Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Klęski żywiołowe to już norma, a ubezpieczać się nie chcemy

Klęski żywiołowe to już norma, a ubezpieczać się nie chcemy

Wyświetlaj:
Meh / 94.254.208.* / 2013-06-05 08:43
Kurcze, i jak tu podpisywać coś w ciemno? Potem człowiek boi się spać w nocy;/ Te wszystkie pisma są w jakimś dziwnym języku...
BiBi1188 / 89.228.11.* / 2013-06-07 08:50
Więc w czym masz problem poradź się kogoś adwokata niech przeanalizuje ci te dokumenty i powie czy jest to korzystne i niema tam żadnych haczyków i po problemie ,teraz nawet przez telefon nawet prawnik doradza ....
elt008 / 91.233.160.* / 2013-06-07 23:06
faktycznie, mega proste i bezproblemowe rozwiązanie :/
nicpon / 85.237.164.* / 2013-06-05 08:14
jest dobrze jako jedyni oinelismy kryzys na plusie, mamy stadiony ,gaz łupkowy.
ZLIKWDOWALISMY nierętowny przemysł ,i sprzedaismy tereny z zyskiem.pozbylismy sie roboli.
Zrobimy porzadek z nieretownymi emerytami -przez 10 lat wyracowana emerytura 4 000 potym okresie dla wszystkich rowna 1500 nie wiecej ,i tu znowu zarobimy juz od 2020 r
Prorok666 / 88.199.5.* / 2013-06-05 07:24
Ubezpieczać się w złodzijskim systemie za duże składki? Kogo stać na to, żeby płacić duże składki a w razie potrzeby wypłacenia odszkodowania walczyć sądownie przez kilka lat o odszkodowanie, dlatego że polscy ubezpieczyciele składki brać umieją ale już odszkodowanie to nie koniecznie wypłacają-ot taka sobie piramida finansowana zgodna z polskim prawem. Zresztą kogo stać na jakiekolwiek dodatkowe opłaty poza rachunkiem za mieszkanie, prąd i leki gdy ma niecałe 900 zł na miesiąc a bardzo dużo polskich obywateli żyje poniżej minium socjalnego... to skąd mają wziąć na przeróżne oszukańcze składki.....
Synapsa_2013 / 77.255.58.* / 2013-06-05 10:05
Jesteś najwyraźniej kompletnym laikiem o zerowej znajomości tematu i chyba zagorzałym czytelnikiem kolorowej prasy.

Duże składki? Podstawowe ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych (w tym powodzi) to z reguły koszt 20-40 zł/mc.

Kilka lat w sądzie? Być może w skrajnych jednostkowych przypadkach lub w sytuacji próby wyłudzenia. Wypłaty są realizowane z reguły w kilka tygodni (znam dobrze ten rynek).

Piramida finansowa? Tu już palnąłeś totalną bzdurę, widać nie masz pojęcia o zasadach funkcjonowania zarówno firm ubezpieczeniowych jak i piramid finansowych.

Kogo stać? Przy miesięcznych kosztach o równowartości kilku paczek papierosów czy codziennej gazety - praktycznie każdego. To nie jest kwestia finansów, tylko mentalności, bo "przecież nic mi się nie stanie" lub "firmy to złodzieje".
Ciekawe tylko, że ci "złodzieje" tylko w zeszłym roku wypłacili ponad 37 mld zł tytułem różnych odszkodowań, co również pokazuje skalę ryzyka dla tych, co to im się nic nie stanie.
Tylko że jak jednak się stanie, to wyciągają rączki i "dajcie, bo przecież takie nieszczęście mnie spotkało i mi się należy, a ten wredny rząd nie chce mi pomóc". Rząd jest od naprawiania szkód w infrastrukturze a nie w prywatnej własności. Czas najwyższy zrozumieć, że za własne czyny bądź zaniechania ponosi się konsekwencje. Samemu.
ogrodnikrst / 2013-06-05 16:38 / Bywalec forum
Podaj także ile ubezpieczający w płacili, to będzie sprawa jasna: "złodzieje" czy "chlebodawcy".
Synapsa_2013 / 87.205.169.* / 2013-06-06 10:59
Kolego, najwyraźniej nie rozumiesz podstawowych zasad. Oczywiście, że wpłaty przewyższają wypłaty - to nie jest instytucja charytatywna. Natomiast rozumiem intencję: skoro więcej jest wpłat, to towarzystwo ubezpieczeniowe jest złodziejem. Tyle tylko, że takie podejście stawia na pozycji złodzieja każdego. Przecież koszt wytworzenia bochenka chleba jest znacznie niższy, niż jego cena w sklepie.
Tu chodzi natomiast o kwestię oszacowania ryzyka - statystycznie. Na ryzyku firmy nie zarabiają. Natomiast każda firma ponosi określone koszty i musi jeszcze zarobić - to jest naturalne i to jest doliczane do polisy oprócz kosztów ryzyka. Dokładnie tak samo wygląda wycena każdego towaru: koszt materiałów + robocizna + koszty własne + zysk.
Tak więc Twój sarkazm jest totalnie nie na miejscu tym bardziej, że na naszym rynku jest kilkadziesiąt towarzystw i ta naturalna konkurencja wymusza ograniczenie zarówno kosztów jak i stopy zysków.
Natomiast - tak jak z każdym towarem - nie potrzebujesz, nie kupujesz, potrzebujesz, wybierasz najkorzystniejsza ofertę.Proste.
Oszolomowaty / 192.101.252.* / 2013-06-05 13:13

Podstawowe ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych (w tym powodzi) to z reguły koszt 20-40 zł/mc.

Za ta kasę to możesz sobie [...] ubezpieczyc szopke albo bude psa od zalania, a nie dom od powodzi. Głupie, najtansze OC z NW na "komarka", z maksymalnymi zniżkami i jednorazowa opłata[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
to dzis wydatek minimum 150 zł(wiem z doswiadczenia bo synowi opłacałem za skuter rejestrowany na siebie - do tego jeszcze przeglądy "techniczne", he, he, he ...do czego my doszlismy w tym kraju?). A dom od ognia i powodzi ubezpieczysz za 240 rocznie? Z elektoratu TUska zapewne ....??
Synapsa_2013 / 87.205.169.* / 2013-06-06 11:04
Porównujesz konia ze słoniem. Co ma OC do ubezpieczenia mienia? To są zupełnie różne ryzyka. Tak samo jakbyś porównał koszt wytworzenia gazety z kosztem produkcji lokomotywy.
Totalne niezrozumienie tematu.
A co do kosztów - dom o wartości 600 tys. jest ubezpieczany od ognia i innych zdarzeń losowych za ok. 500 zł. rocznie. To jest FAKT.
Prorok666 / 88.199.5.* / 2013-06-05 13:09
Ja mieszkam na górce i takie powodzie mnie nie zaszkoczą. Chodzi o to, że jak mam 515 zł na miesiąc ( i nie myśl, że nie pracowałem-tyle tylko, że dużo lat pracy poszło się walić dzięki politykom) to dla mnie każda złotówka wydana wymaga dużego zastanowienia a właśnie ci najbiedniejsi cierpią przez ubezpieczycieli oszustów, którzy kasują a nie chcą wypłacać-więc dla mnie jest to piramida finansowa czyli zwykłe oszustwo... i to miałem na myśli pisząc o piramidzie-OSZUKIWANIE LUDZI.... Biedny się nie ubezpieczy a bogaty dostanie odszkodowanie ale już ci co mają tak zwaną średnią często są oszukiwani poprzez zaniżanie odszkodowania-wiedzą, że taki ktoś nie pójdzie do sądu bo nie ma na to kasy.... Bogatego nie oszukaja bo ma za co walczyć w sądach. Jeżeli się mylę to proszę podać chociaż jedną firmę ubezpieczeniową, która nie oszukuje i wypłaci tyle na ile opiewa polisa ubezpieczeniowa. Ciężko taką znaleźć...
Synapsa_2013 / 87.205.169.* / 2013-06-06 11:21
Sam jestem ubezpieczony i kilkakrotnie miałem tzw. szkody. Wypłaty były bezproblemowe i adekwatne do poniesionych szkód. Może po prostu masz doświadczenia ze złym agentem? Bo tak naprawdę to od agenta zależy jak sprzeda ubezpieczenie. Niestety jest wielu - sam się o tym przekonałem - idących tylko za prowizją, którzy nie informują klienta o wyłączeniach czy skutkach nieprawdziwych informacji.
Ale to nie jest wina towarzystwa tylko sprzedawcy-agenta. Każde towarzystwo dokładnie określa w warunkach ogólnych zasady umowy, a rola agenta jest to wytłumaczyć klientowi (niestety warunki ogólne, jako umowa prawna są pisane językiem prawniczym i niewiele osób potrafi je bez pomocy zrozumieć).
Natomiast w kwestii zaniżania odszkodowania - to jest niestety wspólna wina agenta i klienta.
Prosty przykład:
A: ten dom jest wart 500 tys. składka wynosi 300 zł.
K: Strasznie drogo. Nie da się taniej?
A: Da się. Przyjmiemy wartość 200 tys, składka wyjdzie 120 zł.
Niestety to jest nagminny przypadek tzw. niedoszacowania. Logika - stosowana przez każde towarzystwo - jest prosta. Klient płaci za 40% ryzyka, więc przy każdej szkodzie wypłacamy 40% jej wartości. Dokładnie to samo, jakbyś chciał kupić kilo mięsa kosztującego 10 zł/kg za 4 zł. Dostaniesz tylko 40 dag.
Oszolomowaty / 192.101.252.* / 2013-06-05 13:06
Mnie taka jedna stara profesor na uczelni mówiła, że banki i ubezpieczalnie sa instytucjami żerującymi na ludziach , majacymi na wzgledzie tylko i wyłącznie własny zysk - jak najwiekszy. I w starciu z tymi instytucjami normalny człowiek zawsze przegrywa i wzbogaca je. Te 37 MLD kosztem odszkodowań to jest kropla w tym co ludzie im wplacaja. Pierwszy przykład z brzegu:
rok 2012
"...W ubiegłym roku PZU zarobił 3,26 mld zł. To niemal o 40 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy gigant ubezpieczeniowy zarobił 2,35 mld zł i zanotował bardzo słabe wyniki..."

W dobie kryzysu wszystkie banki i ubezpieczalnie notuja zyski - nawet rekordowe jak sie okazuje. I nikogo to nie dziwi (??!), a spróbuj im podatek nałozyc - ho, ho, ho - wszelkie POprofesory sie mało nie zapluja. A teraz powiedz komu ten kit sprzedajesz (zrozum, ze nie tylko bezrozumny POelektroat Money.pl odwiedza)i w jakiej ubezpieczalni/banku pracujesz?
Synapsa_2013 / 87.205.169.* / 2013-06-06 11:51
Nie wiem, kim była ta "stara profesor" i czego uczyła, ale najwyraźniej nie miała pojęcia o temacie ubezpieczeń. Instytucja żerująca na ludziach? Spytaj każdego, kto otrzymał odszkodowanie, jak wygląda to "żerowanie".
To że zarabiają - to jest złe? Chciałbyś kupić ubezpieczenie w firmie, która przynosi straty? Otrząśnij się. Poza tym, czy wiesz, jak jest liczony zysk w firmie ubezpieczeniowej i skąd się bierze? To nie jest proste wpływy minus świadczenia. Zysk może być m.in.:
- z rezerwy matematycznej
- z rezerw techniczo-ubezpieczeniowych
- z lokat
- z działalności operacyjnej
- nadzwyczajny
- netto
- brutto
To wszystko jest ogólnie dostępne na stronach KNF jako instytucji nadzorującej działalność towarzystw. Tam również podany jest tzw, cash-flow co daje najbardziej obiektywny obraz danego towarzystwa. Niestety dziennikarze piszący o ubezpieczeniach też nie mają dostatecznej wiedzy, natomiast uwielbiają sensacje.
I ostatnia sprawa. Nie pracuję obecnie dla żadnej firmy, natomiast przez kilkanaście lat pracowałem, dlatego znam doskonale ten rynek i wkurzają mnie bzdury wypowiadane w tym temacie.
Na przykład Twoja. Najwyraźniej nie wiesz, że firmy ubezpieczeniowe płacą podatki, to są - zgodnie z ustawą - spółki akcyjne ( w dwóch przypadkach tzw, TUW-y) zarejestrowane w Polsce i mimo zagranicznych akcjonariuszy od bieżącej działalności płacą podatki TUTAJ.
I ostatnia sprawa. Wyobraź sobie młodą, niepracującą trzydziestoletnią kobietę z dwójką dzieci, która straciła męża w wypadku. Dzięki mnie - bo ja ubezpieczyłem jej męża - otrzymała ponad 300 tys. zł z polisy. Od tych "żerujących na ludziach". Bez komentarza ...
Pytanie na koniec - kto reprezentuje "bezrozumny elektorat?"?
hapol / 193.109.244.* / 2013-06-05 08:54
Jeśli chodzi po wyższy artykuł, raczej zkierowany do osób, które na budowę domu na konkretnych terenach było stać! Bardziej prawdopodobne jest to, że duże grono osób to mieszkańcy danych terenów od wielu lat, domy z dziada-pradziada, ale to powinno tym bardziej dawać do myślenia, żeby się ubezpieczyć.

Co do tych osób, które wybudowali się na tym terenie nie dawno, podejrzewam, że mieli pieniądze, ale było im szkoda. Trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby wybudować dom na terenie zalewowym czy nawet o zwiększonym ryzyku podtopienia i nie ubezpieczyć budynku od powodzi! Już nawet nie wspominam o tym, że można ubezpieczyć sprzęty w samym budynku, gdzie składka niezależy już od tego, na jakim terenie stoi dom, a na ile ten sprzęt wyceniamy!
fds / 188.33.219.* / 2013-06-05 08:34
no to trać wszystko skoro tak skąpisz na "za drogie" ubezpieczenie :) twój wybór. stracisz , zrozumiesz. szkoda że "mądry polak po szkodzie" jak widać znane to od stuleci czyli polak nie uczy się na błedach. ale to widać na każdym kroku. atom, okradanie obywateli, wybory, ciągle to samo, nadal idą do wyborów nadal wybierają złodzieja tyle że następnego...
fsda / 188.33.219.* / 2013-06-05 07:06
ubezpieczać? hehehe a wziąć łopatę to nie łaska i pokopać nasypy wokół rzeki ? patrzą na państwo to nie chce nic robić a potem narzekają...
pokażcie mi chociaz jednego który wziął wiosną czy poprzedniej lekkiej zimy łopatę .... NIKT ALE TO NIKT NIE RUSZYŁ PALCEM MYŚLĄC " SKORO W TAMTYM ROKU NIE BYŁO TO TERAZ TEZ NIE BĘDZIE?" A TU ZONK - nie powinniście dostawać pomocy żadnej za swoje lenistwo. tyle w temacie, możecie psioczyć na mnie
prrrr / 91.224.47.* / 2013-06-05 07:14
Rzuć się z motyką na słońce cudaku.
FDASFA / 188.33.219.* / 2013-06-05 08:31
właśnie o to chodzi. jeden na drugiego a potem piszą że ich zalewa, normalny naród się zbiera sam jak nie może na państwo liczyć. biora łopaty i okopują swoje osiedla :/ głupi naród pisze głypie posty narzekia płacze że stracił mająte życia A NIKT NIKOGO NIE WIDZIAŁ Z ŁOPATA PRÓBUJĄCYCH KOPAĆ MAŁY CHOCIAŻBY NAJMNIEJSZY WAŁ WOKÓŁ DOMU BY SIEBIE ZABEZPIECZYĆ!!!! NIE ŻAL MI TYCH LUDZI .... MOŻNA BYŁO POŚWIĘCIĆ GROSZA NA NAJTAŃSZE NAWET UBEZPIECZENIE.. ALE NIESTETY . W ZESZLYM ROKU NIE ZALAŁO TO CO BĘDZIE POLACZEK WYDAWAŁ W CIEMNO PIENIADZE NA SKŁADKĘ... tu jest wasz problem .... że jesteście wybitnie leniwi ( najbardziej leniwy naród na świecie chyba) nawet tunezja strajkuje - a wy? oni za park a wy? zaleje was, okradnie, zgwałci żony zabije dzieci a wy jedyne co zrobicie to posta napiszecie na forum a co odwazniejsi - uciekna z kraju w strachu i popłochu. bo mu złodziej dom ukradł to odda resztę i ucieknie :/ ehhh co za kraj co za mentalność- nie czuję się polakiem
prrrr / 91.224.47.* / 2013-06-05 09:15
A TY CO ADMINISTRATOR CHCĄCY ZWIĘKSZYĆ ILOŚĆ ODSŁON ?
ed1we1 / 83.12.121.* / 2013-06-05 08:43
ale stek bzdur. i nie tunezja a turcja tumanku. dlaczego ludzie maja we wlasnym zakresie robic wały skoro panstwo pobiera od nich gigantyczne podatki przeznaczone teoretycznie i na ten cel?
fsdafa / 188.33.219.* / 2013-06-05 09:12
no to nie miałczcie że was zalało i chcecie od państwa pieniądze bo to też MOJE PIENIĄDZE i nie dam leniowi i dusigroszowi swoich pieniędzy za to że nie chciało mu się... a jeśłi państwo nie działa to wasza w tym głowa by państwo odbarczyć jak najszybciej od takie władzy i tyle w temacie. ps. warto też uruchomoić trybunał stanu.
Waniek / 193.105.180.* / 2013-06-05 09:03
Bo ludzie w polsce przyzwyczaili się do darmówek a państwo nie da bo nie ma samo jak je brukselka przycisnęła. Teraz muszą wyskakiwać z kasy na kołchozy a na podatnika już nie starcza.
fsadfa / 188.33.219.* / 2013-06-05 09:39
ot cała kwintesencja tematu :) ludzie nauczyli się nic nie robić i wyłudzać pieniądze publiczne...


ps. ja tez potrzebuję na nowy kominek odrestaurować auto , elewacje domu. przetrzepać ogród... zrzućcie się na mnie....
Oszolomowaty / 192.101.252.* / 2013-06-05 13:30
Wczoraj napisałeś [...] że pracujesz na czarno, coby Podatków nie odprowadzać. To ci tylko przPOmne, ze sie na ciebie wszyscy zrzucamy - na drogi których używasz, na sluzbe zdrowia, z której na pewno korzystasz, na mosty, na policje która ma za zadanie CIe ochraniac, na edukacje twoja i twoich dzieci sie zrzucili i zrzucamy .... Więz [...], tylko zauważ, kto i ile tej kasy z naszych zrzutek rozkrada? Wczoraj ci podalem kilka przykładów, dzis się okazuje ministar mucha lekka reka puscisla 6 mln naszych zrzutek i wlos z glowy jej nie spadnie. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy