Forum Polityka, aktualnościGospodarka

KNF poinformowała, kiedy poda wyliczenia ws. projektu dotyczącego frankowiczów

KNF poinformowała, kiedy poda wyliczenia ws. projektu dotyczącego frankowiczów

Wyświetlaj:
Stan707 / 83.30.242.* / 2016-02-15 19:10
Prawo ma być dla obywateli a nie dla banków - a kto mi zwróci za drogi kredyt złotówkowy!
Kredyt wzięty we frankach jest nadal tańszy niż wzięty w złotówkach!
Kredyt się bierze w walucie której się zarabia!
fry / 188.146.8.* / 2016-02-15 19:52
Nie dostałem takiego kredytu bo nie mialem zdolności. Nie jest tańszy lub jesteś jeszcze w gimnazjum iz liczyć nie potrafisz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
D. / 94.254.232.* / 2016-02-15 19:21
Kłamstwo, kredyt w złotych jest dla niektórych prawie dwa razy tańszy niż indeksowany do CHF. Moja rata 1.400, a w zł 880. Kredyt na 175tyś,, wpłaciłam prawie 120tys., a pozostaje niby 280tyś,
ssaa / 89.77.192.* / 2016-02-15 19:09
Szkoda że nikt nie powie, że 17 mld z tej ustawy to nie są żadne koszty banków czy "pomoc" dla frankowiczów. To jest zwrot przez banki nielegalnie zabranych kredytobiorcom pieniędzy w formie spreadu -> UOKiK już w 2010 roku stwierdził, że zgodnie z prawem kredyty powinny być udzielane po kursie NBP, a nie fikcyjnych "tabel kursów banku". Uznał te zapisy w umowach za nielegalne i wpisał na listę zakazanych. Sądy już w kilkudziesięciu przypadkach nakazały bankom zwrot tych pieniędzy poszczególnym kredytobiorcom, a ta część ustawy zwyczajnie nakazuje im zwrot tych pieniędzy.

Natomiast całą resztę "Pomocy" powinni sobie darować, bo jest śmiechu warta i niesprawiedliwa. Widziały gały co brały.
indeksowicz / 217.99.51.* / 2016-02-15 19:21
Po jakim kursie NBP. Jak klauzula jest abuzywna nie obowiazuje. Nie można jej zamienić na kurs NBP
nie frankowicz / 217.99.51.* / 2016-02-15 18:56
Odnośnie ponoszenia kosztów związanych z wypłatą kredytu przez Bank, na stronie www.sejm.gov.pl dostępne jest pismo Ministerstwa Finansów z dnia 01.04.2015r. FN1.701.51.2015.PEI, w którym można przeczytać: "mimo, iż potocznie mowa jest generalnie o kredytach we frankach, to w praktyce część umów dotyczyła kredytów denominowanych lub indeksowanych do CHF, a nie kredytów walutowych w CHF. W przypadku kredytu denominowanego do CHF oprocentowanie ustalane było w odniesieniu do stóp referencyjnych LIBOR (..) jednakże środki pieniężne były wypłacane w PLN. (..) W takiej sytuacji bank nie musi posiadać CHF na wypłatę kredytu, gdyż wypłata środków będzie odbywać się w PLN.
indeksowicz / 217.99.51.* / 2016-02-15 18:54
Bank zawiarając z nami umowę kredytową działał w warunkach konfliktu interesów - z umowy kredytowej uczynił grę spekulacyjną, w której sam "grał" na zwyżkę kursu CHF. Banki potrafią przewidywać wpływ mechanizmów ekonomicznych na zmiany kursów walut w określonym kierunku i zakresie znacznie lepiej niż kredytobiorcy. Udzielając kredytu indeksowanego Bank nie przewidywał ani stabilności, ani osłabienia CHF, gdyż poniósłby straty wynikające z zaniżonego oprocentowania i ubytku kapitału, a przecież jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo depozytów. Bank celowo naruszył obowiązek informacyjny zakresie waluty kredytu i kosztów - pozorując obrót walutą. Bank zawiarając z nami umowę kredytową działał w warunkach konfliktu interesów - z umowy kredytowej uczynił grę spekulacyjną, w której sam "grał" na zwyżkę kursu CHF. Banki potrafią przewidywać wpływ mechanizmów ekonomicznych na zmiany kursów walut w określonym kierunku i zakresie znacznie lepiej niż kredytobiorcy. Udzielając kredytu indeksowanego Bank nie przewidywał ani stabilności, ani osłabienia CHF, gdyż poniósłby straty wynikające z zaniżonego oprocentowania i ubytku kapitału, a przecież jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo depozytów. Bank celowo naruszył obowiązek informacyjny zakresie waluty kredytu i kosztów - pozorując obrót walutą. Bank zawiarając z nami umowę kredytową działał w warunkach konfliktu interesów - z umowy kredytowej uczynił grę spekulacyjną, w której sam "grał" na zwyżkę kursu CHF. Banki potrafią przewidywać wpływ mechanizmów ekonomicznych na zmiany kursów walut w określonym kierunku i zakresie znacznie lepiej niż kredytobiorcy. Udzielając kredytu indeksowanego Bank nie przewidywał ani stabilności, ani osłabienia CHF, gdyż poniósłby straty wynikające z zaniżonego oprocentowania i ubytku kapitału, a przecież jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo depozytów. Bank celowo naruszył obowiązek informacyjny zakresie waluty kredytu i kosztów - pozorując obrót walutą.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy