Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

KGHM zmienny jak miedź

KGHM zmienny jak miedź

Money.pl / 2006-05-24 16:50
Komentarze do wiadomości: KGHM zmienny jak miedź.
Wyświetlaj:
kat / 212.122.215.* / 2006-05-24 21:47
Sami ta wielką panikę siejecie i ciągnięcie ogniwo dalej, jeden spanikowany, drugi, dziesiąty, setny, tysięczny i po co to wszystko. Trzeba trochę wyluzować i nie siać paniki.
Rynek mimio wszystko powinien się uspokoić, ale jeżeli będziecie dalej panikować to na nic. Panika to najgorszy doradca.
pozdrawiam
osesek / 2006-05-24 18:04 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Przeczytałem komentarz i popadłem w głęboką zadumę.
Nad jednym zdaniem.
"...na rynku zaangażowane jest bardzo wiele kapitału spekulacyjnego...".
Jestem przekonany,że zaangażowanie wielkiego kapitału spekulacyjnego na rynku nie stanowi dla rynku zagrożenia o ile jest to kapitał rozdrobniony czyli niezorganizowany.
Czasami,pomiedzy jednym a drugim mieszaniem w betoniarce mam czas na namysł. Tak było też i dzisiaj.
Siedziałem na pryzmie żwiru i zastanawiałem się jakie warunki muszą być spełnione aby rozbujać RYNEK GLOBALNY do amplitudy jak obecna ?
I przypomniałem sobie nauki o racjonalnym działaniu.
1.Określenie celu
2.określenie możliwości
3.określenie ryzyka
4.decyzja
5.plan
6.realizacja.
7.ocena przedsięzięcia
Wszystkie wymienione przeze mnie punkty łączy jedno. MÓZG.
Jestem przekonany,że operacja rozbujania RYNKU GLOBALNEGO jest przedsięwzięciem o wiele bardziej skompikowanym od ułożenia rocznego budżetu państwa.
To gra o znaczeniu strategicznym. Aby powiodła się zaangażowane muszą być zespoły specjalistów z różnych dziedzin o wybitnych kwalifikacjach dysponujące kapitałem,którego wielkość jest w stanie wywrzeć założone skutki na RYNKU GLOBALNYM.
W moim mniemaniu, jest to operacja precyzyjnie zaplanowana i realizowana na długo przed eksplozją skutków.W moim mniemaniu operacja taka nie jest realizowana w tajemnicy. Niektóre jej cząstki są znane i głośno komentowane. Stają się tematem dnia.
Sa kanwą analiz i prognoz gospodarczych a zarazem ekonomicznych. Mają rozbudzić nadzieje i lęki. Mają rozbudzić emocje. Tak jest i teraz.
Wybite tłustym drukiem nagłówki gazet, stron internetowych,pierwsze miejsca w radiowych i telewizyjnych wiadomościach inormowały ,że cena miedzi na rynkach światowych podskoczyła do 50 $ !!!!!
Pomomo,że w ciągu miesiąca cena miedzi i innych metali wzrosła o 50 % nikomu nie przyszło do głowy ,że są to wzrosty spekulacyjne wykorzystujące okazję boomu chińskiego rynku. A może i przyszło, a może i były publikacje ktorych ja nie czytałem ? Ale mnie z tym.
Ważna jest konkluzja do jakiej doszedłem siedząc na pryzmie żwiru. Ano taka że i hossę i bessę kreują spekulanci. (:(

Kiedy piszę ten tekst cały czas wciska się mnie w oczy zdanie vip'a ; " co zrobić z GETINKIEM ? ".

vip, dzisiaj rozsądniej odwrócić pytanie !
Nie rozmumiesz ? (:(:
P.S.
Dzisiaj ogarnął mnie błogi spokój,który mnie nawet zadziwia. I jestem uśmiechnięty (:(:.
Ross / 83.21.249.* / 2006-05-24 19:56
Oj osesek ty nie pracujesz na betoniarce bo jeśli tak to ja jestem zakonnica. Ale całkowicie sie z tobą zgadzam..
assent / 2006-05-24 23:02
Oj nie pracuje, ja tez sie z nim zgadzam, jakbym slyszal siebie ...... i ten blogi spokoj.....:))
Wojtek / 80.55.6.* / 2006-05-24 18:31
Jakoś ja codziennie słyszałem, że ekonomiści uważają, że obecne wzrosty miedzi są nieuzasadnione i są głównie spowodowane zakupami amerykańskich funduszy, które liczą na szybki zysk. Jak siedzisz na tej koparce to poczytaj czasami jakąś prasę.
Wojtek / 80.55.6.* / 2006-05-24 18:32
No, OK, przesadziłem. Nie codziennie tylko od poziomu 6000 USD jak zaczęło szaleć jak szalone.
osesek / 2006-05-24 18:08 / Pan Tysiącznik
korekta----" ale mniejsza z tym.."
vip / 2006-05-24 17:20 / Bywalec forum
co zrobić z GETINKIEM ?
ogryzek / 82.177.11.* / 2006-05-24 16:50
Nie spekulowac mi tutaj :). Niech KGHM sobie spokojnie rosnie.
adzrej / 2006-05-24 17:06 / Bywalec forum
mam duze obawy czy Ci urosnie, oj mam
merc / 83.14.199.* / 2006-05-24 16:57
Do końca tygodnia jeszcze trochę krwi popłynie po giełdowym parkiecie. Fundusze topnieją, a zbycie jednostek następuje po 1, 2 dniach. Oj będzie się działo
rin / 158.75.243.* / 2006-05-24 17:27
Gdzie to pisze , że fundusze topnieją ?Jeżeli już to panika drobnych inwestorów , którzy są obecni na giełdzie od niedawna .Zasada domina , ale już się kończy .Niedługo do góry , a to wszystko wina KGHM. On napędza spadki.
vip / 2006-05-24 17:39 / Bywalec forum
ZOBACZ DWS - PLAC BANKOWY SPRZEDAJĄ ! BOŚ - TO SAMO !
ogry / 82.177.11.* / 2006-05-24 17:01
Oj popłynie :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy