Forum Polityka, aktualnościKraj

Knitter: Emerytury według Pawlaka, czyli darmowa kampania

Knitter: Emerytury według Pawlaka, czyli darmowa kampania

Wyświetlaj:
Pilsener / 2010-04-24 21:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Który chce zlikwidować OFE, bo to czyste złodziejstwo, ludzie oddają połowę dochodów na ZUS i OFE a co dostają w zamian? Wielkie g...o, wolę płacić mało i mieć niską emeryturę niż płacić dużo i mieć równie niską.

Najchętniej bym zlikwidował w ogóle przymus tak zwanego "oszczędzania" (bo de facto to roztrwanianie a nie oszczędzanie, a już na pewno nie inwestowanie składek) na emeryturę, kto nie odkłada na emeryturę niech się zgłosi do MOPSu, po to on jest, są organizacje charytatywne, nikt z głodu nie umrze.

Następny punkt to likwidacja WSZYSTKICH przywilejów emerytalnych. Nie zamierzam pracować na emerytury dla ludzi, którzy obchodzą mnie mniej niż nic, którym zawdzięczam tylko tyle, że mając lepsze "polityczne plecy" po prostu na mojej rodzinie pasożytują.
Pilsener / 2010-04-24 21:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zresztą tak zwane "emerytury" to bzdura i kłamstwo, de facto to zasiłki starcze wypłacane przez rząd, a to co płacicie na OFE i ZUS należy do rządu a nie do Was, zarówno wysokość tak zwanych "składek" (de facto podatków) jak i przyszłych zasiłków starczych (zwanych w polsce emeryturami) zależy tylko i wyłącznie od klucza partyjnego - ile pod sejmem wywalczysz, tyle dostaniesz.
dgen / 2010-04-24 12:13 / Tysiącznik na forum
należy przestać oszukiwać ludzi, że dostaną jakiekolwiek emerytury za 20, 30 lat bo jest to po prostu ekonomicznie niemożliwe

należy wrócić do emerytalnego systemu brytyjskiego w wersji sprzed reform taczerowskich:
każdy pracujący płaci minimalną składkę emerytalną za którą po przejściu na emeryturę otrzyma świadczenie w wysokości z góry znanej - czyli na poziomie minimum socjalnego (w Polsce obecnie wg GUS to ok. 350 zł). jak ktoś chce więcej to musi sam oszczędzać. Żadnych przywilejów, wcześniejszych świadczeń - każdy od państwowego ubezpieczyciela dostaje tyle samo. I każdy rozpoczynający pracę ma wybór - emerytura pod mostem czy pod palmami. Nierozważnymi może się ewent. zając pomoc społeczna.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-04-24 09:18
Ideałem dla tuzów z Partii Okrągłostołowej to:
1. Pałace ZUS-owskie z dobrze opłacanymi urzędnikami - ale bez emerytów!
2.Szpitale z dobrze opłacanym personelem medycznym - ale bez pacjentów!
Za tamtej komuny, owszem - sklepy ze znudzonymi ekspedientkami były - ale nikt tam, nic nie kupił!

ALBO TOŁĄZYSZE, ZUS-y PEŁNE EMERYTÓW, SZPiTALE PEŁNE PACJENTÓW - ALBO socjalizm!

SOCJALIZM ALBO??? No własnie co - w obliczu, kiedy złowrogi człowiek, zdaniem awangardy nieubłaganego postępu, staje się śmiertelnym wrogiem, dla Ziemi?
Prawiezaratrala / 77.255.118.* / 2010-04-25 12:44
Odnotowałem ostatnio informacje prasową, wg której jakaś kobieta o żydowskiej urodzie, otrzymała od jakiejś fundacji o żydowsko brzmiącej nazwie, tzw "ekologicznego nobla", 150K$, za skuteczny udział w dezorganizacji budowy infrastruktury Augustowa - znanej pn Rospuda.

Pomyślałem, że oto jest siła pieniądza.

Najnowsze wpisy