Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koalicja narzuca ostre tempo w sprawie zmian w OFE

Koalicja narzuca ostre tempo w sprawie zmian w OFE

Wyświetlaj:
bryk / 188.47.139.* / 2011-03-17 14:21
jak SLD ich powstrzyma to na nich zagłosuję z liczną grupą innych wyborców
niewolnik / 87.139.103.* / 2011-03-17 14:41
Wszyscy politycy wiedzą że ludzie mają krótką pamęć.
Co wyprawiało SLD za swoich rządów?
Dla wielu już jest jasne, że ten kołchoz PO, PSL, PIS, SLD to socjalistyczny obóz pracy dla niewolników.
zgrzytak / 188.47.139.* / 2011-03-17 14:21
najpierw dali zarobić cwaniakom wokół OFE a teraz zabierają te pieniądze żeby kolejni kolesie zarobili
eh / 83.6.186.* / 2011-03-17 14:14
bo jak rozumiem OFE nie kradną? Proponuję moi drodzy sprawdzić swój stan konta w OFE , ale wcześniej trzeba wziąć coś na uspokojenie. Na kontach OFE nic nie ma - wszystko poszło na milionowe pensje prezesów, szklane biurowce i łapówki dla lobbystów, resztę zjadła bessa na rynkach finansowych. Mam tzw. III filar OFE a na nim 70% mniej pieniędzy niż fizycznie wpłaciłam. Ja już wolę dać swoją składkę na emeryturę dla moich rodziców niż na willę w Dubaju dla prezesa - obcokrajowca i tych polskich ekonomistów - lobbystów, którzy są niego opłacani
Moderator / 93.159.35.* / 2011-03-17 14:52
Na moim koncie w OFE jest po 10 latach całkiem sporo. OFE to nie III filar. Należy to rozróżnić. W ramach III filaru masz prawdopodobnie polisę na życie a to o czym piszesz to jej wartość wykupu a nie zgromadzone środki. Wszystko zgodnie z umową, którą podpisałeś. Nie pisz takich rzeczy bez sensu, bo to poważny portal dla poważnych ludzi.
nnnnnnnnnnn / 87.204.87.* / 2011-03-17 14:48
swoją składką dysponuj jak chcesz:) ale od mojej składki wara:P
Zigi1 / 212.160.239.* / 2011-03-17 14:12

PO zakpiła nie tyle z opozycji, co z Polaków. Oceniła też, że prawdopodobnie żadna poprawka opozycji do ustawy nie będzie przegłosowana, bo PO ma już gotowy terminarz prac nad rządowym projektem, a prezydent już pewnie trzyma pióro w ręce, aby podpisać ustawę.


No coz, nigdy specjalnym zwolennikiem PISu nie bylem, ale w tym wypadku cytujaca te slowa osoba wydaje sie miec duzo racji. Najwiecej pewnie z podpisem Prezydenta...

Ale dla rownowagi powiem, ze za te sytuacje ponosi odpowiedzialnosc takze PIS... posrednio. Gdyby wladze tej partii zachowywaly sie jak powazna opozycja, sondaze wygladalyby inaczej, a wtedy Premier trzaslby portalami o wyninki wyborow. Teraz wydaje mu sie, ze bedzie bezkarny... No wlasnie... Wydaje mu sie!
oborowy / 79.185.95.* / 2011-03-17 14:08
Mafia. Ferajna SB i WSi spieszy sie aby jak najszybciej dorwać sie do pieniedzy czlonków OFE.

Głosujcie dalej na ta ferajne,a pusci was w galotach.

Mafia nigdy nie ma skrypułów. Zapamietajcie to na zawsze.

Dla nich liczy sie tylko kasa by żyło się lepiej
ANTYPOLSZEWIK / 46.112.157.* / 2011-03-17 13:49
TAK TUTAJ WSZYSCY SIĘ ROZPISUJĄ O REFORMIE W OFE,ŻE TO ,ŻE TAMTO.NATURALNĄ SPRAWĄ JEST FAKT ŻE RZĄD W BIAŁY DZIEŃ DOKONUJE KRADZIEŻY Z KONT OFE.CHCIAŁBYM PORUSZYĆ ISTOTNĄ KWESTIĘ KTÓRA JEST MARGINALIZOWANA A MIANOWICIE-ZAKAZ AKWIZYCJI.GDYBY TA REFORMA WESZŁA W ZYCIE W CO NIE WIERZĘ(ZASKARŻENIE DO TRYBUNAŁU)TO Z DNIA NA DZIEŃ PRACĘ TRACI OKOŁO 170 TYSIĘCY LUDZI,A WIĘC BYŁO BY TO NAJWIĘKSZE ZWOLNIENIE GRUPOWE W HISTORII TEGO KRAJU.ARGUMENTACJA ŻE AKWIZYCJA KOSZTUJE BARDZO DUŻO JEST NIEZGODNA Z PRAWDĄ.KOSZT AKWIZYCJI TO 0,040 PROCENT ŚRODKÓW OFE KTÓRE POCHODZĄ Z ZYSKÓW OBROTU NA GIEŁDZIE A NIE JAK TO STARA SIĘ KŁAMLIWIE PRZEDSTAWIĆ BANDA Z po,Z NASZYCH SKŁADEK.REASUMUJĄC.ŻYCZĘ WSZYSTKIM POSŁOM KTÓRZY TAK SIĘ SPIESZĄ Z TA REFORMA ABY TRAFILI NA BRUK I ŻEBRALI O SUCHY CHLEB.
Prostownik / 87.139.103.* / 2011-03-17 14:52
Nie rozumiesz ekonomii.
To jest kolejnych 170.000 cichych bezrobotnych, których karmić musi murarz, sprzątaczka, kasjerka, spawacz...
Ten naród byłby naprawdę bogaty, gdyby u sterów byli mądrzy ludzie a nie złodzieje.
antypolszewik / 188.33.97.* / 2011-03-17 17:27
chyba się nie zrozumieliśmy.ja właśnie o tym piszę,więc podziękuj premierowi za to że urzędy pracy będą przez rok wypłacać zasiłki tej właśnie rzeszy osób które zostaną zwolnione.kalkulacja finansowa jest prosta.
jak słusznie zauważyłeś obciąży to cały naród gdyż te 170 tysięcy to nie mała grupa.
erti / 77.91.47.* / 2011-03-17 13:33
Pachnie mi to dyktaturą.Rząd (sejm) wybrany w podobno wolnych i demokratycznych wyborach chce pośpiesznie okraść swoich obywateli z ich emerytur nie pytając nas o zdanie.Myślę,że w tak ważnej sprawie powinno odbyć się referendum.Jeśli władza dalej będzie miała obywatela w d...e ,obywatel może nie wytrzymać i jej tą d..ę złoić.Moim zdaniem ten rząd nie wytrzyma nawet do jesiennych wyborów,bo ludzie jeszcze tej wiosny wyjdą na ulicę.Ja będę wśród nich.
tade / 83.2.33.* / 2011-03-17 13:53

Rząd (sejm) wybrany w podobno wolnych i
demokratycznych wyborach chce pośpiesznie okraść swoich
obywateli

widzisz to już ostatni dzwonek kiedy to ugrupowanie pomagdalenkowe może jeszcze naród do cna okraść.

Dziadek Piłsudski mawiał:
– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić k**** i złodziei, mości hrabio

Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej

I kto by przypuszczał że po tylu latach będzie to aktualne.
a2a / 93.57.80.* / 2011-03-17 13:27
na zlodzieju czapka gore, dlatego nie chca wysluchania publicznego.
Dziwi (a moze raczej nie dziwi w wypadku tego nie-rzadu), ze wszelkie ustawy czy decyzje zle dla spoleczenstwa sa bardzo szybko uchwalane, a o innych rzeczach oprocz stadionow to rzad nie mysli.
Prostownik / 87.139.103.* / 2011-03-17 14:56
Dodałbym jeszcze, że ta wojna to jak porachunki mafii w Meksyku, kiedy to jeden złodziej drugiego chce okraść na oczach wystraszonej publiki.
Pozdrawiam.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy