Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kik: Wybory na Pokarpaciu to bitwa o Polskę B

Kik: Wybory na Pokarpaciu to bitwa o Polskę B

Money.pl / 2008-06-20 09:42
Wyświetlaj:
Handel wyrokami 1 / 83.26.12.* / 2008-06-21 09:11
W Niemczech przestają przyjmować Euro wydrukowane we Włoszech I Grecji. Uprzedzając wasze betonowe reakcje, symbol drukarza jest literą przed numerem banknotu, Niemcy to "X".
A znajomi pisza z urlopu na Rhodos ze tam nie przyjmuja Euro wydrukowanego we Włoszech !!!!!
CZY WŁOCHAMI RZADZI MAFIA TAK JAK POLSKĄ ????
cinekj / 83.5.223.* / 2008-06-20 22:47
Nie zagłebiając się w szczegóły poniższych komentarzy, które - po pobieżnym oglądzie - rozmijają się z prawda o Podkarpaciu, muszę stwierdzić, że jest to jeden z prężniej rozwijających się regionów naszego kraju. Mieszkam teraz w Warszawie, a wcześniej w Rzeszowie i zapewniam, że jeśli stolicę uznać za Polskę A, to Rzeszów pod wieloma względami (np. jakości dróg, wyglądu miasta) zdecydowanie ją wyprzedza
maa / 2008-06-21 09:20 / Tysiącznik na forum
To prawda, Rzeszów jest ładniejszy od Warszawy (co jest dosyć łatwe, ale naprawdę mi się podoba) I sympatyczniejszy od mojego Krakowa. . Drogi też są lepsze niż w Małopolsce.
Ludzie mieszkają w dobrych, czasem nawet i ładnych domach.

Ale czy prężniej sie rozwija? W to wątpię, ale nie mam wiarygodnych danych. Wrażenia z okna samochodu są mało miarodajne. Fabryki dawnego COP-u robią od środka przygnębiające wrażenie...
Ale to środowisko znam od kilkudziesięciu lat. Zacząłem tam jeździć w stanie wojennym. I moich wniosków o jego mentalności nie zmienię. Polska B tkwi w w głowach mieszkańców. Będzie tak jeszcze ze dwa pokolenia.
Naprawdę ich nie lekceważę, raczej mi ich szkoda, że Polska nie potrafi ich wykorzystać. Sami są jednak sobie winni - niemal w każdym zakładzie po 1989 ludzie albo za szefa wybrali solidarnościowego krzykacza-idiotę, albo oddali się w pacht hochsztaplerowi typu Żemka (Nisko!).
Zmarnowali sami tak wiele... Dlatego będą robić to dalej - złamanego grosza bym nie postawił, że pisior tam nie wygra...
kemikalbrader / 2008-06-21 10:36 / Bywalec forum
Widziałeś Zakłady Mięsne w Nisku, Siarkopol i masz już wyrobiony pogląd na przemysł w województwie.

Huta w Stalowej Woli to dla ciebie tylko zbrojeniówka. Fakt, nie ma dzisiaj na tym kokosow, a to że HSW SA jeszcze jakoś egzystuje jest drugim cudem nad Wisłą.
Tylko, że Huta została wydziałami sprzedana (odlewnia, kuźnia, sprzężynownia itd) a do tego na jej byłym terenie powstały nowe zakłady (chyba ze 20, wieszkość przemysł metalurgiczny). Jeden z wydziałów dawnej HSW, Huta Stali Jakościowych była sprzedana w 2005 za 200 mln, jej obencna wartość to 800 mln PLN.

Podkarpacie nie jest napewno perłą w koronie Polski, ale mówienie, że to region gdzie żyją tylko niedźwiedzie polarne i ludzie z mentalnością chłopów pańszczyźnianych a podstawą gospodarki jest handel skórami, jest nie tylko krzywdzące i niesprawiedliwe, ale świadczy również o nieznajomości materii.


ale nie mam
wiarygodnych danych

pojęcia nie masz, a nie danych
Handel wyrokami 1 / 83.26.7.* / 2008-06-20 22:44
Ech polaczki. Dobrze ze nieudany eksperyment ustrojowy pod nazwa III RP dobiega konca. Wreszcie Cesarstwo Niemieckie zaprowadzi tu porządek !
impicz. / 83.23.29.* / 2008-06-20 17:31
dwa lata temu jezdziłem trochę po woj.lubelskim i podkarpackim i proszę mi wierzyć,że więcej biedy dostrzegam jeżdząc po woj.lubuskim.Tak,że ta bieda ściany wschodniej to propagandowe sypanie piasiem po oczach,a jak już mówi o tym pis to wiarygodność zerowa.
kemikalbrader / 2008-06-20 16:00 / Bywalec forum
Widzę, że na forum, na temat Podkarpacia wypowiadają się osoby które były tam raz, i to w latach 80.
Tak się składa, że jestem częstym gościem w Stalowej Woli i w Rzeszowie. Proszę mi wierzyć. Wbrew stereotypom nie jest to żadna Polska B.

maa:

domy rosną
jak grzyby po deszczu, a nie ma żadnych prawie przesłanek, by
tak było

no faktycznie. 30% felg wyprodukowanych w europie to felgi z Niska i Stalowej Woli (Rial, ATS, Toora). Huta Stalowa Wola, Boeing Mielec ale też wiele innych dużych firm, które proszę sobie wyobrazić generują zyski.

To jest
tradycyjny bastion bliźniaczych ideologicznie SLD (dawniej) i
PiS (obecnie).

Ciekawie. Osobiście odniosłem wrażenie że na Podkarpaciu jak nigdzie ludzie głosują na ludzi a nie na partie.
W Rzeszowie po wyborach w 2002 r prezydentem został Tadeusz Ferenc (SLD). Zastąpil on Andrzeja Szlachtę (PiS). Sprawdził się jako prezydent, że w 2006 otrzymał 76% głosów. Rzeszów za jego kadencji wykonał naprawdę skok cywilizacyjny. Rozmawiałem ze znajomym (PO, PiS), i wszyscy mówili, że zagłosowali by na Ferenca nawet gdyby był z Partii Krasnoludków.
Są miejscowości gdzie ludzie głosują tak jak im podpowiada głos z jedynej słusznej rozgłośni, ale tak jest w każdym województwie. Bo każde ma Polskę A i Polskę B.[
cytat]
mieszka tam ciemny lud
przedwojennej Polski B

a kim ty buraku z Polski A jesteś żeby tak mówić?

Przede wszystkim eksportujecie tanią siłę roboczą.

Najwięcej gastarbeiterów pochodzi z województwa śląskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego przynajmniej tak mówią liczby. Ale oczywiście, że gdyby nie Euro z Burgundii, Tarnobrzeg zamieniłby się w czarną dymiącą dziurę.
Połowa mojego rocznika ze szkoły (woj. małopolskie) siedzi na saksach i nie chce wracać. W przypadku moich znajomych z podkarpackiego jest to raptem kilka procent.
maa / 2008-06-20 16:53 / Tysiącznik na forum
Felgi. Hm...
Ja wiem, jeszcze jest Gepard, drzwi do Boeinga, jedna bombka, druga bombka, Sokół...
Nie za mało to jednak na dobre samopoczucie?


Niedawno widziałem dwa duże wasze zakłady - COP-owskie. Wyglądają, gorzej niż zamknięte od 10 lat niemieckie fabryki...

- Tarnobrzeg może nie, ale już Kolbuszowa chyba byłaby biedniutka gdyby nie saksy? Zdaje się, że ta niemiecka fabryczka mebli z paździerza już padła?

- na pewno ze Śląska więcej wyjechało, ale procentowo?

A mentalność to inna sprawa - przypominam, że "ciemnym ludem" nazwał was sam Wielki Przydupnik Jarosława K - Kurski. Tak więc ciemny lud i zwolennicy PiS to jedno, co więcej to wasz własny termin...
kemikalbrader / 2008-06-21 10:00 / Bywalec forum
a jakie to zakłady? Jeżeli zamknięte od 10 lat fabryki niemieckie wyglądają w połowie tak jak strefy ekonomiczne Mielca i Stalowej Woli, to gratuluję poczucia humoru. W waszym równoległym świecie Niemcy muszą już latać na Marsa.

Kolbuszowa? A ile jest takich pipidów w woj. opolskim gdzie w pięknych, odnowionych domach mieszka tylko bezrobotna matka z dziećmi? Zresztą, ponad 1000 zarejestrowanych podmiotów gospodarczych w gminie . Kto pracuje jak wszyscy wyjechali?
Zresztą zostało na Podkarpaciu jeszcze trochę "fabryczek" mebli.

"Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi". Gdzieś tu usłyszał "ciemny podkarpacki lud"?
wyborcy PiS = mieszkańcy Podkarpacia = ciemniaki?
a może głosowali na PiS bo ludzie na których chcieli oddać głos startowali z listy PiSu?
Mój kontrahent spod Rzeszowa (ortodoksyjny PiS), przed wyborami płakał mi, że musi zagłosować na SLD bo tylko na tej liście jest człowiek na którego z czystym sumieniem może oddać głos.
merval / 83.22.225.* / 2008-06-20 15:09
Jurek: Kaczyński uzywa metod komunistów
To kategorie marksistowskie, którymi komuniści zwalczali swoich przeciwników - tak Marek Jurek odpowiada na zarzuty Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS twierdzi, że były wiceszef PiS ubiegając się o mandat senatora na Podkarpaciu rozbija prawicę i pomaga wygrać PO.
Tyle w temacie.
a szkoda gadać / 83.7.68.* / 2008-06-20 15:06
Jednak ożenić !
Lepsze to niż aby zmieniali Polskę B
a szkoda gadać / 83.7.68.* / 2008-06-20 13:57
Czy ktoś się zastanawiał co zrobić z man13 i maa !
Może ich ożenić ?
gratulujępomysłu! / 213.158.196.* / 2008-06-20 17:31
faktycznie pożenić ich ze sobą - przedni pomysł!
KAP / 2008-06-20 14:54 / Tysiącznik na forum
wystarczy ze Ty o tym myslisz i niech tak zostanie...
maa / 2008-06-20 14:11 / Tysiącznik na forum
Bolszewicy takich nagradzali skierowniem do psychuszszek i wysyłali na wypoczynek na Kołymę.
A wy, ich uczniowie, proponujecie ożenić?
Co za liberalizm i tolerancja. Jestem naprawdę pod wrażeniem...
andy2024 / 213.199.195.* / 2008-06-20 14:24
A ja jestem pod wrażeniem ignorancji od problemu i skupieniu sie na najgłupszych wypowiedziach - podkarpacie ma swoje problemy, swoje osiągnięcia i jakoś potocznie się przyjmuje że to Polska B i tak zostaje, tak ma być i to jest oczywiste. Odrobinę dobrej woli i ten region rozwinie sie lepiej niż niejeden uprzemysłowiony region na śląsku mając zrównoważoną gospodarkę, rolnictwo, leśnictwo, przemysł i turystykę. Tylko nie odcinajcie nas od dróg jak jakiś skansen, dajcie nam metropolie wokół której możemy tworzyć, lotnisko już się rozwija a się nagle okaże że jesteśmy kołem napędowym Polski.
KAP / 2008-06-20 14:37 / Tysiącznik na forum
raczej nikt nie przyjmuje ze polska B ma taka pozostac, natomiast faktem jest ze ciekawym zjawiskiem e tej Polsce jest wysokie bezrobocie i brak mozliwosci znalezienia ludzi do pracy. mówi sie ze pracowitsi sie juz wyniesli pracowac i to glównie za granica - jak juz trzeba wyjezdzac, to daleko. drogi sa a na poludniu na tuz ponad podkarpaciem bedzie autostrada na Ukraine (kiedy dojdzie najwczesniej w 2012). Co do metropolii, to sa one skierowane w strone duzych aglomeracji (np jak Slaska) , takich w omawianych tu regionach nie ma (w Zielonogórkim , czy Oplskim tez zreszta nie..). Tak ze nikt nikogo od niczego nie odcina.
maa / 2008-06-20 14:31 / Tysiącznik na forum
Bez szans. Nie rozwinie się.
Zwyczajnie nie opłaca się, chyba że wszyscy do tego dopłacimy z podatków.
andy2024 / 213.199.195.* / 2008-06-20 14:35
a opłaca się dopłacać do kopalń, stoczni, hut? Unia juz ma taki budżet że dopłaca więc dajcie nam też trochę tych środków, a nie wszystko pompujecie w warszawkę...
maa / 2008-06-20 14:45 / Tysiącznik na forum
Nie opłaca się.

Nawiasem podziwiałem wasz marazm po 1989 roku. Niby mieliście wszystko - maszyny, ludzi, kwalifikacje...
Dlaczego wszyscy płakaliście za "korzystnym handlem" z ZSRR, zamiast wziąć się do roboty?
Wszystko się naturalnie rozpadało, żadnej inicjatywy, żadnych wysiłków, by coś robić - tylko czekaliście na pomoc z zewnątrz, by ktoś pomógł, zorganizował... Przypominaliście trochę pańszczyźnianych chłopów czekających na ekonoma.
Może jedynym wyjątkiem, jaki znam, był Zelmer.
andy2024 / 83.18.109.* / 2008-06-20 14:51
aleś przykład wystrzeliła... dyrektor madera mający swój folwark w postaci zelmera doprowadził go prawie do upadku... Maszyny - wiesz co się stało z maszynami - zostały zniszczone (dosłownie pocięte na złom) żeby te firmy się nie usamodzielniły. To wszystko były właśnie działa odgórne które chciały utrzymania tej sytuacji że jest Polska A i B i niestety im sie udało. Dlatego niektórzy właśnie popadają w marazm że cobyśmy nie robili to i tak nas udupią. po właśnie to pokazało - mogło mieć sojuszników, wybrało posiadanie wrogów. I zapewniam Cię że choć wyborach musiałem wybierać mniejsze zło (bo niczego dobrego nie było) to nigdy na po glosować nie będę...
maa / 2008-06-20 15:09 / Tysiącznik na forum
Nie wątpię, że nie będziesz głosować na PO.
Wszak jesteś z Polski B.
"Ni wyżyna, ni nizina/Taka gmina..."

Zelmer prawie do upadku? To może Chińczycy się podszywają pod odkurzacze?
Wszystkie inne wasze zakłady pracy prawie pobankrutowały, porozpadały się, padły ofiarą hochsztaplerów, jak całkiem niezłe zakłady mięsne w Nisku...
andy2024 / 83.18.109.* / 2008-06-23 08:04
Niestety o logiczną rozmowę z ignorantem trudno. Trzeba się zgodzić z opinią wezyzyr'a. A dziś już wiadomo że wygrał pis. A dlaczego? Bo nam sie nie da obiecywać a potem nie spełniać obietnic - my w to nie wierzymy. Najpierw nam dajcie a potem wam uwierzymy. wielki tusko jest przykładem jak nie należy prowadzić polityki. ot i tyle w tym temacie...
andy2024 / 83.18.109.* / 2008-06-20 13:22
Nie ma tu nawet o czym rozprawiać - tusko już pokazał podkarpaciu lwi pazur więc żałosne że chcę lepiej dla podkarpacia może sobie w bajki włożyć. Zmiany dróg i ogólnie widoczne "traktowanie" podkarpacia (np. to zbudowane i zamknięte boisko bez patrzenia że mieszkańcy bardziej chcieliby aby ich ktoś uwolnił od eternitu) nie dają nam wyboru po prostu...
KAP / 2008-06-20 14:48 / Tysiącznik na forum
jakie 'ogólnie widoczne' ? przypominam ze w tym kraju nawet stolica nie ma obwodnicy, nie mówiac juz o sieci rozsadnych dróg w okolo. poszczescilo sie w zasadzie jednie Slask owi i Krakowowi (i to paradokslanie w duzym stopniu dzieki inwestycjom III Rzeszy i komuny ). Miara zainteresowania PiS podkarpaciem sa grie - tez fajnie -:). Ewntualnym przedsmakiem inwestycji jest klopot z rozdysoponowaniem doplat przez AMiRR w spadku po Samoobronie (zgadnij kt ja tam wperowadzil) ...
wyborniczy / 84.234.10.* / 2008-06-20 10:01
Jakbyś biedaku się nie obrócił to du.a zawsze z tyłu, okrągłostołowa banda grandziarzy przy władzy nieprzerwanie od 1944 roku a Kik kikuje w mediach, także nieprzerwanie. Wyluzujcie więc towarzysze, Podkarpacie nie podskoczy
maa / 2008-06-20 09:42 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, jaki będzie wynik.

Teoretycznie w tamtym regionie, a mieszka tam ciemny lud przedwojennej Polski B, powinien wygrać pisiorek. Mimo budowy COP-u niewiele się tam w psychice ludu zmieniło. To jest tradycyjny bastion bliźniaczych ideologicznie SLD (dawniej) i PiS (obecnie).
Jednak były poseł PiS, dwojga imion Marek-Jurek może mu popsuć szyki, jeśli głosy się rozłożą. Wybranie Lewickiego byłby dużym ciosem dla Bliźników i idei II PRL (zwanej też przez propagandzistów PiS IV Rzeczpospolitą).

Nota bene, ciekawie się tam przedstawia gospodarka: domy rosną jak grzyby po deszczu, a nie ma żadnych prawie przesłanek, by tak było. Kokosów w zbrojeniówce nie ma, ziemia przeważnie (poza Sandomierskim) licha. Większość rodzin ma gastarbeitera w Belgii, Francji, który na to łoży... To chory rejon, zależny od UE bardziej niż inne rejony Polski.
***** / 193.109.244.* / 2008-06-20 11:31
maa sądząc po tonie Twojej wypowiedzi to sam jesteś podręcznikowym przykładem przedstawiciela jak sam to określiłeś "ciemnego ludu". Szkoda mi czasu żeby komentować te Twoje brednie.
maa / 2008-06-20 12:59 / Tysiącznik na forum
Masz coś konkretnego? Napisz.
Bo poza atakiem ad personam twój komentarz jest pusty.
Pewnie będąc dzieckiem dyskutowałeś w stylu "a twój tata jest głupi"?

Jeśli wygra tam PiS, będę miał rację.
andy2024 / 83.18.109.* / 2008-06-20 13:26
a niby czemu miałoby wygrać po? patrz wyżej mój komentarz - tusko nas odstawił - zresztą tak jak Polaków z innych regionów. To że rozwijamy tu przemysł, potrzeba nam dróg, rosną firmy które mimo mocnego złotego eksportują ponad 30% produkcji wymagało by jakiegoś wsparcia choćby w postaci dróg... A dyrekcja dróg jedyne co zrobiła po remoncie paru dróg to ustawiła bodajże ze 20 fotoradarów i ograniczenia na tych drogach do 50 km/h.
KAP / 2008-06-20 14:50 / Tysiącznik na forum
z tymi fotoradarami tezjak wszedzie, przejedz sie z Katowic do Wwy. A z drogami - zaloz sobie firme na wschód od stolicy i wóz Tiry do Niemiec. Tylko wez cierpliwych kierowców....
maa / 2008-06-20 14:24 / Tysiącznik na forum
A czy ja mówię, że wygra PO? Mówię, że byłoby śmiesznie, gdyby tam wygrało - jednak tylko dzięki Markowi-Jurkowi.
A jeszcze śmieszniej byłoby, gdyby wygrał Lepper, czego nie wykluczam, wbrew dywagacjom socjologów....

PS
Przede wszystkim eksportujecie tanią siłę roboczą. Niemal każdy lepszy dom ( a jest ich u was imponująco dużo) należy do rodziny na utrzymaniu gastarbeitera(-ów).
Co do dróg zgadzam się, ale te nonsensy są wszędzie.
andy2024 / 213.199.195.* / 2008-06-20 14:32
akurat moja firma jest jedyna firmą spoza niemiec produkującą pewne skomplikowane maszyny dla jednej z firm w Niemczech. Nie dały sobie z tym rady firmy z innych uprzemysłowionych regionów Polski i innych krajów nowo wstępujących więc nie mów o taniej sile roboczej jeśli nigdy tu nie byłaś...
KAP / 2008-06-20 14:51 / Tysiącznik na forum
taniej nie ma bo zwiala .. NB, gratuluje produkcji.
maa / 2008-06-20 14:37 / Tysiącznik na forum
Z tego wynika, że jesteś z Mielca, Nowej Dęby, może Stalowej Woli? Wiem, że tam sporo firm korzysta z resztek po zbrojeniówce.
Doceniam kwalifikacje zawodowe ludzi z COP-u. Niemniej mentalność dalej mają małorolnych chłopów i zagłosują na PIS, Marka Jurka lub Leppera.
andy2024 / 83.18.109.* / 2008-06-20 14:54
Kula w płot, kula w płot... Stalowa Wola, Mielec, Nowa Dęba, Rzeszów akurat dostają duże dofinansowania i tam nic się nie zmienia. Coś lepszego tworzy się właśnie w mniejszych miastach - ale żeby to zobaczyć trzeba tu przyjechać a nie poprzestawać na artykułach z wybiórczej...
Podkarpacie / 193.109.244.* / 2008-06-20 11:23
Zapraszam wszystkich tych "komemtatorów" na Podkarpacie to zobczycie jak wygląda tzw. Polska B. Proponuję pierwsze zobaczyć a potem oceniać.
maa / 2008-06-20 12:54 / Tysiącznik na forum
To właśnie wynika z moich własnych obserwacji. Jestem dosyć mocno z tym rejonem związany.

Radzę tez odwiedzić Francję. W Burgundii np. najwięcej jest samochodów z rejestracją tarnobrzeską...

PS
W latach 70-tych Studenci w krakowskiej AM wykonywali badania statystyczne przyczyn zgonów w obecnym podkarpackim. Wyszło im że są rejony, gdzie nie występował w ogóle rak. Dlaczego? Bo ci ludzie prawie do lekarza nie chodzili... "Pan Bóg dał, Pan Bóg wziął..."

To jest Polska B, nawet jeśli w wiosce, gdzie w promieniu 50 km nie ma żadnej pracy, gęsto stoją świeżo postawione, całkiem obszerne domy...
bulbBa / 83.31.125.* / 2008-06-20 12:59

gęsto stoją świeżo
postawione, całkiem obszerne domy...

bo obłowili się na prywatyzacji -:))
i teraz mają wszystko w d,,,e !
maa / 2008-06-20 14:33 / Tysiącznik na forum
Raczej ciężko zapracowali za granicą.
bulbBa / 83.31.125.* / 2008-06-20 12:59

gęsto stoją świeżo
postawione, całkiem obszerne domy...

bo obłowili się na prywatyzacji -:))
i teraz mają wszystko w d,,,e !

Najnowsze wpisy