Forum Polityka, aktualnościKraj

Kilkaset szpitali czekają duże zmiany

Kilkaset szpitali czekają duże zmiany

Money.pl / 2012-08-27 11:54
Komentarze do wiadomości: Kilkaset szpitali czekają duże zmiany.
Wyświetlaj:
Michaliszyn / 90.156.53.* / 2012-09-12 12:44
Czyli w służbie zdrowia idzie wszystko zgodnie z doktryną przyjętą przez
PO.Przecież to PO zafundowała taki "porządek" w sprawie placówek służby zdrowia-czli pozwolić sie zadłużyć,następnie przekształcic w spółki i na końcu już prywatyzacja.Proste to jak bijak od cepa.Trzeba przyznac,że patfusy sa wytrzymali i z determinacją dążą docelu.Prawdę mówiła posłanka Sawicka agentowi Tomkowi,że oni dążą do prywatyzacji szpitali .
s0s / 95.160.93.* / 2012-08-28 23:15
A prezesi zarabiają rażąco za to, że doprowadzają do upadku....
Czyli są stróżami sabotażu i jeszcze dostają sowicie wynagradzani...
Pomimo, że niewiele mogą zrobić nawet gdyby chcieli tę dywersję przerwać... to może lepiej jak by ich nie było... Zamiast kasę wywalać na pensje może leki na oddziały by kupił.....i agonie przeciągnął czas jakiś....
s0s / 95.160.93.* / 2012-08-28 23:23
od lat wiadomo, że prawo- przepisy- ustawodawstwo i cała sieć (z ludźmi elit przede wszystkim) tej dziedziny (która jest podstawą egzystencji państwa) życia jest beznadziejna.

To nie szpitale trzeba przemianowywać, przekształcać, wymieniać podwajane dyrekcje, ale przepisy dostosować..... ot i eureka.
A drugie to wycena świadczeń.... jakie idiotyzmy - jakie jpg.
Rachunek bezgotówkowy, rozliczenie z ubezpieczycielem, i dopłata za podwyższony standard jeśli taka wola...
Leczenie prywatne, które coraz powszechniejsze na czarnym rynku... nie załatwi problemu dopóki będzie komuś przysługiwało bezpłatne....
Dlaczego płacący składki ma się leczyć prywatnie, a z jego składek będą leczeni bezpłatnie alkoholicy, za których trzeba płacić alimenty? o więźniach nie wspominając.....
szposzczegawczy / 217.98.90.* / 2012-08-28 13:13
Szpital w którym pracowałem, od czasu nastania PO był skandalicznie zarządzany przez lekarzy z nadania lekarza Kleszczewskiego. Ustalili dla kolegów po fachu takie wynagrodzenia (średnio 12 tys. brutto na rękę dla lekarza), że zadłużenie szpitala rośnie 30 tys na dobę. Swoją drogą NFZ coraz gorzej płaci, więc można powiedzieć, że rozkradł razem z lekarzami pieniądze szpitala. Ucierpi na tym jedynie pacjent. No i uczciwie pracujący pracownicy szpitala. A co z przysięgą Hipokratesa? [to zdanie ostatnio tak bardzo bawi lekarzy]
emigrant z zachodu / 87.57.221.* / 2012-08-27 19:35
szpitale prywatne owszem ale za pobyt w nich tez trzeba placic...poza tem nie zajmuja sie one przypadkami skomplikowanymi, nie zajmuja sie doksztalcanem...

wole sytem skandynawski gdzie ludzie sa traktowani jak ludzie jednakowo bez wzgledu na wplywy czy kase
Q9 / 79.184.28.* / 2012-08-27 17:00
Spoko, mogą być szpitale prywatne ale oddajcie mi moją składkę zdrowotną złodzieje!!!!!!!!!!!!!!! Jakim prawem mam płacić podwójnie????? To jest niezgodne z konstytucją!!!!!!!!!!! aaaa, sorrki ale w tym kraju konstytucja jest fikcją i prawem stworzonym po to aby je łamać.......
pacjent / 81.190.61.* / 2012-08-27 15:35

Docelowo większość szpitali funkcjonujących dotąd jako SP ZOZ, ma zostać przekształcona w spółki kapitałowe.


A od tego zostanie już tylko mały kroczek do szpitali prywatnych i za wszystko będziemy płacić z własnej kieszeni.
- Na ZUS ,też obowiązkowo.
Daję na to trzy,cztery lata... przy obecnym rządzie.
OB / 87.64.79.* / 2012-08-27 13:23
Na sprzet AGD nie place obowiazkowej skladki. I prosze nie proponowac, zeby brac zabiegi medyczne splacane w ratach, jak przy zakupie pralki na raty.

Na sluzbe zdrowia place skladke, lecze sie prywatnie i NFZ powinien miec obowiazek zwrocic mi przynajmniej 40% poniesionych kosztow na podstawie przedstawionych rachunkow.
pacjent / 81.190.61.* / 2012-08-27 15:30

NFZ powinien miec obowiazek zwrocic mi przynajmniej 40% poniesionych kosztow


A dlaczego nie 100% ,skoro na leczenie co miesiąc płacimy obowiązkowe składki do ZUS ???
- Już Ciebie przekonali ,że masz tylko płacić i nic z tego nie mieć ?
1999 / 87.64.79.* / 2012-08-27 13:41
Uwazam, ze obecna wysokosc skladki zdrowotnej pozwala pokryc koszty uslug medycznych w calym kraju w 40%, a nie w 100%, na co wskazuje zapis w Konstytucji, mowiacy o bezplatnym leczeniu.

Na co idzie moja skladka zdrowotna?
Bąk12 / 2012-08-27 15:07 / Bywalec forum
Teraz to nawet Narodowy Fundusz Zdrowia ledwie co funkcjonuje, bajzel jest straszny...a pieniedzy wiecznie nie ma...oto własnie jest prawidłowe zarządzanei według PO!!
taki tam / 178.183.128.* / 2012-08-27 12:21
Czy od tego zmniejszy się składka zdrowotna? bardzo wątpię. Szpitali będzie mniej za to urzędasów więcej.
CccC / 37.30.85.* / 2012-08-27 11:54
To chyba realizacja dawnego planu Hanza Franka pomocy medycznej dla Polaków?
czysta łza / 2012-08-27 12:09 / Bywalec forum
duże zmiany dla szpitali = duże zmiany dla pacjentów i niech nikt się nie łudzi, ze na lepsze

Najnowsze wpisy