo zdrowa, ale wiem też, ze nie wszyscy do końca życia będą rockersami, czy takimi co przez całe życie w skórze nabijanej ćwiekami będą przemierzać bezkresy autostrad na Harley'ach Davidsonach. Niektórzy z nich statkuja się jeszcze przed trzydziestką i wtedy szukają pracy za biurkiem. Taki własnie był ten koleś. A wiesz, nawet nie pijał alkoholu za bardzo. Lubił swój wypucowany motorek a nie mógłby na nim jeździć na bani. Po grasie mógł.
ździcho / 77.254.172.* / 2010-10-06 22:28

Nie interesuje mnie zdanie matki studentki i czternastolatki tylko zdanie naukowcow,
ktorzy jasno okreslili w raporcie WHO duzo mniejsza szkodliwosc marihuany w stosunku do
alkoholu i nikotyny

Maxiu, spotkaliśmy się kiedyś na innym forum. Teraz gdy czytam twoje komentarze egoisto, pluję sobie w brodę, jak ja mogłem być takim durniem, że kiedyś poświęciłem Ci swój cenny czas wdając się w dyskusję z Tobą. Nawet mi nie odpisuj, spadaj w cholerę! Zresztą jak chcesz, możesz i wyzywać, mam to w dupie.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-07 00:02
co ruszył Cię mój komentarz? prawda w oczy kole? tak tak, pojęcia ludzie nie mają o pewnych sprawach a się mądrzą, że szkoda słów.
wyzywać Cię nie będę, nie będę się zniżał do Twojego poziomu dyskusji ;) przykro mi z powodu Twojego cennego czasu, patrząc na ilość bzdurnych komentarzy w Twoim wykonaniu - faktycznie może Ci go brakować
xdyicho / 87.205.173.* / 2010-10-07 10:09

co ruszył Cię mój komentarz?

Ruszylo mnie to, co co z Ciebie wylazlo i jestem zly na siebie, ze sie wczesniej nie zorientowalem z kim mam do czynienia. Teraz widze jak traktujesz innych rozmowcow na tym forum. Dla mnie nie jestes wart jakiegokolwiek odpisywania, zegnam.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-07 11:22

Teraz widze jak traktujesz innych
rozmowcow na tym forum


czyli jak wg Ciebie? ja dyskutuje merytorycznie, Ty - nie używasz żadnych argumentów, nie odnosisz się do sedna sprawy (co sprawia wrażenie bełkotu) no i jak w/w zdaniu oceniasz ludzi, a to już bardzo nieładnie. Proponuję więcej czytać źródeł popularno-naukowych niż mnożyć bezsensowne i nic nie wnoszące merytorycznie wpisy na money
ździcho / 87.205.173.* / 2010-10-07 20:48

ja dyskutuje merytorycznie,

Nie kwestionuję tego, zgadzam się. Razi mnie jednak Twój brak szacunku dla rozmówców (mniejsza już o moją osobę). Ty ich po prostu elokwentnie gnoisz. Spójrz na to:
ta pani chyba dane bierze ze swojej
niedoinformowanej glowki?


a nie na
pijackich wywodach henka spod sklepu.


nie pisalbys
na komputerze tylko siedział w jaskini dłubiąc w kamieniu

Nie ma tu wulgaryzmów fakt. To jest DYPLOMACJA w gnojeniu ludzi. Łatwiej komuś okazać pogardę jak jest nieznajomy i Cię nie widzi, co? Spróbuj tak rozmawiać twarzą w twarz, patrząc komuś w oczy.
Ty - nie używasz żadnych
argumentów, nie odnosisz się do sedna sprawy (co sprawia wrażenie bełkotu)

A to:
Wpływ marihuany na niepełnoletnich [edytuj]

Na podstawie badań zleconych przez amerykański Narodowy Instytut Nadużywania
Narkotyków (NIDA) kilkuset par bliźniaków wykazano, że osoby, które zaczęły
palić marihuanę przed 17 rokiem życia, są 3,5 raza bardziej narażone na podjęcie
prób samobójczych w przyszłości niż osoby, które zaczęły palić później[18].
Wikipedia.

To nie argument, tylko emocje ignoranta, tak? Wikipedia bełkoce? Miarodajne są tylko te źródła, do których tylko TY się odwołujesz? Nawet gdyby tak było, to nie masz moralnego upoważnienia do siania propagandy i wciągania w to innych, jaraj sam ile wlezie, ale nie agituj.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-07 23:04

Nie ma tu wulgaryzmów fakt. To jest DYPLOMACJA
w gnojeniu ludzi. Łatwiej komuś okazać pogardę
jak jest nieznajomy i Cię nie widzi, co?
Spróbuj tak rozmawiać twarzą w twarz, patrząc
komuś w oczy.


Widzisz, staram się dobierać takie słowa i wyrażenia, które dotrą do człowieka. Po prostu, jesli merytoryczne argumenty nie trafiają do głowy to trzeba czasami użyć konkretniejszych zwrotów aby te argumenty uwypuklić. A ta pani, która przedstawia swoje stanowisko jako posłanki w sprawie MJ po prostu się ośmiesza, więc krytyka jej się należy. Przy okazji, w rozmowach bezpośrednich jestem bezpośredni natomiast nikogo nie obrażam jak sugerujesz, a jak ktoś czuje się dotknięty to jego sprawa.


To nie argument, tylko emocje ignoranta, tak?
Wikipedia bełkoce?


Jeszcze raz przypomnę Ci, ja podejmuję temat legalizacji/depenalizacji dla dorosłych, zrozum to wreszcie! Jak bardzo chcesz to mogę specjalnie dla Ciebie znaleźć badania na temat wpływu alkoholu na małoletnich i uwierz mi będą stokrotnie gorsze! Nie dyskutujmy o rzeczach oczywistych czyli o karaniu sprzedaży niedozwolonych używek małoletnim , tylko o depenalizacji MJ dla dorosłych! Znajdźmy złoty środek a nie idealny środek - takiego nie ma. Ta pani sugeruje że po legalizacji MJ - 13 latkowie będą umierać z jointem w ręku na ulicy. To jest właśnie nieprawda i BEŁKOT.
ździcho / 87.205.173.* / 2010-10-07 23:49

Widzisz, staram się dobierać takie słowa i wyrażenia, które dotrą do
człowieka.
nie pisalbys
na komputerze tylko siedział w jaskini dłubiąc w kamieniu
nie pisalibyśmy
na komputerach tylko siedzieli w jaskini dłubiąc w kamieniu.
Dostrzegasz róznicę? Może któreś z tych dwóch zdań jest bardziej taktowne, a tym samym skuteczniejsze w przekonywaniu, nie uważasz?
Po prostu, jesli merytoryczne argumenty nie trafiają do
głowy to trzeba czasami użyć konkretniejszych zwrotów aby te
argumenty uwypuklić

A po co? Jak ktoś nie kuma, to nie lepiej go olać po prostu?
nie obrażam jak sugerujesz

Nie obrażasz. Raczej okazujesz pogardę. Jest subtelna różnica między jednym a drugim, ale końcowy efekt podobny. Zastanawiałeś się może nad tym, dlaczego tak rzadko ktoś Ci odpisuje? Może myślisz, ze to z braku argumentów, a przyczyna może być zupełnie inna - zgadnij jaka?
Jeszcze raz przypomnę Ci, ja podejmuję temat legalizacji/depenalizacji
dla dorosłych, zrozum to wreszcie!

Ależ rozumiem! JUż to raz pisałeś. Ja natomiast pisałem Ci, ze ja podejmuję temat ochrony moich córek, bo ktoś je zachęca do jarania trawy w podobny sposób jak Ty to robisz na forum. Pisałem Ci też, po cholerę ta dyskusja, skoro podejmujemy różne wątki. Kazdy z nas broni własnego interesu: Ty - swojego swobodnego niczym nie skrępowanego dostępu do ganji, ja - odstraszenia dealerów i propagatorów od moich nieletnich dzieci.
ja podejmuję temat legalizacji/depenalizacji

I ciągle nie możesz się zdecydować, raz piszesz o tym raz o tamtym. Pisałem Ci, ze mnie osobiście depenalizacja nie przeszkadza, legalizacja - tak, społecznictwo zaś (tj.propagowanie, uświadamianie i wciąganie innych w demonstracje na forach) doprowadza mnie do szewskiej furii. Czy odpisałem Ci kiedykolwiek w stylu: "Puknij się w tę swoją niedoinformowaną główkę, poczytaj w żródłach, najlepiej kilka razy żebyś zrozumiał, bo teraz pieprzysz, jak pijany heniek spod sklepu"? Jeżeli nie, to chyba nie możesz odebrać mi prawa do kwestionowania tego co piszesz.
Znajdźmy złoty
środek

Już dawno znaleźliśmy. Depenalizujemy, hodujemy i palimy sobie. Ale nie propagujemy i nie demonstrujemy.
Ta pani sugeruje że po
legalizacji MJ - 13 latkowie będą umierać z jointem w ręku na ulicy.

Ja tam nie wiem, ale ta pani uzyła chyba nietrafnego skrótu myślowego. Ja to widzę tak: 13 latek zapala sobie pierwszą lufę kupioną legalnie w kiosku ruchu. Potem raz, drugi, n...ty. Okazjonalny dealer, któremu on wpadnie w oko poczęstuje go haszyszem albo brown sugar, pisać dalej? Chyba nie, bo zakładam, ze jarzysz. MJ to najczęstszy inicjator tego domina, bo "najlżejszy". Po roku, dwóch synio (córcia) umiera z jointem w ręku, ale też z krwawiącym nosem i skłutymi jak sito kończynami. Może o to tej pani chodziło. Z pozoru wygląda to jak bełkot, ale...jw. Jeszcze raz: Zanim zaczniesz działać społecznie w sprawie MJ, dobrze się zastanów, spójrz nieco dalej poza czubek własnego nosa.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-08 00:51

Zastanawiałeś się może nad tym, dlaczego
tak rzadko ktoś Ci odpisuje? Może
myślisz, ze to z braku argumentów, a
przyczyna może być zupełnie inna -
zgadnij jaka?


nie szukam tu poklasku, po drugie jeśli ktoś nie odpisuje to znaczy że nie ma nic do powiedzenia, natomiast zirytowani ZAZWYCZAJ odpiszą.


Już dawno znaleźliśmy. Depenalizujemy,
hodujemy i palimy sobie.


cieszę się że w końcu się rozumiemy w kwestii depenalizacji


13 latek zapala sobie pierwszą lufę
kupioną legalnie w kiosku ruchu.


i tu JUŻ jest błędne założenie Twojej potencjalnej historii, ponieważ w kiosku nie kupi ze względu na swoją małoletność.


MJ to najczęstszy inicjator tego domina


piwo jest najczęstszym inicjatorem domina nazywanego alkoholizmem, zabrońmy więc piwa ;)
(w w/w porównaniu już abstrahuję od DUŻO większej mocy uzależniającej alkoholu)
ździcho / 87.205.192.* / 2010-10-08 09:22

cieszę się że w końcu się rozumiemy w kwestii depenalizacji

W tej kwestii zrozumieliśmu się już dwa tygodnie temu, nie pamietasz? Potem jednak znowu wróciłeś do charyzmatycznego społecznictwa w sprawie legalizacji.
i tu JUŻ jest błędne założenie Twojej potencjalnej historii,
ponieważ w kiosku nie kupi ze względu na swoją małoletność.

To nie jest założenie z kosmosu. Widzę codziennie pod sklepikiem na moim osiedlu, jak małolaty wysyłają pełnoletniego po browar, sikacze i gorzałę. On kupuje na powód, a oni chlają śmiejąc się ekspedientkom prosto w nos. Włażą do sklepu zalani i siadaja dupami na ladzie, o ana nic nie może im zrobić, bo są nieletni. Dlaczego małolat miałby być pozbawiony kupienia marychy w ten sposób, przecież wystarczy mieć tylko pełnoletniego brata.
piwo jest najczęstszym inicjatorem domina nazywanego
alkoholizmem, zabrońmy więc piwa ;)
(w w/w porównaniu już abstrahuję od DUŻO większej mocy
uzależniającej alkoholu)

Argument trafiony, ale......zbyteczny, bo Tobie przecież chodzi tylko o depenalizację, no nie? To co sam wyhodujesz w doniczce, przecież zawsze będzie pewniejsze od czegoś, co kupisz od kogoś. No chyba, że chcesz otworzyć własny sklep z marihuaną, to mów tak od razu.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-08 10:18

W tej kwestii zrozumieliśmu się
już dwa tygodnie temu, nie
pamietasz? Potem jednak znowu
wróciłeś do charyzmatycznego
społecznictwa w sprawie
legalizacji.


a pamiętasz rozmowę o tym że 90% dopalaczy zniknie z rynku w przypadku legalizacji MJ? i to nie jest społecznictwo tylko wybranie mniejszego zła, teraz zamkną dopalacze to interes zejdzie do podziemia i będzie jeszcze więcej syfiastych narkotyków. Słyszałeś o tym, że ceny amfetaminy spadły o połowę od kiedy są dopalacze? o czymś to świadczy, pomyśl przemyśl może nie będziesz się tak irytował ;) aha, i nie mam zamiaru otworzyć sklepu, tylko po prostu zdroworozsądkowo patrzę na Świat a nie przez okulary utopijnego, nierealnego Świata bez narkotyków.


To nie jest założenie z kosmosu.
Widzę codziennie pod sklepikiem na
moim osiedlu, jak małolaty
wysyłają pełnoletniego po browar,
sikacze i gorzałę.


problem powstaje przez Ciebie i ekspedientki ;) tak tak, bo wiedząc co się dzieje i skoro to Cię razi że debile rozpijają się pod sklepem a ich rodzice nic z tym nie robią, powinieneś złożyć donos na tego co kupił i poczęstował małoletnich :) ale wtedy na osiedlu będziesz miał etykietę kapusia :]


Argument trafiony,
ale......zbyteczny


argument taki sam jak Twój, tylko dobitniejszy. skoro mój argument jest zbyteczny to tym bardziej Twój :)
ździcho / 77.254.34.* / 2010-10-08 19:33

powinieneś złożyć donos na tego co kupił i
poczęstował małoletnich

Tak zrobiłem. Policja nie interweniowała, nie mieli z kim gadać, bo jego rodzice siedzą za granicą.
ale wtedy na osiedlu będziesz
miał etykietę kapusia :]

Mam ją od paru lat, bo nie pierwszy raz doniosłem w takich sytuacjach, ale dzielnicowy nie interweniuje, bo to dzieci lepszych panów.
argument taki sam jak Twój, tylko dobitniejszy. skoro
mój argument jest zbyteczny to tym bardziej Twój :)

Obydwa są zbyteczne w sytuacji, gdy Ty paląc nie otwierasz sklepu, a ja pijąc nie otwieram gorzelni. Takie argumenty są zasadne przy reklamie towarów, np. MJ lub wódy i tylko w przypadku alternatywy.
0
2010-10-08 10:18:10 | 178.73.63.* | maxio2000

W tej kwestii zrozumieliśmu się
już dwa tygodnie temu, nie
pamietasz? Potem jednak znowu
wróciłeś do charyzmatycznego
społecznictwa w sprawie
legalizacji.

a pamiętasz rozmowę o tym że 90% dopalaczy zniknie z
rynku w przypadku legalizacji MJ?

Pamiętam. Napisałem wtedy, że bardziej prawdopodobne jest, że jedno z drugim zbliży się do siebie cenami i będą na jednej półce jak brat i siostra i nie będa się gryzły. Nielaty będą łykać dopalacze i popalać je trawą a popijać gorzałą.
teraz
zamkną dopalacze to interes zejdzie do podziemia i
będzie jeszcze więcej syfiastych narkotyków.

Tak będzie, ale jednocześnie dealerom będzie trudniej działać. Dotąd po prostu wchodzili do sklepów i kupowali jak gdyby nigdy nic. Teraz nie będą mieli takiej swobody.

Słyszałeś o
tym, że ceny amfetaminy spadły o połowę od kiedy są
dopalacze?

Nie słyszałem, ale nietrudno się domyśleć, bo nie mogłoby być innej mozliwości. Teraz cena amfy znowu wzrośnie....i dobrze. Nie każdego będzie na nią stać.
zdroworozsądkowo patrzę
na Świat

Tylko skąd u Ciebie taka nieodparta potrzeba dzielenia się tym zdrowym rozsądkiem z całą gawiedzią na różnych forach i usilnym nawoływaniem do tego zdrowego rozsądku rzesze? Jesteś kaznodzieją forumowym? Zdrowy rozsadek to cierpliwe czekanie na depenalizację, bo jest ona realna w Polsce, a hałasowanie w tej sprawie tylko wzmaga wprost przeciwne reakcje rządu (z powodu, o którym dyskutujemy, małoletnich). Maxiu, znowu wałkujemy to samo, co na tamtym forum o Kopaczowej.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-09 00:15

Mam ją od paru lat, bo nie
pierwszy raz doniosłem w takich
sytuacjach, ale dzielnicowy nie
interweniuje, bo to dzieci
lepszych panów.


więc nic Ci do tego, nie wyręczaj ich rodziców.


Tak będzie, ale jednocześnie
dealerom będzie trudniej
działać. Dotąd po prostu
wchodzili do sklepów i kupowali
jak gdyby nigdy nic. Teraz nie
będą mieli takiej swobody.


oj mylisz się i to bardzo. amfetamina jest tańsza bo ludzie zaczęli legalnie kupować jej lżejsze substytuty, stąd "obniżka" u dilerów. teraz swoboda w zakupie dopalaczy zamieni się w zakupy u dilera. co do ceny to, oczywiście podskoczy, ale mylisz się twierdząc że mniej osób ją kupi... klienci dopalaczy płacili słono za te używki


Tylko skąd u Ciebie taka
nieodparta potrzeba dzielenia
się tym zdrowym rozsądkiem z
całą gawiedzią na różnych
forach i usilnym nawoływaniem
do tego zdrowego rozsądku
rzesze?


po prostu prezentuję swój pogląd w danej sprawie oparty na dowodach :) a Ty czemu masz nieodpartą potrzebę pisania na różnych forach? nie z tego samego powodu? tylko może mniej rzeczowych argumentów ;)
ździcho / 77.253.107.* / 2010-10-09 21:49

więc nic Ci do tego, nie wyręczaj ich rodziców.

Oczywiście. Policjanci powiedzieli mi dokładnie to samo. Ograniczyłem juz dawno spektrum moich działań do moich dzieci. Mam nadzieję, że jeszcze nie dorwały się niczego.
ale mylisz się twierdząc że mniej
osób ją kupi... klienci dopalaczy płacili słono za te
używki

Mówisz o dorosłych, a w przypadku dopalaczy to raczej dealerzy, nikt z nich nie ładowałby tego gówna w siebie samego. A jeżeli cena np. amfy podskoczy, to rodzic (choćby ja) zauważy, że kieszonkowe pociech topnieje szybciej i będzie bardziej czujny gdy ktoś dorosły będzie się koło nich pałętał. Mnie właśnie o to chodzi i wzrost tych cen cieszy mnie niezmiernie.
a Ty czemu masz nieodpartą potrzebę
pisania na różnych forach? nie z tego samego powodu?

Jednak z innego. Jak już wspomniałem, mam przekorny charakterek i z reguły kontruję niemal wszystko co czytam (nawet jeżeli w duchu się z tym troszkę zgadzam)
po prostu prezentuję swój pogląd w danej sprawie oparty
na dowodach :)

Hmm, nie widziałem Cię na innych forach, może faktycznie pochopnie stwierdziłem, że Twój cel to poruszenie rzesz do pospolitego ruszenia w sprawie legalizacji maryśki dla mas. Jeżeli tak, no to sorry. Po prostu ojcowski odruch, wybacz. Pozdrawiam
ździcho / 87.205.192.* / 2010-10-08 09:34

natomiast zirytowani
ZAZWYCZAJ odpiszą.

Jeżeli własnie TO jest Twoim głownym celem, to zrwracam honor, szacun, stary! To jest nieszkodliwe dla nikogo a i lepiej nie mogłeś trafić jak na mnie. Ja mam na tyle wredny charakterek, że może być niezła zabawa. Pisz cokolwiek, ja będę kontrował. Pozdrówka.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-08 10:27
nie jest moim celem samym w sobie pisanie po to aby mi odpowiadali zirytowani, bo z tymi dyskutuje się trudno, z racji ich podejścia :) ale im też z grzeczności odpisuję :)
ździcho / 77.254.34.* / 2010-10-08 19:44

bo z tymi dyskutuje się trudno,
z racji ich podejścia :)

Tylko nie wmawiaj mi, ze nie lubisz trudnych dyskusji:)
ale im też z grzeczności
odpisuję :)

Bardzo mocno wtedy się rozpisujesz z tej grzeczności:)
Lubisz adrenalinkę i tyle, ot co. A ja mam z tego frajdę. Nara.
adam t pogromca / 80.53.186.* / 2010-10-06 19:14
żenujace jest wypędzenie ze sklepów z dopalaczami tzn napedzanie do ziela i narkotyków twardych, ale co tam liberalizm rządzi, nie ma się co martwić żaden pedofil nie został wykastrowany wiec i dopalacze będa sprzedawane jak w całej europie
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-06 13:43

Nie interesuje mnie zdanie matki studentki i czternastolatki
tylko zdanie naukowców, którzy jasno określili w raporcie WHO
dużo mniejsza szkodliwosć marihuany w stosunku do alkoholu i
nikotyny

maxio2000, - "NAUKOWE" PROSTYTUTKI - orzekły kiedyś także, że sodomici - NIE SĄ JUŻ SODOMITAMI, więc mogą orzec największą bzdurę, jako prawdę objawioną.

Ponadto od rzemyczka do koniczka - co w efekcie będzie się sprowadzać do tego, iż w przedszkolu i podstawówce jaramy maryhę a gimnazjum, ogólniak i na studiach - kokę, hasz, etc.
maxio2000 / 178.73.63.* / 2010-10-06 17:38
bzdury pleciesz, az oczy bolą. wszystko opiera się na badaniach i nauce, a nie na pijackich wywodach henka spod sklepu. gdyby nie naukowe "prostytutki", nie pisalbys na komputerze tylko siedział w jaskini dłubiąc w kamieniu, gdyby nie naukowe autorytety ludzie wymierzaliby sobie sprawiedliwość na własną dziką rękę, wiec przestań chrzanić.


Ponadto od rzemyczka do koniczka - co w efekcie będzie się
sprowadzać do tego, iż w przedszkolu i podstawówce jaramy
maryhę a gimnazjum, ogólniak i na studiach - kokę, hasz, etc.


skąd bierzesz takie czarne wizje? na pewno nie z Holandii, lepiej ochłoń bo czarnowidztwo przesłania Ci świat. Przy okazji, w Polsce do XX wieku maryśka nie była zakazana, i nikt w związku z tym nie umierał pod płotem z jonitem w ręku
Elektro Devil / 2010-10-06 12:18 / Tysiącznik na forum
jaki cel ma to przedstawienie?
Przypomina to naloty na salony gier !!! Wtedy PO chciało odwrócić uwagę swojego ociemniałego skretyniałego elektoratu od szwindli Chlebowskiego z PO.

Chlebowski jako czołowy polityk PO spotkania biznesowe prowadził na cmentarzach. No to Tusk dla odwrócenia uwagi głównym wrogiem zrobił Salony Gier.

Teraz Salony Gier masowo składają pozwy na Skarb Państwa. Bo politycy z PO nie sprawdzili, że celnicy nie mogą rekwirować automatów.

Efekt obecnych działań będzie podobny !!! Milionowe odszkodowania zapłaci Podatnik !!!

Nie wiem tylko po co teraz ten spektakl Tuskowi, w jakim celu ta manipulacja masami? Bo nie wierze, że po to aby zagłuszyć ten śmieszny wybryk Palikota...
bydgoskie ORA / 79.162.108.* / 2010-10-06 18:09
bylo o tym w RMFFM w Bydgoszczy szkoleniem aplikantow zajmuje sie adwokat psychopata wariat ma miejsce w komisji zamiast siedziec w kryminale Slawomir Maciejewski na ulicy przed swoja kancelaria na Nowym Rynku 5 pobil do nieprzytomnosci klientke zaraz potem sprzedal dom a sam zamknal sie w szpitalu psychiatrycznym gdzie udawal niepoczytalnosc Jest wariatem psychopata i zboczencem zostal wykluczony z zespolu adwokackiego ale wariat sie wyleczyl caly czas prowadzi kancelarie na Nowym Rynku 5 i moze dalej rozbijac klientkom nosy wariatow nie zamykaja dziekan bydgoskiego ORA musi naprawde tez .....ta kobieta musiala wyprowadzic sie z Bydgoszczy
płaskostopie / 79.188.238.* / 2010-10-06 11:50
pewnie sie nie opłacił sitwie to teraz chcą go zniszczyć. Kiedyś wasz premier palił marychę i mu to nie przeszkadzało !

Afera hazardowa - i kolesie z PO
w numerze z dopalaczami nie ma ich , nikt nie gmera w ustawie aby obronić ten rynek z rządzącej koalicji no to bęc po uszach.
wielbiciel_szkła_kontaktowego / 194.242.62.* / 2010-10-06 11:12
Po sukcesie z "kastrowaniem pedofili" oraz sukcesach w gospodarce w związku z obiecaną obniżką podatków do 3x15% mamy kolejny sukces w walce z przestępczością. To dlatego wszyscy więżniowie i menele głosowały na Ziobro a nie na PO.
2+2=PO / 79.188.238.* / 2010-10-06 11:52
w więzieniach PO dostało poparcie ponad 80 %.
Masz złe informacje kolego !
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-06 09:42
Tołażysze, po co ta zadyma. Po wyborach proponuje - TUBYLCOM
DOSYPYWAĆ, DOLEWAĆ (PO CICHU) - DOPALACZE DO ŻARCIA I PICIA.
Wtedy będzie i na dopalaczu owca - prawie cała - I WILK SYTY A
SZATAN ZADOWOLONY!

W normalnym, nie podbitym przez szatana kraju, za produkcje i
sprzedaż narkotyków - BEZWZGLĘDNA KARA ŚMIERCI!
Innego wyjścia nie ma, nie było i nie będzie!

Czy teraz wiecie dlaczego szatan zniósł KARĘ ŚMIERCI - pomijając oczywiście to, że KS zniesiono głównie po to, aby mordercy, seryjni mordercy, bandziory, pospolite świry - NIE BALI SIĘ MORDOWAĆ NIEWINNYCH, PRZYPADKOWYCH LUDZI!
antyelektorat / 2010-10-06 10:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Obrazowo napisane, ale jeśli odrzucić całą bajkową otoczkę (szatan) to ma to sens co piszesz.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-06 13:26
Aluzji z szatanem nie poniał?
Przykro mi.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-10-06 10:19

W normalnym, nie podbitym przez szatana kraju,

Idź się lecz człowieku skoro już szatana widzisz albo odrzuć to co sam ćpasz,bo chyba Ci mózg wyżarło do reszty!
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-06 10:54
Nie nadymaj się B-7 bo ci prędzej zwieracze puszczą, niźli twoje pejsy w aureolę się przemienią, drogą lewitacji.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-10-06 10:58
Widzę żeś dorzucił trochę tego syfu, że aż Ci fantazja większa przyszła...
Ale uważaj, bo Cię SZATAN też dopadnie i co wtedy z Tobą bidulku będzie, no co?
antyelektorat / 2010-10-06 08:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
żeby "kolekcjonować" dopalacze i się nimi truć. Ale to nic złego. Bo to selekcja naturalna. Debile sami usuwają się z puli genowej.

Darwin Rulez!
zxc12 / 83.31.182.* / 2010-10-06 08:20
Jest lepszy niż pomysł PO całkowitego zakazu ponieważ nie ma możliwości wyeliminowania z rynku. Będzie to bez kontroli państwa na czarnym rynku z którym żaden kraj sobie jeszcze nie poradził . Najlepsze byłoby rozwiązanie z Holandii. Spowodowałoby prawdopodobnie mniejszą ilość twardych narkotyków na czarnym rynku.
Binarek / 2010-10-06 09:41 / Tysiącznik na forum
"pomysł PO całkowitego zakazu"

Przeczytaj wywiad, powoli
zxc12 / 83.31.182.* / 2010-10-06 12:05
Przyznaję nie doczytałem do końca. Wczoraj coś mówili i chyba źle zrozumiałem
Przepraszam Myślałem że propozycja PIS dąży do unormowania sytuacji
Zakazami nikt nie zwalczy problemu. Spojrzeć proszę na Holandię czy tam jest większy problem z narkomanią mimo legalnej sprzedaży
marihuany? NIe. Kontrolować i uświadamiać. Zarabiać jako państwo a nie mafia
Wódka tytoń również w nadmiarze są uzależniające i szkodliwe
dlatego dla mądrych są. Uświadamiać i pozwalać nie zakazywać!
SumieniePiSokomuchów / 204.86.209.* / 2010-10-06 07:20
... zakazanej rzeczy czy też czynności.
Jak wprowadzano prohibicję to bimbrownictwo się szerzyło.
Jak wprowadzano kartki na alkohol to pojawiały się meliny.

Już lepiej pozwolić na maryśkę niźli na sztuczne świństwa.

Ale najlepiej pozwolić na wszystko a biologia sama wyeliminuje jednostki najsłabsze, najgłupsze itd.
bzzzz / 192.193.116.* / 2010-10-06 13:01
dokładnie !
selekcja naturalna, a za głupotę się płaci :)
i tyle
pet / 84.38.222.* / 2010-10-06 15:24
Popieram selekcje naturalną ,Dlaczego zwierzęta nie chorują,na zapalenie oskrzeli,na nowotwory ,na gardło,na inne choroby/?Podpisuje się obydwoma rękoma o likwidacje dopalaczy,Ale zakaz reklamy leków które w nie określonym czasie uśmiercają ludzi
jq / 199.67.203.* / 2010-10-06 13:41
Hehe, zgadzam sie co do selekcji naturalnej - kazdy dorosly narkoman nalezy do najslabszych jednostek.
Trzeba jedynie chronic dzieci przed dostepem do wszelkich specyfiku.

Najnowsze wpisy