Forum Polityka, aktualnościPolityka

Koalicja pęknie, czy przetrwa?

Koalicja pęknie, czy przetrwa?

Money.pl / 2006-09-20 07:16
Komentarze do wiadomości: Koalicja pęknie, czy przetrwa?.
Wyświetlaj:
Ban / 83.168.75.* / 2006-09-20 11:51
A niech idą w p..du
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-20 11:50
Tyko kiedy? Dla gospodarki byłoby lepiej, gdyby pękła po zatwierdzeniu budżetu. Jeśli jednak ten budżet miałby zerwać kotwicę, to lepiej, żeby koalicja pękła dziś. Lepsza łódka (prowizorium) na kotwicy niż dziurawy statek.
Pan Osiecki napisał w komentarzu: "Zaczął mu się podobać program rządu. Chce tylko żeby zostały wprowadzone do niego pomysły Samoobrony". Otóż nie jest to "tylko". To jest "AŻ". Bo to jest piłowanie tej kotwicy. Premier nie spuści jej z łańcucha bo się pogrąży niczym premier węgierski. Lepper nie odpuści swoich żądań, bo wyjdzie na jaw, że jego siła wyłącznie w języku.
No więc koalicja rozpadnie się w rozmowach okołobudżetowych, czyli na dniach. Chyba, że zostanie ustrzelony któryś z miotających się w potrzasku lisów. Leppera można ustrzelić uchwałą o wykluczeniu kryminalistów z rządu i parlamentu, a Jarek może ustrzelić się sam, jakąś swoją wypowiedzią w stylu premiera Węgier albo papieża. Czyli zbyt szczerym odkryciem swoich myśli i planów.
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-20 14:54
No i chyba już Leppera ustrzelono na "męskiej" rozmowie ok. południa. Czy nie odbyło się to czasem tak:
K. Panie Lepper. Chyba Pan wiesz, że jak Pan będziesz brykał, to zrobimy panu kuku przy pomocy ustawy eliminującej z rządu przestępców?
L. Myślałem, że takie niskie chwyty moge tylko ja stosować. No, ale skoro także Pan Premier nie ma do nich wstrętu, to już mi się ten Wasz budżet podoba. Nawet bardzo podoba. Tak bardzo, że będę musiał wyjaśnic tłuszczy, że pieniądze są i będą rozdane, ale w przyszłym roku, "bo" w tym była ptasia grypa, rosyjskie i ukraińskie embargo na mięso i mleko, susza, powódź, PO i rewolucja węgierska. A w przyszłym roku nie wpuścimy do polski łabędzi, ruscy wezmą mięso, bo jeszcze go z ropy nie nauczyli się robić, będzie ładna pogoda dla rolników (parlamentarzyści będą się modlić rozsądnie, a nie - zbyt żarliwie), a rewolucjonistów węgierskich poślemy do Iraku i Afganistanu i niech tam się wyżywają.
Polityk / 83.17.234.* / 2006-09-20 11:21
Przetrwa. Kaczor się panicznie boi nowych wyborów. Lepper dostanie wszystko co chce. Kanapowy LPR juz sie zupełnie nie liczy.
Zofia R. / 80.55.141.* / 2006-09-20 09:31
Lepiej żeby ta koalicja wstydu przestała funkcjonować. Rządzić w oparciu o szantaż też nie można. Z drugiej strony nowe wybory w obecnej sytuacji niewiele dadzą . To ,że jakieś ugrupowanie skrajne zniknie z parlamentu to mżonka. Przyklei się do PiS i ponownie znajdzie się w parlamencie. Tak więc mamy sytuację patową. Brak reform , brak realizacji zapowiedzi wyborczych i dalsze zawłaszczanie państwa spowoduje ,że obecna władza będzie się coraz bardziej zużywać. Za obecną sytuację zapłacimy kiedyś wysoką cenę. Niech przykład węgierski będzie tu przestrogą.
Jaromir / 83.238.39.* / 2006-09-20 08:03
Trwa ociosywanie premiera. Jeszcze mu się wydaje, że mówi swoim głosem. Jak się wyrwał spod kontroli i w Stanach powiedział coś bez zezwolenia, to się teraz musi tłumaczyć. Już niedługo premier będzie uzgadniał z pierwszym oberpremierem termin i treść wypowiedzi. PiS panicznie boi się nowych wyborów a Lepper to widzi. Więc na tacy dostanie wszystko, co rolnicy zdołają przejeść. A swoją drogą, jak to jest, że ponad 22% zatrudnionych w rolnictwie wytwarza zaledwie 6.5% PKB a cała reszta robi zrzutki na rolników.
Zofia R. / 80.55.141.* / 2006-09-20 09:35
A tak to jest ,że to żelazny elektorat partii socjalistyczno-populistycznych podkreślajacych swoje związki z kościołem. Ich się teraz promuje. Tam idzie kasa. Ludziom młodym z braku perspektyw pozostaje emigracja .
Zdzich / 83.11.50.* / 2006-09-20 08:13
Całkowicie się zgadzam
Zdzich / 83.11.50.* / 2006-09-20 07:53
Miałem pewną nadzieje, że koalicja pęknie ale już porzuciłem te złudzenia. Wczoraj wieczorem pan Endriu spuścił z tonu już tylko kwestią jest budżet. Myślę, że Jarosław mówi o kotwicy budżetowej ale z czegoś z rezygnuje Endriu też, a minister finansów znów znajdzie jakąś kwotą i kotwica się zamknie. Romcio będzie pokrzykiwał i tylko, bo doskonale wie, że przy nowych wyborach czeka go śmierć polityczna. Niektórzy wypowiadają się PiS zabiera ludzi od SO, ale to jest kwestia co może zaoferować tym ludziom, praktycznie nic. Sejm ma 460 posłów i myślę, że Jarek nie postawi w odstawkę swoich wiernych dla przeciągniętych z SO. Jarosław wie doskonale, że przy nowych wyborach będzie musiał przejść do opozycji. I tak od czasu do czasu z wielkim pohukiwaniem sejm przetrwa swą kadencję.
bobabzdet / 2006-09-20 07:22
jak można kierować państwem na zasadzie szantażu?
tak może być tylko w lechistanie.
właśnie przeczytałem że jak SO zerwie koalicje to kaczory poprą projekt PO mówiący o tym żeby osoby z wyrokami nie będą mogły się bawić się w polityke hahahaha
i w ten sposó endriu zostanie udu....y
więc dalej czeka nas cyrk po którym za 2, 3 lata obudzimy się z ręką w nocniku
czater / 2006-09-20 15:11 / Tysiącznik na forum
Dlatego trzeba chodzic na wybory a nie siedziec w domu bo berety prosto z kosciola ida na wybory tak jak ich ksiadz postraszy brakiem rozgrzeszenia
Zdzich / 83.11.50.* / 2006-09-20 08:01
A kto mówi tu o kierowaniu państwem. Mam wrażenie, że wszystkim przy sterze rządu chodzi o utrzymanie posad i stołków dla swoich wiernych jak najdłużej
bizon / 83.17.143.* / 2006-09-20 10:04
tak tak to właśnie o to chodzi, a przy okazji jeszcze dzięki inwigilacji pozbierają kwity na tych co przeciw nim i stołeczki przyrosną do d...czki
bobabzdet / 2006-09-20 07:16
to co się dzieje jest po prostu żenujące
rodak / 83.19.22.* / 2006-09-20 09:39
Szanowni Politycy
Chyba najwyższy czas na powtórkę z historii !!
Czy jest możliwe aby utworzyć rząd bez oszukiwania ludzi?
Jesteśmy areną głupców którzy realizują interesy pro wschodnie lub pro zachodnie no i oczywiście indywidualną prywatę nazywając to wielką polityką - a może media robią nam kołowrót w głowach
Dziwny jest nasz kraj !!!!

Najnowsze wpisy