Forum Polityka, aktualnościKraj

Kłopoty ze zdrowiem podczas wakacji za granicą? Weź EKUZ

Kłopoty ze zdrowiem podczas wakacji za granicą? Weź EKUZ

Wyświetlaj:
szklarek / 2010-06-14 12:33
Skandalem jest to, że instytucja powołana m.in. do identyfikowania naszych składek zdrowotnych nadal nie ma o nich wiedzy i wymaga od ubezpieczonego RMUA, potwierdzenia przelewu itp. zamiast mieć to on-line w systemie.
Dodatkowo w świetle tego, że nawet dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne odbywa się via ZUS można stwierdzić, że z punktu widzenia świadczeniobiorcy-ubezpieczonego NFZ jest zbędny.
MarcinekPe / 62.121.93.* / 2010-07-29 22:27
Zgadzam się! Oni dawno powinni mieć już jakąś baze z informacjami o pacjentach i osobach ubezpieczonych. Z tymi dokumentami to jest przegięcie tak samo jak z tym staniem w kolejce, zeby złożyć papierowy formularz. To powinno wyglądać tak, że ja wchodzę na ich stronę, wypełniam wniosek, przesyłam mailem czy przez ich serwis internetowy, a oni sami sobie już wyszukują informacje, czy jestem ubezpieczony czy nie. I jesli sie wszystko zgadza to tylko powinni powiadomic mnie o teminir odbioru. A jak im się nie chce budować takiego systemu, to niech przynajmniej umożliwią przesyłanie wypełnionych wniosków w formacie PDF. Są serwisy, takie jak ewnioski.pl gdzie mozna na stronie internetowej podac wymagane informacje, a póżniej to jest wklejane do formularza i człowiek otrzymuje w efekcie wypełniony już PDF. Takiego PDFa zrobionego na eWnioski.pl można byłoby przesłać mailem. No, ale to musiałaby się zmienić mentalność NFZ.
Gośc / 83.31.223.* / 2010-06-22 20:54
Jakto zbędny, a w jaki sposób oni dędą nas skubać z pieniędzy . Co ????
tommy.boy.ltd / 148.81.141.* / 2010-06-20 09:10
W praktyce zeby dostac karte trzeba prosic ksiegowa w firmie o wystawienie swistkow "z gory" co w praktyce staowi problem :/

Najnowsze wpisy