KGHM

Money.pl / 2007-02-05 19:34
Komentarze do spółki: KGHM.
Wyświetlaj:
Ser SZREK / 2009-08-10 01:49 / Tysiącznik na forum
Kontrakty na miedziaka zawarte pod koniec kwartału obfitują w zyski i zasilenia kont pośredników - chwila czasu a będzie też kasa dla wytwórców. Rosja - kupuje naszą i przerabia ze swoją i opyla ją Chińczykom ! Ot taka ciekawostka !
Ruda miedzi lekko poszła w dół jednak sam produkt jest na sporym plusie - około 180 USD - to optymistyczny sygnał ! zobaczymy co się stanie na dzisiejszej poniedziałkowej sesji - myślę ze będą wzrosty - no chyba że nagonka medialna nie ucichnie a inwestorom nie dopisze humor - myślę że ożywienie na Warszawskim parkiecie jest - w zasięgu reki.
Mam nadzieję, że moje 20 000 sztuk będzie zaraz warte - ponownie 98 - jednak odda dopiero po 100 ! jednak może to się zmienić w trakcie popytu na te akcje !
Powodzenia inwestorzy.
Ser SZREK / 2009-08-09 15:50 / Tysiącznik na forum
z tego co widzę to jutrzejsza sesja może się otworzyć na bardzo ciekawym poziomie.
Coś mam takie przeczucie, że dogonienie kursu akcji nie będzie łatwe !
Z moich analiz wynika, ze kierunek północ.
___188.33.8___ / 188.33.8.* / 2009-08-09 19:44
a czy kiedyś wynikało, że na południe i trzeba sprzedać?

jak były po 98 miałeś przeczucie, że po 200 będzie - teraz można spokojnie po 90 i taniej kupić - wiesz, gdzie sobie wsadż twoje analizy... wszyscy wiemy, że nie robisz żadnych analiz - nie ośmieszaj się
Ser SZREK / 2009-08-10 01:30 / Tysiącznik na forum
nie będę tego komentował !
popatrz na rynek surowcowy.
Amator-1200brutto / 80.53.3.* / 2009-08-09 17:43
Co rozumiesz przez bardzo ciekawy poziom?
Ponad 90zł?
Figofago / 79.186.223.* / 2009-08-09 16:01
A co widzisz i z czego?Zapytanko do Ser SZREKA?
Ser SZREK / 2009-08-10 01:38 / Tysiącznik na forum
właśnie siedzę i obserwuję giełdy surowcowe w Szwecji, Kanadzie i Rosji i wygląda na duży pozytyw. Jednak jak widać na rynkach polskich więcej ma do powiedzenia polityka i panika. Wystarczy jeden medialny pogłos i wszystko zaczyna się gotować.
Ostatnim razem zrobiłem błąd bo połaszczyłem się na 2 złocisze i w dalszym ciągu trzymałem z nadzieją na magiczną 100 - jednak moja porażka nie jest aż taka bolesna - jestem na dużym plusie i to mnie trzyma przy nadziei - będzie dobrze.
1Zdzislaw / 2009-08-09 14:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oto wypowiedz,którą odnotowałem: =="Na początku zeszłego tygodnia ceny miedzi wzrosły do poziomu najwyższego od dziesięciu miesięcy, w reakcji na optymizm inwestorów spowodowany wzrostem popytu na ten metal ze strony Chin. W czerwcu import miedzi do Chin wzrósł o 12% m/m, osiągając rekordowo wysoki poziom piąty miesiąc z rzędu. Wzrost cen tego metalu wspierany był również przez dane na temat liczby sprzedanych domów na rynku pierwotnym w USA, która wzrosła w czerwcu o 11%. W dalszej części tygodnia na rynku miedzi zagościły spadki spowodowane m.in. przez umocnienie się dolara oraz gorszy od oczekiwań odczyt indeksu Conference Board, obrazujący nastroje wśród amerykańskich konsumentów. Zmniejszenie apetytu na ryzyko spowodowało, że inwestorzy zaczęli się zastanawiać, jak długo Chiny będą zgłaszać popyt na miedź, gdyż to właśnie import z ich strony był do tej pory głównym czynnikiem wzrostu cen tego metalu.
Pod koniec minionego tygodnia na rynek miedzi powróciły wzrosty po zapewnieniach Ludowego Banku Chin, że będzie on nadal kontynuował łagodną politykę monetarną, nieograniczającą tempa wzrostu gospodarczego"=ponieważ był to komentarz to ja pozostawiam go do przemyślen bez moich uwag.
bezoporu / 2009-08-09 14:13
tak znam go osobiscie i jego uwagi są trafne jest OK
agrom / 195.205.9.* / 2009-08-09 13:59
czy komuś jest znany forumowicz:
adamusso ?
adamusso / 2009-08-09 13:38 / Praktykant
Czy jest komus znany forumowicz;
agrom
in or out
agrom / 195.205.9.* / 2009-08-09 13:26
"Na rynku surowców trwa szaleństwo. Żadne sygnały z realnej gospodarki nie uzasadniają rzeczywistego zwiększenia zużycia ropy naftowej i miedzi czy rosnącego popytu na nie. A przecież tylko w takich warunkach można mówić o zdrowym i ekonomicznie uzasadnionym wzroście notowań.

Mamy więc wszelkie oznaki kolejnej spekulacyjnej bańki, której pęknięcie może doprowadzić do kolejnej fali kryzysu na rynkach finansowych. Z drugiej strony, im szybciej ta bańka pęknie, tym lepiej, bowiem coraz głośniej mówi się, ze wysokie ceny surowców mogą dławić wzrost gospodarczy, na pojawienie którego wszyscy mają takie nadzieje".

Roman Przasnyski Gold Finance

więcej:http://biznes.onet.pl/tydzien-na-rynku-surowcow,18500,1569748,1,komentarze-detal
adamusso / 2009-08-09 11:22 / Praktykant
A takie spostrzeżenie, czy McDonalduś własnie od kilku dni niesprzedaje miedzi, dowiemy sie o tym za kilka dni
miedziożerny / 2009-08-08 22:54
skoro tpsa tak urosła i dostała rekomendację to wniosek prosty, kurtynka dla grubasów żeby wywalać kghm przed skarbem państwa, ja sobie policzyłem taki scenariusz: kghm spada o tyle procent o ile rośnie tpsa, przeskalowane o wpływ na indeks oraz wpływ sprzedaży 10% w pakietówkach, jeszcze można uwzględnić techniczne spadki na rynku miedzi i to daje kghm po 40-45pln
ZLOTKO / 82.160.128.* / 2009-08-08 23:14
Jesli panstwo chce sprzedac czesc pakietu ,to chyba po jak najwyzszej cenie a nie jak kurs spada.
Czy taka informacja powinna zadzialac na kurs wzrostami czy odwrotnie?
miedziożerny / 2009-08-08 23:55
no nie to juz jest jakaś antyekonomia, rosnąca podaż ma być bodźcem wzrostu, a zresztą mnie to wisi, nawet po 40 nie kupię bo kghm,tpsa,orlen,pko to już się nudne spółki zrobiły, jedynie daytrading na kontraktach fw20, teraz najlepsze kokoski są na mwig40, naganiam na azoty,ciecha i ganta
Zlotko / 82.160.128.* / 2009-08-09 21:45
To nie jest antyekonomia tylko logiczne myslenie,jesli chce cos sprzedac to jak najkorzystnie czyli wywindowac cene.
Rzad nie musi o tym trabic ,ale trudno by rzad kierowal sie ekonoma ,oni kieruja sie instynktem zachowawczym ,bylee by jakos przetrwac i wcale nie musi byc madrze.
DontCallMeBaby / 2009-08-09 17:29
ale przyznaj, że jest w tym jakiś sens, żeby państwo przed sprzedażą jednak nadmuchało KGHM?
1Zdzislaw / 2009-08-08 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Może byście sobie oraz generalnie przestali wymyślac od i...... i innyvh mądrych ludzi LUDZIE ZACHOWUJCIE SIĘ KULTURALNIE lub schowajcie sie u babci pod pierzyną. !!!!
1Zdzislaw / 2009-08-08 14:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
09-08-08 13:26:22. hanniball ==Zgadzam sie z przedmówcą z tym że teraz jeszcze nie jest klimat na załatwienie tej sprawy, myslę że trzeba to robić drobnymi kroczkami, Danald to nie Tatcher a Polska to nie Anglia. Z tych przyczyn myśle że narazie sprzedadzą 10% akcji KGHM co powinno zapewnić spokój w KGHM i dać nieco do budżetu restę jak będą na to warunki -bowiem jest to jedyna droga do lepszego gospodarowania i osiagania dobrych wyników - /podatki od zysku-trzeba w przyszłości rozważyc ich wysokość/-Myslę że scenariusz ."edi800" się nie zrealizuje bo Doncio zgodzi sie jedynie na 10 % co wyciszy całą sprawę - pogadać sobie muszą i musi być ktoś dobry- Tak jak przypuszczam po wzroscie [ założenie ] giełdy w Japoni orac cen surowca w u skośnookich i w Londynie a znacznych w piątek wzrostach giełdy w USA i wzroscie cen miedzi w USA w piątek na godz.20:00 w poniedziałek powinniśmy spokojnie pojechać na północ czego sobie i wszystkim OPTYMISTOM ŻYCZĘ.
Ser SZREK / 2009-08-08 15:15 / Tysiącznik na forum
myślę, ze to co dokupiłeś to będzie obfitowało w zyski.
Myślę, że te 10 % co chcą sprzedać to tylko zakusy - budżet nie potrzebuje akurat sprzedaży KGHM-u i myślę, że jest wiele innych spółek które są tak samo intratne aby sprzedać kilkanaście % bez utraty kontroli nad spółkami.
Jestem przekonany o tym, że to są jakieś zagrywki i ktoś się strasznie przy tym obłowi a my małe robaczki zarobimy niewiele ale jednak.
Zawsze przy dużych rybach pływają małe rybki.
hanniball / 83.22.158.* / 2009-08-08 13:26
myślisz jak komuch- jak prywatyzacja to spadek akcji . Ha ha ha. Człowieku nie masz pojęcia o biznesie. Tą spółkę należy uwolnić spod kontroli Donków, KAczorów, Cimoszków i Bóg wie kogo. Będzie też okazja posprzątać we Związkach Zawodowych, które jak niedawno pokazały potrafią nieźle zamieszać w działalności każdej spółki. Podsumowując - czynnik polityczny był dla tej spółki deprecjonujący.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
edi800 / 2009-08-08 14:51
nie wiem z czego się tak cieszysz jak głupi do sera! czytasz wybiórczo i nie wyciągasz autentycznych wniosków, tylko upierasz się przy swoich bezmyślnych, prostolinijnych twierdzeniach. To nie moja wina, że siedzisz z akcjami po uszy i teraz atakujesz gdy ktoś napisze prawdę, która nie jest ci na reke. Przecież napisałem swoją argumentacje, że jak będą strajki(jeśli będą), to akcje pójdą do dołu. Jeśli uważasz, że jak wydobycie zostanie wstrzymane to akcje bedą szły do góry to współczuje inteligencji;)
I jeszcze jedno- jak odnosisz sie do jakiejś wypowiedzi to nie twórz nowego wątku, bo to nie za dobrze o tobie świadczy.
KONSERWATYSTA / 2009-08-08 13:52 / Od Redakcji: Unikać! Chamstwo i wulgarności
niestety prywatyzacja nic nie pomoże na związkowe bydło, bo to nie jest zależne od struktury własnościowej akcjonariatu lecz od ilości zatrudnienia,poza tym taka zapowiedź tworzy sufit na wzrosty, na które zresztą już nie ma miejsca, arbitraż pieknie zasłonił indeks tpsa i jedyne co teraz można robić to uciekać z kghm, najlepiej weźcie sobie s-kę FKGH i sprzedajcie papier, to zarobicie sporo
edi800 / 2009-08-08 11:43
Przeczytajcie, mimo, że długie;)
Moim zdaniem kupno akcji kghm do czasu rozstrzygnięcia sprawy związanej z prywatyzacją wiąże się z dużym ryzykiem. Są tu dwie mozliwości:
1) rząd wycofuje się całkowicie z prywatyzacji kghm- wtedy akcje w niedługim czasie przekraczają 100pln
2) rząd postanawia sprywatyzować spółkę- wtedy wartość akcji spada do poziomu ok. 80pln
w tym drugim przypadku w grę wchodzi jednak duże prawdopodobieństwo strajku połączonego ze wstrzymaniem wydobycia- wówczas, w zależności od długości jego trwania akcje mogą spaść nawet poniżej 70pln.
Co ciekawe zauważyłem również pewną zależność, która mnie niepokoi, a mianowicie szybka kontrolowana wyprzedaż akcji począwszy od środy pomimo, iż wszystko wskazywało na wzrosty. Tu zadaje sobie pytanie po co ktoś miałby się pozbywać takiej ilości akcji, gdy są tak sprzyjajace warunki dla wzrostu. Otóż po głębszej anallizie doszedłem do wniosku, że jeśli ta masowa wyprzedaż poprzedziła o parę dni informacje podaną przez rząd, to należy ten wątek ze soba połączyć. Doszedłem więc do wniosku, iż ktoś powiązany ze sferą rządową wiedząc o prywatyzacji postanowił uprzedzić fakty i nie czekając na głeboką korektę, postanowił pozbyć się akcji dopóki są jeszcze na takim wysokim poziomie. Osobiście jednak obawiam się, że do prywatyzacji dojdzie, choć wolałbym, aby Donek nie sprzedawał resztek Polski, bo za to wszyscy kiedyś zapłacimy, a jeśli nie my to nasze dzieci... To są moje przemyslenia. Możecie się z nimi nie zgadzać ale ciekaw jestem, co wy o tym sądzicie. Pozdr
Ser SZREK / 2009-08-08 12:10 / Tysiącznik na forum
Masz pełną rację !
Jednak nic z tego nie wynika - jest to wszystko enigmatyczne !
Jak byś jeszcze napisał co będzie - będę zobowiązany !
edi800 / 2009-08-08 12:20
nie czytasz uważnie kolego..Napisałem jaki scenariusz jest wg mnie najbardziej prawdopodobny; ale jak będzie okaże się dopiero w praktyce.
Figofago / 83.21.223.* / 2009-08-08 09:55
http://www.lubin.pl/aktualnosci,6854,pilne_prywatyzacja_kghm_juz_przesadzona_.html Taki artykul znalazlem na Lubinskiej stronce.Moze sie komus przyda.I nie wystawiam go po to zeby kogos straszyc.Zeby nie bylo.Pozdr.
1gafcio / 212.127.95.* / 2009-08-08 10:52
zapomnij o spadkach jesli nie kupiłeś to kupuj bo za chwile tak tanio nie będzie, nie licz na korekte bo ci co liczyli już raz się zawiedli, a teraz bedzie drugi raz. W tym tygodniu uważam że nie bedzie zawirowań wielkich po 15 kierunek znany -jedziemy i to szybko na północ.
Ser SZREK / 2009-08-08 12:11 / Tysiącznik na forum
gafciu - ja też tak myślę ! tylko północ !
neoksik / 2009-08-08 10:33 / Bywalec forum
Chca sprzedac nie wiecej niz 10% udziałów, zachowujac kontrole nad spolka....tak dzisiaj mowil Boni w TVN24
Figofago / 83.21.223.* / 2009-08-08 09:52
Nie chcialem nikogo urazic ale sa napewno takie osoby ktore czekaja na " glebszy dolek" bo wtedy zrobia zakupy. Ja osobiscie naleze do takich osob, a z tym pogotowiem strajkowym to nie jest lipa i wiem co mowie. Jesli faktycznie EFELIPE jest z lubina lub okolic to napewno tez o tym wie i potwierdzi. Ciekawi mnie tylko jedno czy poniedzialek bedzie na poludnie czy polnoc? Co Ser Szrek o tym mysli?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy