Forum Forum emerytalneInne

Kilka pytań dotyczących emerytur.

Kilka pytań dotyczących emerytur.

anonim123123 / 83.26.70.* / 2010-06-25 07:02
Mam kilka pytań dotyczących osób w wieku od 20 do 50 roku życia na dzień obecny, czyli z tego co wiem osoby co będą już brały emerytury według nowych zasad czyli upraszczając ile uzbierałeś podzielimy to przez miesiące średnie życia i tyle dostaniesz minus podatek. Przykład np.

Mężczyzna 49 lat sprzedawca samochodów jest w ZUS i OFE lub tylko w ZUS ( chyba tu już nie ma znaczenia wielkiego gdzie bo ważne tylko jest ile ma razem uzbieranych pieniędzy co nie, mowa o osoba które maja zawody nie uprzywilejowane jak np. górnicy ?) ma łącznie 300 000 zł dzieli się to przez 250 miesięcy i wychodzi 1200 brutto minus podatek 216 zł wychodzi około 984zł netto. Tyle by dostał gdyby przechodząc na emeryturę przy obecnych przepisach co nie?

Drugi przypadek, Mężczyzna lat 48 tylko w ZUS ma odłożone np. 350 000 zł, ginie w wypadku, co się dzieje czy jego zona która ma aktualnie 46 lat również ma tylko ZUS i odłożone 120 000 zł i 2 dzieci w wieku 16 i 14 lat ??? Pytam co będzie z pieniędzmi ojca? Co jak osiągnie kobieta swój wiek emerytalny to będzie miała własna emeryturę czy męża?

Trzecie przypadek, Mężczyzna ( górnik, kolejarz) lat 46, tylko ZUS jak to z nimi jest w jakim wieku przychodzą na emerytury i jak im się je liczy na dzień dzisiejszy ?

Ostatnia sprawa to czy ktoś może mi wyrazić swoja opinie na temat emerytur górników, kolejarzy tzn. na co mogą liczyć w przyszłości przy założeniu ze dziś maja do 40 lat życia, czy mogą liczyć na przejście na emerytury na warunkach taki jak dziś czy wątpliwe jest to żeby utrzymały się jeszcze te warunki w dłuższym czasie patrząc co się przez ostatnie 10-15 lat działo w prawie jakie zaszły zmiany w systemie emerytalnym.
wiwan / 2010-06-28 21:15
Przypadek 1- nie uwzględniłeś potrącania składki zdrowotnej z wypłacanej emerytury.

Przypadek 2- w części giną w ZUS-owym worze, generalnie rodzina dostaje po nim rentę rodzinną. W swoim wieku emerytalnym wdowa może wystąpić o naliczenie swojej emerytury i wybrać, które świadczenie będzie pobierać. Z mocy prawa na jej konto w OFE przepisywane jest 50% składek z OFE męża, reszta dla uposażonego, którym też na ogół jest żona.

Najnowsze wpisy