Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koalicja narzuca ostre tempo w sprawie zmian w OFE

Koalicja narzuca ostre tempo w sprawie zmian w OFE

Wyświetlaj:
zamyślomy 1212 / 78.8.76.* / 2011-03-18 13:26
Czy OFE jest dobre, czy złe? Z pewnością należy wprowadzić kilka ważnych zmian (nie mówię o wielkości składki), np. subfundusze, zmniejszenie pobieranych opłat, większe możliwości inwestycyjne i różnorodność produktów finansowych (np. kontrakty na ropę, metale itp.). Z całą jednak pewnością w OFE są prawdziwe pieniądze i wysokość emerytury zależy do tego ile sobie uzbieram pieniążków. Nie od przywilejów, przeliczników wskażników itp. , które zawsze można zmienić lub korygować. Nie chcę, żeby ktoś dokładał do mojej emerytury, oraz nie chcę dokładać innym. Ponadto pieniążki z OFE podlegają dziedziczeniu i o to między inymi idzie walka. Czy ktoś wie, ile przez te 12 lat zostało wypłaconych pieniędzy z OFE spadkobiercą?
sisley / 213.108.153.* / 2011-03-17 16:21
Te ''konsultacje'' to zwykłe oszukiwanie ludzi. wiadomo że ustawa zostanie uchwalona. Ta blaga była odzwierciedlona listą posłów na wczorajszym posiedzeniu sejmu. Za co płacimy posłom. Powinni świecić przykładem a są zwykłymi nierobami.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-17 16:21
na przykladzie OFE widac jakie jaja sobie rzad ze swoich wyksztalconych i inteligentnych
wyborcow robi. Oni(wyborcy PO) i tak juz stracili nawet swoj zdrowy rozsadek.....
To PO sie udalo i jest ich jedynym sukcesem - otlumanienie totalne polskiej inteligencji bo o wyksztauciuchach nie wspominam. Ale jest jeszcze jedno zjawisko i to najbardziej niepokoi, ze fachowcy(ale prawdziwi) swiadomie dla wlasnych korzysci wprowadzaja narod w blad jako autorytety z prof. przed nazwiskiem.
sisley / 213.108.153.* / 2011-03-17 16:29
Z tą inteligencją to było tak jak pisał Zbigniew Herbert-zbuntują się do tego stopnia aby nie stracić honorariów. Zapomniałem o cudzysłowie dla
ich miana.
Jestem w OFE ale jak się dowiaduję o marżach dla funduszy oraz kosztach obsługi zadłużenia to jestem gotów z OFE zrezygnować i pogonić to całe towarzystwo.
Chciałbym jednak aby ktoś zaczął w tym kraju być gospodarzem. Na pewno nie Tusk i PO ani SLD
oborowy / 79.185.98.* / 2011-03-18 17:43
A do szkoly to miałeś pod Gorę???

Wiesz chociaż jakie koszty pobierają fundusze inwestycyjne o tym samym portfelu inwestycyjnym( czyli fundusze stabilnego wzrostu)

Gdybyś debilu wiedział, to bys takich głu[pot PO ferajnie Słonca peru nie Powtarzał

Zapraszam Cie na strone bankieta- Notowania TFI i tam sie dowiesz,ze pobieraja koszty za zarzadzanie 3-5 razy wieksze.

Inwestorzy i tak inwestuja swoje pieniadze.
Wiesz dlaczego??? Bo liczy sie zysk netto dla klienta, a nie to ile firma zarzadzajaca PObiera kosztów za to zarzadzanie.

Ale takim debilom jak ty nawalili do Globusów glupot i chodzicie i dalej POwtarzacie te Farmazony.

Róznica miedzy kredytami konsumpcyjnymi jest około 12-15 %.
Donald mówi bankow nie bedziemy łupić.

OFE pobieraja za zarzadzanie 0,5%/ rok.
Donald mówi,zze OFE jest drogie.

A ciemny lud chodzi i dalej POwtarza te farmazony.

Donald mówi,ze OFE jest drogie PO to,ąby POdreperować Długi.

Trzy lata nieróbstwa i 300 mld długu urosło na zielonej wyspie.
confido / 62.141.192.* / 2011-03-17 16:05
Żeby od tego tempa się nie zapociła i nie dostała zawału.
sisley / 213.108.153.* / 2011-03-17 16:32
Co to za maniery? Myślisz że ci wszystko wolno prostaku.
Kuba Narcyz / 83.26.247.* / 2011-03-17 15:53
co przy pustych krzesłach. Proszę sprawdzić jego wynik wyborczy w Zabrzu.
Antek Proca / 93.105.115.* / 2011-03-17 15:36
Wzmacnianie Monopolisty ZUS przez Tuska to zapominanie o tym ze monopol jest drogi i zly.Zus lub Ofe to jes t lepsze,daje wybor.W Nemczech jest 5 towarzystw konkurujacych o skladke ubezpieczonego,wszystkie towarz.zatrudniaja tylko12000 osob.W naszym stalinowskim monopolu pracuje ok.50 000osob i kosztuje nas 5 miliardow zl.Rzadzacy dajcie Nam mozliwosc wyboru przeniesc skladke calkowicie do Zus czy Ofe o orzecznictwo przeniescie pod skrzydla Wojewody .Gdy tak zrobicie narod was pokocha.Nienawidze Zus,ich arogancje,niekompetencje,msciwosc dyrektorow oddzialow/ gonia za wlasnym biznesem uzywajac samochodow itp do wlasnego bogacenia sie/.Za komuny pracowalo w oddz, 100 urzednikow,dzisaj ponad 600.Hanba i zgroza,Dosyc tego!
sisley / 213.108.153.* / 2011-03-17 16:36
Tutaj chodzi o wypłatę świadczeń. Problem jest następujący:

-jak to robić najtaniej
-zrobić niezbędne reformy aby nie było 35-letnich emerytów czy zdrowych rencistów
W fazie początkowej trzeba ten bajzel doprowadzić do kultury- bo pracujacy w tym kraju w końcu nie wyrobią.
dgen / 2011-03-17 15:30 / Tysiącznik na forum
młodzi, wykształceni, wydymani.....
czy oni zdają sobie sprawę, że ich idol, szef pseudoliberalnej platformy interesów zadbał właśnie o to aby z ich składek opłacać wcześniejsze emerytury mundurowe, górnicze, krusowskie a im POzostawić w zusie "zapis księgowy" ?
Jaaaaaaaaak / 79.163.207.* / 2011-03-17 15:24
Granda w biały dzień. Wprawdzie nie wiadomo na kogo należy głosowac, ale napewno wiadomo na kogo nie wolno.
Obu obecnym koalicjantom życzymy wszystkiego najgorszego.
Antek Proca / 93.105.115.* / 2011-03-17 15:22
Cuda w Polsce dzieja sie na naszych oczach.Po dorobieniu 130%przychodu
najnizszego uposazenia Dygnitarze ZUS,KRUS,Ministerstwa P.P.I Ubez. SPOL,Tusk
i jego Hycle,Pelnomocnik Duda,PFON nie widza w nas osob Niepelnosprawnych/ich
rozowe okulary gdy na nas patrza nie widza czlowieka w protezie lecz zdrowego
jak rydz supermena/Tak jak w sztuce -Krol jest nagi.Moze ktos ma mozliwosci
namowic satyrykow na skecz,monolog smieszny o w/w rozwiazaniach prawnych-dyskryminujacych Amputantow rak i nog w Polsce.Kto sie
dolozy do pozwu zbiorowego przeciw dyskryminacji niepelnosprawnych.Ostatnio
kupilem proteze za 6500zl.Pefron nic nie dolozy bo przekroczylem limit
130%przychodu.Co mam robic?.Wybrac sie z granatem po prosbie do Tuska?
Głupi Wykształciuch / 93.159.35.* / 2011-03-17 15:11
Składka do OFE to realny, odłożony pieniądz. Szansa na to, że emeryturę będę miał za swoje, a nie za pieniądze moich dzieci. Składka do ZUS to podatek, który jest od razu przejadany. Co mi z tego, że będę miał zapis ile mi zabrali. Emerytura z ZUS zależy i tak od demografii i przyszłych polityków.
Głosowałem na tych złodziei, bo oszukiwali, że przeprowadzą reformy. A co robią? Okradają mnie, aby nie wprowadzać reform. Jezu!!! Jak ja ich nienawidzę!!!
NoO / 217.153.161.* / 2011-03-17 16:16
"Składka do OFE to realny, odłożony pieniądz. Szansa na to, że
emeryturę będę miał za swoje, a nie za pieniądze moich dzieci.
Składka do ZUS to podatek, który jest od razu przejadany. " - to najważniejsze stwierdzenie w całej dyskusji. Parę lat temu twierdzili, że ZUS to dziura bez dna i potrzebne są reformy. To, że przycinają OFE oznacza tylko tyle, że ta dziura jest jeszcze większa... Ciekawe czym będą chcieli ją zalepić za parę lat...
przyszły emeryt / 83.5.113.* / 2011-03-17 15:07
ile potrafią zarobić inwestując tę część co i tak do tej pory inwestowały, przecież reszta i tak była marnotrawiona, mój znajomy z jednego z OFE chwalił się, że za nakłonienie klienta z do siebie dostawał 1000 zł, a później to jak pieniędzy zabraknie to moja kochana Rzeczypospolita dodrukuje, OFE takiej możliwości nie ma.
nabity w filar / 83.5.113.* / 2011-03-17 14:58
mam od kilkunastu lat ubezpieczenie z opcją inwestowania w AIG, w momencie jej podpisywania, ach co to miały być za pieniądze jak doczekam i to bez względu na zawirowania na rynkach, z każdym rokiem jednak obietnice były bardziej stonowane, a teraz na dwa lata przed uczciwie powiedzieli, że powinienem odzyskać tę kwotę którą zainwestowałem, na więcej raczej nie powinienem liczyć, więc po jaką cholerę było mi to potrzebne, lokata dałaby więcej, a ówczesny naganiacz jest teraz w AIG jakimś menagerem jeżdzi mercedesem, ma wystawioną chałupę i oczywiście na spotkanie ze mną nie ma czasu, jemu kryzys nie zaszkodził
mmar / 149.156.205.* / 2011-03-17 14:50
nie pamieta jak przez noc uchwalili ustawe medialna?? to banda hipokrytow caly ten PiS
Prostownik / 87.139.103.* / 2011-03-17 14:47
Moim zdaniem rozwiązaniem problemu emerytur jest frontalny atak we wszystkich okręgach wyborczych na posłów, którzy nas tam reprezentują i żądanie prawdziwych zmian, tak by każdy z nas mógł decydować w co zainwestuje i ile na swoją emeryturę. Cała pula OFE do naszej dyspozycji.
Zróbmy to wszyscy, czy to zwolennicy POsrańców, czy PISdzielców, najaranych LSDowców - zażądajmy wolności inwestowania, szerszej oferty i wolności.
A.B / 89.73.143.* / 2011-03-17 14:45
I SŁUSZNIE , ŻE KOALICJA CHCE JAK NAJSZYBCIEJ PRZEGŁOSOWAĆ ZMIANY . POLECAM ARTYKUŁ ANDRZEJA DRYSZELA ( LEWICA.PL) - KTO STOI ZA OFE ? SĄ FAKTY I NAZWISKA , SKÓRA CIERPNIE JAK TWÓRCY REFORMY Z 1999 ROKU SPRZEDALI POLSKĘ - TO SABOTAŻ ZA KTÓRY KTOŚ POWINIEN BEKNĄĆ.
oborowy / 79.185.95.* / 2011-03-17 16:12
Tak. tak trzeba szybko przegłosować,zeby wystarczyło na emerytury dla SB-cji, WSI i byłych prominetów PZPR.

Lewica wcale się z tym nie kryje.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy