Forum Polityka, aktualnościPolityka

Koalicja trzeszczy w szwach?

Koalicja trzeszczy w szwach?

Money.pl / 2006-09-19 09:36
Komentarze do wiadomości: Koalicja trzeszczy w szwach?.
Wyświetlaj:
MN / 80.55.87.* / 2006-09-19 13:46
A ja naiwny (a może glupi) człowiek na nich (PIS)głosowałem
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-19 13:00
Przewidywałem przedwczesne wybory w grudniu poprzedniego roku. Wydawało mi się wtedy, że parlament utrzyma się do jesieni. No i muszę mocno zweryfikować tamten sąd. Koalicja się może rozpadnie, gdyż Lepper widzi szansę na większe wpływy w nowym rządzie, o ile mu się do wyborów przedwczesnych uda doprowadzić. Ale Giertych będzie się bronił przed anihilacją polityczną, a bracia również na nowych wyborach stracą. Walka więc będzie ostra. Po drugie, parlament będzie miał wstręt do samorozwiązania, bo w swojej przeważającej części parlamentarzyści nie mogą liczyć na ponowny wybór więc przykleją się do ław epidianem. Więc wyborów nie będzie nawet na wiosnę. Zostaje niewielka nadzieja w Lepperze. To niesłychanie zdolny polityk. Może mu się uda. I wtedy staniemy przed wyborem... PiS, PO, SO i reszta. Może PO z PSL i koalicją ze szczątków ugrupowań lewicowo-demokratycznych? PO z SO? czy PiS z "demokratami" i PSL? Czy jesteśmy już gotowi do tych zmian?
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-19 13:15
Dobre. Myślę, że w nowym parlamencie będą 4 partie (PO, PiS, SLD i SO), a pakt stabilizacyjny zawiąże PO i SO. Mają różny program i elektorat. Różnice programowe jak widać (obecna koalicja) mają dla polityków znaczenie drugoplanowe, a różnica w elektoracie to tylko zaleta.
A PiSiory z podkulonym ogonem zajmą pozycję, w której czują się najlepiej, czyli w opozycji. Liżąc dotkliwe rany zadane przez Endriu i dmuchając na poparzone gorącym kartofelkiem władzy kacze łapki...
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-19 15:06
A ja nie wykluczam PO + SLD. Nawet wydaje mi sie to bardzo prawdopodobne. SO jest obrotowym koalicjantem jak niegdyś PSL, ale zbyt krnąbrnym i psującym wizerunek rządzącym by się nią wspomagać. Lepper znalazł sobie konika w postaci obiecywania na prawo i lewo pieniędzy z cudzego portfela i będzie na nim dalej jechał. Każdy, kto choć w niewielkim stopniu będzie coś chciał zdziałać w gospodarce, połamie sobie na nim zęby. I chyba zarówno PO jak i inni o tym wiedzą. Bracia myśleli, że go poprowadzą na pasku, a on na swoim koniku wyprzedził ich. Dlatego włąśnie PO + SLD + reszta koalicyjna jest bardziej prawdopodobna.
goja / 83.13.62.* / 2006-09-19 10:16
do nieudaczników z PiS wam "Samabrona" jest potrzebna do rządzenia jak ludziom powietrze do oddychania .... hipokryci ; ludzie obudźcie się !!!!! na Węgrzech przejżeli na oczy ....
patriota / 84.40.139.* / 2006-09-19 10:54
Ludzie na Węgrzech przejrzeli z innego powodu - bo ich oszukiwano tak jak z nami robiło to SLD przez ostatnie 15 lat. Zapomniałeś już o aferze Rywina, Orlengate, aferze starachowickiej...? To jest właśnie analogiczna sytuacja do tej na Węgrzech i to cud, że Polacy nie postąpili tak samo jak u nich. Nie wspomnę już o ułaskawieniu Sobotki przez Kwaśniewskiego...
romanas1 / 83.11.17.* / 2006-09-19 22:24
Patrioto, czy Ty nie zauważyłeś, że te wszystkie afery są wyolbrzymione i są tematami zastępczymi dla nakarmienia ludu sensacjami, gdy nic nie dzieje się w sprawach obieywanych wyborcom......gospodarka leży ( chociaż przykłąd Irlandji, krajów nadbałtyckich, czy Rosji był pokazywany w obietnicach przedwyborczych) Dziś mamy spadek bezrobocia - bo sporo ludzi wyjechało do pracy ... i co to ma być na plus .............
Tanie państwo ? gdzie to jest ???? toć nie w Polsce.......
Uproszczenie zakładania działelności gospodarczej........
Ludzie to nie jest ten kraj, który nam obiecywano.....
Zdzich / 83.11.45.* / 2006-09-19 14:07
Przykład Węgierski to jest to co u nas, każdy rząd tylko obiecywał a nie dotrzymywał słowa wyborczego. PiS obiecywał tańsze nośniki energii (paliwo, gaz, energia elektryczna) gdzie są?, mniejsze podatki, czy będą?, zredukowanie obciążeń pracodawców gdzie są?. Projekt nowelizacji kodeksu pracy złożony przez PO leży u marszałka Jurka czy ujrzy światło dzienne?. A propos ten projekt miał wejść w życie 01-01-2006. A tak na boczku mówiąc to każdy rząd obiecuje dopóty nie dojdzie do władzy, a później wyborców ma w nosie. Tak samo na Węgrzech też obiecywano.
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-19 12:43
Jak dobrze czuć się nieoszukiwanym tylko dlatego, ze jest się oszukiwanym przez nie-SLD. Przypominam jednak patriocie, że w ciągu ostatnich 15 lat bywało już, że nie był oszukiwany. Wtedy gdy był oszukiwany przez AWS np.
N.I.T. / 83.22.216.* / 2006-09-19 11:18
Dziw nad dziwy. Oto dowiaduję się ,że przez ostatnie 15 lat rządy w Polsce sprawował SLD (????) Rozumiem ,że ostatnio tak nagłaśniana sprawa PZU to również sprawka SLD. Oczywiście kolega Patriota nie pamięta o aferze Telegrafu oraz darowaniu M. Zalewskiemu reszty kary ( czy to też SLD?).
Przykład węgierski jest wysoce pouczający. Tak się dzieje , gdy wyborcy są okłamywani w kampanii.
Polak z krwi i kości / 217.153.21.* / 2006-09-19 09:53
Niech w końcu skończy się ta farsa, ten Kraj - Polska jest zbyt duży do rządzenia przez garść amatorów nie znających podstawowych zasad ekonomii i dyplomacji. Polska mówi: Panom dziękujemy !! Załóżcie sektę a nie rząd !!
. / 83.31.44.* / 2006-09-19 10:27
Abyś był Polakiem nie wystarczy, że mas nicka "Polak z krwi i kości". Z historii wiemy, że tobie podobni rozbierali Polskę. Nawet rząd tworzyli w Moskwie. Najbardziej podstępny zdrajca będzie się podszywał. Musiałbyś to przemyśleć jeśli jesteś naiwny, bo w przeciwnym razie jesteś zdrajcą.
pchelek / 195.187.99.* / 2006-09-19 10:52
również ze szkolonym na dziełach towarzysza Lenina Kaczynskim
DA / 2006-09-19 10:38
Ty też jesteś równie inteligentny co ja. I komentować też się tego nie DA.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-19 10:45
Durny Analfabeto (DA) - czemu zawdzięczać mamy ten ujmujący serce objaw samokrytyki? PiS niczym PZPR - receptą na nieudacznictwo jest samokrytyka.
Buchachacha!!!
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-19 09:36
"W Andrzeju Lepperze zwycięża teraz DOBRO" (Kaczyński)

Buchachacha!!!
Polityk / 83.17.234.* / 2006-09-19 09:45
Tak. Wreszcie zaczyna zwyciężać dobro.
:) / 83.30.104.* / 2006-09-19 11:46
w domyśle "ciocia"!!

Najnowsze wpisy