Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kogo dobija służba zdrowia

Kogo dobija służba zdrowia

Anna / .* / 2004-02-20 15:44
Komentarze do wiadomości: Kogo dobija służba zdrowia.
Wyświetlaj:
Anna / .* / 2004-03-05 20:48
bałagan będzie trwał niezależnie od wzrostu składki na ubezpieczenie zdrowotne dopóki nie nastąpi wyrazny podział personelu medycznego na zatrudnionych w publicznych placówkach służby zdrowia w placówkach prywatnych /niepublicznych/.Obecny system sprzyja wszelkim patologiom i burzy ład organizacyjny.Narodowy Fundusz Zdrowia winien zapewnić podstawową opiekę zdrowotną , profilaktykę zdrowia,zająć się w całości orzecznictwem niezdolności do pracy z uwzględn ieniem rehabilitacji (przejęcie tych zadań z ZUS i Urzędów Pracy) Zawieranie kontraktów przez NFZ z prywatnymi placówkami służby zdrowia zapwenia "koleżeńskie dochody" i nakręca istniejący mętlik, uniemożliwiający racjonalne gospodarowanie środkami.
Anna / .* / 2004-03-05 20:45
bałagan będzie trwał niezależnie od wzrostu składki na ubezpieczenie zdrowotne dopóki nie nastąpi wyrazny podział personelu medycznego na zatrudnionych w publicznych placówkach służby zdrowia w placówkach prywatnych /niepublicznych/.Obecny system sprzyja wszelkim patologiom i burzy ład organizacyjny.Narodowy Fundusz Zdrowia winien zapewnić podstawową opiekę zdrowotną , profilaktykę zdrowia,zająć się w całości orzecznictwem niezdolności do pracy z uwzględn ieniem rehabilitacji (przejęcie tych zadań z ZUS i Urzędów Pracy) Zawieranie kontraktów przez NFZ z prywatnymi placówkami służby zdrowia zapwenia "koleżeńskie dochody" i nakręca istniejący mętlik, uniemożliwiający racjonalne gospodarowanie środkami.
Marek / .* / 2004-03-05 18:57
Ale za to Narodowy Fundusz Zdrowia ma sie dobrze! Pieprzyć ZOZ-y i inne szpitale - najważniejsze że grupa kolesi w NFZ trzyma sie nadal za sprawą innych kolesi z ław sejmowych.
Jakub / .* / 2004-02-23 16:11
Interesuje mnie rozwoj prywatnych szpitali medycznych w Polsce. Czy wiektos jakie jest tempo wzrostu takich placowek i jakie sa prognozy na przyszlosc? Gdzie moglabym zasiegnac podobnych informacji? z gory dziekuje za pomoc.
asd / .* / 2004-02-23 08:12
jak patrzę na swój kwitek z wypłaty i widzę jakie kwoty przekazywane są z mojej wypłaty na służbę zdrowia to po prostu gotuje się we mnie krew (którą zresztą honorowo oddaje). Jedyne wyjście to prywatyzacja szpitali i refundacja kosztów z naszych składek-trudno, z przykrością to piszę ale i w służbie zdrowia muszą być zwolnienia. Płacę i wymagam - a nie tak jak jest teraz - płacę i dodatkowo muszę dać w łapę bo np na badanie tomografem terminy są 3miesięczne - ale jak się zapłaci 300 to nawet w ten sam dzień!!! cóż żal mi tylko tych biedaków lekarzy, którzy musza pracować w takich warunkach za 800zł-a potem w pocie czoła zgodnie z przysięga którą składali - dopiepszać prywatnie za gruba kasę. Czy to oni są "solą naszej ziemi" (pusty śmiech)
john / .* / 2004-02-21 12:13
całą komunę lekarze i pielęgniarki kradli ze szpitali i innych jednostek sł zdr wszysto co się dało (leki, mater opatrunkowe, strzykawki it. itd) wynosili całymo torbami, wiem bo wielu moich znajomych i znajomych znajomych tak robiło (ja nie jestem zw z tym zawodem) ; teraz to się skończyło bo po prostu nie ma już co kraść; żadnej kontroli nie było i nie ma do tej pory praktycznie nad niczym. a dla lekarzy tak system jest b.wygodny - odwalają co mają odwalić w szpitalu przez parę godz za gównianą kasę i szybciutko zmierzają do swoich prywatnych gabinecików gdzie za 1 godz biorą 1/8 pensji szpitalnej . i tak to się kręci od lat a niedługo p********* bo system , miedzy innymi za sprawą p. łapińskiego (przyspieszył znacząco proces) po prost nie wytrzyma. życzę wszystki i sobie dużo zdrowia
Anna / .* / 2004-02-20 15:44
Czy ktos moglby mi powiedziec w jaki sposob finansowane sa publiczne i prywatne szpitale?
Bakteria / .* / 2004-02-23 12:54
Cóż, niewiele osób w Polsce naprawdę zdaje sobie sprawę jak właściwie finansowana jest służba zdrowia. Ale nie dziwię się skoro sami jej pracownicy tego nie wiedzą. Ich stan wiedzy sięga czasów finansowania bezpośrednio z budżetu a przecież taka forma finansowania przestała już obowiązywać z początkiem 1999 roku (!!!). Teraz szpitale i zoz-y zmuszane są do zawierania kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na warunkach wziętych z kosmosu. Bo w Polsce jak na razie nikt nie wziął się za wycenę procedur medycznych i nie policzył ile tak naprawdę kosztuje np. wymiana stawu biodrowego. Szpitale to wiedzą ale kto ich będzie słuchał. Poza tym w normalnej gospodarce rynkowej jeśli cena jest niska i nie pozwala pokryć w całości kosztów takiego zabiegu to nadrabia się to ilością. A tutaj NFZ proponuje nie tylko ograniczenia cenowe ale również ograniczenia ilościowe. Więc jak tu ma być dobrze. Jeśli zaś chodzi o zarobki lekarzy to proszę ich tak bardzo nie żałować. Nie widziałam jeszcze pensji lekarza która byłaby niższa niż 3.000,00 brutto. Natomiast niepokojąca jest relacja pensji lekarza do pensji pielęgniarki. Tutaj zatrzymałabym się w zadumie na dłużej.
doc / .* / 2004-02-24 22:46
bakteria ,moja koleżanka, lekarz, w szpitalu na przedłużenie umowu o prace dostała 1100 brutto więc nie chrzań
john / .* / 2004-02-21 12:20
z naszy pieniędzy droga Pani (gł składek ale nie tylko)i nic z tego nie mamy, jak wszystkim doskonale wiadomo za rosnącą wciąż składkę zdr mamy coraz większe gówno ale nie potrwa to już bardzo długo , do upadku przyczynią się m.in. coraz tańsze i tym samym bardziej dostępne prywatne systemy lecznic (np. medicover lux med, enel med itd itp) , które będą coraz tańsze i będą się otwierać na os fizyczne (dotychczas g firmy) bo te ostatnie z powodu zmiany prwaw - nie mogą wrzucić w koszty - będą zmuszone zrezygnować z ich usługpozdr

Najnowsze wpisy