Forum Forum inwestycyjneFundusze

kiedy kupic fundusze, teraz czy przeczekac wrzesien??

kiedy kupic fundusze, teraz czy przeczekac wrzesien??

jaross1991 / 2009-09-02 17:04
witam mam troche odłozone i nie wiem czy teraz kupic fundusze czy narazie nie bo niektorzy mowią ze bedą spadki a nie ktorzy ze to tylko krotka korekta. niech mi ktos doradzi.
Wyświetlaj:
opiekun_inwestora / 2009-09-21 23:51
Moim zdaniem - nie ma znaczenia kiedy rozpoczynamy inwestycję o ile mamy to w jakikolwiek sposób zaplanowane (mówię tu o posiadaniu jakiejkolwiek strategii inwestowania).

O tym czy zacząć pisałem niedawno na blogu:

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/kiedy-kupic-fundusze/
Michal_O / 2009-09-03 08:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Od Poniedziałku trwa masowy odkup jednostek funduszy ...
Zatem polecą w dół jak wodospad...

Nawet strona Arki się zaswisza...
http://arka.pl/narzedzia-interaktywne/tabele-notowan/tabela-stop-zwrotu-funduszy-arka-jednostka-kategorii-s/tabela-stop-zwrotu-funduszy-arka-jednostka-kategorii-s.html

Jedziemy w dół na co najmniej 2000...
Pilsener / 2009-09-03 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Wzrosło o prawie 100% w krótkim czasie, więc duże spadki są bardziej prawdopodobne, na razie spadło o niecałe 10%, docelowo ma spaść co najmniej o 30% (1600-1650)
2. Jakie fundusze? Akcji? Jakich? W20? Szerokiego rynku?
3. Ja bym poczekał z zakupami do listopada i rozkładał je na raty, by uśrednić cenę
jaross1991 / 2009-09-03 17:03
interesują mnie fundusze arki: Akcje wschodniej i srodkowej europy, rozwoju nowej europy i Arka Akcje. jak mi radzisz??
dzieki za pomoc
Wielki Znawca / 83.22.136.* / 2009-09-08 00:14
Ostroznie, Arka ma oplate za zarzadzanie ponad 4% wiec to chyba najdrozszy tego typu produkt na swiecie. Mysle, ze chcesz inwestowac dla zysku (Twojego a nie TFI)
Pilsener / 2009-09-03 19:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Z Arką byłbym ostrożny, doszły mnie słuchy, że pozmieniali się jacyś zarządzający - warto się temu przyjrzeć, zanim złożymy zlecenie, warto wiedzieć kto będzie dbał o nasze pieniądze
2. Warto powierzyć swoje środki więcej niż jednemu TFI - jeśli chcemy powiedzmy polskie akcje, to najlepiej 3 fundusze tego typu, asekurujemy się w ten sposób przeciwko przykrym niespodziankom, nawet najlepsze fundusze mogą mieć chwile poważnej słabości albo po prostu zwykłego pecha, funduszy przecież nie brak i są możliwości nabywania jednostek bez prowizji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy