Forum Forum inwestycyjneFundusze

Kiedy zmienić portfel ??

Kiedy zmienić portfel ??

paraszopen1 / 213.134.177.* / 2007-10-08 15:59
Witam,
kiedys juz tu zabiralem glos, mam 60% Legg Masona 30%CU oraz 10%ArkiAKcji. Wszystko przez Aegon na parasolowce. Skladka oplacona za rok 8400 zl oraz 20 tys na koncie dodatkowym. I teraz pytanie kiedy bedzie dobry czas na dokonanie konwersji na cos bezpieczniejszego, oraz jezeli mozecie to zaproponujcie na co ta konwersje zrobic.
Wyświetlaj:
jertom / 2007-10-08 19:41 / portfel / Bywalec forum
od tego masz swojego doradcę w aegon
popytaj o konwersję w multi pina z nowymi funduszami i możliwością przewalutowania na walute czyli $ euro
wnioskuję że masz pina regulara
to nie opłaca się części regularnej którą i tak masz przyblokowaną na 10 lat przez opłaty likwidacyjne inwestować bezpiecznie raczej agresywnie niech przez ten czs zarobi jak najwięcej
konto dodadkowe gdzie możesz w każdej chwili wypłacić kasę z 1% od wykupu inwestowałbym bezpieczniej
jak zrobisz konwersję w multi pina to się odezwij a podpowiem ci w które fundusze inwestować
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-08 17:35
Lapiej poczytałbyś komentarze profesjonalnych analityków zamieszczane na stronie Money.pl niż podpytywał nas, domorosłych inwestorów stukających na forum ;-)
przewodnick / 2007-10-08 17:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czas na dokonanie konwersji na cos bezpiecznego juz był....
paraszopen1 / 213.134.177.* / 2007-10-09 00:35
A kiedy to niby on byl ?? Chcialem zauwazyc ze umowa zaostala zawarta w czerwcu.
jartom: Hmm z tego co wiem moj produkt nazywa sie Multi Pin Aegon.
jertom / 2007-10-09 10:50 / portfel / Bywalec forum
jeżeli masz multipina i chcesz inwstować w miarę bezpiecznie to ustaw sę
umiarkowany
arka ochrony kapitału 50%
noble mieszany 30%
legg mason akcji 10%
noble akcji 10%
agresywnie
noble akcji 30%
legg mason akcji 20%
noble mieszany 20%
arka ochrony kapitału 30%
bardzo agresywnie
tempelton azja 20%
noble akcji 30%
noble mieszany 30%
arka środkowo europejska 20%
ale tak jak ci pisałem od propozycji zmian portfela jest twój doradca i jego zmuszaj do działania
a wybór należy do ciebie
paraszopen1 / 213.134.177.* / 2007-10-09 11:19
No ok propozycja mi sie podoba. Kwestia tylko teraz kiedy dokonac konwersji. Od kilku dni sa niewielkie wzrosty, musze przyznac ze jestem troszke do tylu mimo ze kupowalem juz w dolku. Zaczekac jeszcze chwile ?? Czy odrazu zrobic konwersje ??
jertom / 2007-10-09 11:48 / portfel / Bywalec forum
i to jest najtrudniejsze pytanie tym bardziej że czas realizacji transferu to 3 dni robocze
a nigdy nie wiadomo co się wydazy jutro
rachunek regularny to inwestycja długoterminowa czyli drobna lub niewielka strata na pewno zostanie zniwelowana i jednocześnie trochę musisz zmienić podejście do tej inwestycji nie tak nerwowo najlepiej zrobić portfel i jak nie bedzie jakiś spektakularnych zmian to nie zaglądać tak długo jak sie da
zysk pewny
przy jakiś ruchach na rynku wtedy po prostu trzeba robić korektę portfela
konto dodatkowe traktuj bardzie bezpiecznie i częściej trzeba reagować
w tej chwili i jest to moje subiektywne zdanie to
regulara bym zmienił a dodatkowe jeszcze nie dałbym sobie czas do wyborów no chyba ze będzie się coś działo wtedy reakcja powinna być wcześniej
przewodnick / 2007-10-09 00:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pisałem o inwestowaniu bez prowizji za zakup i umarzaniu jednostek. O internetowym dostępie do funduszu - żeby ręka była zawsze na enterze...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy