KGHM

Money.pl / 2007-02-05 19:34
Komentarze do spółki: KGHM.
Wyświetlaj:
miedziany jest wielki / 85.117.21.* / 2010-05-25 14:01
Kiedyś ty miedź kupił za 20,- zeta chyba w czasach prehistorycznych a sprzedałeś po 50,- zeta bo spanikowałeś to pochwal się wszystkim za ile teraz kupiłeś
AnaMar / 2010-05-25 14:09 / Bywalec forum
nieco ponad 20 PLN KGHM kosztował pod koniec 2008 roku:P
Zobacz na dane historyczne:)
Tomcio62 / 2010-05-25 15:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Miedż była ok 2500$ i ledwo pokrywała koszty.Jnne czasy, raczej do takiej ceny nie spadnie.
kwachs / 2010-05-25 15:20 / Tysiącznik na forum
Dajesz gwarancję?
efi886 / 2010-05-25 11:42 / Tysiącznik na forum
http://biznes.interia.pl/gieldy/news/kghm-czeka-na-wielka-wode,1483185
Biti / 2010-05-25 11:32 / Bywalec forum
Muszę powiedzieć, że jak czytam takie czarnowidztwo to aż szkoda męczyc oczy. Ludzie oczywiście że spadki są bo muszą być nic nie może rosnąć bez końca. Trzeba wykorzystywać szanse i dołki do zakupów ale pisanie o cenie KGHU że będzie na poziomie 60 to chyba lekka przesada, lub co też uważam w tym przypadku za możliwe, straszenie (zawsze może kotś sie przestraszy i ucieknie). Ale taki scenariusz jest tak samo prawdopodobny ja 300 za akcję do końca miesiąca. Tak samo kreślenie czarnych scenariuszy nie ma większego sensu bo tak jest co roku jak ma być korekta to powód zawsze sie znajdzie albo Emiraty Arabskie albo Grecja albo korea, a jak nie ma powodów to znowu Grecja i tak w kółko. A trzeba pamietać jak wszyscy sprzedają Ty kupuj i na odwrót. Panika jest najgorszym doradcą. pozdro dla wszystkich.
GDA66TY / 2010-05-25 13:42 / Tysiącznik na forum
Najważniejsze to uciec na początku paniki. Ja kupowałem akcje KGHM po 20zł. a sprzedałem za 50zł. dlatego uważam że 60 zł. może być w zasięgu.
amator1122 / 2010-05-25 18:53 / Tysiącznik na forum)
A skotan po ile uwazasz:-)))))
kwachs / 2010-05-25 12:47 / Tysiącznik na forum
W ciągu ostatniego miesiąca stracił 20% i leci dalej. To nie są spekulacje, tylko fakt.
Tomcio62 / 2010-05-25 18:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wyprzedaj,nie męcz siebie i innych .Odkupisz po20.
Biti / 2010-05-26 08:51 / Bywalec forum
trafne stwierdzenie, popieram
kwachs / 2010-05-25 10:29 / Tysiącznik na forum
EKO0001 3 GOS 0151 PAP20100525W00029
CENY-GIEŁDA-METALE-MIEDŹ
Ceny miedzi na giełdzie w Londynie spadają

25.05. Londyn, Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na obawy, że kryzys kredytowy w Europie rozprzestrzeni się. Inwestorzy niepokoją się też, że Chiny mogą zaostrzyć działania zmierzające do uniknięcia bańki na rynku akcji - podają maklerzy.

Na giełdzie LME miedź w dostawach trzymiesięcznych tanieje o 1,7 proc., do 6 tys. 790 USD za tonę.

W Szanghaju tona metalu w dostawach na sierpień tanieje o 1,6 proc. do 54 tys. 350 juanów (7 tys. 959 USD).

"Na rynku często się mówi, że miedź ma doktorat z ekonomii. Oznacza to, że cena tego surowca jest silnie powiązana z globalnym wzrostem gospodarczym" - zwraca uwagę Łukasz Bugaj, analityk Xelion.

"Ostatnie wydarzenia związane z kryzysem strefy euro czy bessą w Chinach wyraźnie podkopały wcześniejsze oczekiwania co do skali tegorocznego wzrostu gospodarczego na świecie" - dodaje.

"Niewykluczone, że prognozy dotąd nieustannie rewidowane +do góry+, teraz okażą się zbyt optymistyczne" - pisze w nocie przesłanej PAP analityk Xelion.

Bugaj dodaje, że niższy poziom globalnego rozwoju to i niższa cena miedzi. Nie można więc wykluczyć kontynuowania tendencji spadkowej ceny tego surowca w najbliższym czasie.(PAP)

aj/ gor/ pad/

08:17 10/05/25
Tomcio62 / 2010-05-25 10:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Miedż spadła o1,7%,a dolar wzrósł o3% pytanie-czy kghm zarobi dziś na sprzedaży miedzi w pln więcej ,czy mniej? ja sądze że więcej. Za kilka dni euro i złoty wyznaczą nowe dołki ,wtedy kier. będzie tylko jeden-Płn. Kłopoty Europy przycichną,Korea tez ibędą wzrosty na całego.
AnaMar / 2010-05-25 10:57 / Bywalec forum
KOSPI odrabia stratę - nie ma mowy o wzrostach na całego
teraz jest -2.75%
Tomcio62 / 2010-05-25 11:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do prawdziwych wzrostów jesze ze dwie sesje tasowań.
AnaMar / 2010-05-25 09:31 / Bywalec forum
Aż miło patrzeć jak KGHM idzie w dół tak mocno:)
Tomcio62 / 2010-05-25 09:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja wolę by poszedł w innym kier. ,właśnie zakupiłem po89,5 i czekam 95 ,a TY ciągle czekasz na 60 i czekaj tak dalej to się nie doczekasz. .Ja łapie 2,3,4,zł a TY oblizujesz się smakiem i do tego działasz innym na nerwy.
AnaMar / 2010-05-25 10:46 / Bywalec forum
Marzenia te wielkie i te małe - 95 PLN :)
Na giełdzie trzeba być realista a nie marzycielem. Ja mogę chcieć, żeby KGHM wart był 500 PLN - ale to sfera marzeń.
Wczoraj była krótka korekta, a dziś znów zaczną się spadki.
Każdy gra według swojego uznania. Ty zadowalasz się 2-4 PLN zysku. Ja nie.
Pozdro
Tomcio62 / 2010-05-25 11:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przez ostatnie sesje zrobiłem plus 9,50 i mam nadzieje dziś dodać ze 1,50. A to jest 10 %.Jak nie masz akcji to nie stracisz ,ale i nie zarobisz. Ważne by wystarczyło 2 zł,bo przy tasowaniu jest to w granicach fali.
kwachs / 2010-05-25 09:41 / Tysiącznik na forum
Sam nie wiem, czy się smucić, czy się cieszyć. Bo mam parę akcji KGH, ale mam też chęć dokupić dużo więcej, za dużo mniej ;-)
amator1122 / 2010-05-25 10:05 / Tysiącznik na forum)
Czesc.

W tym roku też będziesz na plusie , napewno to ci przypomne:-))
efi886 / 2010-05-24 21:08 / Tysiącznik na forum
Wiecie co?!
Moja miejscowosc zalewa =(
Brakuje ok 1m do przelania walow a fala ma byc dopiero jutro o 24.00 :(
moj dom naszczescie daleko musialoby cala miejscowosc zalac ale centrum bedzie plywac? szkurdem :(
a ja we wroclawiu :( a oni walcza...
Tomcio62 / 2010-05-24 21:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przykre ,miejmy nadzieję że czarny scenariusz się nie spełni i Twój dom i całe miasto ocaleje bez strat. Pozdrawiam.
biszkopt / 2010-05-24 21:36 / Bywalec forum
w tamtym roku w sierpniu spalilo mi sie mieszkanie ledwo z zyciem uszedlem doskonale wiem co to znaczy stracic wszystko
wspolczuje z calego serca
efi886 / 2010-05-24 22:17 / Tysiącznik na forum
o kurcze to straszne :/ mialem dwa pozary w domu i zawsze jakos cos tknelo widze Ciebie rowniez...
skk / 2010-05-24 17:13 / Bywalec forum
miedż,,,gaz,,,,ropa,,, jak ceny rosną to napewno kryzys się oddala
Aramin / 62.21.69.* / 2010-05-24 10:55
W tej chwili na GPW dominuje daytraiding. Na zamknięciu KGHM moim zdaniem 95-96,5. Wzrosty mimo wszystko. Jak stany ruszą to i u nas momentalnie do góry i na fixie również.
Aramin / 62.21.69.* / 2010-05-24 16:53
No i się usrało... a szkoda i troche mnie to dziwi... Cały dzień takie ładne wzrosty a na koniec DUPSKO! Miedź idzie do góry, waluta słaba sprzyja eksportowi wiec powinno rosnąć a jednak coś ma opory. Jednak w dłuższej perspektywie........
biszkopt / 2010-05-24 17:11 / Bywalec forum
bo amerykanie raczej nam otuchy nie dodali
Aramin / 62.21.69.* / 2010-05-24 18:06
No fakt... nie dodali, ale i tak gnojki skończą na plusach!
kwachs / 2010-05-24 21:57 / Tysiącznik na forum
Może jutro będzie bardziej zielono.
kwachs / 2010-05-25 09:28 / Tysiącznik na forum
;-D
nowy 1234 / 79.175.220.* / 2010-05-24 11:40
Tylko że stany najprawdopodobnie rusza ale na minusie bo tak wskazują kontrakty terminowe,to nie wiem dlaczego twierdzisz że mimo wszystko na plus i to taki duży?
AnaMar / 2010-05-24 11:50 / Bywalec forum
Masz rację.
Stany skoczyły o 1.5% bo kończyły się kontrakty terminowe.
Indeksy skoczyły tylko dlatego że zwyżkował sektor bankowy.
Jutro będzie w USA czerwono.
amator1122 / 2010-05-24 13:15 / Tysiącznik na forum)
Czy ty nie widzisz ,ze gpw stoi wyzej jak s&p .
Niżej napisałes głeboki trend spadkowy ja dodam że od 6-8 miesiecy tacy jak ty (moge na życzenie podać ich nicki)pisali o trendzie spadkowym a rynek urósł 500 pkt.i kgh osiagal szczyty.
Już dzisiaj ich na forum nie czytam i mysle ze też szybko zamilkniesz.
Zapytam się ciebie dlaczego po 1,5 rocznym spadku (też nikt nie wierzył w tak długi spadek) teraz nie może 2 lata rosnąc.
pozd.
kwachs / 2010-05-24 13:32 / Tysiącznik na forum
To chyba m.in. do mnie? ;-)

Jeżeli chodzi o argumenty za nierośnięciem, to przedewszystkim rekordowe zadłużenie najważniejszych gospodarek zachodnich i stale rosnące -> obawa o to, że wszystko się nagle zawali i akcje będą miały wartość papieru, na których je wydrukowano. A poziomy są bardzo wysokie, bliskie rekordowych, co nieodzwierciedla realnych perspektyw. To, że rośnie, to jest wynikiem tylko chciwości i liczenia na to, że "może jeszcze przed krachem uda się coś wyrwać". To nie jest długoterminowe inwestowanie, tylko spekulacja.
Aramin / 62.21.69.* / 2010-05-24 14:43
Po pierwsze to papierów wartościowych się nie drukuje. Jesteś inwestorem więc powinieneś o tym wiedzieć :) To nie to samo co papierowy pieniążek.

Powiedz mi co uznajesz za rekordowy poziom? Poziom wig20? A może S&P500? A może ropy? A może miedzi? jedynie wysokim poziomem jest stosunek euro/USD i to mnie przeraża ale jest to normalne zachowanie rynku ponieważ nie mamy co ukrywać że aby pomóć grecji będziemy musieli troche eurasków wydrukować.

A teraz ULTIMO! Masz tą obawe o której piszesz? Że to wswzystko się zawali? Masz taką?
Ja takiej nie mam, ale mam świadomość że leszcze mają i dają się wyleszczać. Pamiętaj że abym ja mógł zarobić ty lub ktoś inny musi stracić. Rynek od dłuższego czasu prosił się o korektnę no i się powód znalazł a powód wydaje się być na tyle poważny że korekta była/jest dość głębsza. Zarobią znowu Ci co nie dadzą się wyruch...ć i oleją ten niby kolejny wielki krach.

Nadal podtrzymuję moją prognozę zamknięcia 95-96,5. POZDRAWIAM!!! i sory za orty :D
kwachs / 2010-05-24 15:45 / Tysiącznik na forum
Pamiętam maj 2007 roku. Właśnie Polska dostała organizację Euro 2012, byliśmy w Unii już 3 lata, gospodarka rozgrzewała się do czerwoności, ceny nieruchomości rosły jak na drożdżach, tytuły w gazetach krzyczały, że czekają nas lata prosperity i do Euro nieruchomości (jak to ładnie dziennikarze lubią ujmować) "poszybują w górę", materiały budowlane biły rekord za rekordem, płace rosły w oczach, na ulicach widać było z dnia na dzień przyrastającą liczbę i rosnący luksus samochodów, bezrobocie spadało, ludziska brali kredyty na potęgę, sektor bankowy pękał od nadmiaru zysków, ale miał chęć na jeszcze więcej. Pamiętam też jesień 2008 r. Waluty drożały po 2% dziennie, ludzie chodzili bladzi i przerażeni, że kredyty ich zbankrutują na pokolenia, nagle okazało się, że praca za 2,5 tysiąca to skarb, który należy szanować i pieścić, akcje leciały po 6% dziennie, KGHM zjechał z ok. 150 do 21 zł w ciągu parunastu tygodni - czołowa spółka WGPW.

Nastroje się zmieniają, sytuacja się zmienia, kiedy już wiadomo jak jest, to jest już za późno, żeby cokolwiek zrobić :-)
amator1122 / 2010-05-24 13:55 / Tysiącznik na forum)
A jednak srednioterminowo jestes 500 pkt wyżej.
Gospodarki swiatowe zawsze były wiecej lub mniej zadlużone bo tak zbudowany jest swiat i to nie znaczy ze mamy sie cofać, a wręcz przeciwnie ludzkosc zawsze dobrze daje sobie rade przed wyzwaniami nie bede wymieniał jakie już kroki przedsięwzieła (zobacz dzis Niemcy)i ja jestem pewien ze gospodarki wychodzą z tego kryzysu wzmocnione.
kwachs / 2010-05-24 14:44 / Tysiącznik na forum
Są gospodarki zadłużone, są też gospodarki posiadające rezerwy: przykładem gospodarki zadłużonej są USA, Wielka Brytania, strefa euro. Te gospodarki rozwijały się w ostatnich latach na kredyt i teraz mają poważny kłopot, a przedsięwzięte sposoby, to zaciągnięcie jeszcze większych długów. To jest spirala, z której wyjściem jest upadek - tyle, że w systemie demokratycznym, jaki panuje na zachodzie łatwo jest odsunąć zapłatę rachunku na czas, kiedy przy władzy będzie już ktoś inny. Przykładem gospodarki posiadającej rezerwy są Chiny. Oni z kryzysu wychodzą zwycięsko, wzrost dwucyfrowy, rosnąca potęga, za paręnaście lat przejmą za długi cały zachód. Zadłużanie się, jest do jakiegoś stopnia normalne, ale nadmierne zadłużanie się jest nieroztropne. Natomiast zadłużanie nie siebie, tylko innych to już jest zwykły cynizm i kryminał. Rządy zaciągają długi, który przecież Merkel, Brown, czy Obama osobiście nie będzie spłacać. Ich już nawet nie będzie przy władzy, jak przyjdzie do płacenia rachunku.
amator1122 / 2010-05-24 15:07 / Tysiącznik na forum)
Kwachu i ty podajesz za przykład Chiny ,gdzie są obozy pracy gdzie ludzie jeszcze żyją w skrajnej nędzy i pracują za miske ryżu.
Lekarstwem na długi jest inflacja już o tym pisałem i Stany sami bedą osłabiac dolara kwestia czasu .
1Zdzislaw / 2010-05-24 15:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
2010-05-24 15:07:43 | amator1122 DROGI - WPRAWDZIE CHINY MAJĄ DUŻY POTENCJAŁ, KTÓRY JEDNAKŻE OPARTY JEST NA PRACY PÓŁ NIEWOLNICZEJ z tych względów nie możemy ich wyników porównywać do wyników krajów nie opartych o totalitaryzm. Gospodarki zadłużone cytowane przez Ciebie tj Stany i Anglia mają mimo wszystko takie zapasy kruszców że narazie im nic nie zagraża.Owszem Portugalia, Hiszpania , Włochy i miedzy innymi My żyjemy ponad stan. Nasi Obywatele jak chciał Balcerowicz dokonać jako v-premier pewnych zmian i zahamować tą drogę- to statecznie Lepper został v-premierem za protekcją Pana J.K i nie wykorzystano prosperity bo Pani Zyta Gilowska na złość Tuskowi wydała wszystkie pieniądze.
kwachs / 2010-05-24 15:35 / Tysiącznik na forum
Nie rozumiem Ciebie. Chińczycy pracują za miskę ryżu, zgadza się, to są miliony praktycznie niewolników. Czy to ma świadczyć o tym, że PKB Chin nie rośnie dwucyfrowo? Właśnie dlatego rośnie, że pracują jak niewolnicy. Amerykanie leżą na kanapie z pilotem od telewizora w ręku i chrupią chipy i dlatego mają coraz większe długi, a Chińczycy zasuwają za miskę ryżu i dlatego mają coraz większe rezerwy. Oczywiście nie wszyscy Chińczycy żyją w rzeczywistości feudalnej, bardzo szybko przybywa klasy średniej i milionerów. Ale to dzięki pracy tych niewolników. Po prostu w Chinach jest wilczy kapitalizm, jak z Ziemi obiecanej Reymonta, a na zachodzie zdechły kapitalizm, jak Imperium Rzymskie u swojego schyłku.
Tomcio62 / 2010-05-25 00:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moja mama zarabiała7$na miesiąc /87r/ ,żyliśmy w miarę dostatnio ,a chleb kosztował kilka centów. Nie sądzę by czuła się niewolnikiem z powodu że jej zarobki w USA wystarczyły kiepską flaszkę, bo w Polsce wystarczały na normalne życie .
kwachs / 2010-05-25 11:30 / Tysiącznik na forum
Nie czuła się niewolnikiem, bo nie musiała pracować 12 godzin dziennie 6, albo 7 dni w tygodniu na normalne życie. Jednak z jakiegoś powodu naród postanowił, że chce "zrzucić jarzmo" komunizmu, walczyć i potem ciężkimi wyżeczeniami w pierwszych latach wolności budować w Polsce kapitalizm. Prawdopodobnie nie wiedział w co się pakuje, ale dziś, chyba większość jest zadowolona. Chociaż ma mniej czasu dla siebie, dla rodziny i przyjaciół, to jednak żyje się chyba lepiej. Jednak ten awans zawdzęczamy temu, że startowaliśmy z niskiej bazy - był potencjał rozwoju. Zachód prawie się nie rozwija od parunastu lat i nic nie wskazuje na to, żeby miał się zacząć rozwijać. Raczej będzie się zwijał, a pałeczkę przejmuje Azja południowo-wschodnia, dysponująca nieprzebraną liczbą niewolniczych pracowników oraz coraz lepszymi technologiami i know-how oraz brakiem balasu demokratycznych rządów, które nie mogą podejmować niepopularnych, ale koniecznych decyzji.
Tomcio62 / 2010-05-25 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
'' Chyba żyje się lepiej''
amator1122 / 2010-05-24 15:51 / Tysiącznik na forum)
Jestes chyba zwolennikiem takiego systemu gdzie sa wykorzystywani obywatele ,czy ty nie jestes komuchem???
Arabowie sa wlascicielami 30% aktywów USa i czy to jest zle, również moga być chinczycy co o niczym nie swiadczy ,swiat się bedzie krecił dalej i rozwijał i bieżące problemy rozwiazywal raz wieksze raz mniejsze co wcale nie musi być koncem tego swiata.
kwachs / 2010-05-24 17:04 / Tysiącznik na forum
Zgadza się, upadek zachodniego systemu finansowego wcale nie oznacza końca świata. Po prostu trochę ludzi zbankrutuje i świat będzie się kręcić dalej. Jednak cena KGH od tego nie wzrośnie.

P.S. Nie wypowiadam się na temat tego, jakiego systemu jestem zwolennikiem. Ja tylko oceniam ryzyko spadku/wzrostu KGH w kontekście globalnej gospodarki, w jakim ta spółka funkcjonuje.
amator1122 / 2010-05-24 19:37 / Tysiącznik na forum)
Nie znam takiej gry żeby dyktujący warunki ,reguły przegrał , chyba kazdy wie ,ze 'zachód' i społeczenstwa tam mieszkające są nastawione na konsumpcje, a ta jest wyznacznikiem bogactwa i siłą napędową rozwoju nawet dla Chin .Bez konsumpci 'zachodu' twoje Chiny przejedzą swoje rezerwy w miesiac i kółko się zamyka.W interesie globalnym jest aby wyjsc z obecnej sytuacji z jak najmniejszymi stratami i już wychodzimy -PKB wszystkich liczacych się krajów pomału zaczyna rosnąć itd.Ci co nie wierzą i nie widzą jak swiat się podnasi zawsze będą ze strachu stać z boku i nigdy nie wejde na rynek chyba ze na koniec hossy kiedy my już bedziemy wychodzić
pozd.
kwachs / 2010-05-25 09:39 / Tysiącznik na forum
Zeby konsumować, trzeba mieć za co. Nie można konsumować na kredyt w nieskończoność. Kto dyktuje warunki - to się właśnie zmienia na naszych oczach, zachód już nie dyktuje warunków Azji, bo siedzi w kieszeni u Chińczyków.

Konsumnpcja na zachodzie osiągnęła już taki poziom, że praktycznie nie ma perspektywy dalszego wzrostu - ile można mieć samochodów ponad 1 na każdą pełnoletnią osobę w rodzinie? Azja, Ameryka Południowa, Afryka właśnie budzą się do konsumpcji, tam są przyrosty dwucyfrowe i tam jest perspektywa, że będą przyrosty w przyszłości. USA jeszcze dominują militarnie, nie ma drugiego takiego mocarstwa zbrojnego jak Stany, ale Chiny, Indie, Brazylia już się zbroją. Rosja też nie spoczywa na laurach. Druga dziedzina to technologie, ale to też kwestia niedługiego czasu, kiedy Azjaci nauczą się sami rozwijać inowacje. Oni mają jedną rzecz, której zaczyna brakować przesyconym ludziom zachodu - mają cholerną ambicję i chęć do walki każdego dnia. Swiat się zmienia i wypada to zauważyć.
kwachs / 2010-05-25 10:30 / Tysiącznik na forum
ZAG0001 3 SPN 0134 PAP20100525W99996
CHINY-UCZELNIE-STUDENCI-USA-CLINTON
Chiny-USA/ Porozumienie o wymianie studentów

25.05. Pekin (PAP/AFP) - Chiny i Stany Zjednoczone uzgodniły we wtorek inicjatywę mającą umożliwić 100 tys. amerykańskich studentów naukę w Chinach w ciągu 4 najbliższych lat.

Członkini chińskiej Rady Państwowej (rządu), odpowiedzialna m.in. za resorty kultury i nauki Liu Yandong oraz sekretarz stanu USA Hillary Clinton zapowiedziały program sprzyjający wymianie osobowej w ramach rozpoczętych w poniedziałek dwudniowych rozmów na tematy gospodarcze i strategiczne.

Celem programu jest zwiększenie o 25 proc. liczby amerykańskich studentów uczących się w Chinach. Wkładem Chin w jego realizację będzie m.in. przeznaczenie 10 tys. stypendiów dla amerykańskich studentów chcących uczyć się języka chińskiego. Taką samą liczbę stypendiów dla studentów chińskich zadeklarowały Stany Zjednoczone.

Panie Clinton i Liu zainaugurowały również serię konsultacji, które mają odbywać się co roku na temat "wymiany między mieszkańcami" w sferze edukacji, kultury, nauki, technologii i sportu.

Dyplomacja amerykańska wspiera finansowo większą liczbę amerykańskich studentów w Chinach niż w jakimkolwiek innym kraju. (PAP)

mw/ ro/

6299815

08:22 10/05/25
kwachs / 2010-05-24 21:55 / Tysiącznik na forum
Tak, wszystko się zgadza, tyle że dla mnie właśnie teraz jest koniec hossy - która była cały 2009 rok - i czas wychodzić. Tylko chciwość trzyma mnie przy tym, żeby wciąż zaglądać i kupić od czasu do czasu parę akcji w nadziei, że może jeszcze przed krachem uda się coś wyrwać.
amator1122 / 2010-05-24 23:29 / Tysiącznik na forum)
Ponad pół roku temu to samo twierdziłeś , ja wiecej ci nie bede powtarzał gdzie dotarł wig i kgh ,życze ci powodzenia w inwestowaniu .
kwachs / 2010-05-25 09:32 / Tysiącznik na forum
Nie zawsze trafiam z prognozami, nie jestem jasnowidzem, pomyliłem się o pół roku. Nawiasem mówiąc w podsumowaniu za 2009 rok byłem na plusie z GPW :-)
amator1122 / 2010-05-24 15:28 / Tysiącznik na forum)
Dodam społeczenstwo zylo ponad stan ,a my tym sie zachlystywalismy.
dobwoj / 83.8.165.* / 2010-05-24 13:46
od rana cały czas rośnie - to też przemawia za spadkami
EUR / USD -1.2036 24 maj, 13:44
amator1122 / 2010-05-24 14:15 / Tysiącznik na forum)
1,2338 - eur/usd ,ja takiego kursu nie widziałem jaki podajesz.
nowy 1234 / 79.175.220.* / 2010-05-24 12:06
Chyba dziś i to zapowiada się spory spadek około 1%
kwachs / 2010-05-24 10:07 / Tysiącznik na forum
EKO0001 3 GOS 0089 PAP20100524W93546
CENY-GIEŁDA-METALE-MIEDŹ
Ceny miedzi na giełdzie w Londynie stabilne

24.05. Londyn, Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie są stabilne - podają maklerzy. Na giełdzie LME miedź w dostawach trzymiesięcznych bez zmian, nadal kosztuje 6 tys. 845 USD za tonę.

Wcześniej metal staniał o 1,2 proc. do 6 tys. 764,75 USD za tonę, w reakcji na wzrost obaw o kryzys zadłużenia w Europie, który może wpłynąć na spowolnienie wzrostu gospodarczego w regionie.

"Ceny metali są podatne na zmiany z powodu słabego sentymentu i kontynuują te zmiany wraz z notowaniami walut i akcji" - mówi Zeng Chao, analityk Everbright Futures Co. w Szanghaju.

Zapasy miedzi spadają - na LME już 13. tydzień do najniższego poziomu od 21 grudnia 2009.(PAP)

aj/ asa/ pad/

08:19 10/05/24
dobwoj / 83.27.128.* / 2010-05-24 10:20
EUR / USD -0.9485 24 maj, 10:16
stefan007 / 91.94.3.* / 2010-05-21 22:20
dobrze że odreagowali bo przecież cały czas niebędzie spadać a jest to mały wzrost zeby cieszył po takich spadkach niema i tak żadnych perspektyw do wzrostów czyli trend spadkowy bedzie kontyuowany pozdrawiam zapakowanych.
amator1122 / 2010-05-22 13:40 / Tysiącznik na forum)
Kurde jak ja nie lubie jak forumowicze fanzolą ,czy kiedys, którys z was co tak fanzolą z analizował całą sytuacje-połżenie rynku , napewno nawet nie próbował.
Myśle ,ze kazdy słyszal o AT -teoriI ELIOTA, ja spróbuje coś wyjasnić.
Teoria Eliota mówi o 5 falach .Trzy fale impulsu i dwie korekty,razem pięć
Znając fale 3 tj.impulsu jesteśmy wstanie określić długośc fali 5/ też impulsu./Krótko :fala 3 zaczeła się na poziomie 880 pkt. a skonczyła na poziomie 1150 pkt.i miała długosc 270 pkt.Mając tą wartosc według teorii konstruujemy podział tzw.zlotego odcinka .W zagadnieniu tym chodzi o taki podział odcinka na dwie części, aby iloraz długości całego odcinka do odcinka dłuzszego powstałego po podziale był taki sam sam jak dłuższego do krótszego.Eliot i Fibonacci korzystali z ciagu liczb gdzie wartosc graniczna = 1,618 i = 0,618. (troche to dla laika zawiłe ale moment i zrozumiecie.)
Teraz wezmiemy 270 /długosc 3 fali/ razy 0,618 =167
Dodajmy 167 do początku 5 fali/impuls zaczyna się na wysokosci 1150 i wychodz 1217pkt.i to jest koniec fali piatej po której według Eliota nastepuje korekta.
Dużo wczesniej pisałem dokąd dojdzie S&P do ok.1220 pkt.ale że jestem jeszcze mało doswiadczonym inwestorem sam w te wyliczenia do konca nie wierzyłem .Korekta, która jest obecnie również wygląda książkowo tj.A,B,C i po korekcie .
A-5 podfal ;B-3 podfale; C-5 podfal

pozdro:-)
Tomcio62 / 2010-05-24 10:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zapal świeczki
kwachs / 2010-05-24 10:07 / Tysiącznik na forum
Bardzo profesjonalnie, ale na GPW analiza techniczna jeżeli się sprawdza, to tylko przypadkiem.
amator1122 / 2010-05-24 12:38 / Tysiącznik na forum)
To analiza S&P 500 nie gpw.
amator1122 / 2010-05-24 12:31 / Tysiącznik na forum)
A co powiesz na C/Z wig 20 - 11,75 to też należy do anelizy technicznej.
czy uważasz że przy tej cenie jest bańka na wig20.
Dalej uważm ,ze jestesmy wyprzedani i 1-3 dni będą duże wzrosty.:-)

ps. Chociaż nie wróże z fusów.
fhdhdh / 77.255.135.* / 2010-05-23 15:43
jedno pytanko gdzie obecnie się znajdujemy wg Ciebie na sp 500 ?
amator1122 / 2010-05-23 21:16 / Tysiącznik na forum)
Technicznie jestesmy po korekcie,jednak zewnetrzne wydarzenia mogą jeszcze trzymać kurs.
Uważam , że kgh to dzisiaj dobra inwestycja szczególnie po tej cenie.
amator1122 / 2010-05-22 14:19 / Tysiącznik na forum)
Błąd , ma być -1050 zaczyna sie piąta fala ,
biszkopt / 2010-05-22 20:13 / Bywalec forum
ciekawe czy po tej mega fali powodziowej nie zmyje naszej gieldy o jakies 10 %
amator1122 / 2010-05-22 13:43 / Tysiącznik na forum)
Oczywiscie chodzi o S&P
iveco_60 / 2010-05-21 22:07 / portfel / Młody inwestor
Od poniedziałku kontynuujemy odbicie :)
amator1122 / 2010-05-22 22:10 / Tysiącznik na forum)
Teoria, teorią ale rynek potrafi płatać figle ,proponuje być jeszcze ostrożnym bo na S&P ostatnia swieca nie była potwierdzona wysokimi obrotami.Jeszcze patrz na chłodno bez emocji.
Skonczyłes już z kasynem kontraktów , skrobnij coś w tym temacie.
iveco_60 / 2010-05-23 21:21 / portfel / Młody inwestor
Na tą chwile z kontraktami koniec, jednak jeśli będę miał trochę więcej czasu, to powrócę do tego emocjonującego zajęcia :) Teraz zostaje przy akcjach, akurat jestem obkupiony na max-a , jednak nie w KGHM ale w co innego.
Co do wzrostów, to wiadomo wystarczy jedno poważne wydarzenie i możemy zobaczyć 2100pkt na Wig20, jednak na tą chwile wręcz należą się wzrosty, dla jednych to może być korekta dla innych powrót do trendu wzrostowego.
Co do fal Eliota to owszem jest to całkiem niezły element AT, jednak to nie jest takie proste i gdyby było to giełda nie była by giełdą.

Pozdrawiam iveco_60
amator1122 / 2010-05-23 21:38 / Tysiącznik na forum)
Co do wzrostów, to wiadomo wystarczy jedno poważne wydarzenie i możemy zobaczyć
2100pkt na Wig20,

Mozemy również zobaczyć 2800 pkt.:-))))
iveco_60 / 2010-05-23 22:31 / portfel / Młody inwestor
Dokładnie i tego się trzymajmy ! :)
1Zdzislaw / 2010-05-24 13:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Inwestorzy akcji KGHM jestescie w letargu !!! Jest to metoda strusia. Jest lekki ruch na akcjach KGHM.Pozdro
1Zdzislaw / 2010-05-24 09:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Inwestorzy KGHM jesteście w letargu. Jest to metoda Strusia. KGHM dalej walczy. Pozdro.
biszkopt / 2010-05-21 19:16 / Bywalec forum
piekne mielismy zakonczenie weekendu czyzby to poczatek nowego trendu ?

udanego weekendu dla wszystkich optymistow i pesymistow
turbo dymomen / 109.243.220.* / 2010-05-21 16:53
jak widac odzywaja sie roznej masci prorocy wrozacy spadki w okolice 60 zl. powiem wam tyle -bedziecie dlugo czekac -przynajmniej do nastepnej bessy, - jakies 2 lata, bo obecna korekta sie wlasnie skonczyla. gratulacje wyczucia rynku dla tych ktorzy dzisiaj wyrwali papier ponizej 90 zl...
IRON / 83.25.207.* / 2010-05-21 18:05
Teraz to tylko GÓRA....
ponieważ nastąpiło "odbicie" cen miedzi, której notowania wzrosły dziś o 4,4 proc. ( tylko dziś)
efelipe_lubin / 2010-05-21 16:18 / Bywalec forum
euforia w koncowce calkiem ciekawa, zobaczymy co przyniesie weekend. tak na marginesie, to gdzie sa dostepne aktualne notowania surowcow? hem hem?
Pozdr
Ser SZREK / 2010-05-21 17:15 / Tysiącznik na forum
tu: http://stooq.com/q/?s=hg.f&c=1d&t=l&a=lg&b=0
amator1122 / 2010-05-21 16:35 / Tysiącznik na forum)
stooq !-surowce
efelipe_lubin / 2010-05-21 16:37 / Bywalec forum
w czasie rzeczywistym?
kwachs / 2010-05-21 16:55 / Tysiącznik na forum
Notowania surowców w czasie rzeczywistym bezpłatnie? Osobiście nie znam, ale chętnie się dowiem.
iveco_60 / 2010-05-21 15:39 / portfel / Młody inwestor
Juz po ptakach, teraz tylko zieleń nas czeka.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy