Forum Polityka, aktualnościKraj

Kłopotek: Ustawowej ofensywy nie będzie, to tylko marketing

Kłopotek: Ustawowej ofensywy nie będzie, to tylko marketing

Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-08-20 21:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prędzej mi kaktus wyrośnie, niż kolejny konserwatywno-socjalistyczny rząd na czele którego stoi kolejny niskiej rangi urzędnik PRLu przeprowadzi jakiekolwiek demokratyczne i kapitalistyczne reformy. Jak zwykle by zobaczyć dobrobyt trzeba z polski wyjeżdżać a nie tu czekać, bo historia nas uczy, że prędzej polska straci niepodległość niż dojdzie do dobrobytu.
g-lot-a / 77.255.112.* / 2010-08-20 21:23

... dlaczego nie przywrócą najwyższej stawki podatku PIT? W imię solidarności i ratowania budżetu. Ponieważ wtedy zniechęciliby swoich wyborców.

Klopotek, za co ty bierzesz pieniadze?
Jaki procent platnikow miescilo sie w trzecim progu?
To oni zadecydowali o zwyciestwie platformy wybranych obywateli?
rydzyk-belzebub / 62.121.76.* / 2010-08-20 19:05
w PO -wierzą Podobni do Mira,Grzecha
MEN OF HONOR / 81.168.169.* / 2010-08-20 12:52
PLATFORMA TO SOWIECCY KUNDLE. CHCĄ ZMNIESZYĆ LUDZIOM RENTY. TE ŚWIADCZENIA I TAK SĄ MARNE i CIEKAWE Z CZEGO RZĄD PRZEPROWADZI TE CIĘCIA. CIEKAWE TAKŻE CZY PSL POPRZE TE ZMIANY. PEWNIE JAK POPRZE TO WYLĄDUJE W RYNSZTOKU JAK K. MIKKE. TEN PALANT.
zbyszek52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 14:35
Czy Ty nie możesz normalnie, po Polsku przetransponować swoje myśli na pisane. Może dałoby się zrozumieć o co Ci chodzi.
sisley / 88.220.44.* / 2010-08-20 13:04
Wielu emerytów i rencistów, których znam, głosowało na PO i Komorowskiego. Ostatni jeden z nich mi powiedział-Panie jaki ze mnie idiota ze głosowałem na PO i ostatnio na Komorowskiego. Odpowiedziałem mu-Panie, z wiekiem wszystko się sypie, a najbardziej rozum. Ja zawsze na Kaczora, ale tez walnąłem byka przy głosowaniu na Wałęsę. I młodszym wieku tez czasami brak rozumu. I tak pocieszony poszedł do domu, zapewniając ze to było ostatni raz kiedy uwierzył Tuskowi.
zbyszk52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 13:47
To nie jest miejsce na pisanie bajek.
sisley / 88.220.44.* / 2010-08-20 14:14
To rzeczywistość. Od bajek jest Tusk.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-08-20 13:41

Wielu emerytów i rencistów, których znam, głosowało na PO i
Komorowskiego. Ostatni jeden z nich mi powiedział-Panie jaki
ze mnie idiota ze głosowałem na PO

Kłamiesz siślej i dobrze o tym wiesz... - jak widać czegoś cię PIS nauczył słuchając prezesa Kaczyńskiego...
sisley / 88.220.44.* / 2010-08-20 14:28
Nie wychowywał mnie żadna ideologia, w tym również to co głosi PiS. Mam swój rozum. Moi rodzice są emerytami i głosowali na Komorowskiego ponieważ uważają, że jest uczciwy i katolik. Ja mam odmienne zdanie. Jak chcesz możemy pogadać, tylko nie mów ze kłamie bo tak nie jest.
Ja ludziom typu Tusk nie wierzę i BASTA.
zbyszek52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 14:56
A Kaczyńskiemu wierzysz. Wiesz jaki jest na prawdę. Czy taki jak przed wyborami, czy taki jak podczas wyborów czy taki jak teraz. . Komorowski jest jednym z wybitniejszych Polaków. Ja w to wierzę. Zresztą cale jego dotychczasowe życie o tym świadczy. I zobaczysz będziemy mieli prawdziwego prezydenta Polski. Prezydenta wszystkich Polaków a nie partyjnego funkcjonariusza.
sisley / 88.220.44.* / 2010-08-20 12:50
No to mamy reformy w wydaniu koalicji. Kłopotek zwala na PO a PO nie ma na kogo. Tusk nawołuje do zgody, zwalając całe zamieszanie w Państwie na emerytów przed krzyżem. Jednocześnie mobilizuje działania w polityce zagranicznej-komu zacznie czapkować po kompromitacji z Merkel i Putinem. A może chodzi tylko o wycieczkę do któregoś z egzotycznych krajów-jeśli tak to jestem uspokojony.
Spadła aktywność Palikota i Niesiołowskiego natomiast pokazał się Drzewiecki-chce być szefem PKOL w dzikim kraju. Cywilizacja nie najlepsza ale sport światowy. Niepokoi mnie Boni-co jakiś czas tryska pomysłami ten podobno wybitny fachowiec i niewypał.
Czego się spodziewać: podwyżek, to najprostsza metoda. Zapłacą również ci co głosowali na NIEROBÓW-i to jedyna gorzka pociecha.
zbyszek52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 13:51
Chlopaki są na urlopie. Jeszcze nie w Egipcie bo to ma nastąpić dopiero w 2020r według obietnic twojego wodza
door / 83.12.255.* / 2010-08-20 20:21
Zbyniu, PiS NIE RZĄDZI, Kaczyński NIE RZADZI, pochwal się swoim rządem. Wszyscy popierający PO bez przerwy wycierają sobie gęby PiS-em i Kaczyńskim. Postaraj się chłopino w swoich postach nie wymieniać nazwy PiS i nazwiska Yaro. Skoncentruj się na PO. To będzie trudne, ale dasz radę.
sisley / 88.220.44.* / 2010-08-20 14:19
Ja nie mam wodza. Mam zbyt silną osobowość aby zginać kark. Szanuję ludzi wartościowych z kręgosłupem moralnym. Niestety z takimi jest w Polsce problem, wyjątki to Jan Olszewski, Zbigniew Romaszewski, Jarosław Kaczyński.
zbyszek52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 15:07
O i to mi się podoba. Też jestem wolny. Ci co wymieniłeś mieszczą się w tej kategorii chociaż nie zawsze się zgadzam z ich poglądami a Kaczyńskigo nie znoszę. Uważam, że jest kłamcą i manipulatorem. Moim zdaniem człowiek zdrowy psychicznie tak się nie zachowuje jak on.

aczyńskiego nie znoszę.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-08-20 09:44
Ustawy tzw. zdrowotne, już podobno załadowano na krążownik Aurora - ale na Wiejskiej, nikt wspomnianego krążownika Aurora, jeszcze nie, nie widział!
Jednak możemy się domyślać - co to za USTAWY ZDROWOTNE - szykuje Polakom chazaro-bolszewicki okupant, skoro?
ZMNIEJSZA SIĘ ZASIŁEK POGRZEBOWY O POŁOWĘ!!!
Czeka nas masowe zawijanie w prześcieradło i do dołu!!!
zbyszek52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 14:07
Nie zartuj. Przecież ustawa zdrowotna przszła przez sejm. I chyba potem ją ktoś zawetował.
dgen / 2010-08-20 08:54 / Tysiącznik na forum
reformy wg Partii Obciachu ? tylko dla niedorozwiniętych miłośników "dowcipu" palikota

tvn24 z 10.09. 2007 !!!!!!! :
"- To będzie rewolucja październikowa – zapowiada rząd. Dyktatury proletariatu w planach nie ma, za to w Sejmie szykuje się maraton legislacyjny. Rząd planuje uchwalić w miesiąc aż 120 ustaw, by było się czym pochwalić na pierwszą rocznicę urzędowania – pisze "Dziennik". "

gazeta wyborcza z 10.09.2008 !!!!!!! :
"Sejm zostanie zalany ponad setką projektów ustaw - mówi Michał Boni, minister i szef doradców"

money.pl , październik 2009 !!!!!!! :
".........- Dzisiaj rusza ofensywa ustawodawcza rządu -
oświadczył podczas konferencji prasowej Donald Tusk. - wiele
osób już zdążyło nazwać ją ofensywą październikową - dodał
premier. Do Sejmu jesienią ma trafić 140 projektów ustaw.
- Jak dotąd rządzący nie mieli odwagi na przeprowadzenie
gruntownych reform - podkreślił Tusk. - Proponujemy uczciwą,
solidną rewolucję - dodał. W ocenie Tuska, dzięki
zaproponowanym
zmianom, zaoszczędzone zostaną pieniądze polskich obywateli.
Jak zapowiedział Tusk, rząd skoncentruje się na ułatwianiu
życia Polaków......."

platforma.org, sierpień 2010 !!!!!!!! :
Graś zapowiada jesienną ofensywę legislacyjną: "Szykujemy się do ofensywy jesiennej, ona się rozpocznie od września. Od końca września parlament naprawdę będzie miał nad czym pracować". Oprócz ustaw zdrowotnych do Sejmu mają trafić m.in. projekty dotyczące reformy finansów publicznych, a także żłobków i przedszkoli.
Pilsener / 2010-08-20 21:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Sad, but true. Zresztą czego oczekiwać po największym na świecie rządzie na czele którego stoi związany z PRLem niskiej rangi urzędnik partyjny, który dziś nawet kilku uczniów do kąta nie potrafiłby postawić, a co dopiero mówić o wizji nowoczesnej demokracji i kapitalizmu.
door / 83.12.255.* / 2010-08-20 20:16
TO jest piękne podsumowanie "nierządu".Uśmiałem się.
arch / 2010-08-20 10:41 / Tysiącznik na forum
Najważniejszym „osiągnięciem” rządu Tuska jest doprowadzenie do gigantycznego wzrostu długu publicznego, który po niemal trzech latach rządów PO wzrósł do710 miliardów złotych.
Przejmując władzę Tusk i jego rząd przejął dług w wysokości 480 miliardów złotych, czyli jak łatwo policzyć obecna ekipa rządowa zadłużyła nas wszystkich w ciągu trzech lat na kwotę 230 miliardów zł.
sisley / 88.220.44.* / 2010-08-20 12:57
Wybrany prezydent nie odróżnia długu publicznego od deficytu budżetowego. Czy Tusk, również historyk[?] , jest bardziej świadomy? Rostowski pozbył się Profesora Gomułki i zajął się PR-em. Już nic nie mówi o wejściu do strefy EURO. Jego jedyne know-how to zasiłek pogrzebowy [w dół] oraz akcyza vat [w górę].
No to czego można oczekiwać?
zbyszek52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 14:05
Spokojna Twoja głowa. Jak Ty odróżniasz to on tym bardziej.
A trzy ustawy budżetowe to miki? A zarządzanie finansami państwa?
Samo się robi? Państwo postrzegasz jak gospodarstwo rolne gdzie pięć kurek i jedna krówka.
sisley / 88.220.44.* / 2010-08-20 14:36
Jakie ustawy budżetowe? Jakie zarządzanie? Posłuchać Profesorów Gomułki i Rybickiego w Polsce. Co do filozofii samej polityki liberalnej w wykonaniu PO to proponuje abyś poczytał Profesorów N.Chomskiego i J.Stiglitza. Dodatkowo polecam The Economist, chociaż o Polsce raczej nie piszą. Do tego potrzebne są przynajmniej podstawy z makroekonomii-ja z tym nie mam problemów. Kurki zostaw dla siebie.
zbyszek52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 15:20
Ci profesorowie wiedzą co trzeba zrobić. Rostowski też wie. Różnica między nimi jest tylko taka, że oni mogą mówić a on nie może tego zrobić. Bo polityka, bo koalicjant, bo związki zawodowe, bo chce się wygrać następne wybory. Każdy minister finansów ma te same doświadczenia. Nie łudź się obydwaj wymienieni przez Cibie nic więcej by nie zrobili
MN4 / 78.8.35.* / 2010-08-20 08:14

Platforma może i chce reformować, jednak robi to tak żeby nie zrazić swojego żelaznego elektoratu liberalnego. Także reformy owszem, ale kosztem wszystkich innych.

Przyganiał kocioł garnkowi.

Przecież w szybki sposób można zapewnić dodatkowe dochody sprzedając rolnikom ziemię, która należy do państwa. Można z tego tytułu uzyskać zapewne spore pieniądze, a ponadto pomóc im w rozwoju ich gospodarstw.
Dlaczego nie przeprowadzić cięć w administracji publicznej, która w ostatnich latach się rozrosła i to bardzo? Widzę tutaj możliwości dużych cięć. Pytanie czy czy rządowi nie zabraknie na to odwagi.

Zróbcie to, po prostu. Kto w Polsce rządzi ziemią? Macie swoje ministerstwa. Yes We can.
Lorunia / 91.94.71.* / 2010-08-20 08:44
Dotąd wszystkie niepowodzenia PO były przypisywane opozycji i prezydentowi Kaczyńskiemu ! obecnie mimo mniejszości w sejmie PiS nadal wszystko blokuje , i jest winien tego , że od trzech lat rząd większościowy nie potrafi nic zrobić , ale za to rząd dba o wizerunek swojej parti , czytaj PO i ma duże sukcesy w ogłupianiu społeczeństwa .
MN4 / 78.8.35.* / 2010-08-20 09:45
1. Obecnie Sejm nie pracuje
2. Od 3 lat rząd gasi pożary ... jak umie.
3. Każdy koalicjant w rządzie dba o wizerunek swojej partii.

Tyle fakty.
Lorunia / 178.56.25.* / 2010-08-20 10:58
Pożary , które wywołują sami członkowie parti PO jak : wszelkiej maści afer , które umiejętnie trzeba przykryć i dać szansę kolesiom i innym rychom aby stwarzali nowe fundusze odbudowy własnej kieszeni .
zbyszek52 / 109.243.177.* / 2010-08-20 15:32
I odesłał Cię do źrudła ten Oszołomowaty. On pewnie coś na ten temat wie. Wygląda, że śledzi wszystkie a jak nie ma prawdziwych to coś sobie wymyśli. Bez tego nie ma żywota.
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-08-20 14:37
Tutaj masz ponad 300 POmidorku z problemami pamięciowymi:

http://markd.pl/afery-po/

A teraz wymień afery za PIS .. proszę bardzo...
Lorunia / 79.162.97.* / 2010-08-20 14:29
Z księżyca się urwałeś , nic nie wiesz ? nawet o ostatnim głośnym tuszowaniu afery przez przewodniczącego " aferowej " . Na szczęście cały czas prokuratura prowadzi sprawę , choć łapki PO sięgają wszędzie , nawet Kamińskiego wyrzucili za to że odsłonił szmugle PO , np : Sawicką , która chciała wprowadzić projekt " kręcenia lodów " a na sam koniec drzewko w ramach nagrody , który ma zostać przedstawiony jako kandydat "z dzikiego kraju "na przewodniczącego PKOL Tak więc zdejm sobie te różowe okularki i patrz co się dzieje ! chyba , że PO działa jak sekta a jej członkowie i sympatycy nic nie wiedzą i nie widza , jak przy praniu mózgu i będą bez szemrania bić głowami do swego góru .

Najnowsze wpisy