Forum Forum prawneZmiany w prawie

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania? Nowy pomysł rządu

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania? Nowy pomysł rządu

Wyświetlaj:
hgj / 89.77.92.* / 2013-05-10 14:28
tego ze zdjęcia czeka trybunał stanu :)
Jola / 212.67.141.* / 2013-05-10 07:15
Nie wiem po co tyle szumu wokół pomocy dla małych przedsiębiorców i właścicieli małych firm..W TV i wszędzie w necie wielka rządowa promocja, jaką to pomoc mogą pozyskać firmy z gwarancja rządowa na kredyty do obrotu finansowego..Wystarczy zadzwonić do banku, by się dowiedzieć,że to są kredyty dla tych co " prowadzą pełną księgowość"..Czyli po co nagłaśnia się wielką akcję pomocy dla małych,skoro to nie jest osiągalne...Na 27 miesięcy ...Stale tylko mamienie i wciskanie kitu!
lolo134 / 83.13.21.* / 2013-05-09 17:59
Kiedy UE zatroszczy się o nasze wypłaty, które są 4 krotnie niższe? Może nasz Rząd skupiłby się przede wszystkim na tym? Ponadto w zastoju gospodarczym podatki powinno się zmniejszać a nie podnosić! Coś tu nie tak jest. W okresie recesji podatki się obniża i zachęca ludzi do inwestowania a nie odwrotnie, strasznie dziwna ta polityka.... A recesję mamy, o tym informują m.innymi nastepujące wskaźniki: rosnące bezrobocie, malejąca inflacja, sprzedaż, popyt, rosnące straty, obnizanie stop procentowych przez NBP itd, itd, za duzo zeby pisać, tyle na chłopski rozum wystarczy zeby to zrozumieć. Instrumentem aby temu zapobiec jest obniżanie zobowiązań podatkowych, a u nas robi się odwrotnie ...... ???
ucziwy_podatnik / 145.237.253.* / 2013-05-10 08:46
Rządowi nie zalezy na podwyższaniu pensji robotników, bo to jest rząd popierający prywatny biznes, a nie rząd robotników i ludzi pracujących. . A co do podatków - mamy jedne z najniższych w UE i trzeba je PODNIEŚĆ a nie obniżyć. Oczywiście te dla najbogatszych - 50% PIT i likwidacja liniówki 19% dla przedsiębiorców.
Gruba Lola / 78.8.108.* / 2013-05-11 13:25

Rządowi nie zalezy na podwyższaniu pensji robotników, bo to jest rząd popierający prywatny biznes, a nie rząd robotników i ludzi pracujących. . A co do podatków - mamy jedne z najniższych w UE i trzeba je PODNIEŚĆ a nie obniżyć. Oczywiście te dla najbogatszych - 50% PIT i likwidacja liniówki 19% dla przedsiębiorców.

Gratuluję pomysłu. Najbogatsi nie płacą podatków ze swojej kieszeni, tylko zwiększają cenę produktu, w rezultacie klient zapłaci większy podatek w cenie towaru. Pan, Pani - społeczeństwo. Proszę nie szerzyć taniego populizmu. Sugeruję działanie całkowicie przeciwne.
NKEM76 / 83.21.128.* / 2013-05-10 15:50
Przypomnij sobie hasło wyborcze PO
" zrobimy jeszcze wiecej"
Strach myślec co jeszcze , napewno PODATEK KATASTRALNY- BEDZIE PLACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW!!!

TEN RZĄD NIE JEST DLA PRYWATNYCH BIZNESMENÓW -TYLKO DLA KOLESIÓW RYCHA I ZBYCHA.
PODATKI SA WYSOKIE - OSTATNIO CEJROWSKI SIE CHWALII ,ZE KUPIŁ SOBIE POLETKO NAFTOWE W TEKSASIE I PŁACI TYLKO 9% PODATKÓW WSZYSTKICH!!!!!
PO ZLICZENIU WSZYSTKICH PODATKÓW (VAT AKCYZA PDOF I PDOP...ZUS .........itp.) W POLSCE PŁACIMY JAKIES 80% OD KAZDEJ ZŁOTÓŁWKI.;/
BJ1313 / 159.205.157.* / 2013-05-09 16:16
Kolejny sposób na gnojenie przedsiębiorców i zatrudnienie kolejnych urzędników. Co za bzdura. A nie prościej obniżyć podatki żeby nie opłacało się kombinować.
uczciwy_podatnik / 145.237.253.* / 2013-05-10 08:49
Polska to raj dla przedsiębiorców. Tak bezkarnie okradać swojego kraju nie można w żadnym innym kraju UE. A, że powstają zatory płatnicze etc to nie wina rządu, ale Was - przedsiębiorców. jakbyście byli uczciwi wobec siebie i kraju to by tak nie było. Ale że 99% z was to oszuści podatkowi, krętacze, złodziej to jest tak jak jest.
mcorp / 93.159.131.* / 2013-05-14 14:41
Słuchaj no, Panie Kolego, widzę że wszystkich mierzysz własną miarą - ale jak nie masz nic sensownegho do powiedzenia to się nie wypowiadaj.
tosiek351 / 46.238.111.* / 2013-05-10 10:56
Zostań przedsiębiorcą baranie, zapłać zusy i zatrudnij pracowników aaaa jeszcze jedno , tu trzeba wydać swoje pieniądze , nie można przeje...ać wszystkiego do pierwszego tylko trzeba myśleć, że za tydzień może nie być zleceń a wypłaty i zusy trzeba płacić -Ale nie ogarniesz tego w swoim małym móżdżku
pracujący / 77.65.101.* / 2013-05-12 13:01
To,jak jesteś taki mądry-to zamknij firmę i otwórz nową, która będzie zarabiała-skoro masz,aż tak źle-to zatrudni się u innego pracodawcy
uczciwy_podatnik / 145.237.253.* / 2013-05-10 13:52
Pracuję u takiego "uczciwego" przedsiębiorcy, znam "uczciwych" kolegów tego przedsiębiorcy. Złodziej i oszust, oszust i złodziej. Okradają wszystkich i wszystko. Siebie nawzajem też. Tfu !!!
NKEM76 / 83.21.128.* / 2013-05-10 15:37
p********* 8 godzin i do domu od 1do 1 .i tyle wiesz.
Policz ciołku wynagrodzenie brutto pracodawce kosztuje 40%( w zaokragleniu) twojej pensji brutto .np zatrudia 2 pracowników pensja brutto dla kazdego 5000zł razem co miesiąc 10000, przeznacza na wynagrodzenia z czego 4000zł musi odprowadzić do ZUS i US czyli prawie 1 pensja 3-ego pracownika. wniosek prosty i nie trzeba wielkich obliczeń zamiast 2 osób mógłby zatrudnic 3 osoby.- tak mamy "bezrobocie" jednym zabiera 40% aby inni kiwali sie na bezrobociu, a obnizając zus i us np do 10% bezrobotni mieli by pracę,i pracowali by na swoja emeryturę a tak inni zapiedzielaja na lenii
pracujący / 77.65.101.* / 2013-05-12 12:57
I tak rząd PO wspiera przedsiębiorców,jak tylko może- dofinansowania do utworzenia miejsca pracy,lub refundacja kosztów jego utworzenia, zwroty z PFRON poowy i więcej kosztów wynagrodzeń w przypadku zatrudnienia osób niepełnosprawnych niby w imię zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych,a tak naprawdę dojenia kasy państwowej.Ilu przedsiębiorców uczciwie płaci podatki?Firma to niedożywotnia studnia bez dna.Koniec pomysłu na biznes powoduje jego zamknięcie lub konieczność przebranżowienia.
jan z wrocks / 89.72.233.* / 2013-05-10 09:35
BARAN
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
NKEM76 / 83.11.136.* / 2013-05-09 15:30
KTOS JUZ POWIEDZIAŁ ZE OD MOMENTU WYGRANYCH WYBORÓW DO PARLAMENTU PARTIA RZADZACA PO PRZYSTAPI DO NATYCHMIASTOWEJ REALIZACJI SWOICH UKRYTYCH PLANÓW:
- UCISKU FINANSOWEGO POLAKÓW
- ODEBRANIA CAŁKOWITEGO EMERYTUR I RENT
- UNIEMOŻLIWIENIE DARMOWEGO LECZENIA
- ODEBRANIA PRACY I ZNIECHECENIE DO POWROTÓW DO KRAJU
- ODBIERANIE DOMÓW I MIESZKAŃ, MAJATKÓW POPRZEZ NAŁOŻONE PODATKI, KARY PODATKOWE, EGZEKUCJE KOMORNICZE
- ODBIERANIE DZIECI RODZICOM , POPRZEZ OPIEKE SPOŁECZNA, LUB TEZ WCZESNE PÓJSCIE DO SZKOŁY.
-
Iza943 / 78.8.43.* / 2013-05-09 14:46
Zabawne... Dowcip ekonomiczny roku, jak słowo. :))) Uprzejmie proszę pamiętać o określeniu w rozporządzeniach wykonawczych jakichś standardów dotyczących stopnia zabrudzenia ścian w biurze, przy którym ich pomalowanie jest ekonomicznie uzasadnione i nie stanowi próby uniknięcia podatku. I nie zapomnijcie o stopniu rozchwiania mebli, drukarek itp. sprzętu. Aha, czy mając w biurze 2 szklanki mam prawo kupić trzecią, czy to nieuzasadniony koszt, za który wlepią mi karę - bo niby czemu nie?
Zofia952 / 178.37.21.* / 2013-05-09 14:28
Dla mnie to totalna bzdura. To znaczy że Fiskus może wszystko zakwestionować.I to jest Państwo Prawa!!! Mam działalność, zatrudnie 5 pracowników - fiskus uzna że dwóch wystarczy i zaniżyłam podatek.
Kupiłam samochód dostaw2czy duży - fiskus uzna że za drogi i zaniżyłam podatek,sprzedaje towary z 5% zyskiem - fiskus uzna że za mały zysk - zaniżyłam podatek!!!! Czy naprawdę nasz minister finansów myśli? A nie wystarczy po prostu napisać od nowa ustawy podatkowe np. zamiast kilku rodzajów podatku dochodowego tj. karty, ryczałt, liniowy, itp. itp. zrobić jeden z jedną stawką, zamiast kilku stawek VAT, zwolnień itp. jedna stawka uśredniona na wszystko. Czy to nie będzie prościej.? Jestem księgową z ponacd 40 letnim stażem i jak czystam te ustawy , to nóż się w kieszeni otwiera - nie wiem czy ten kto to pisze ma jakieś wykształcenie i dla kogo to jest pisane. Jak tak dalej pójdzie to ludzie będą wynosić działalność poza granice naszego kraju, a reszta zmieni miejsce zamieszkania.
jan z wrocks / 89.72.233.* / 2013-05-10 09:38
Ten kto to pisze jest tylko angielskim magistrem i taki w innym kraju moglby prowadzic finanse tylko ew w duzej firmie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stary polak / 46.170.97.* / 2013-05-09 13:53
może zacząć od ministra Nowaka - wymienił zegarek na cenniejszy czyli uzyskał dochód -ergo powinien zapłacić podatek ;

I CO I NIC - jak to ujął pewien prezydent USA - SOMOZA( dyktator Nikaragui onegdaj ) to jest SUKINSYN ale to jest NASZ SUKINSYN
Dw546 / 89.79.124.* / 2013-05-09 13:45
przecież to stek kłamstw unia nie ma nic do POdatków dochodowych, giganty doją nasz kraj a te barany szukają pieniędzy nie wiem gdzie.
Dw589 / 89.79.124.* / 2013-05-09 13:43
kolejne twory "fachowców" "wykształconych i z wielkich miast"
jan z wrocka / 89.72.233.* / 2013-05-10 09:42
Minister finansow panstwa czy tytul magistra jest wystarczajacy?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wyborca - podatnik / 62.61.46.* / 2013-05-09 13:08
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

zuzkameduzka / 2013-05-09 13:05
kolejny "nowy" "najlepszy" "bardzo dobry" i inne epitety jeszcze mozna dopisywac do tego pomyslu rzadowego.... tragedia poprostu to co oni robia ;/ przykro bardzo ze tak to funkcjonuje i nie szykije sie na jakiekolwiek zmiany wiec niema co liczyc na lepsze jutro
Wiechs / 81.219.113.* / 2013-05-09 12:53
Mam ponad 60lat a czuję, jakbym oglądał powtórkę PRL-u. Pod koniec lat 70-tych było wiadomo, że system PRLowski, głupi w swoich założeniach musi paść. Dziś widzę jak się kończy Europa, a w przyśpieszonym tempie Polska. Z tego kierunku nie ma wyjścia, nie ma odwrotu.
Tego się nie da naprawić, zreformować.
Trzeba trochę poczekać. Myślę, że dość krótko.
No i będzie pewnie znów jakiś okrągły, a może trókątny stół. I od nowa Polska Ludowa :-).
osa199999 / 89.78.182.* / 2013-05-09 12:31
... że podatnik, który będzie unikał opodatkowania, narazi się na karę w wysokości 30 proc. dokonanych przez niego uszczupleń podatkowych. Dodała, że podatnik będzie co prawda mógł zwrócić się do organów podatkowych o opinię dotyczącą przesłanek zastosowania klauzuli, ale trzeba będzie na nią czekać nawet 6 miesięcy.....-Jeszcze nie powstała komórka aż już wiedzą, że będzie to trwało 6 m-cy...
Kolejna żenada w tym kraiku. Co jeszcze szanowny rząd wymyśli, aby mieć z czego dawać sobie nadzwyczajne premie kosztem coraz większej pauperyzacji społeczeństwa. Ochyda!!!!
Urzędasy / 83.13.6.* / 2013-05-09 12:12
Tak, tak - ściągać na maksa od narodu kasę. Popieramy w całej rozciągłości. Przynajmniej będzie więcej na nasze machlojki, peremie i nagrody.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy