KGHM

Money.pl / 2007-02-05 19:34
Komentarze do spółki: KGHM.
Wyświetlaj:
Ser SZREK / 2010-02-05 22:35 / Tysiącznik na forum
No i mam zamiar wszystkim pesymistom pokazać język, jednak tego nie zrobię - oni dziś wygrali walkę na polskiej GPW a ja na USA - tak więc nie jest to wygrana żadna wojna - jet to światełko do poniedziałkowych wzrostów - Ci co sie wyprzedali będa teraz kupowali po bajońskich sumach bo akcji nie zostało wiele na rynku. Takie obroty jak dziś były na KGHM i innych bedą stwarzały powody do szarganiem kursu w górę - wiadomo powszechnie, że nie było blokady kursu (sprzedaży) i ktoś to kupował i wiadomo kto - już o tym pisałem.
Tak więc szanowni koledzy (w obu płci) do zobaczenia w poniedziałek na początku sesji która da nam wzrosty. A tych co sprzedali na dzisiejszej końcówce - to chętnie nazwę frajerami. Pa - kochani - ja śpię dobrze z nadzieją na lepsze jutro.
Tak mnie nawiedziło, że mam zamiar konkurować z A.Lepperem w długości przemówienia.
Nie będę wasz męczył i już kończę - kocham polski absurd i głupotę - za wszystko - za to że da się żyć i funkcjonować jak przyzwoity polak.
Ser SZREK / 2010-02-05 22:40 / Tysiącznik na forum
A, i bym zapomniał o najważniejszym - pragnę zobaczyć minę kolegi kwacha :-) zapewne siedzi z głupią miną przed monitorem i przemalowuje to co zielone na czerwone.
Ale zapewne jest tak twardy, że powie- że to mały pikuś - tak więc kolega nasz bedzie oscylował przy 78 a ja powiem że to już koniec tego dobrego - zabieram mu pałeczke i traz my optymiści troszkę po dyrygujemy.
C Ty na to kwaschu?
oddawaj pałeczkę !
Ser SZREK / 2010-02-06 10:31 / Tysiącznik na forum
Tak sobie siedzę i myślę na temat USD i wydedukowałem, że jeśli USD jest tak naciągany to moze być sytuacja, że będzie trend odwrotny i jak ludziska się obłowią w USD to on spadnie i wtedy zarobek i gospodarki lekko odbiją - wymiana walutowa odbywać się będzie jak na poziomie jednak za wyższy przelicznik co będzie sygnałem dla banków do zarobku - i wyciągnięcia przez towary troszkę grosza. Jak człowiek ma USD to i go wydaje na dobea konsumpcyjne. Kredyty też zarobią - jednak w przeliczniku na inną walutę.
Będzie to zagranie poniżej pasa ale dozwolone i praktykowane lecz nie na taką skalę.
Zatrzęsło giełdami na świecie - ale o to chodziło i tak miało być - robiła się stagnacja - gospodarka szła w nijakim kierunku. Poruszenie banków zmusiło do wywalenia rezerw i walka z Chinami - doprowadziła do tego co widać - jednak kompromis między tym co było a tym co będzie - jest najodpowiedniejszy.
Proszę zobaczyć co się stało z Meksykiem - szczególnie pod koniec giełdy - mało istotna giełda, jednak jaki wpływ maiły Stany ! Podpowiem DUŻY !!!
Tak będzie i u nas ! Słupek powinien w zastraszającym biegu frunąć do góry - jednak znając nasze przyzwyczajenia ustawimy się bokiem do wiatru i lekko będziemy dryfować ku górze, oglądając się na inne Europejskie giełdy.
Fundusze są obłowione - tak myślę - mają czym rządzić - i proszę zwrócić uwagę na obroty - czy każdy z Was myśli że jedni to frajerzy a drudzy zwycięscy ?
Podpowiem że - jeśli nikt by nie skupował to kurs nie został by taki jak jest - te dziaania pozwalały skupować akcje - także i mi !
Jednak ci co sprzedawali to nie frajerzy, a jedynie ludzie o słabych nerwach albo ci co uważają ze zarobili już tyle że można się ich pozbyć.
Z informacji funduszy było wiadomo, ze będą napełniali kabzy - bo muszą sprowokować ludzi do ponownego zaufania - tak jak powszechnie wiadomo - duża część ludzi zaczyna wycofywać pieniążki z funduszy i zaczyna na własną rękę grać na GPW. To znakomita okazja do powiedzenia im prosto w twarz, że głupio zrobili i trzeba wracać do Funduszy bo tam mają bezpieczeństwo. Takim przykładem będzie świecić ARKA - która zaraz się rozreklamuje. Nie zapomnijmy, że fundusze przynoszą dużą ilośc kapusty dla naszego skarbu państwa.

Następny temat, to iż na świecie zaczynało się nudno robić a gospodarki zaczynały strasznie spowalniać (po za rosją 10% na plus). Chiny dostawały w tyłek i musiały coś wymyślić, więc postanowiły, że uwolnią swoje USD i puszczą w cholerę - jednak to by obciążyło USA i dolar dostanie w tyłek. Tak wiec czarnoskóry udał się na naradę i postanowili, że mimo osłabienia złota warto ratować USD - i to co postanowili to i zrobili - czyli puścili rezerwy. Chiny widząc to założyli małe embargo na kupno surowców bo wiedzieli że USD urośnie. Konsekwencja tego było to co było - czyli spadki. Tak trzymali się za łby i nikt nie chcial popuścić - jedni i drudzy nie mogli znaleźć kompromisu. Wielka B. zaczynała sie denerwować i w konsekwencji puszcza swoje Funty. Wynik jest widoczny - USD/FUNT - lekko zaczyna kuleć - i jak zawsze te fajfokloki - popsuły to co powinno między USA a Chinami zaiskrzyć. Swój błąd zobaczyły i postanowiły sie wycofać z furtkowania między USA i Chinami. Oba mocarstwa zaczynają sie dogadywać i to znaczy że za chwilę surowce zaczną nabierać tępa. Sektorem który może - ale podkreślam - możne dostać po tyłku będą banki - jednak i na to jest wyjście - ponieważ mogą się zaangażować w pośrednictwo i kredytowanie - i tak myślę że będzie . Wszystkie giełdy zaczną bardzo szybko rosnąć i nabierać rozpędu a co za tym idzie zmniejszy się bezrobocie przy zachowaniu obecnych cen. Giełdy i produkcja powinny ruszyć - a jak wiadomo jak będą pieniążki to i konsumpcja będzie większa - i zacznie się kręcić - w podatkach i obrocie towarami. Myślę że to co zobaczymy będzie się mocno odbijało na wszystkich giełdach na świecie.
Ale sobie popisałem - jakąś miałem wenę - teraz powinno być już lepiej ale oczywiście tak jak wspominałem - pierwsza jaskółka nie czyni wiosny i czasami bywają nawroty zimy i jaskółki uciekają . Myślę że tak nie będzie i jestem dobrego zdania.
Życzę wszystkim owocnego giełdowania.
MJPB1 / 2010-02-06 21:39 / Bywalec forum
widze że jak kolega ma papier to i coś pozytywnego i z sensem napisze ,to co piszesz jest jak najbardziej prawdopodobne lecz to co oni wyprawiają jest nieprzewidywalne
bardzo bym chciał aby taki scenariusz sie sprawdził,zobaczymy w poniedziałek.

pozdrawiam wszystkich co trzymają papier
Ariadna27 / 2010-02-06 11:07 / Bywalec forum
Brawo Szrekuś, jest wekend więc więcej czasu, na czytanie też, chyba faktycznie pobiłeś Leppera w przemowach, ale tak na marginesie to ja go lubię i podziwiam za odwagę i upór, życzę mu zwycięstwa w walce z "politycznymi grubasami"
zygi20 / 82.210.140.* / 2010-02-05 21:49
to co wczesniej pisalem USA wychodzi na plusy niema podstaw do spadków ci co akcje sprzedali (zostali wyleszczeni, pusciły im zwieracze ) moga teraz liczyc straty i sie przygladac na wzrosty od poniedziałku
amator1122 / 2010-02-05 23:05 / Tysiącznik na forum)
Co niektórzy wieścili klęske ja zawsze uwazałem ,ze te spadki są
tylko gierką delikatnie mówiąc finansjery i są irracjonalne.Nie bede
się teraz z niektórymi kolegami spierał kto miał racje bo jak Efi
pisał ta leży po środku.Jednak zależy mi ,żeby to co dziś się stało
w USA skomentowali o co tu chodzi.Szczególnie chodzi mi o kolege
Ethanara no i każdego kto coś ma mądrego do powiedzenia.
pozdro.
michal134 / 2010-02-05 21:36
będzie korekta ale w drugą strone,jednak wiosna nadchodzi już tuż,tuż
zeb / 87.207.96.* / 2010-02-05 20:09
99% to sprzedaż max do 50 akcji przy czym 50% to sprzedaż do 20 akcji, ktoś celowo wywołał panikę wśród drobnych inwestorów
~$ / 109.243.164.* / 2010-02-05 20:14
chcesz powiedziec ze na kghm juz nie ma aktywnych grubasow??
zostali sami drobni??
waniek / 213.238.120.* / 2010-02-05 19:37
Jak prognozy przed poniedzialkiem ? Dalej w rylo, czy chwilowo do gory i pozniej znow italia?
efelipe_lubin / 2010-02-05 18:01 / Bywalec forum
ale jaja :d
Wampir_! / 91.94.29.* / 2010-02-05 17:43
Krewwwwwwwwwww sięęę lejeeeeee..........
Ooo jak dobrze....... Mniam mniam.... Dawaj szreku głoooowęęę... Teraz z Ciebie krwi opijęęę Haaaaaa ha haaa !!!
Ser SZREK / 2010-02-05 20:39 / Tysiącznik na forum
żebyś był zalogowany o bym Ci dała - ale tak to nawet o tym nie myśl.
Ja tam sie nie przelękłem - znowu dokupię i będzie OK
Wystarczy nawet jak spadnie do 1 PLN.
Ja jestem cierpliwy.
Wampir_! / 79.162.86.* / 2010-02-05 22:25
Wampiry nie muszą się logować !
Ariadna27 / 2010-02-05 17:41 / Bywalec forum
i znów wykiwały nas goldman sachsy i temu podobne, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko organizowac kasę na przyszły tydzień, z miedzi nie rezygnuję, a nawet sobie dokupię, a co
adamusso / 2010-02-05 16:59 / Praktykant
a ja jestem goły i wesoły
stan posiadania--0 KGHM
tak ładnie spada w poniedziałek na przekór przewidywaczom
planuje -5% , co da 82 zł.
a to była kolejna granica wsparcia

nie do zobaczenia
nie do usłyszenia
nie do poczytania
Ser SZREK / 2010-02-05 20:41 / Tysiącznik na forum
no - coś czuję, że to ja kupiłem od ciebie !
OK.
Poczekamy - zobaczymy - będzie OK
kwachs / 2010-02-05 16:40 / Tysiącznik na forum
No to niedługo znów wróci slogan "miedź zawsze będzie potrzebna"...
amator1122 / 2010-02-05 16:46 / Tysiącznik na forum)
Straty kazdego bolą,nie ma co biadolic tylko czekamy na poniedziałek, dobry dla miedziaka poniedziałek.
michal134 / 2010-02-05 16:54
Tak poniedzałek nowy tydzień,dużo energi,same plusy.Nie długo wiosna a wiosną wszystko się zieleni.
kwachs / 2010-02-05 18:29 / Tysiącznik na forum
Na wiosnę może faktycznie się zazielenią drzewa.

W przyszłym tygodniu raczej będziemy kontynuować zjedżalnię.
Ser SZREK / 2010-02-05 20:42 / Tysiącznik na forum
toś jej jeszcze nie popsuł ?
michal134 / 2010-02-05 20:53
w panice to nic nie wychodzi
zygi20 / 82.210.140.* / 2010-02-05 16:33
wiem że ci co dzisiaj wywalili i sie wyleszczyli zKghm to juz niodkupią byla promocji i po promocji USA niechce spadac a na koniec dnia wyjda na zielono sporo , wystąpi Obama i podziekuje wszystkim ze są dużymi leszczami barowymi ,dobrze że dokupilem
kwachs / 2010-02-05 18:10 / Tysiącznik na forum
A w poniedziałek jakiego sobie weźmiesz nicka?
Ser SZREK / 2010-02-05 16:24 / Tysiącznik na forum
aleś kwachu narozrabiał - teraz to ja się poddaje - a miałem takie plany ! a tu się popsuły.
dudek222 / 79.160.97.* / 2010-02-05 16:32
krowy paś....... cz to nie było powiedzenie ze szreka?????
Ser SZREK / 2010-02-05 20:44 / Tysiącznik na forum
no dobra idę, te krowy paść - Ty ale to nie szrek miał je paść - to chyba do Ciebie - no to może sie ruszysz ! Głodne stoją i muczą - zasuwaj, bom jeszcze w dobrych nastrojach ;-)
Ser SZREK / 2010-02-05 16:12 / Tysiącznik na forum
USD - rozrabia - to nie za najlepiej
dudek222 / 79.160.97.* / 2010-02-05 16:27
Widzę ze cię humor opuścił he he!!!!!!!! a tak wcześniej rozrabiał heeheeeheee!!!!!!!
kwachs / 2010-02-05 15:58 / Tysiącznik na forum
EKO0001 3 BIZ 0098 PAP20100205W15585
(GB)-GIEŁDA-TOWARY-METALE-LME-TABELA
Cena miedzi na LME spadła do 6260,25 USD za tonę

05.02. Londyn (PAP) - Cena miedzi w transakcjach trzymiesięcznych na Londyńskiej Giełdzie Metali spadła do 6260,25 wobec 6589,75 USD/t podczas poprzedniej sesji.

Oficjalne ceny metali z LME (tabela)

Metal Transakcja Cena rozlicze-
niowa w USD/t Miedź, gatunek A natychmiast 6241,75
3 mies. 6260,25

Ołów natychmiast 1924,75
3 mies. 1937,25

Aluminium natychmiast 1948,50 99,7 proc. 3 mies. 1982,50

Stopy aluminium ze złomu natychmiast 1852,50
3 mies. 1885,00

Cyna natychmiast 15662,50
3 mies. 15677,50

Nikiel natychmiast 17337,50
3 mies. 17425,00

Cynk specj.jakość min. 98 proc. natychmiast 1980,75
3 mies. 1992,50 (PAP)

wst/

15:57 10/02/05
Ser SZREK / 2010-02-05 15:25 / Tysiącznik na forum
Miedziak w cenie rośnie - USD lekko podupadł - bezrobocie lepiej nie mówić ale OK.
Jest ogólnie OK !
Jedziemy za chwileczkę w górę
Koniec z funduszami - kto nie zdążył zakupić to jego sprawa a kto nie sprzedał to też jego sprawa.
Ja mam zamiar zarobić jeszcze dziś !
A Wy?
kwachs / 2010-02-05 15:52 / Tysiącznik na forum
Lecimy na 78.
Ser SZREK / 2010-02-05 16:02 / Tysiącznik na forum
nie !
coś żel napisałeś - powinno być 97 - wystaw erratę
Ser SZREK / 2010-02-05 16:05 / Tysiącznik na forum
ja wstawiam do twojej i powinno być 98 - troszkę zaniżyłem
Ser SZREK / 2010-02-05 16:25 / Tysiącznik na forum
a jednak - kwach bez erraty
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy