Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kłopot z kredytem we franku? Zobacz, co grozi ci ze strony banku i jak możesz się bronić

Kłopot z kredytem we franku? Zobacz, co grozi ci ze strony banku i jak możesz się bronić

Wyświetlaj:
Adam i Ewa / 194.93.208.* / 2015-01-21 16:11
Wszędzie można uniewaznić, przewalutować, itp., tylko u nas nie. Nawet ujemnych stóp procentowych nie chca uznać. I złodziejskie banki jak różniez złodziejski rząd wciskają nam kit, że banki pobankrutują... Czas wykurzyć te klase prózniaczą!
rządca / 194.93.208.* / 2015-01-21 16:08
To wszystko p*******: "Ewa Kopacz pochyliła się nad losem frankowiczów"... i debatują, a wszystko mozna załatwić jedną ustawą!
onispłacą / 91.193.160.* / 2015-01-21 16:03
Frankowcy!! świetna wiadomość dla was!! Piechociński i pisowcy spłacą wasze kredyty!! Zrobią to w najbliższych dniach, bo , do końca tego
roku, frank będzie po 6 zł!! Widzicie zatem, jak dobrze zrobiliście głosując na PSL i PIS !!Ostatnio nawet pani Kopacz zajeła się wami,
będzie saplacala wasze kredyty, a jak ryży przyjedzie do Polski na wczasy, spłaci wszystkie kredyty z nawiązką!!musicie,tylko, głosować na nich,
tak jak dotychczas.
gery tom / 185.78.148.* / 2015-01-21 16:02
Mam nadzieję że w sprawie pożyczek we frankach UOKiK zbada zyski jakie zarobiły banki na stworzonym mechanizmie pożyczek we frankach Gdyby sprawdzić machlojki z zakupem franka:
policzeniem ich marzy przy wymianie franka na złotówkę, potem brak możliwości przez wiele lat spłaty kupionymi przez siebie na wolnym rynku frankami (franki w banku wiele droższe), podwyżkami ceny franka tuż przed datą spłaty kolejnych rat, kreowaniem przez banki deprecjacji złotego, wstrzymywaniem się przed obniżaniem oprocentowania - bez łaski powinni to zrobić, wprowadzanie w błąd kredytowiczów, no i sprawa najważniejsza franki okazują się być złotówkami sprytnie zamienionymi - mechanizm przez nie wymyślony (w ogóle umowy można uznać za nieważne). Banki już dawno odzyskały odsetki od pożyczek ponieważ pierwsze lata to głównie odsetki (skończył się zysk) to teraz spekulują kreując deprecjacje złotego na rózne sposoby i robią kokosy. Kłamiz nam w żywe oczy, co rusz jakiś expert się wypowiada czy pisze bzdety. Wyciągajmy pieniądze z banków nie trzymajmy ich tam bo to tylko strata. Złotówkę pogrążą jeszcze bardziej a to co oferują to zwykłe lichwiarstwo.
3218Tb / 78.30.87.* / 2015-01-21 16:01
Warto poczytać o wyroku Sądu Rejonowego w Szczecinie. M. inn. uznał iż umowne powiązanie kwoty długu z bankową tabelą kursów CHF jest stosowaniem pochodnych instrumentów finansowych i jako takie niedopuszczalne!
alias566 / 164.127.82.* / 2015-01-21 15:34
"Czy słusznie? Moim zdaniem, nie. Z tego prostego powodu, że oznaczałoby to dużą niesprawiedliwość wobec osób, które zdecydowały się zaciągnąć zobowiązania w złotych. One mogłyby argumentować, że również były w niekorzystnej sytuacji, bo długo ponosiły bardzo duże koszty kredytów"

UWAGA!
Ci którzy brali kredyty mieszkaniowe wyrażone w PLN, szczególnie w ostatnich latach, mają dopłaty z budżetu Państwa do odsetek w każdej racie kredytu.
Ważne jest, iż część odsetkowa stanowi ok 90% raty!
Czyli tak naprawdę przez szereg lat budżet Państwa dopłaca 60% wartości raty!
Jeżeli rata wynosi 2000pln dopłata to ponad 1000pln miesięcznie przez okres 6 lat jeżeli dobrze pamiętam.

Potwierdziłem ze znajomymi którzy taki kredyt mają.

Gdzie tu sprawiedliwość jeżeli ja żadnej dopłaty nie mam a dopłaca się na górników, stoczniowców (na szczęście już nie), mieszkania brane w PLN "program dla młodych itp".

Musimy rządać pomocy ze strony Państwa.

Górników jest 60 tyś.

Frankowiczów 460tyś

...

Pozdrawiam
gosciu / 148.81.195.* / 2015-01-21 17:31
Co ty opowiadasz. Mam kredyt "rodzina na swoim". Przez pierwsze 8 lat połowę odsetek dopłaca mi państwo. Różnica w racie to mniej więcej: 1400 (teraz płacę) a bez systemu rodzina na swoim 1600.

Obaj jednak wiedzieliśmy na jakich zasadach bierzemy kredyt. Ja się zgodziłem na takie warunki jak wyżej, a ty na franki i galopująca walutę. Miałeś jednak niskie oprocentowanie. I tak niższe, niż moje po odjęciu dopłaty.
elfik968 / 95.49.21.* / 2015-01-25 01:33
Ale nigdy niebyło zgody żeby zamiast 300000tys
kredytu zrobiło się 600000tys.
pilek99 / 80.254.154.* / 2015-01-21 15:25
TAk jak gornicy spalimy kilka opon i postarszymy poslow ze wiemy gdzie mieszkaja. Innego sposobu nie ma aby ugrac cos w tym "państwie prawa" gdzie rząd dba o swoje prywatne interesy (kiedyś jak ich wywalimy na zbity pysk trafią właśnie do banków). W chorwacji obnizyli wartos franka do 3,5 a roznice splacaja banki a nie podatnicy!
Adam222 / 89.66.201.* / 2015-01-21 14:41
Frankowcy założą własną partię. A jak przejmą władzę to nałożą 50% podatek na banki, z którego pokryje się zmiany kursów walut.
Franek196 / 109.243.212.* / 2015-01-21 14:39
Polecam Frankowiczom film " DŁUG " w reż. Krauzego. Nie dostaliście kredytu w banku tylko od bankowych gangsterów w białych kołnierzykach. To taki nowy gatunek przestępczości gospodarczej z mocnym zapleczem prawników bankowych.
ms1968 / 78.8.179.* / 2015-01-21 14:17
Kredyt we frankach to SYSTEM ARGENTYŃSKI nigdy go nie spłacę !!!!!!!!!!!!!!!
Olanaff / 77.100.196.* / 2015-01-21 13:59
- Osoba, która zaciągnęła kredyt walutowy, mogłaby mieć prawo do przewalutowania go na złote nawet po kursie z dnia wzięcia kredytu, ale powinna wtedy pokryć różnicę między faktycznie poniesionym kosztem spłaty tego kredytu a tym, który poniosłaby, gdyby od początku był to kredyt złotowy - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" "Andrzej Jakubiak, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

To zaskoczenie, bo do tej pory nikt z administracji państwowej nie wspominał nawet o możliwości przewalutowania kredytów we frankach.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17286484,Szef_KNF_dopuszcza_przewalutowanie_kredytow_we_frankach.html#ixzz3PSYdPqiS
drukarz / 89.73.104.* / 2015-01-21 14:43
Jest to uczciwe i rozsądne, bank nie straci, dostanie odsetki od kredytu złotowego, budżet
nic nie musi dokładać, proszę tę koncepcje
nagłośnić.
ms1968 / 78.8.179.* / 2015-01-21 14:25
Mogła przewalutować kredyt na złotówki ale jak zwykle musiała mieć do tego zdolność kredytową o tym nikt nie mówi !!!!!!!!!!!
dsa488 / 178.73.9.* / 2015-01-21 14:21
i o to chodzi, nie bedzie gadania że ktoś, cos zarobił...spekulował..nie spekuluje się kupując własne M nierzadko w wielkiej płycie na całe życie biorąc kredyt. Ludzie chcą godnie żyć i mieszkać... nie o spekulację chodziło...ani nie o to żeby z kredytobniorców złotówkowych drzec łacha .
PS. Od frajerów nie wyzywali...to demagogia wciskana przez ludzi piszących na usługach banksterki
cccc / 83.23.143.* / 2015-01-21 15:58
przewalutowanie jest możliwe na takich warunkach ? Potwierdza to moje przypuszczenie iż nie były to kredyty walutowe . Banki pękają - nic na tym nie stracą , a uchronią dupska swoje i swoich kolegów byłych bankowców . Cała ta sytuacja wymknęła się , już nic nie kontrolują .
2 miliny ludzi zmuszonych no nowej emigracji, 500 000 lokali na rynku
kompletnie rozwali reszki tego państwa , o o gospodarce tu się nie mówi .
Co może bank , zlicytować coś co nikomu nie będzie potrzebne , ponosząc potężne straty. Zakładajcie sprawy w sądach ,to globalne oszustwo musi się skończyć .
podstawa / 178.42.223.* / 2015-01-21 13:59
mówmy o zadłużenie a nie o racie
bertsi / 159.205.96.* / 2015-01-21 13:57
Podajecie błędne informacje. Przecież na Węgrzech nie na hipotecznych pożyczek we frankach. Faszysta Orban nie bał się banków i zostały one przewalutowane. Natomiast kredyty konsumpcyjne we frankach na Węgrzech, to ok. pół miliarda euro.
Frankowiczka / 87.204.66.* / 2015-01-21 13:47
O TYM, ŻE WALUTA JEST CELEM SPEKULANTÓW DOWIEDZIAŁAM SIE DOPIERO PO WZIĘCIU KREDYTU. Nie jestem z wykształcenia finansistą i nie mam obowiązku tego wiedzieć, a jeżeli tak, to może bank zanim udzieli takiego kredytu powinien zrobić egzamin z wiedzy kredytobiorcy? Może powinnam zostać poinformowana, że jest jakieś ryzyko, skoro bank austriacki zabronił udzielania tych kredytów w tym samym roku, kiedy ja go brałam? Ja nie chcę, żeby ktokolwiek mi dopłacał do rat, czy kredytu, ale chcę, żeby moja umowa była zgodna z prawem i etyką. Tymczasem zaraz dostanę wezwanie z banku Millennium do zapłacenia dodatkowego ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego - 20-35 tyś? jakoś tak, skąd mam wziąć te pieniądze??? Dlaczego muszę to płacić nadal, skoro jest to wpisane na listę klauzul niedozwolonych? Płacę raty w terminie - wszystkie, to po co im jeszcze to?
qlasty / 188.65.41.* / 2015-01-21 14:35
Gdy kupujesz samochód to sprzedawca nie ma obowiązku uczyć Cię jak sprawdza się grubość lakieru. A skoro na handlu samochodami się nie znasz, to do kupna auta bierzesz kogoś kto się zna (żeby Ci doradził). Czemu więc nie zrobiłaś tego samego z kredytem?

Brak znajomości prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Umowa była zgodna z prawem i etyką. Ty po prostu przed złożeniem podpisu nie dowiedziałaś się wystarczająco dużo.

Tak jak z powodu własnej niewiedzy można kupić szrot, a nie samochód, tak można i wziąć kredyt na nieciekawych warunkach. Tyle.
Nabity / 171.25.183.* / 2015-01-22 18:57
Kredyt hipoteczny to nie jest kredyt komercyjny. Mieszkanie to nie samochod.
mjx / 93.159.21.* / 2015-01-21 15:23
Jak sprzedajesz powypadkowy samochód i mówisz, że nie miał wypadku, to jesteś oszustem i doprowadzasz do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Za to idzie się do kryminału.
I nie ma znaczenia, że kupujący mógł nie dać się oszukać.
Co za chora logika...
qlasty / 188.65.41.* / 2015-01-21 15:34
Dobrze, silnik rzęzi i nie masz pojęcia ile może kosztować naprawa.

Tak czy siak, skoro wiem, że się nie znam, to szukam kogoś kto się zna.
dfdsfdsfdsf / 91.227.212.* / 2015-01-21 14:22
opanuj się... nie trzeba było cwaniakowac tylko brac kredyt w pln jak się nie rozumie co to ryzyko walutowe... jak nie miałaś zdolności kreydtowej w pln, to znaczy ze cos było na rzeczy skoro teraz się stresujesz...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - jkgielda.]
aaaaaqq / 89.71.65.* / 2015-01-21 14:27
Człowieku, co ty bredzisz. Kto tu cwaniakuje. Chyba tylko banki. Nie widzisz naprawdę o co tu chodzi!? Nikt nie chce by ludziom cokolwiek dopłacano. Chodzi tylko o to, by banki poniosły ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje nieuczciwe praktyki
Adam222 / 89.66.201.* / 2015-01-21 14:50
Banki to złodzieje. Śmiejecie się z PRL-u ale wtedy był porządek, banki były państwowe i nikt nie dostawał z dnia na dzień podwyżki rat o 20%. Teraz jest bandycki kapitalizm, gdzie politycy razem z banksterami okradają ludzi jak się da.
A co do mieszkania. To nie towar tylko podstawowa potrzeba człowieka. Dlatego państwo ma obowiązek umożliwić każdej rodzinie nabycie mieszkania. Po to jest.
bezerbur / 83.24.9.* / 2015-01-21 13:41
Wyobrażmy sobie, że kobieta kupiła w sklepie rajstopy. Po dwóch miesiącach sprzedawca żąda od niej opisu stanu rajstop i każe zapłacić za przyjęcie tego opisu. Analogicznie jest z żądaniem aktualnej wyceny zabezpieczenia czyli mieszkania na koszt kredytobiorcy.
Handel działa na innych standardach. Tutaj samo wredne rozmawianie za plecami o tym co klient robi z towarem to już jest słaby sprzedawca. O tym żeby klient ciągle był nękany i się meldował i płacił za to w ogóle nie ma mowy.

Najnowsze wpisy