Kiedy dokupic ??

astek200 / 2008-09-17 21:18
witam chce dokupic jednostki,posiadam fundusz dws top 50 miss plus,poradzcie mi czy jest to juz najlepszy moment.
Wyświetlaj:
pikuś2 / 83.29.239.* / 2008-09-23 08:05
1) Akcje są tanie.
Wiele wskaźników pokazujących wycenę akcji, takich jak Cena/Zysk czy stopa dywidendy, jest na poziomie najbardziej atrakcyjnym od 25 lat.
2) Niechęć do ryzyka jest na rekordowo wysokich poziomach, co dotychczas zbiegało się z dołkami cenowymi na rynku akcji, po których następowały wzrosty. Po pierwsze wskazuje na to najwyższy od 2002 roku (wybuch skandalu Enronu) poziom zmienności amerykańskiego indeksu S&P. Wyznacza on cenę, po której można się zabezpieczyć przed przyszłymi stratami na rynku akcji.
Po drugie zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni mają niskie zaangażowanie w akcje.
3) Wzrost cen akcji poprzedza poprawę sytuacji gospodarczej. Uważamy, że w długiej perspektywie globalna sytuacja gospodarcza będzie się poprawiać, szczególnie po zakończeniu problemów sektora finansowego w USA.
za analitykami ZWBK
xavierss / 85.89.183.* / 2008-09-23 01:47
Nigdy nie trafisz w idealny moment wiec dokupuj juz teraz, transzami,usrednisz cene zakupu na spadkach jakie obecnie panuja. Moze nie kupisz najtaniej ale srednio kupisz tanio.:)
Pilsener / 2008-09-24 13:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale jak nie będziesz próbował to nietrafisz w ogóle - ja kupiłem akcje około 16 stycznia - nieco za wcześnie. Potem 9 lipca - znów trochę za wcześnie. A teraz kupiłem 17 IX - idealnie - w perspektywie kilku lat zobaczcie sobie, ile można być do przodu kupując w lokalnych dołkach, a nie zawsze 5-tego każdego miesiąca.
I zmiana / 212.106.191.* / 2008-09-23 10:40
A ja poczekałbym jeszcze na większe dna. Nie co się wyrywać, końca spadków nie widać.
xavierss / 85.89.183.* / 2008-09-23 11:57
Czekanie na wieksze dna jest idealnym wyjsciem na nietrafienie w dno, i przegapienie momentu inwestycji.
Proponuje jeszcze raz wchodzic juz i transzowac.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy