KGHM

Money.pl / 2007-02-05 19:34
Komentarze do spółki: KGHM.
Wyświetlaj:
sapi / 193.34.112.* / 2008-08-10 14:08
mam troche tego papieru jak by jeszcze spadlo to bym dokupił zawsze to miedż niż nie miedż
remontgt / 83.13.250.* / 2008-08-11 20:11
he he dobre
superbrain / 2008-08-04 21:35 / Techniczny fundament
ma najlepsze fundamenty i nie można popadać w histerię po kilku gorszych sesjach. W przypadku kghm doskonale sprawdza się giełdowa zasada że staraty nie istnieją dopóki się ich nie zrealizuje, w przypadku średnich spółek to często błędne podejście ale proponuję już kupować i czekać na 120, bo tyle to lekko będzie w ciągu roku, olbrzymia płynność i wzrost inwestycji w elektryczność ( Indie planują wielki projekt elektryfikacji) to dodatkowe argumenty. Na forum jest wielu naganiaczy którzy nie rozumieją giełdy ja zaczynałem w 94 i na początku bardzo emocjonowały mnie plotki i panika , więc wszystkim nowicjuszom doradzam cierpliwie trzymać, bo jak nie mają ochoty na 50% to już na początku września ruszają OFE a one wyjątkowo lubią kghm. Zasa jest jedna na dołkach się nie sprzedaje tylko kupuje.
maca_maca / 2008-08-06 08:37
to nie było do tego koment.
po drugie wciąż uważam że nie ma co panikować! Akcje tak czy owak odbiją bo zapotrzebowanie na mieź będzie zawsze. Dziś trochę mniejsze jutro większe. Zresztą tak czy owak jak ktoś pisał wyżej nie ma znaczenia jakie sa wieści ze spółki czy też jaka jest cena miedzi bo fiełdą sterują w większośći % ludzie,. Więc jeśli będziemy tu tak pisać na tym forum że trzeba robić wyprzedaż to nie dziwota że cena będzie szła w dół.
A MOŻE UMÓWIMY SIĘ ŻE NIE BĘDZIEMY WYPRZEDAWAĆ AKCJI ???
Może durne, ale efekt będzie taki że cena będzei szła do góry.
Zresztą ci co piszą żeby pozbywać się akcji są to ludzie którzy wiedzą że KGHM odbije i czekają na jeszcze większa wyprzedaż. Dla mnie analogiczna sytuacja była z PKO. przez sprzedażą resztówek. cena szła w cholendarnie w dół. Wszycy krzyczeli sprzedawać ! bo już nei iodbije. No i co ? odbija i to całkiem skutecznie.
Tak jak ktoś odpisał jak jeszcze OFE się zainteresuje KGHM to będzie lepiej. A narazie bym nie wyprzedawał akcji bo to wprowadza chaos !
waldiwawa / 77.114.174.* / 2008-08-05 17:45
Ten spadek cen miedzi jest juz w cenie akcji,wydaje się że dziś było małe szukanie dna,kurs parę razy próbował przebijać w dół 73 zł i się obronił, właśnie głównie na tym poziomie były spore obroty,po wczorajszym dniu myślałem że spadnie kolejne 7-8% ale chyba nie będzie źle,miejmy nadzieję,spółka jest dobra i nie widzę tu potrzeby panikowania bo miedź spada,zapotrzebowanie będzie zawsze na tego typu surowiec i zawsze po spadkach będą wzrosty,dzis kupowałem po 74 i myślę że jest to dobra cena nawet jeśli jeszcze trochę spadnie,na krótkie pozycje jest teraz dobry moment,to tylko moje zdanie.
jarek k / 2008-08-05 15:52 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
Skoro jesteś inwestorem jak piszesz od 94 roku to proszę podpowiedz mi jakie znaczenie mają fundamenty w bessie ?
Wg mnie żadne.
Jakie znaczenie mają nawet pozytywne informacje płynące ze spółki ?
żadne .

I na koniec jaka jest perspektywa wzrostu zapotrzebowania na surowiec KGHM ?
niezby fajna .
No to może dlatego kurs spada ?
maca_maca / 2008-08-05 13:08
zgadzam sie z powyższym !
jarek k / 2008-08-05 15:49 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu

2008-08-04 17:24:29 | *.*.*.* | maca_maca
:) poczekamy zobaczymy :)
choć muszę przyznac że faktycznie nisko dizs spadł.
Poczekajmy ma wypłatę dywidendy.
Ciągle obstawiam za swoim i tym że po wypłacie dyw. cena pójdize na PN


no to faktycznie jest rekomendacja dla postu .
maca maca można traktować jako barometr - robisz dokładnie odwrotnie niż on pisze i wtedy dobrze na tym wychodzisz !!!!
Tak więc jedno jest pewne nie należy trzymać akcji miedziowego giganta ;-)
UncleFester / 195.138.208.* / 2008-08-05 11:55
Czyli 180 mln obrotu w jeden dzień wygenerowali spanikowani ciułacze?
jarek k / 2008-08-04 16:55 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
AT
Kurs Kghm po przebiciu dołka z stycznia (wsparcia )oraz powrocie do tej ceny oporu - dał dziś silny sygnał sprzedaży .
Wg mnie perspektywy dla kursu tej spółki są mizerne .
Trudno oszacować docelowy poziom ceny lecz 65 pln /a jest jaknajbardziej w zasięgu.
Spółka długo opierała się bessie aż w końcu i na nią przyszła kolej.
Co do kursu miedzi na światowych rynkach to bez wątpienia kierunek jest Pd .
Zawsze w czasach dekoniunktury ceny surowców spadają tak będzie i tym razem .
pozdr.
waldiwawa / 77.112.222.* / 2008-08-04 21:17
Zgodzę się z powyższym, myślę że teraz na KGHM-mie tylko krótkie pozycje dopuki cena miedzi się nie ustabilizuje,jutro może być sesja neutralna z niewielkimi spadkami ale patrząc na obroty z ostatniej godziny to bardzo duże zakupy były na poziomie 76 zł,więc może być małe odreagowanie,o 21.00 cena miedzi skoczyła trochę do góry,obstawiam że może być podobny scenariusz co w zeszłym tygodniu, do końca tego tygodnia odreagowanie do poziomu 84-86 zł i zjazd do nawet 70 jeśli ceny miedzi nie zaczną iść do góry
jack230 / 2008-08-04 15:22 / Bywalec forum
MACA_NAGANIACZU __ jak tam Twoje obstawienia po dzisiejszej sesji ??
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2008-07-30 19:27:15 | *.*.*.* | maca_maca
zastanawiam się do ilu wzleci obstawiam 105zł w przeciągu 2 tyg
maca_maca / 2008-08-04 17:24
:) poczekamy zobaczymy :)
choć muszę przyznac że faktycznie nisko dizs spadł.
Poczekajmy ma wypłatę dywidendy.
Ciągle obstawiam za swoim i tym że po wypłacie dyw. cena pójdize na PN
kibelek / 212.76.51.* / 2008-08-04 18:04
Tez tak sadze - pytanie tylko ile odrobi?
jack230 / 2008-08-19 17:45 / Bywalec forum
Sądź dalej ....i słuchaj MACY proroka...
rutek głogów / 83.27.223.* / 2008-07-31 09:43
14 sierpnia 2008r. skonsolidowany raport za II kwartał 2008r. takie informacje znajduja sie zawsze na stronach spółek
januszk44 / 83.238.174.* / 2008-07-31 09:04
Czy ktoś wie kiedy będzie publkacja wyników za II kwartał ???
UncleFester / 195.138.208.* / 2008-07-31 11:17
14 sierpnia 2008
Janusz_Rybicki / 2008-07-30 15:33
Ładnie, 3 % do góry.
maca_maca / 2008-07-30 19:27
zastanawiam się do ilu wzleci obstawiam 105zł w przeciągu 2 tyg.
jack230 / 2008-08-03 21:03 / Bywalec forum
pudło do kwadratu !!
Zapowiada się zjazd do 68 zlociszy.
maca_maca / 2008-08-04 08:44
bzdura !
poczekaj do wypłaty dywidendy a sam się przekonasz

Naganiasz
jack230 / 2008-08-04 13:26 / Bywalec forum
Co ma wypłata dywidendy do kursu KGHM ??

Popatrz na ceny miedzi i na szykujący się strajk w zakładzie.
W Chinach co mieli wybudować na olimpiadę to już wybudowali.
Teraz przez miesiąc dodatkowo ograniczyli wszelką produkcję by ograniczyć "Smog" podczas olimpiady. KGHM nie pomoze więc nawet publikacja niezłych wyników za II kwartał.

To raczej ty nie naganiaj leszczy którzy się jeszcze dość słabo znaja na giełdzie !!
jjjjjjj / 83.7.120.* / 2008-08-01 21:39
czy jazda na 75zł
pitekowy / 83.23.161.* / 2008-07-30 13:04
od dzisiaj jazda do góry!!!!!
jack230 / 2008-08-03 21:04 / Bywalec forum
chyba do góry ...nogami.
młody giełdziarz / 83.28.245.* / 2008-07-29 00:10
spójrzcie na wskaźniki RSI oraz MACD, szykuje sie odbicie w góre
vvv / 195.138.208.* / 2008-07-29 15:08
Ja nie raz, nie dwa zachwycałem się wskaźnikami analizy technicznej,a moje nimi rozczarowanie było proporcjonalne do strat jakie ponosiłem.

Więc nie ma co się rajcować, bo wskaźniki swoje, analitycy swoje, a kurs akcji swoje.
bbiernat / 2008-07-29 15:36
Absolutnie się zgadzam z @vvv. Wszystkie wskaźniki mają za zadanie wskazać kierunek ale często wskazują błędną scieżke :/
Aktualnie gdy na giełdzie panują nie zbyt optymistyczne nastroje lepiej się kierować kobiecą intuicją niż wskaźnikami.
drggegew / 83.180.207.* / 2008-07-28 09:53
a dziś w góre
pitekow / 83.20.146.* / 2008-07-28 08:51
[PAP] Cena miedzi wzrosła w Szanghaju i w Londynie

Treść: Cena miedzi wzrosła w Szanghaju i w Londynie

28.7.Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Cena miedzi wzrosła drugą sesję z
rzędu na giełdzie w Szanghaju, na fali sygnałów, że popyt w USA
może się odradzać. Ceny wzrosły też w Londynie.

Cena miedzi wzrosła z najniższego poziomu od sześciu tygodni po
informacjach 25 lipca, że zamówienia na dobra trwałe w USA
niespodziewanie wzrosły w czerwcu, sprzedaż nowych domów spadła
znacznie mniej niż oczekiwali analitycy, a wskaźnik optymizmu
konsumentów mocno wzrósł z najniższego poziomu od 28 lat.

Cena miedzi na dostawy październikowe na giełdzie w Szanghaju
wzrosła o 630 juanów, czyli o 1,0 proc. do 61.650 juanów (9.030
USD) za tonę.

Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź
wzrosła o 0,7 proc. do 8.010 USD za tonę ok. godz. 6.31 czasu
londyńskiego.(PAP)
Teddy67 / 2008-07-27 20:14 / Lucky loser
Przychody KGHM w I pół. sięgnęły połowy planu na 2008
http://tnij.org/bkma
nie znalazłem innej prognozy -
"Po stronie przychodów wynik pierwszego półrocza był zgodny z naszymi oczekiwaniami, na
poziomie mniej więcej połowy całorocznego planu. Natomiast zysk netto kształtuje się na
poziomie nieznacznie wyższym od zakładanego w budżecie spółki na pierwsze półrocze" -
powiedział Tybura w wywiadzie dla Reutera.
"W pierwszym półroczu zakładaliśmy średnią cenę miedzi na poziomie 7.300 dolarów za tonę,
zaś kurs dolara na 2,55 złotego podczas gdy kurs miedzi wyniósł 8.100 dolarów za tonę, a
dolar kosztował 2,29 złotego" - powiedział wiceprezes.

obecnie cena miedzi 8900$ przy kursie 2.04$
czyl miedz droższa o 20% przy spadku $ o ok. 22% - wyniki KGH powinny być ZGODNE z
prognozami a mamy kurs z 110 zdyskontowany do 77zł. czyli 30% o ile wyniki muszą być
gorsze od zakładanych relatywnie do ceny?
o ile wszystko mamy jeszcze zdyskontować przy wynikach zgodnymi - dyskontować przyszłość
bo spółka przyniesie 2009 straty a skąd to wiemy.Bo ktoś to wie napewno - to jest wróżką
lub pajacem.
Teddy67 / 2008-07-27 20:17 / Lucky loser
Moim zdaniem grubasy celowo zbijają kurs aby skupić akcje od wystraszonych leszczy po cenie promocyjnej a pózniej po podaniu wyników zgodnych lub lepszych od konsensusu spić śmietane.
jarek k / 2008-07-28 15:41 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
normalnie jak słysze grubasy i leszcze to mnie śmiech rozbiera.
A Teddy gdzie siedzi ?
Jak można zbijać kurs ?
To jakaś bzdura .
Stała się prosta rzecz ludzie połasili się na dywidendę i już .
Czekali dzionek dwa a tu lipa .
Teraz będziemy mieli 1,2,3 dniowe odreagowanie i dalej jazda w dół .
Te twoje wyliczenia to sobie można wiesz gdzie wsadzić .
Mamy bessę i już spółka nie poddawała się spadką ale na każdego przychodzi moment na KGHM przyszedł teraz wcalę się nie zdziwię jak cena będzie oscylowała w okolicach 60 .
Pozatym na giełdzie nie kupujemy faktów - tylko prognozy .
Dlatego to takie trudne to że spółka w II kwartale będzie miała takie czy siakie dochody nic nie znaczy . To informacja 2 ,3 dniowa .

Zobaczysz lekki odwrót na surowcach w ciągu tygodnia lub dwóch wówczas będzie się działo.
pozdr.
no name / 84.10.245.* / 2008-07-27 11:37
Ciekawe (i retoryczne) dlaczego kurs akcji KGHM tak spada.
hs2 / 2008-07-27 12:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dokładnie retoryczne:)
pezet / 2008-07-26 13:48
mam pytanie kiedy będzie wypłacana dywidenda przez domy maklerskie ?? bo czekam i czekam:)
Magellan / 77.114.183.* / 2008-07-27 10:59
zastanawiacie się kto sprzedaje KGHM i dla czego?? a ja sie zastanawiam KTO KUPUJE i DLA CZEGO?? na pewno takich zakupów nie robi drobnica, tak duża skala obrotów pokazuje że zmieniają się jedynie wlasciciele, ale nadal są to duże ryby, ktore wyczuły okazję na dlugi termin. Sytuacja jest prosta, jedne grube ryby potrzebuja gotowki, ale mają akcje...w tym czasie inne grube ryby maja juz gotowkę i tanie akcje, to nie maluczcy skupują akcje bo oni sa juz spłukani ;) albo przestraszeni. A spada bo posiadajacy akcje są w wiekszej potrzebie niz Ci z gotówką. Zresztą ze statystyk obrotow zawsze wynikało ze drobnica robi kilka, gora kilkanascie procent..wiec papierow za kolejne ok 300mln jednego dnia kupiły instytucje finansowe. Na kogo stawiacie???
no name / 84.10.245.* / 2008-07-26 13:16
Biuro Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. wyprzedaje swoje samochody. Wysłużone audi zostały dziś wystawione do przetargu. Większość z nich to auta czteroletnie z silnikami o pojemności 4,2 litra. Bogate wyposażenie każdej limuzyny ma jednak swoją cenę. Wartość wszystkich audi po kilku latach eksploatacji przekracza 100 tys. złotych...

Trudno się dziwić, że akcjonariat w końcu przejrzał na oczy i pozbywa się akcji spółki, której kierownictwo w cztery lata potrafi "wysłużyć" bogato wyposażoną limuzynę :))
A jak ktoś myśli, że zmniejszanie floty, to jakiś ruch w kierunku oszczędności, to niech poczeka na informacje o zakupie.... samolotu przez Mirka :))

Chociaż czytając fora widać, że jest przynajmniej kilku prawie, że zdewociałych (bez obrazy) akcjonariuszy, na których zarząd zawsze będzie mógł liczyć. Przed dywidendą wpadli w euforię, pochwał i wizji o świetlanej przyszłości KGHMu nie było końca (w zeszłym roku podobne podniecenie budziły splity) i mimo, że są nieźle w plecy, to nadal tylko ochy i achy na temat spółki, codzienne wieszczenie, że dziś ostatni dzień spadków i triumfalny marsz na północ, mija kolejny dzień, kolejne spadki i kolejna deklaracja, że to ostatni raz, kolejny dzień.... i tak w kółko, ale forumowicze niestrudzenie powtarzają swoją "mantrę".
Naprawdę nie widzicie, że marzenia drobnych akcjonariuszy, nawet te artykułowane po forach nie wystarczą, żeby zarobili oni choć złotówkę.... nie stawiam znaku zapytania, bo to oczywiste, że nie widzicie.

Mimo wszystko, powodzenia z inwestycjami (ale więcej rozsądku!).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy