KGHM

Money.pl / 2007-02-05 19:34
Komentarze do spółki: KGHM.
Wyświetlaj:
kwachs / 2010-02-08 10:39 / Tysiącznik na forum
EKO0001 3 GOS 0156 PAP20100208W27627
CENY-GIEŁDA-METALE
Ceny miedzi odbijają po danych z rynku pracy w USA

08.02. Londyn, Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Ceny miedzi odbijają się na rynkach metali. Inwestorzy pozytywnie przyjęli dane z rynku pracy w USA - podają maklerzy.

Stopa bezrobocia w USA w styczniu niespodziewanie spadła do 9,7 proc. z 10,0 proc. w grudniu - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie. Analitycy spodziewali się, że pozostanie ona bez zmian na poziomie 10 proc.

Nastroje graczy poprawiły też wskazania G-7, aby utrzymać pakiety stymulujące wzrost gospodarczy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME zdrożała podczas handlu azjatyckiego o 3,0 proc. do 6 tys. 468,25 USD za tonę. To największy wzrost notowań metalu od 11 stycznia.

W Szanghaju tona miedzi w dostawach na maj zdrożała o 2,5 proc., do 53 tys. 280 juanów (7 tys. 804 USD). "Poprawa danych z rynku pracy w USA stanowi wsparcie dla cen metali" - mówi Zebg Chao, analityk Everbright Futures Co.

Che Weiyuan, trader Zhejiang Dayue Futures Co., ocenia, że jest to techniczne odbicie cen metali i może być ono krótkotrwałe.(PAP)

aj/ asa/ bos/
Biti / 2010-02-08 09:40 / Bywalec forum
Muszę się przyznać, że czytałem dziś te "analizy i przewidywania" analityków i forumowiczów i zastanawiam się czy wszyscy patrzą naprawdę tak wąsko, że nie widza kilku oczywistych faktów. polecam wszystkim do obejrzenia wykres wartości dolara do PLN. Otóż w piątek dolar był przez cały dzień około 0,5+ natomiast przez ostatnie pół godziny notowan GPW dolar wzrósł do 1,3+ czyli o 0,8%. Wniosek jest jeden to nie żadne ruchy rodzimych inwestorów tylko wypompowanie kasy przez banki zagraniczne. Pytanie po co? bo co nagle przerazili się, że u nas tak źle się dzieje, otóż nie. Jest to okazja żeby zarobić na panikarzach ( i nie mówię tu tylko o drobnych graczach ale też o naszych funduszach, przecież tam też siedzą przed monitorami ludzie i panikują, że premii nie będzie) i fakt analiza techniczna jest pomocna ale prawda jest taka, że tańczymy i tańczyć będziemy jak nam zagrają za granicą i zza granicy. To samo było przy opcjach walutowych. Giełda to spadać będzie nie do poziomu takiego czy takiego jak to piszą mądre głowy tylko do momentu aż któś (może kilka ktosiów) za granicą uzna że już swoje na GPW zrobili i spowrotem przepompują do nas USD
kwachs / 2010-02-08 09:53 / Tysiącznik na forum
Zgoda, tylko że ja to widzę odwrotnie: pompowanie i zarabianie odbwywało się przez ostatni rok. Teraz kurs KGH osiągnął poziom tak niebotyczny, że już dalej nie dało się pomopować i przyszedł czas na realizację zysków. GS i podobne zabierają więc swoje zabawki i wracamy do normalności. Czyli ok. 78. Ale po drodze można wykonać jeszcze kilka podrygów i jeszcze dodatkowo wypompować troszkę kaski lesczy.
Ser SZREK / 2010-02-08 10:13 / Tysiącznik na forum
już dolar dostaje po głowie - 1% na minusie.
Zaczynamy jazdę.
kwachs / 2010-02-08 10:34 / Tysiącznik na forum
Nie będzie dynamicznego odbicia typu "tak szybko jak spadło, tak samo szybko wzrośnie". Lekkie odreagowanie po zjeżdżalni i później znów obsuwka w kierunku 78. Tak to w tej chwili widzę.
Biti / 2010-02-08 09:57 / Bywalec forum
Tak po częsci to racja. tylko że jak sie skończy wypompowywanie to napewno nie po to zeby włożyć wszystko do skarpetki wuja Sama i czekac aż urosną tylko zabawa zacznie się od nowa
Ser SZREK / 2010-02-08 10:11 / Tysiącznik na forum
A to tak.
Fundusze obecnie mają małe załamanie - ludziska uciekają i zaczynają grać na własną rękę. Zapewne po takich manewrach ponownie wrócą na fundusze - zapewniając sobie bezpieczeństwo. Ostatnio otworzono bardzo dużą ilość rachunków maklerskich - to rekord. Tak więc polak (funduszowy) jak zobaczy, że tam też można zarobić, bo na giełdzie nie idzie najlepiej to zawinie kaskę i poleci do funduszy. Agenci tylko rączki zacierają. Nawet w tak obskurnej firmie jak ......... też kuszą funduszami. Teraz troszke wydoją a potem się pochwalą. Już są szykowane reklamówki i będą się chwalić.
Ser SZREK / 2010-02-08 09:51 / Tysiącznik na forum
Mądrę słowa jednak nie zgadam sie z ostatnim zdaniem. Myślę, że ten fakt miał już miejsce.
Oby to była przwda - jednak giełdy zaczynają odreagowywać. To pozytywny znak.
Ser SZREK / 2010-02-08 09:33 / Tysiącznik na forum
Pięknie jest !!!!!!!!!!!!!!!!
Będzie PIĘKNIE !!!!!!!!!!!!!!!!
Niedźwiedzie do nory spać !!!!!!!!!!!!!
Wampir_! / 91.94.188.* / 2010-02-08 07:31
Dziś lania krwi na giełdach ciąg dalszy ! Tak więc kto nie odsprzedał akcji po dobrych cenach - niech to jeszcze zrobi dziś !!!
yakotako / 2010-02-08 09:30
co to ??? dobranocka juz !!!! ze bajki opowiadasz hehe umiesz rozbawic ludzi
yakotako / 2010-02-08 09:31
klalnem powinienes zostac tam by ci lepiej szlo
Wampir_1 / 91.94.188.* / 2010-02-08 09:49
Zobaczycie ! Wampir nigdy się nie myli ! Sprzedać dzisiaj na odbiciu bo jutro już nie będzie tak miło :)
Ser SZREK / 2010-02-08 10:18 / Tysiącznik na forum
Jak to wampir - krwiożercza bestia - może lepiej zmienić nick na hiena cmentarna - tak bedzie lepiej ;-)
hihihihihihihihihihihihi
Tomcio62 / 2010-02-08 08:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sprzedawaj swoje
efi886 / 2010-02-08 00:26 / Tysiącznik na forum
Ja nieustannie obserwuje $ i powiem tak...od kilki sesji bije gorki wiec musi w koncu odreagowac a to szansa dla nas ;) wiec jedziemy ;)
iveco_60 / 2010-02-07 23:37 / portfel / Młody inwestor
Witam, po długiej przerwie na forum. Jutro zapowiada sie ciekawy dzień, ale wydaje mi sie że skończymy na czerwono po porannym odreagowaniu. Zobaczymy kto wygra tą zażartą walkę, ja kibicuje niedźwiedziom. Mogę życzyć tylko powodzenia :)
Ser SZREK / 2010-02-08 09:23 / Tysiącznik na forum
Trzeba się wybrać na polowanie na niedźwiedzie. Choć sa troszkę wychudzone to odstrzał przyda im sie. Może reszta zrozumie że trzeba przespać całą zimę - bo strasznie kapryszą.
:-)
Bedzie OK
Jest OK
Ser SZREK / 2010-02-08 09:25 / Tysiącznik na forum
O, proszę - wystarczyło załadować i słysząc dźwięk przeładowywania broni - niedźwiadki rozpraszają sie jak małe zajączki. A, kysz ! Spać - do nory !
amator1122 / 2010-02-08 00:08 / Tysiącznik na forum)
Czytałeś dzisiaj forum,mysle ,ze nie a zabierasz głos.Dyskusja o zaduj-zgaduli się skończyła
się o godz 22.Czytam że masz portfel młody inwestorze,tam wypisuj swoje wróżby.Tu się liczą konkrety.Nie wiem jaki masz cel pisać tu i teraz co ci się wydaje.Mi się wydaje ze bedzie
60 na zamknieciu i wydaje mi sie ze bedzie 160 na zamknieciu.Co to jest forum inwestora czy
piaskownica dla dzieci Konkrety i merytoryka ,a jak nie masz nic w tym temacie to dobranoc.
iveco_60 / 2010-02-08 14:14 / portfel / Młody inwestor
Kolego amator1122 forum jest od tego aby pisać własne zdanie, a to właśnie robię. To co napisałem to wyniki mojej analizy i po części przeczucia, a nie żadne wróżby. Jak chcesz to następnym razem nie użyje słowa wydaje mi sie, tylko napisze "na pewno" jeśli o to chodzi. Po za tym to moja wypowiedz jest chyba bardziej wiarygodna niż Wasze 100zł na koniec :P
amator1122 / 2010-02-08 16:49 / Tysiącznik na forum)
Mnie nie nazywaj wasze,mam swój nick
anonim_amator / 79.160.97.* / 2010-02-08 08:27
Bądź miły dla młodych inwestorów!!!!!! tym bardziej ze kolega iveco_60 był (pisał) wcześniej niż ty naganiaczu!!!!! I przestań się okłamywać i innych bo prawda jest taka ze lecimy na 78pln.
amator1122 / 2010-02-08 10:00 / Tysiącznik na forum)
Prawda jest taka , że masz coś nie tak pod kopułą .
Ser SZREK / 2010-02-08 10:19 / Tysiącznik na forum
Jeszcze trzeba mieć tę kopułę :-)
anonim_amator / 79.160.97.* / 2010-02-08 11:34
A ty nie cwaniakuj szreku bo już pewnie masz pełno w porach jak widzisz jak ci kaska topnieje:))) czas pokaże kto miał rację!!!!!! Spodziewam się publicznych przeprosin od inteligencji "zalogowanej" jeśli mają choć trochę honoru.
Wiesiek_PLN / 2010-02-07 22:09 / Bywalec forum
Witajcie, przez dwie ostatnie sesje sie zapakowałem w KGHM - średnia ok. 90 zł. Podobnie jak Wy jestem optymistą :)
Pozdrawiam Ser Szreka i resztę :)
Ser SZREK / 2010-02-07 22:37 / Tysiącznik na forum
dobrze będzie. To co obserwuję to wygląda na to, że będzie się działo - obecnie jest zainteresowanie na składanie zleceń pod zamówienia na wszystkie metale. Jedynie giełda złota jakoś nie cieszy sie popularnością. Co to znaczy ? - ano - jak na razie nic. Zawsze w niedziele w nocy jest taka pauza lecz w poniedziałek około 3-4 zaczyna wszystko ruszać- trzeba poczekać. Ciekawie zapowiada się na rynkach spożywczych - zboża poszły do góry.
USD - lekko się waha - co z tego będzie - okaże się. Jednak dla nas byłoby aby spadł w stosunku co do EURO i FUNTA. Jeśli tak sie stanie to mamy piękne wzrosty - nie będę prorokiem i przepowiednią ale mamy nawet 100 na zakończenie ! Jednak musimy poczekać i przekonamy się czy to co się stanie nie będzie tylko fanaberią, a takową uważam za to co się stało - czyli spadki. Jestem strasznym optymistą i mam nadzieję, że to wszystko co się stanie da piękny zarobek.
Michal_O / 2010-02-07 20:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ile jutro obstawiacie na otwarciu ?
Ser SZREK / 2010-02-07 21:07 / Tysiącznik na forum
Jeśli USD odstanie po głowie - to obstawiam 90 - 92 na otwarciu. Potem walka i tylko akcjonariusze mogą to ustalić co sie stanie.
Ser SZREK / 2010-02-07 20:09 / Tysiącznik na forum
Pięknie jest.
Zakupy - ładna rzecz i ładnie się układają.
Są chętni. Rynek sie rusza.
Jutro powinno być PIĘKNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ser SZREK / 2010-02-07 20:26 / Tysiącznik na forum
Wszystko zależ od USD.
Wygląda na to, że zaczyna spadać, jednak noc może przynieść i inny obrót sprawy ale jestem optymistą. Wszystko zależy do banków i mam nadzieję, że polityka monetarna przyniesie korzystne wiadomości. Jednak myślę też, że OBAMA i Banki nie po to uwolniły rezerwy aby teraz im kurs poleciał - więc - zobaczymy bo cuda bywają. Rezerwy mogą zostać w Bankach i to byłoby idealne dla nas. Kurs może się zacząć do 100 - czego sobie i wam życzę - ale czy to możliwe?
irma.h / 91.56.147.* / 2010-02-07 18:58
Ktos wie,co sie tu dzieje?Myslalam,ze podyskutuje o gieldzie ,a tu zonk-dyskusja o starych,lodach ,oponach itp.O co tu kaman?Forum dla normalnych inaczej?
amator1122 / 2010-02-08 00:17 / Tysiącznik na forum)
Przecież niżej caly czas dyskutowałas/łeś ,masz ten sam numerek jak niżej.
Ser SZREK / 2010-02-07 19:05 / Tysiącznik na forum
Poczekaj - mamy tu furiata patologicznego - dość wybitnie psychopatyczna jednostka.
Jeśli możesz to się zaloguj - to nic nie kosztuje, a będziesz normalnie traktowany.
Pozdrawiam.
aw11 / 2010-02-07 20:09 / Bywalec forum
Witam kolegę , więc masz dobre wiadomości na jutrzejszy ranek?
A można wiedzieć z jakiego portalu masz takie szybkie wiadomości ? Czy ze swojego DM?Też bym sobie sprawdzała...
aw11 / 2010-02-07 20:10 / Bywalec forum
To było do SER SZreka
Ser SZREK / 2010-02-07 20:17 / Tysiącznik na forum
mam abonament na podgląd wszystkich strategicznych giełd. Nawet na giełdy spożywcze i rybne - nawet na tą najważniejsza w Sapporo - mogę Ci podać po ile poszedł dziś tuńczyk ;-)
Podglądy są na zamówienia poszczególnych metali - w USA, Chinach, Rosji, WB, Indiach, Japonii, Niemczech.
aw11 / 2010-02-07 21:12 / Bywalec forum
ok, tuńczyk tylko w sałatkach trawię ale dzięki:)
Ser SZREK / 2010-02-07 21:40 / Tysiącznik na forum
no te z Japonii są najlepsze - bo te nasze w puszkach to robią jako latarki - kup takową i otwórz i zgaś światło. Zobaczysz że się nie zabijesz w kuchni. :-) ładnie świeci.
Ser SZREK / 2010-02-07 18:44 / Tysiącznik na forum
Po zaglądnięciu na giełdy - widać lekkie ożywienie - w zakresie surowcowym. Ładnie zaczyna Rosja. Zamówienia na miedż, ropę, stal, aluminium - wyglądają bardzo interesująco. USD lekko podupadł. TO SĄ POCZĄTKI - ALE DOBRZE SIĘ ZACZYNA.
Mam nadzieję, że dalsze notowania będą się tak samo prezentowały jak ten początek.
Godzina 20.00 będzie przełomowa - zaczną zbierać zamówienia i to może być ciekawa sytuacja.
Ser SZREK / 2010-02-07 18:55 / Tysiącznik na forum
po chwili obserwacji - zaczyna się coś optymistycznie robić. Materiały zaczynają mieć duże powodzenie. Tak jak wspominałem o 20:00 naszego czasu - będzie wiadomo kto się utrzymał a kto wycofał. Jednak teraz wygląda na to że jest spokojnie - lekko zaczyna się na miedziaku (20UTO) podwyższać- lekko rośnie. Inne też ale złoto najwięcej. To może znaczyć że USD zacznie spadać. O USD zobaczymy dopiero jutro. Ale to dobry sygnał.
Ser SZREK / 2010-02-07 16:17 / Tysiącznik na forum
Proszę wszystkich niezalogowanych - jeśli już chcą być tacy niewidoczni to przynajmniej niech piszą z sensem. Jak widać tylko wszystko negują , a nie potrafią nic więcej - nie maja żadnych uzasadnionych tez czy innych rzeczy - piszą bo zawsze opozycja musi być - niech sobie i będzie.
Ja osobiście zaczynam ich - tych niezalogowanych - olewać. NIe będę odpowiadał na ich prowokację. Szybko się sami znudzą i znikną tak samo jak się pokazują.
amator1122 / 2010-02-07 14:57 / Tysiącznik na forum)
Nie wiem czy ktoś się zastanawil dllaczego nasz wig20 ma wartosc z roku 2000.
Dziesięć lat póżniej zapytam się ile wzrósł PKB przez te lata.O ile wzrosła wartosc fundamentalna
spółek uczestników wig , a ile zjadła inflacja .Na chłopski rozum realnie cofnelismy
się o dalsze 5 lat do tyłu z wartoscią wigu.Zastanawiam się dlaczego anale tego nie
liczą tylko gadają, że wig wysoki musi byc korekta sieją panike, odpowiedz nie jest
prosta ale mysle ze kazdy wie kto za tym stoi.Moim skromnym zdaniem,sterują nami i dymają nas od samego poczatku .Jak również uwazam ,ze mała wiedza a co za tym idzie strach jest główną przyczyną naszych spadków.Spadamy szybciej jak Grecja , Portugalia itd.
Pisałem,że każdego bolą straty ale więcej boli głupota inwestorów,ich wizje niczym nie poparte,wizje na spadek ,jakby Polska przez ten okres się nie rozwijała.Znowu zostalismy wydymani przez Stany i reszte.Czy wreszcie się znajdzie ktoś kto uzasadni te spadki na naszym parkiecie,nie niema takiego, bo głupoty nie da się uzasadnić.Ludzie zarabiajcie i się uczcie inwestowania ,analizowania rynków, a nie jak /pisałem tez o tym/ ktos póści to uciekacie do nory nawet nie smierdzącego bąka
pozdro.
Ser SZREK / 2010-02-07 11:25 / Tysiącznik na forum
Coś Wam powiem - ale nie mówcie tego głośno.
Złożyłem zlecenie na kupno i to w parunastu transzach - za wsio co posiadam, a troszkę tego jest. Wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że zbliża sie okres łowów.
A tak na marginesie to powiem, że kawchowi - zepsułem tą zjeżdżalnię - a troszkę potrwa nim ją naprawi - bo poszły piły i siekiery do unicestwienia jej. ;-)
turbo dymomen / 188.33.218.* / 2010-02-05 23:38
a ja przyznaje, kupilem sporo za 96 myslac ze to wspaniala cena, ale nie placze z tego powodu, nastepny tydzien mam wrazenie bedzie lepszy, ja predzej czy pozniej zarobie, ale tych co dzisiaj wywalali zeczywiscie nazwal bym leszczami frajerami
Zdrowko wszystkim ! / 121.14.158.* / 2010-02-06 17:43
nie przejmuj sie,z cala pewnoscia zarobisz,bo KGHM z cala pewnoscia pokona znowu poziom 110 zl.
na naszej GPW malo jest rzeczy pewnych,ale ta taka wlasnie jest.Plus dywidenda,jak zawsze i nie bedzie mala,bo Skarb jeszcze bardziej potrzebuje kasy.
Ja zaczalem kupowac juz troche ponad 97,a potem stopniowo dobieralem.Jesli zejdzie nizej,znowu dokupie.To najlatwiejszy interes.
Co roku na poczatku KGHM byl tani a potem szedl w gore.Znam takich,ktorzy kupuja tylko KGHM na poczatku roku a potem juz nic wiecej,tylko czekaja.
joungmilton / 2010-02-06 12:33 / Bywalec forum
ja obkupiłem się dokładnie po tej samej cenie, tak że później już nie miałem, za co uśredniać. A jak ta korekta, się przeciągnie, to chyba, trzeba będzie rozglądnąć się za jakąś robotą;/
dudek222 / 79.160.97.* / 2010-02-06 16:21
Wydaje mi się ze już powinienes sie rozglądac za jakąś uczciwą pracą:)))))
okoń / 83.24.243.* / 2010-02-05 23:59
Frajer to ten co kupił drogo i trzyma bo myśli że mu urośnie... wiec sam odpowiedz sobie kto jest frajerem...
kghmuś / 77.253.67.* / 2010-02-06 00:14
on nie jest frajerem, on zarobi jakieś 13 % na samej dywidendzie
pozdrawiam
jemiol102 / 2010-02-06 10:48
No właśnie tylko pytanie brzmi ile wyniesie dywidenda? Coś mi się o uszy obiło że ok 7zł/akcje.
kghmuś / 77.253.67.* / 2010-02-06 12:27
zaskoczyleś mnie w tym momencie :0
skąd to wiesz? bo kgh ma zyski w okolicach tych z przed roku a SP będzie forsował dywidende... 7 PLN daje 7,2 % z dywidendy czyli troche mało...
amator1122 / 2010-02-06 13:54 / Tysiącznik na forum)
Pisał o tym Zdzisław ,ale powtórze nawet jezeli dywidenda wyniesie ok.7 pln
tzn.ok.50% to drugie 50% zysku zostanie w firmie i tym samym jej
wartosc wzrosnie w fundamentach o ta kwote co też ma wypływ
na cene akcji na parkiecie. Tak czy inaczej posiadacze akcji nic
nie stracą nawet mogą wiecej zarobic jezeli te pieniądze zostaną dobrze
przez firme zainwestowane.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy