Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kolejna obniżka ratingu USA? Niewykluczone

Kolejna obniżka ratingu USA? Niewykluczone

Money.pl / 2011-08-07 19:45
Komentarze do wiadomości: Kolejna obniżka ratingu USA? Niewykluczone.
Wyświetlaj:
JBB / 83.10.242.* / 2011-08-08 21:21
A kto wcześniej ABSURDALNIE PODWYŻSZYŁ rating banku Lehman Brothers??????? Bank upadł mimo podwyższenia ratingu. Tyle sa warte naciągane ratingi, które przes samą publikację wywołują zamęt. Ponadto... w mediach mówi się, że... "ktoś" się pomylił przy wyznacznaiu tego ratingu o dośc dużą kwotę. Czyzby to było celowe wywoływanie paniki?????? Przecież sytuacja w USA nie zmieniła się w ciągu tak krótkiego czasu. Ocena gospodarki USA i sytuacji w Europie jest już "w cenie". Analitycy ją brali pod uwagę. A jedna jedyna agencja obniżająca rating i szczerząca kły na dalsze obniżanie....??? Mi to pachnie po prostu spekułą na skalę światową i tyle. To moej subiektywne zdanie, ale sądzę, że nie jedynie moje.
Exmen / 91.146.240.* / 2011-08-08 21:36
Nie wiem gdzie Ty żyjesz ale chyba z buszu nadajesz. Nie ktoś tylko rząd USA i agencja uzasadnia swoją ocenę notabene bardzo zawyżoną. A wyniki gospodarcze USA są coraz gorsze ale pewnie z buszu tego nie zauważyłeś... Dzisiejsze instrument finansowe jak dyrewatywy to czysta spekulacja i swoimi złotymi myślami ameryki nie odkryłeś..
JBB / 83.10.242.* / 2011-08-08 22:40
Tiaaa... z mojego buszu nie widać, że to JEDYNA agencja ratingowa obniżająca wartość ratingu:))) Ale to wina mojego "buszu";))) Nie widać też, że Warren Buffet (ten, który przewidział wcześniejszą "bańkę spekulacyjną" i upadek banku Lehman Brothers uważa, że jeśli byłby rating AAAA (4*A), to dałby so USA. Daje to do myślenia. Rząd USA uzasadnia ocenę ratingową?????? Gdzie??? Podaj link. Uzasadnia to raczej ta mierna agencja ratingowa, która jest w tym osamotniona, bo te tezy (zadłużenie itp. znzne były od wielu miesięcy, a inne wskażniki znacząco się nie zmieniły). Więc ja wolę swój busz jak go nazywasz, niż ten cywilizowany i debilny świat ufający spekulantom, którzy mając pełną świadomość swoich publikacji i ich skutków na skalę świata podchodzą do tego tak lekko jka moje dzieci do gry komputerowej.
dr Zaraza / 83.168.124.* / 2011-08-08 06:31
"juz nie wiem" kto jest odpowiedzialny za kryzys i gdzie jest jego zrodlo, bo skoro rating USA i strefy euro leci na pysk to dlaczego szmatlawy zloty traci a nie zyskuje do tych smieciowych "walut".
Odnosnie franka, to mam nadzieje, ze Szwajcarzy sa w stanie zasypac luke popytu franka skoro ich gospodarka i waluta nie jest w stanie podolac nadziejom jekie pokladaja w niej spekulanci!
kac001 / 195.210.60.* / 2011-08-07 23:08
oczywiscie spekuła rządzi...naiwni będą się wysypywać z akcji a koledzy z tych agencji raitingowych bądą teraz sobie skupować....potem przywrócą raiting na AAA no bo coś tam, coś tam i zarobią po 100%....a swoją drogą to ciekawe, że to amerykańska agencja chciałaby pogrążyć amerykańską gospodarkę a nie na przykład jakaś arabska albo chińska....swoi swoich....no nie ładnie
yuki / 77.65.62.* / 2011-08-07 22:34
Amerykańska agencja obniża rating USA hmmm...
Dwie drogi widzę:
- wybory i ktoś chce pogrążyć Obamę
- ktoś postanowił, że za ten kryzys zapłaci Szwajcaria.
arrmii / 62.21.28.* / 2011-08-07 21:37
a w srodku tego wszystkiego mały kurczaczek zwany Szwajcarią, na którego napadną Wielcy I Bogaci tego swiata i wyssają CHFy do ostatniego centa. Szkoda tylko, ze wyssany kurczaczek długo nie pożyje ...
Artek2 / 46.205.28.* / 2011-08-07 21:16
Coś ta faktyczna reakcja na bliskim wschodzie rozczarowała S&P. Te giełdy nie uwzględniły przecież spadku czwartkowego w USA, i spadku cen ropy pod koniec tygodnia. Dodatkowo Izrael - olbrzymie demonstracje i praktycznie wojna domowa u sąsiada. Jeżeliby już uwzględniałyby obniżkę ratingu to spadki musiałyby być 2 razy większe. Odczyt rynku pracy USA pokrzyżował chyba plany. Najpierw rating, teraz ta wypowiedź. Czyżby nie zdążyli odwrócić pozycji na rynku?
Max7676 / 178.183.198.* / 2011-08-07 21:28
To teraz sobie przypomnij jakie opcje gospodarcze zawsze wchodziły w grę po całkowitej wywrotce gospodarki - coś pomiędzy narodowym socjalizmem a komunizmem
JanuszPOlikot / 2011-08-07 21:00 / Tysiącznik na forum
Niestety panowie .....gospodarki nie da się wydrukować.....:):):):)

Pozdrawiam wszystkich którzy są po dobrej stronie rynku i grają na wywrotkę.......:):):)
Miejmy nadzieję że euroburdel się wywróci a euronieroby i inne pajace stracą POsady i wezmą się do uczciwej roboty.....
yuki / 77.65.62.* / 2011-08-07 22:35

wezmą się do uczciwej roboty

Czyli co? Węgiel mają kopać?
JanuszPOlikot / 2011-08-08 00:02 / Tysiącznik na forum
Niektórzy POtrafią kopać tylko w piłkę......
Exmen / 91.146.240.* / 2011-08-08 21:28
Ocho klakier ciągle pisze , nie bardzo wie o czym ale pisze...
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-08-07 20:33
Trzeba dodać, że światowe rynki straciły w tym tygodniu najwięcej od listopada 2008 roku a wyparowana wartość stanowi więcej niż cała francuska gospodarka. Proszę państwa to się dopiero zaczyna. Przychodzi pora na zaczęcie ujawniania stanu złych gospodarek w Europie. Jak wszyscy to wszyscy. Zaczną od południa Europy. Później nastąpi potwierdzenie obiżenia ratingu USA przez inne agencje i następnie następne obniżenie ratingu USA. Gwoździem do trumny będzie ogłoszenie złych danych z Chin. Na spadkach na prawdę doskonale się zarabia. Dlatego wszystkie giełdy polecą w dół na łeb na szyję. Nawet wiara tutaj nic nie pomoże bo giełda nie wyznaje żadnej religii. Jeżeli ktoś myśli żeby przeczekać to będzie donorem funduszy dla innych. Tym naiwnym, a zwłaszcza mieszkającym w wysokich budynkach, radzę trzymać się z daleka od okna oraz pozbyć się sznurowadeł z butów. Mogą przyjść wkrótce czasy, że państwa będą zmieniać swoje ustroje społeczne.
andrzejwojciech / 2011-08-07 20:19
Dalsze negatywne wypowiedzi Pana Chambersa mogą sugerować że to dopiero początek. Czyli na rękę tej agencji mają być duże spadki na giełdach powrót recesji , bezrobocia i napięcia na świecie . Przywódcy G7 powinni jasno wypowiedzieć się w tym temacie . Na rynkach światowych krąży dużo spekulacyjnych aktywów co grozi rozwaleniem obecnego systemu finansowego panującego w świecie . Czas na szybkie zmiany .
jacb / 83.15.13.* / 2011-08-07 19:45
Pan Chambers uważa się za nieomylnego. Po tej wypowiedzi widać jakie są jego intencje - rozwalić system finansowy i gospodarkę świata.
Zdenerwował się, bo po piątkowej opinii sgencji większość poważnych finansistów zakwestionowała ich, rzekomo, dokładne wyliczenia.
Exmen / 91.146.240.* / 2011-08-07 20:22
AA+ to bardzo zawyżona ocena i na szczęście znalazła się instytucja która nie patrzy na USA przez różowe okulary. Ostatni kryzys na świecie spowodowała właśnie USA.
JBB / 83.10.242.* / 2011-08-08 21:32
Ale pamiętaj jednocześnie, że poprzedni kryzys zaczął się od USA a konkretnie od upadku banku Lechman Brothers, któremu wcześniej pewna agencja RATING........... mhm... tak, tak... PODWYŻSZYŁA:))) Upadek po podwyższeniu ratingu???? Więc jak oceniać "jakośc" ocen ratingowych????????????
eddekk_ / 178.217.39.* / 2011-08-07 20:36
Wszystko idzie po AT, a nie durnych ratingach. :-)
W końcu USD pokaże na co go stać. Czekałem na to od roku.
Artek2 / 46.205.22.* / 2011-08-07 21:23
AT to jest jak socjologia, czyli zachowanie tłumu i ograniczona kwota pieniędzy. Natomiast w tej chwili największy wpływ ma kilku największych graczy - to już nie socjologia, ale psychologia. Oczywiście też na to patrzą, ale jak są czynniki fundamentalne to wówczas je wykorzystają AT przeciwko tobie. A jak nie wyjdzie ustawienie rynku, to zawsze mogą podnieść depozyty jak na srebrze lub dodrukować lub nie kasy.

Najnowsze wpisy