Forum Forum prawneZmiany w prawie

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania? Nowy pomysł rządu

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania? Nowy pomysł rządu

Wyświetlaj:
ada638 / 83.13.254.* / 2013-05-09 12:08
My nie chcemy walczyć z kościołem ! Chcemy tylko aby wszyscy obywatele, organizacje, firmie były równo i sprawiedliwie traktowane zgodnie z prawem dlatego domagamy się od rządu, premiera Donalda Tuska i sejmu aby.

1. Zerwać konkordat
2. Zlikwidować etaty kapelanów
3. Zlikwidować etaty katechetów
4. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
5. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
6. Wyprowadzić religię ze szkół
7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach
10. Wstrzymać dofinansowanie "dzieł" Krk z kasy państwa !
Wiechs / 81.219.113.* / 2013-05-09 12:31
p-t 2 zgoda
p-t 3 zgoda
p-t 4 trudno zrobić kasę fiskalną "na tacę" ale kierunek OK
p-t 5 a kto im pozwolił "zagrabiać". Pewnie Pisiory przez te 1,5 roku rządzenia :-)
p-t 6 zgoda
p-t 7 mnie nie przeszkadzają.
p-t 8 nie obchodzi mnie to. Jak Prezydent chce kogoś na uroczystość zaprosić, to jego sprawa.
Żaden kmiot nie ędzie Prezydenta czy Premiera pouczał, kto ma być na uroczystości!
p-t 9 pedofilstwo, w sutannach czy bez, powinno być karane. Statystyki mówią, że procent pedofilów w społeczeństwie jest dużo wyższy niż w instytucjach kościelnych.
p-k 10 jakieś dofinansowanie państa, na utrzymanie zabytkowych chociaż kościołów i kościółków raczej bym zostawił.
Jeszcze chłopie powinieneś dopisać, że z kościołem nie walczysz ale TV Trwam dostanie koncesję "po Twoim trupie". Powodzenia!
citizen446 / 77.254.195.* / 2013-05-08 12:21
kolejny stopien do faszyzacji Polski
sloniopp / 89.66.125.* / 2013-05-08 11:38
Najpierw to niech wprowadzą zapis w prawie, że nie możesz zaksięgować kosztu dopuki go nie zapłacisz.
Tobie mogą nie zapłacić, ale ty skarbówce musisz, a jak nie zapłacisz to ci poblokują konta i mają to w d...e.
Niech się nie dziwią, że ludzie zakładają 5 firm i przerzucają oficjalnie kasę z jednej do dugiej po tylko żeby doroczyć termin płatności do US.
Panie Rostowski niech pan wyleczy chory system a nie chce stosować kolejną protezę.
don123 / 31.182.248.* / 2013-05-07 21:43
za pis'u walizki same si pakowaly, i o mały włos nie wyprowadziłem się z Polski, ale wygrało PO i myślałem że będzie normalniej, ale widze że to było staconych parę lat, bo nowa ekipa to misie które zamiast pomagać obywatelom wolą ich gnębić, no coż unia chętnie przyjmie młodych zdolnych ludzi, co więcej przyjmie ich podatki skoro nasze "małe" polityczne krótkowzroczne koleżki nie potrafią pojąc na czym to wszytko polega, tak dalej chłopaki z PO, niedługo zostaną w tym kraju tylko emeryci i miśki z koalicji ;)
NKEM76 / 83.11.136.* / 2013-05-09 15:42
OTWÓRZ OCZY PRZECIEZ PO O TO IM CHODZI ABY W TYM KRAJU NIKT NIE ZOSTAŁ. A TO JEST DOPIERO POCZĄTEK UCISKU FINANSOWEGO- EMERYCI ZOSTANĄ BEZ EMERYTURY I OPIEKI MEDYCZNEJ WCZESNIEJ SIE WYKONCZĄ HEHHE .
SMIESZNI SA CI REGIONALI DZIAŁACZE PO NA NAJNIŻSZYCH SZCZEBLACH......
Wiechs / 81.219.113.* / 2013-05-09 13:04
A czemu walizki się same pakowały?
A dziś się już nie chcą same pakować?
Kora_45 / 178.36.238.* / 2013-05-08 12:21
CHŁOPIE- NIE ATAKUJ STARYCH I EMERYTÓW. Politykom właśnie na tym zależy- zawsze będą mieli połowę po swojej stronie - albo młodych albo starych. Czy Ty nie rozumiesz że "starym" nieustawionym - też jest ciężko?
Ja strajkowałam w latach 80-tych ryzykując studiami, moi rodzice walczyli o Polskę, Ojciec potem siedział w wiezieniu niemieckim a Matka na robotach w Niemczech - a Ty wrzucasz ich do worka z miśkami z koalicji? Matka dostała po latach 900 zł odszkodowania.
Jeszcze nigdy nikomu nic nie dano za darmo. O SWOJE trzeba walczyć i walczyć. Dlaczego ACTA padła? Masz rację - nie walcz z miśkami tylko wiej - tam gdzieś na pewno czekają tylko na Polaków. Na wszystkich...
Ech - po cholerę mi było to wszystko i głosowałam na PO czy potem na SLD. Jedni hołubią bogatych drudzy się dzielą i łączą - a ich idee to nie wiem dla kogo są. A ja tylko chciałam godnego życia W POLSCE U SIEBIE!!!, pracy i radości z przyjaciół i rodziny> Myślałam, że jak przyjdzie nowe poharuję z 20-lat potem już będę ustawiona a walczyć o sprawiedliwość będą młodzi. A tu co ? Kolesiostwo kwitnie nie gorzej niż w dawnej PZPR. Kolejny NOWY resort ZOSTANIE obsadzony "swoimi" którzy wrócą o 15 do domku i będą brać duże pieniądze - a reszta niech na nich pracuje podatkami...A jak czytam o możliwości interpretacji to mi gorzej - wystarczy przypomnieć świeżą sprawę e-sądów jak komornicy zatruli życie niejednemu poprzez niedopracowane prawo!! Ustawionych nikt nie złapie - a nieustawieni - będą się bać US i urzędasów jeszcze bardziej niż teraz. No wolność i prawo - pełną gębą.
MatyldaLeonka / 46.186.40.* / 2013-05-07 20:05
P.S. "Resort planuje też powołanie niezależnej od administracji skarbowej Rady do spraw unikania opodatkowania" - i wszystko jasne :D trzeba gdzieś upchnąć rodzinę i kolesi. Kolejny resort z pewnością zapewni większe wpływy do budżetu państwa :D
Wiechs / 81.219.113.* / 2013-05-09 13:28
A może Rostkowski chce walczyć z omijaniem opodatkowania przez wielkie firmy, hipermarkety itp.
Ponoć Tesco, Carefur i tego typu sieci wykazują zysk koło ZEROzł! Wystarczy aby taki Carefur Polska, zakupił w Carefur Francja, 100ton cukru po 4Euro/kg i w poskich hipermarketach Carefur sprzedał ten cukier po 1EUR/kg. W Polsce wyjdzie strata ale Carefur Francja wykaże zysk i podatek od zysku zostanie zapłacony w Urzędzie Skarbowym we Francji.
Mimo, że faktyczny zysk powstał w Polsce.
Polacy są w tych sprawach dziwnie naiwni, albo głupi, albo nie chcą tego widzieć albo... ???
MatyldaLeoba / 46.186.40.* / 2013-05-07 20:00
A kto sprawdzi pana Ministra?
zsw / 83.30.204.* / 2013-05-07 19:52
" Standardem w innych rozwiniętych gospodarczo krajach" dziekuje panie rostowski dalej nie czytam bo juz widze jaki z pana baran.
bozabozena / 2013-05-07 09:10
olejny nietrafiony pod zadnym wzgledem pomysl!!!!!! bedize tak jak z acta!! ale obawiam sie ze teraz to juz nie skonczy sie tak latwo i szybko jak z acta!!! miejmy nadzieje ze anonyymos pomoga pozbyc sie takich durnych pomysłow!
leszcz188 / 188.116.35.* / 2013-05-07 07:57
Skończy się zamykanie stratnych pozycji pod koniec roku!!!
ecwc / 91.217.19.* / 2013-05-07 07:05
Ludzie się cieszą że wielcy nie muszą płacić podatków a sami płacą.
Bytków / 89.79.215.* / 2013-05-07 05:58
A naród chyba zaczyna kręcić sznur dla.....
im się pomieszało / 79.185.169.* / 2013-05-07 05:50
" Standardem w innych rozwiniętych gospodarczo krajach jest klauzula generalna przeciwko unikaniu opodatkowania albo rozwinięta linia orzecznictwa sądowego, zwalczająca nadużycia podatkowe. Polska należy obecnie do nielicznych krajów, gdzie nie ma takich instrumentów; wprowadzenie klauzuli zaleca Komisja Europejska - wyjaśnia MF."

JAKICH TO NIELICZNYCH KRAJÓW. PRZECIEŻ ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ KRAJÓW NA SWIECIE MA O WIELE BARDZIEJ PRZYJAZNY SYSTEM PODATKOWY NIŻ POLSKA. CHYBA W GŁOWACH SIĘ POMIESZAŁO TYM Z MINISTERSTWA FINANSÓW. A NP. W ARABII SAUDYJSKIEJ, KUWEJCIE, ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH NIE MA ŻADNYCH PODATKÓW. W WIELU KRAJACH NA ŚWIECIE PODATKI SĄ MINIMALNE I TAM UCIEKAJĄ PRZEDSIĘBIORCY Z USA, HISZPANII, NIEMIEC, FRANCJI. I NIE MÓWIE TU O RAJACH PODATKOWYCH.
Przedsiębiorca50nakarku / 83.10.123.* / 2013-05-07 01:33
Czas się stąd wynosić choć 50 na karku...
Janosik579 / 24.134.13.* / 2013-05-07 01:25
Na tych dziadow to tylko jedna rada przestać płacic PO datki ,składac o rozłożenie na raty ze względu na kryzys gospodarczy,aby nie mogli wszcząć egzekucji, jak nie dostaną kasy po pól albo rok to się sami PO wygryzają!!
chichot dona / 31.174.125.* / 2013-05-07 01:23
No cóż, teraz znacznie wzrosną wpływy podatkowe, ponieważ to urzędnik będzie decydował arbitralnie i uznawał co się należy.
Skutek krótko okresowy - wzrost wpływów podatkowych, skutek długo okresowy - zapaść gospodarcza oraz zwiększająca się strefa biedy i nędzy.
A rząd znowu podniesie podatki lub wymyśli nowe. Aż do zupełnej ruiny kraju .. no chyba , że stanie się "cud"? Słowo lubiane przez obecną ekipę włodarzy.
Ciekawe czy taki "cud" jeżeli nastąpi będzie pro czy anty?

Najnowsze wpisy