Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Klienci mają dość drogich kredytów

Klienci mają dość drogich kredytów

Money.pl / 2010-02-16 13:08
Komentarze do wiadomości: Klienci mają dość drogich kredytów.
Wyświetlaj:
roti / 193.111.166.* / 2010-02-16 14:31
też jestem tzw "starym klientem" ale jakoś szczególnie nie narzekam - obecne oprocentowanie kredytu jaki brałem w chf to 3,10% co porównując do obecnych oprocentowań w pln (w walutach też) jest przeze mnie akceptowane; w okresie 20-30 lat musiałbym o wiele więcej spłacić w pln niz w chf (na razie nie zapowiada sięby w najbliższych latach bank szwajcarii podnosił stopy proc)
onazgagula / 77.237.0.* / 2010-02-16 14:39
Twój kredyt został przeliczony jucz raz , będzie jeszcze raz +raty w CHF po kursie sprzedaży .Także nam się wydaje że jest tańszy ale on tak naprawdę wychodzi drożej
roti / 193.111.166.* / 2010-02-16 16:01
to bardzo ciekawe - dlaczego w takim razie ktoś kto brał w tym samym okresie co ja taką samą kwotę kredytu ale w pln płaci dalej o 20% więcje odsetek niż ja? więc tu nic się nie wydaje, nawet biorąc pod uwagę że spłacając ratę przeliczam po kursie sprzedaży bre, mam niższe raty i w całym okresie /zakładając constans w oprocentowaniu kredytu i ze kurs chf/pln dramatycznie nie wzrośnie/ zapąłcę mniej.
Brałem kredyt gdy cena franka była ca 6% niższa od obecnego kursu sprzedaży więc na dzisiaj jestem do przodu
nana17 / 89.231.49.* / 2010-02-18 10:28
właśnie dlatego jesteś "do tyłu" Kredyt najkorzystniej wziąć gdy frank jest najdroższy (mniej ich dostaniesz) a spłacać gdy najtańszy (więcej ich kupisz)
jeddd / 2010-02-16 13:59
chyba najskuteczniej by bylo przeniesc kredyt do innego banku !!! jezeli rata bedzie nizsza to nawet spora kara za wczesniejsza splate zwroci sie dosc szybko, a gorzba utraty 18tys kredytobiorcow to dla kazdego banku powazny problem.... a pozem..... to brzmi troche smiesznie
jeddd / 2010-02-16 13:59
chyba najskuteczniej by bylo przeniesc kredyt do innego banku !!! jezeli rata bedzie nizsza to nawet spora kara za wczesniejsza splate zwroci sie dosc szybko, a gorzba utraty 18tys kredytobiorcow to dla kazdego banku powazny problem.... a pozem..... to brzmi troche smiesznie
yolka / 147.177.142.* / 2010-02-16 13:37
Już tyle razy to wałkowaliśmy a dziennikarze swoje

W NASZYCH UMOWACH NIE MA SŁOWA O ZARZĄDZIE I INNYCH PARAMETRACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przed podpisaniem umowy pracownicy banków tłumaczyli nam, że nasz kredyt jest oparty tylko i wyłącznie na LIBORZE.

Mówiąć krótko, świdomie i celowo wprowadzali nas w błąd.
Zef / 83.16.102.* / 2010-02-16 13:54
Dziwne, bo jak ja sie starałem wtedy o kredyt to odrzuciłem właśnie mbank z tego powodu, że oprocentowanie NIE BYLO oparte o libor tylko ustalane przez bank. Nie pamietam już gdzie o tym się dowiedziałem ale wiedziałem o czymś takim
TomekT (nnbank) / 80.51.44.* / 2010-02-16 17:10
Ja mam na piśmie wyjaśnienie, że to LIBOR + marża. Bank odpisuje, że bo błąd pracownika i ja mam za to zapłacić. Fajnie co?
onazgagula / 77.237.0.* / 2010-02-16 13:20
Każda osoba która będzie starać się o nowy kredyt hipoteczny na pewno bardziej czujnie przeczyta umowę ,będzie szukać haczyków na które złapali się kredytobiorcy " starego portfela" , mam tylko nadzieję że wielu z nas spłaci kredyty wcześniej niż te 30 lat ,ponieważ na jakich wysokościach zatrzymają się stopy ,nikt dziś nie umie odpowiedzieć na to pytanie a może okazać się, że wielu nie będzie stać spłacać wysokie raty i straci dach nad głową . Myślę że był to przyspieszony ale drogi kurs z bankowości który przyda nam się w przyszłosci o którym będzie jeszcze długo głośno i obalony został mit "pewne jak w banku " teraz będzie nowy "pewne ale we własnej skarpecie "
Lucia / 193.138.110.* / 2010-02-16 14:58
kredyty zostaną refinansowane jak tylko wzmocni się złotówka. przy obecnym kursie PLN/ CHF jest to bardzo nieopłacalne
Szeryf11 / 83.13.25.* / 2010-02-16 13:08
Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy, proszę o namiar na grupę.
Tez mam kredyt na starych warunkach. Chetnie przystapię.
nabici1111 / 195.20.110.* / 2010-02-16 13:18
http://nabiciwmbank.pl/ i tam po rejestracji zobacz dział pozwy
zjadaczchleba / 195.187.86.* / 2010-02-16 14:25
Powiedzcie mi jedno.Kto z was przeczytał umowę przed podpisaniem?Podpisaliście umowy na kilkadziesiąt lat i albo jej nie przeczytaliście albo zabrakło Wam oleju w głowie, żeby takie coś wyłapać. Co znaczy, że konsultanci coś mówili?To nie wiecie,że konsultant żyje z prowizji?Jest takie stare przysłowie: "głupich nie robią-sami się rodzą" dlaczego macie pretensje do banku a nie do samych siebie o własną, nazwijmy to po imieniu, GŁUPOTĘ?
konsument / 83.24.143.* / 2010-02-16 15:01
Ręce opadają na tych MĄDRALI co to wszystko wiedzą i nikt by ich nie nabrał. A nie myślisz człowieku, że to instytucja działa na granicy lub wbrew prawu co jest możliwe u nas bo nie dosyć, że powołane do tego instytucje nie chronią konsumentów to jeszcze konsumenci nie są solidarni z innymi. Następnym razem ktoś podsunie Tobie umowę z "drobnym druczkiem" i nikt się za Tobą nie ujmie choć byś chciał i jesteś stroną słabszą. Ktoś, kto innych nazywa GŁUPKAMI sam za mądry nie jest.
zjadaczchleba / 82.210.154.* / 2010-02-16 20:40
To chcesz mi powiedzieć, że nie przeczytałeś(aś) drobnego druczku przy umowie na kilkadziesiąt lat?Gratulacje.Ja jak podpisywałem swoją jakoś znalazłem na to czas ku zaskoczeniu przedstawiciela banku,który później wyjaśnił mi, że większość ludzi podpisuje w ciemno.Uwierzyliście w zapewnienia konsultanta, że Zarząd banku coś zrobi?Bank to nie instytucja charytatywna.Rzeczą ludzką jest się mylić. Jedyne co możecie zrobić w takiej sytuacji to zagłosować nogami czyli zmienić bank.Tylko w ten sposób możecie bank skłonić do ustępstw których niestety nie musi zrobić.Wytaczanie im procesu to moim zdaniem bzdura ale próbujcie.
konsument / 83.24.154.* / 2010-02-17 14:20
Do zjadaczachelba. Bardzo Ci zależy żeby zniechęcić ludzi do wytaczania procesu bankowi? Ciekawe dlaczego? Czyżbyś w banku pracował? Tu nie chodzi o to, że można przenieść kredyt do innego banku, co już samo w sobie podważa Twoje gadanie o podpisywaniu umowy na 20 lat. Chodzi o to, że bank, który stosuje w umowach klauzulę abuzywną bezkarnie oszukuje ludzi, z którymi umowę podpisywał. A klient banku nie poszedł do lichwiarza tylko do instytucji tzw. zaufania publicznego co w Polsce jest tylko pustym słowem - a będzie nim tak długo, jak długo nie zaczniemy walczyć z tego rodzaju nieuczciwymi praktykami. To jest to samo co odwrócenie się w drugą stronę kiedy okradają sąsiada- przecież to nie moja sprawa a on był głupi, że sobie alarmu nie założył.
zjadaczchleba / 82.210.154.* / 2010-02-17 19:48
W banku nie pracuję -w żadnym i wszystko mi jedno czy pozwiecie ich do sądu czy wyruszycie na nich z widłami.Wkurza mnie jedynie Wasze roszczeniowe podejście-zupełnie tak jakby Waszej winy w tej całej sytuacji nie było.Różnica między kradzieżą a tym co zrobił mbank jest taka, że to Wy sami bez przymusu podpisaliście umowy-tu nie ma mowy o jakiejkolwiek przemocy.Nie twierdzę,że to co zrobili było fair ale takie jest życie-tak postępują banki ale też producenci czegokolwiek.Nie liczcie na to, że jakieś organizacje rządowe lub nie, Wam pomogą i przed wszystkim uchronią.Co do podpisywania umowy na 20 czy ileś tam lat to nie chodziło mi o możliwość przeniesienia kredytu tylko o to,że podpisanie umowy kredytowej na zakup domu/mieszkania to dla większości zwykłych ludzi jedna z ważniejszych umów jakie podpisują-tym bardziej nie rozumiem Waszej niefrasobliwości.W tej chwili najlepsze co moim zdaniem możecie zrobić to wspólnie negocjować z bankiem-jest was dużo a utrata takiej liczby klientów boli-to Wasz atut.Może warto pomyśleć o negocjacji z innym bankiem w sprawie przejęcia takiej liczby klientów.Pozew będzie długi,kosztowny (banki mają kasę na prawników-tego możecie być pewni) i wcale niekoniecznie go wygracie.Dostaliście dosyć kosztowną lekcję i powinniście wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość-tego Wam życzę.
kakak2 / 212.76.37.* / 2010-02-19 22:53
Mądralo co tak wszystko sprawdziłeś i wypytales...to powiedz w jaki sposób bank ustala Ci spread? Masz w umowie zapisana stałą wartość? Znasz zasady naliczania? Skąd wiesz ze z dzisiejszych powidzmy 6% z miesiąc nie zaplacisz 16% bo bank tak sobie ustali? Rynek żądzi? hmmmm, to samo mowili o tym oprocentowaniu, ale jak przyszło co do czego to szczegoły masz na "nabitych" . Nie sadź się wiec tak..bo suma sumarum to wcale takim lwem finansjery sie pewnie ne okazałes i sam na minie siedzisz. Zobaczymy co jak bedziesz piszczał..jak Ci ten spread skoczy....bo co ich powstrzyma...ze inni nie podnoszą?
recenzent / 83.10.148.* / 2010-02-16 15:00
nie wiesz o czym piszesz, zapewne nie potrafiłbyś zinterpretować podstawowych zapisow umowy, takze nie cwaniakuj
recenzent / 83.10.148.* / 2010-02-16 15:01
to do zjadacza
nie wiesz o czym piszesz, zapewne nie potrafiłbyś
zinterpretować podstawowych zapisow umowy, takze nie
cwaniakuj
MSrank-zlodziej / 212.160.235.* / 2010-02-16 14:41
Przeczytałem umowe i rozmawiałem o tym zapisie w centrum kredytowym MSranku. Zapewniano mnię, że jak tylko libor bedzie spadał to również zarząd będzie obniżał oprocentowanie i analogicznie w przypadku wzrostu. I rzeczywiście tak było na początku gdy libor szedł w górę potem obniżek już nie było. Niestety w tym czasie nie miałem umowy stałej o prace tylko - kontrakt. Dlatego wybierając kredyt miałem ogreniczone możliwości wyboru. Zjadaczchleba nie znasz sytuacji ludzi itd... a twoja wypowiedz sama świadczy tylko o tobie !!!
Elviar Zorkian / 83.19.188.* / 2010-02-24 13:16
Nie tylko czekamy na pozwy zbiorowe ale też już kilka bądź kilkanaście osób posłało indywidualne pozwy przeciwko bankowi. Wiem, ba sam jestem jednym z nich.

zazdrośnikom którzy wyzywają mnie od głupków że stać mnie było na taki duży kredyt to teraz niech płacę mówię nie macie racji. Wtedy nie było innych umów albo kredyty były dużo droższe. Nie chodzi o sknerstwo i cwaniactwo aby jak najmniej płacić ale aby umowa była fair w dwie strony
Luks-ander / 194.217.6.* / 2010-02-16 16:00
Napewno maja nagrane te wszystkie zapewnienia z infolini na tasmach (lub dyskach) w celach treningowych wiec dowody sa (albo powinny byc).
fdsfsd / 193.109.225.* / 2010-02-16 15:30
"Zapewniano mnie..."
Jeśli czegoś nie masz na papierze to się nie liczy.
alina234 / 62.233.251.* / 2010-02-16 15:25
...a nawet jeśli by przeczytał to proszę o info komu udało się cokolwiek wynegocjować w tzw warunków kredytowych? Brało się albo nie i szło się do innego Banku bo były inne warunki. ... żadna z osób fizycznych oddzielnie dla żadnego banku nie jest partnerem ...ale grupa osób? pozew zbiorowy super nareszcie jest szansa na zdroworozsądkowe podejście przez takie instytucje. Zrozumiałe jest że ra się płaci mniej raz więcej - ale niezrozumiałe jest że zawsze więcej.
pozdrawiam
jurekpaco / 78.8.194.* / 2010-02-16 16:26
Każdy obywatel ma prawo w dobrej wierze myśleć , że wszelkie instytucje powołane do kontroli baków, będą działały na korzyść Polaka. Jeżeli państwo nakazuje obywatelowi przymus posiadania konta w banku, pozwala łupić każdego przez banki, kiedy kontrole banków są fikcją, to komentarze o głupocie klientów banków mogą tylko płynąć od "członków" bankowych ( znam to z przeszłości). Stawianie pod murem to długo trwająca moda nie tylko banków.
Pozdrawiam.
P.S. w tej sytuacji dziwie się , że jeszcze Władze reagują na kradzieże i bandytyzm , przepraszam, tylko jak przestępcy nie są związani z...
konsument / 83.24.154.* / 2010-02-17 14:51
do jurekpaco - dzięki, że to napisałeś. Właśnie tak dokładnie jest, ale niestety obawiam się, że o głupocie piszą nie tylko "członkowie" banków ale i bezinteresownie "życzliwi" bliźni.
Kuba 1221 / 80.54.63.* / 2010-02-17 09:32
Czytałem niedawno,że MF planuje dofinansowanie banków jak Barak w USA.Zagranicznych banków -fajne co?Banki i tak robią nas jak tylko potrafią.Wszystkie przedsiębiorstwa zarabiają np. na marży i tylko na tym.Bank powinien zarabiać na marży odsetkach z kredytu pomniejszone o odsetki płacone za wkłady.Co będzie zyskiem brutto,zysk netto to pomniejszenie o koszty własne.Kliencie banku to nie prawda .Bank karze płacić za każdą czynność.To zdzierstwo tolerowane przez wszystkich.Lobbing banków przekracza wszystkie granice,a może politycy uzależnili się od nich?Np. z rządu został usunięty premier poszedł pracować do banku i tak dalej.Czy to nie afera większa niż hazardowa ? Ludzie zastanówmy się kogo wybieramy do sejmu,kto póżniej zasiadać będzie we władzach państwa - naszego państwa ?
jakub2 / 79.162.29.* / 2010-02-17 18:17
Cokolwiek byśmy tu wypisywali na tym forum , jedno jest pewne że mamy wszyscy być wyrolowani , tak indywidualni kredytobiorcy jak i Polskie przedsiębiorstwa , firmy małe zakłady oraz handel i drobne usługi, które wezmą kredyt, cel jest jeden - biedne społeczeństwo , brak przemysłu polskiego, wykończenie polskiego handlu,i usług , co uzależni ten kraj od obcych i nie bedzie odwrotu od europskowo sajuza .
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy