Forum Polityka, aktualnościKraj

Kłodzko nie dostanie pieniędzy od Kościoła za zabrany zamek

Kłodzko nie dostanie pieniędzy od Kościoła za zabrany zamek

Wyświetlaj:
piotr904 / 83.5.206.* / 2015-02-08 11:37
" Także nie będące przed wojną majątkiem kościoła" czyli praktycznie wszystko? Tak tylko pytam.
T.J. / 83.8.147.* / 2014-02-13 09:11
Nie rozumie dlaczego skarb państwa ma ponosić koszty za niesłusznie zagarnięty przez kościół majątek !!
To kościołowi powinno skonfiskować się ten majątek, jako niesłusznie a wręcz przy pomocy przestępstwa/ przekrętu osiągniętej korzyści - tak jak robi się we wszystkich takich sprawach dotyczących Kowalskiego.
Piotr Duży / 178.42.3.* / 2014-02-12 16:19
Skoro Sąd orzekł, że zakon jest podmiotem prywatnym, to jestem ciekawy, czy będzie płacił podatek gruntowy, od nieruchomość oraz od wynajmu ?

Z artykułu rozumiem, że zakon zamierza wypowiedzieć umowe najmu, podopiecznych ośrodka dla niepełnosptrawnych intelektualnie wyrzucić za bramę, a w zamku urządzić dochodowy biznes (od którego zapewne również nie będą płacic podatków). Czy zakonnicy w ogóle czytali Słowo Boże?
chrześcijanin100 / 89.71.3.* / 2014-02-10 19:52
Toż to"czarne" gorsze od dżumy! Poznał się na tym Henryk VIII i porządek zrobił. Żaden papież tak nie złupił Polski jak "nasz kochany święty" - i dalej łupi ( chyba jest jakieś życie pozagrobowe) . Oczywiście "nasz" jest nadużyciem - Polska nie ma papieża, papież jest Watykański.
rk1990 / 87.205.248.* / 2014-02-10 19:50
Szanowni koledzy prawnicy i znawcy prawa wyznaniowego: jeśli już to tytuł powinien brzmieć: "Kłodzko nie dostanie pieniędzy od Skarbu Państwa za zabrany zamek"

"Kto wyrządził szkodę zobowiązany jest do jej naprawienia" - chyba jasne kto szkodę wyrządził - państwo, a nie kościół. Kościół wybudował zamek za pieniądze wiernych z myślą, że będzie dla kościoła a nie państwa.
alpacz / 31.61.138.* / 2015-02-08 05:18
W tym rzecz, ze to nie kosciol wybudowal, tylko dostal od Dorna i Wielgusa, slugow kosciola i durnej ustawy. Swojego by nie oddali, ale wlasnosc innych tak.
buc / 78.10.149.* / 2014-02-10 17:44
Jeszcze parę takich spraw i wierni przestaną być wierni a kościół będzie swe świątynie sprzedawał na hurtownie i dyskoteki jak w Niemczehc czy Belgii.
henopole / 2014-02-10 16:54
Czy to państwo świeckie czy już katotaliban.To już nie jest żenujące to już jest w**********.
nubis5713507 / 77.252.22.* / 2014-02-10 15:50
Wymienię zaraz zamek w drzwiach bo jeszcze czarni przyjdą i pokażą oficjalny dokument że mieszkanie należy do nich. To straszne jak Polskę po przemianach na równi z pozostałymi ,dopuszczonymi do przysłowiowego koryta beneficjentami zmian rozkrada Kościół i to w majestacie teoretycznego prawa, gdyż na straży tego nazwijmy to teoretycznie prawa stoją wszelkie służby państwa, którego rząd już chyba stracił wszelką kontrolę nad tym co kto zdążył dla siebie przywłaszczyć. Rzeczywiście, teraz to tylko wyścig po resztki co kto jeszcze zdąży dla siebie przywłaszczyć. Wstyd mi za takie państwo, wstyd mi za tą wszechobecną pazerność Kościoła, wstyd mi za siebie gdyż żyję 58 lat w takim państwie i pomimo nędzy już mi jest za późno żeby wyjeżdżać, wstyd mi, gdyż dzieci już w fazie nauki i studiów finalizują tylko plany o wyjeździe. Byłem na poprzednich manifestacjach w Warszawie, ale dla tych wszystkich złodziei te manifestacje nic nie znaczą, Majdan w kontekście bezpieczeństwa moich dzieci mnie przeraża - ale innej drogi po prostu chyba już nie ma..
Hooltay / 150.254.159.* / 2014-02-10 15:06
Z całej tej sprawy jasno widać, że w Polsce wolno kraść i rabować, byle zgodnie z literą prawa, albo i bez litery, jeśli należy się do kasty kapłańskiej albo do elity władzy. Sędziowie nie znają już przestarzałych pojęć: "sprawiedliwość", "interes społeczny" albo "nadrzędny interes państwa", chyba że w grę wchodzą interesy Państwa Watykan. Zbóje stanowią więc zbójeckie prawa, aby rosnąć w siłę i żyć dostatniej. Co na to polscy wyborcy? Czy powinni stworzyć w Warszawie jakiś Majdan i zażądać sprawiedliwości?
hager52 / 83.22.90.* / 2014-02-10 14:09
katabasy mieszkają w pałacach , jeżdżą limuzynami i okradają Polskę na wszelkie możliwe sposoby. Rząd z moich podatków płaci im składkę na ZUS.
no no / 213.186.79.* / 2014-02-10 12:32
Kolejny przykład jak służalczy wobec Watykanu politycy wraz z kościołem katolickim okradają Polskę.
I Ludwik Dorn też uczestniczył w tej złodziejskiej komisji? Brawo panie Luidwik. Może teraz strzeli pan nam jakąś gatkę o uczciwości i patriotyźmie?
Piotr Duzy / 178.42.3.* / 2014-02-12 16:13
Dorn i donosiciel i szubrawiec Wielgus (pamiętamy "sprawę Wielgusa").

Najnowsze wpisy