KGHM

Money.pl / 2007-02-05 19:34
Komentarze do spółki: KGHM.
Wyświetlaj:
rafaelitos / 81.210.91.* / 2009-01-22 12:59
Ciekawy artykuł na parkiecie o zyskach KGHM w 2009 roku, ale będziecie kwiczeć, szok.
giero13 / 2009-01-22 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
prognozy prognozami ropa miala tez byc po 200$ a po ile jest swietne info zeby sobie dokupic ja prawie zlapalem dolek i w ogole nie mam obaw:)
gregus1976 / 2009-01-22 15:12 / portfel / Bywał tu i tam...
ja tez myslałem ze załapałem dołek:)
Krzych_un / 83.5.28.* / 2009-01-19 16:49
Ale się twardo trzyma.
Kwachs / 91.198.194.* / 2009-01-22 15:10
Ale leciii... Jak siuski po rajstopach.
Inwestor z werwą / 79.186.103.* / 2009-01-22 17:59
Tak jest . Do dołu do 22,78 zł - wtedy kupię. Mam przecieki.
Teddy / 81.210.91.* / 2009-01-20 13:24
I cóż z tego , że się twardo trzyma , jak się puścić nie może , to tak samo , jak z tą babcią co się dobrze trzyma , ale puścić się już nie może
stor / 83.6.34.* / 2009-01-18 13:14

2009-01-17 04:03:55 | | TWARDY56
Re: KGHM [0]
światowe rynki się umocnią na dnie i zacznie sie odbicie ta spółka ma perspektywy wzrostu
cierpliwi i konsekwentni będą wynagrodzeni powiedział robak do skały daj mi czas
skomentujzgłoś do usunięcia



WZROST TO BEDZIESZ MIAM ALE W STRACIE
TWARDY56 / 2009-01-17 04:03 / Bywalec forum
światowe rynki się umocnią na dnie i zacznie sie odbicie ta spółka ma perspektywy wzrostu cierpliwi i konsekwentni będą wynagrodzeni powiedział robak do skały daj mi czas
klej / 2009-01-15 11:53
czekam na zjazd na 26 i chyba troche poczekam, ale czekam....
Krzych_un / 77.112.64.* / 2009-01-15 10:05
Ja sprzedałem po 33,5 trzeba obserwować wykres, chyba jeszcze zjedzie. Tylko pytanie ile jeszcze.
Jack from L / 81.168.168.* / 2009-01-14 22:25
No i jak moi mili. Pooooszło w dół.
Widzę, że ta sytuacja całkowicie wiciszyła forumowiczów.
Tylko wiatr wieje. I to mroźny wiatr. Uuuuuuuuu
I co teraz. Czy to rzeczywiście ma być zjazd na 25 zł. ???? :(
Kwachs / 91.198.194.* / 2009-01-15 10:15
Chyba jeszcze w listopadzie, albo na początku grudnia pisałem, że ta spółka jest skazana na przestrzeni najbliższych miesięcy na bujanie się w przedziale 20-32 zł.
MADOFF / 2009-01-15 23:40
Było ale mineło .Uwarzam że wskoczymy szczebelek wyżej obstawiam 29-36
Krzych_un / 80.52.131.* / 2009-01-15 17:54
Fakt faktem jak by spadło do 20zł to pierwszy ją kupie ale chyba to już nie bardzo realne, WIG20 spada a KGHM sie dość twardo trzyma niestety.
xxxxl / 83.10.253.* / 2009-01-15 01:04
chyba znowu muszę za tą spółę się wziąść
można na niej ładnie stracić
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-14 23:40
Oby (albo lepiej jeszcze niżej), bo kolejna partia gotówki w drodze :). No wiem, egoistyczne bydle ze mnie. Dobra, to 25 wystarczy :)
sokol13 / 83.31.7.* / 2009-01-14 23:06
prędzej wjazd na 35
Robert48 / 79.186.78.* / 2009-01-12 17:51
Witam. Drodzy koledzy....patrząc na wasze wypowiedzi widze, ze jestescie expertami wiec chcialbym wam zadac pytanie.Jestem mlodym czlowiekiem , mam sporą gotówke i chcialbym zainwestować w akcje. możecie mi powiedziec czy to wogole jest opłacalne? można na tym zarobić?czy może dac sobie spokój i naiwestowac w co innego....?dzieki Pozdrawiam
miromare / 84.10.196.* / 2009-01-15 03:20
jak jesteś młodym człowiekiem i masz jak się chwalisz sporą gotówkę(bogaty nigdy się niechwali,że ma gotówkę,ale marynarka leży dobrze w czwartym pokoleniu)to powinieneś umieć ją pomnażać a nie zadawać dziwnych pytań.
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-12 19:17
Robert, to podpucha, no nie? :) Taki dowcip - chłopaki pisza tu, jak by rozumy pojedli, to zadam im pytanie i pośmiejemy się wszyscy z odpowiedzi. Ale ja coś tam jednak powiem. Tak oto powiem - każda firma tylko o tyle ma sens (w gospodarce rynkowej), o ile zaspokaja jakieś tam potrzeby klientów. Klientami giełd są z jednej strony firmy emitujące akcje (te korzystają z giełd w sposób oczywisty), a z drugiej inwestorzy. W przypadku inwestorów, jako klienta zbiorowego, korzyść z usług oferowanych przez giełdy może być poddawana w wątpliwość, ale sam fakt, że giełdy na świecie istnieją juz wiele dziesiątek lat oznacza, że jakieś tam potrzeby inwestorów też muszą spełniać. A to (w dużym skrócie) znaczy, że można na nich pomnażać kasiorkę. Zresztą, żeby wykazać, że można na giełdzie solidnie zarobić, wystarczy wskazać choć jeden przypadek, że komuś to się udalo, a to już żaden problem. Inna rzecz, to pytanie jak. A na to pytanie każdy z nas, "ekspertów" nieomylnych, będzie miał zapewne inną odpowiedź. Ja powiem tak - dość łatwo (w sensie reguł), ale wcale nie bez wysiłku (w sensie pracy).
gtujyj / 79.186.78.* / 2009-01-12 17:13
jeszcze bedzie dobrze....
GDA66TY / 2009-01-12 12:17 / Tysiącznik na forum
Cienko widzę miedź w najbliższym miesiącu. Od 26 stycznia do połowy lutego mocny zjazd. KGHM na 20 złotych.
oloo / 89.238.6.* / 2009-01-12 15:49
z jaką dokładnością
GDA66TY / 2009-01-13 13:35 / Tysiącznik na forum
26 stycznia zaczynają się święta w Azji. Monotonia na giełdzie.
GDA66TY / 2009-01-10 12:49 / Tysiącznik na forum
A co tu za bełkot?
_qwert / 2009-01-09 10:04 / Tysiącznik na forum
jr968 - KGHM to według Ciebie średniak?
Bez obrazy, ale mówiąc szczerze to napisałeś dużo słów, ale średnio w nich treści, o prawdzie już nie wspominając.
KGHM Polska Miedź jest największym producentem miedzi w Europie, siódmym co do wielkości producentem miedzi na świecie oraz trzecim światowym producentem srebra.

Poza tym 'średnio' ważna wielkość, ważniejsza jest jakość - a wysoki udział Skarbu Państwa jednoznacznie wskazuje jak można oceniż zarządzanie w spółce (czytaj. 'byle jak').

A co do rewolucyjnych wniosków, to można "w ciemno" postawić tezę, że jeśli nie będzie końca świata, to w perspektywie 2-3 lat kursy WSZYSTKICH akcji (które jeszcze będą na giełdzie) podskoczą o kilkadziesiąt procent :))

... pozdrawiam forumową mantrą, "żeby kupować akcje KGHMu, bo miedź zawsze będzie potrzebna"
jr968 / 85.221.218.* / 2009-01-09 10:57
Spoko, nie obrażam się. A czy średniak, czy moze gigant, to oczywiście sprawa założeń. Dla mnie giganci, to Codelco, Freeport - McMoran, BHP Billiton, Xstrata i może jeszcze, ale juz z mniejszym przekonaniem Rio Tinto i Anglo American (wszyscy razem ok. 45% światowej produkcji). A KGHM, jak mówię - dla mnie, jest już drugi na liście średniaków. Ale oczywiście można to sobie podzielić, jak się chce. A co do słów, tak, lubię ubierać myśli w słowa, nic na to nie poradzę. Za to irytują mnie nieco niektórzy forumowicze, których używanie słów wyraźnie męczy. Czasem, to kompletnie nie wiadomo, o co takiemu chodzi. No nic, dzięki za krytykę. Pozdrawiam i życzę wyboru takich spółek, których akcje podskoczą w 2-3 lata nie o kilkadziesiąt, a o kilkaset procent (a są takie na GPW z pewnością).
_qwert / 2009-01-09 11:49 / Tysiącznik na forum
Ubierać słowa zapewne warto szczególnie, że teraz... zima :).
Ale to nie znaczy, że od razu narzucać ciuchy 'na cebulkę', o konieczności istnienia źródła (czyli choć jednej myśli) nie będę się rozwodził, bo idzie sroga zima i w taki ziąb samopas nie będę się włóczył po świecie (a poza tym byłoby to niegrzeczne - oczywiście chodzi o imputowanie braku myśli, a nie rozwód :).
Jak pisałem nie zawsze liczy się ilość, warto też zadbać o jakość.
To, że niektórych używanie słów męczy (o słowniku już nie wspominając), osobiście mnie nawet cieszy, bo w zalewie mizernej jakości słowotoku czasem cisza jest wprost ożywcza.

Co do 'setowych' wzrostów, to siur, że i takie będą - jeden typ, to nawet jest w zasięgu ręki (czytaj: na forum Money).
O wzroście 400% zapewnia pewien 'analityk' już od baaardzo dawna i może nawet kiedyś uda mu się wstrzelić w trend.

Liczę, że moja wypowiedź stała się źródłem déjà vu (np. ponowne natknięcie się na wypowiedź w której kompletnie nie wiadomo o co autorowi chodzi :P) i oczywiście również pozdrawiam i życzę mniej irytacji, a więcej... "spokoyou"
(skoro lubisz zabawę słowami, to tak naprędce stworzyłem taki makaronistyczny neologizm frazeologiczny, kolejny po Shinpū mój ukłon w stronę... ludzi lubiących ubierać myśli w słowa).
jr968 / 85.221.218.* / 2009-01-09 12:16
No, tu już rzeczywiście dość pustawo i choć jeszcze kilka wychudzonych myśli przez tekst przemyka, to trend (!!) niosący nas gdzieś w dadaistyczne absurdy mamy już wytyczony. Co mnie martwi, to fakt, iż coraz rzadziej w naszej dyskusji pojawia się skrót KGHM, a to znów sprawić może, że nas z tego forum wywalą, jeśłi w porę sami nie zdeklaryjemy przejścia na jekieś inne (do Pani Kasi może?) :)
_qwert / 2009-01-09 13:23 / Tysiącznik na forum
Co do KGHMu, to wypowiedziałeś jakieś swoje tezy, których nie podzielam (i napisałem dlaczego) i o czym tu deliberować?
Komuś się kiedyś 'mrzyły' szklane domy, ale o miedzianych jeszcze bajek nie było :-P

Poza tym, to co pisze może i faktycznie jest czasem... 'swobodne', ale freestyle ma niewiele wspólnego z dadaizmem, więc widać, że ani się nie zgodzimy w sprawie koncernu miedziowego, ani zagramy w forumowe scrabble.

A skoro albo się irytujesz, albo martwisz, to nie pozostaje mi nic innego jak "pojechać Lindą" (czytaj: eot - żeby zmęczeni myśleniem nie zwizualizowali sobie "kobiety", ew. "czterech liter") - no i oczywiście pozdrawiam.
_qwert / 2009-01-09 13:36 / Tysiącznik na forum
ps
coby rozmnożyć skrót KGHM :)

KGHM za pośrednictwem spółki zależnej Energetyka kupiła za 450 tys. zł fimę Biowind, która dzierżawi grunty w woj. Warmińsko-mazurskim.
Po otrzymaniu pozwoleń KGHM rozpocznie budowę 'farmy wiatraków'. Inwestycja (łącznie 15 wiatraków) ma zostać sfinalizowana do 2012 r. i kosztować KGHM 200-300 mln zł.
jr968 / 85.221.218.* / 2009-01-09 13:52
Tak, wiem. I, jeśli dobrze pamiętam, liczy na wpływy z ukończonej inwestycji rzędu 40 mln zł rocznie. Z tym dadaizmem, to było jakoś tak, że z freestyle'a się zrodził (do uwolnienia od formy dodając uwolnienie od treści). Z grzeczności zaniechałeś imputowania mi braku myśli, ale nie powstrzymałeś się od imputowania mi zdenerwowania lub zmartwienia, wic powiem, że żaden z owych stanów mnie nie gnębi. Raczej biała melancholia i tęsknota do wiosny (w długim terminie) i do fajrantu (w krótkim). Ale póki co, trzeba wrócić do papierków na biurku, niestety.
maca_maca / 2009-01-09 08:35
jr968 , dziękuję za budującą wypowiedź.
Ja osobiście przestałem się wypowiadać na tym forum bo mi już ręcę opadają jak widzę niektóre posty.
Ostatnio tylko czytam i się śmieję.

Ps do wszystkich
Nie jestem ubrany po 100zł, a jak KGHM dołował to uśredniałem, bo tylko "mało rozsądny" inwestor inwestuje środki na jednym poziomie cenowym , nawet jeśil kurs ciągle rośnie.
stor / 83.24.96.* / 2009-01-08 13:45
wyzywali go ludzie z forum bo caly czas mowil ze to tylko korekta a on sie na tym zna i co spadlo do 32 pln i co on ma teraz do powiedzenia ??? czekamy panie maca --- napisz cos sesownego -- co mamy teraz robic ??????? --- chyba sie nie odezwie bo jest baran
GregorDB / 2009-01-09 00:14
Andy to jest czysta spekula ciągle. Nic sie nie zmienia w tym temacie od dłuzszego czasu. Rób jak pisałes wchodz i wychodzic jakas czescia portfela . Proponuje nie wiecej jak 20-30%. Jak masz wiekszy portfel i kupujesz pakietami to powinienes wyjsc cały ,ale umiejetnie,nie wszystko naraz w te i we wte. Zjazd to kwestia czasu ale moze sie uda cos podpompowac. ja sobie dzisaij tez symbolicznie wszedłem w banki :) Pozdro
stor / 83.31.71.* / 2009-01-09 11:39
siema -- tez wszedlem w banki wczoraj ale dzisiej juz zaczynam usredniac -- kgh narazie nie tykam za drogi -- pozdro
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-08 23:07
Widzisz, Storku kochany, Maca nie odpowiada. A wiesz, dlaczego? Bo pewnie załatwia, biedak, kasiorkę na kolejne udziały we własności KGHM. I dobrze! Dobrze dla niego. A wiesz, dlaczego go to tak bardzo zajmuje? Nie wiesz? Już Tobie wyjaśniam. Otóż, widzisz, rynek oczywiście nie jest wcale w pełni sprawny i nie zawsze ma rację. To dobrze, to nawet wspaniale, bo dlatego tych niewielu, którzy to rozumieją może „za pomocą rynku” poprawić sobie standard życia. Owszem, to nieładnie, bo poprawiają go sobie kosztem takich, co to rozumieją niewiele, ale tym drugim nikt na giełdy pchać się nie każe. Maca pewnie wie, albo przynajmniej czuje (no cóż, niektórzy wolą metafizykę od matematyki), że dziś rynek nie ma racji i że wartość wewnętrzna akcji KGHM jest większa od obecnej wyceny rynkowej. Ot, głupi, nie widzi chyba, że miedź na pysk pada i już niedługo tysiące górników i hutników w Lubinie, Głogowie, Polkowicach i Rudnej polecą na pysk. Nie polecą. Miedzianka nie raz już to przeżywała. Ot, zwykła kolej losu – jak ludziska na całym świecie srają w gatki, że nikt już niczego nie kupi i nie wybuduje, to miedź tanieje. Ale tego samego losu koleją jest, ze zaraz okazuje się, ze miliardy ludzi i miliardy dzieci miliardów ludzi chcą gdzieś jednak mieszkać, że jednak gdzieś tam się zatrudniają, a ich firmy marzą o własnym lokum, że, mówiąc krótko, nie spieszy się nam do szałasów, więc zapotrzebowanie na różne gadżety, w tym na miedź, rośnie, a za zapotrzebowaniem cena. Pytanie tylko, czy KGHM przetrwa trudne czasy. Ma nasza miedzianka trochę farta, co już nie raz, zdaje się, ją uratowało i uratuje ją i tym razem. Otóż, jest miedziowym... średniakiem. KGHM, jak zapewne wiesz, bo znasz się na KGHM, produkuje około 2,5 % światowej produkcji miedzi. Tyle produkuje i ten wynik plasuje ją gdzieś pod koniec pierwszej dziesiątki producentów czerwonego metalu. A taki średniak, na dodatek prawie nie zadłużony, ma najlepszą pozycję w dobie kryzysu. Już się z nim rynek liczy, bo jego miedź jest potrzebna, a jeszcze tenże niezadłużony średniak nie dostanie zawału, kiedy niskie ceny utrzymają się nawet trochę dłużej. To już było wiele razy – ostry zjazd cen akcji poniżej wartości księgowej, gdy ceny miedzi biły kolejne minima, i kolejne rekordy cen akcji KGHM (uzasadnione ich wartością), gdy świat sobie przypominał, że bez Cu nie da rady. A mamy do tego jeszcze europejską dyrektywę RoHS, która górnikom miedzi powinna pomagać i jeszcze to osławione EURO 2012, które zapewne miedziance nie zaszkodzi. Podsumowując – cena miedzi w perspektywie 2-3 lat podskoczy o kilkadziesiąt procent (chyba, ze będzie koniec świata), a wtedy kurs miedzianki skoczy na tyle, że i Maca, ubrany po 100, swoje zarobi. O ileż lepiej zresztą, ze dziś chyba znów kupuje.
MADOFF / 2009-01-08 23:39
A jednak można. Z sensem ,na temat i kulturalnie.Świetny wpis
Jack from L / 78.8.69.* / 2009-01-12 01:15
Potwierdzam. Wreszcie mogę coś wynieść z tego forum. Tak dalej moi mili.
Prezes26 / 77.254.47.* / 2009-01-08 21:55
a ja kupiłem KGHM po 24 PLN i nawet nie myśle sprzedawać. jak spadnie poniżej 30 to nawet dokupię
stor / 83.24.96.* / 2009-01-08 13:37
maca napewno liczy na wzrosty bo jest ubrany okolo 100 pln a on jest dlugoterminowy wiec czeka na swoje pieniadze ale chyba niema innego wyjscia wiec jego nie sluchajcie co mowi i pisze bo pisze co mu pasuje -- pamietam kiedys jak spadl z 86 do 77 to tez pisal ze trzeba iwestowac dlugoterminowo a teraz jest 33 i mysle ze bedzie 15 i co wtedy powie ten MACA -- co wy myslicie ze bedzie roslo ??? tylko dlacvzego????????? dajcie choc jeden powod
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy