Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kolejne rekordy w USA. GPW blisko ważnego poziomu

Kolejne rekordy w USA. GPW blisko ważnego poziomu

Wyświetlaj:
marcelina / 83.31.139.* / 2014-06-08 21:01
W wywiadzie udzielonym w Ammanie w Jordanii, na który powołuje się agencja Bloomberg powiedział, że co prawda, to co zrobił w czwartek EBC nie jest dobre, ponieważ może spowolnić polski eksport i negatywnie przełożyć się na wzrost gospodarczy, jednak „to co na razie odnotowano na złotym, jego pewne umocnienie, nie jest czymś co komplikuje nasze życie”.

„Polski eksport opiera się w ponad połowie na strefie euro. Choć widzimy zagrożenie, będziemy się cieszyć jeśli polityka ECB przyniesie oczekiwane efekty i sukces” – stwierdził Belka.
synonim / 2014-06-07 12:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ale jajaaa / 78.8.124.* / 2014-05-13 15:18 usuń
wystawiłem krótkie na PGE i KGHM
---------------------------------

Od razu po tym jak to napisała kurs PGE wywalił w górę o blisko 8% a kurs kghm poszedł do góry o 4%

Ach te astro-sygnały
synonim / 2014-06-07 08:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ilość byków w ankiecie Investors Intelligence dotyczącej amerykańskiego rynku akcji jest na poziomie najwyższym od 10 lat

The proportion of optimistic advisors in Investors Intelligence’s latest weekly survey increased to 62.2 percent, the most since January 2005

http://www.businessweek.com/news/2014-06-06/vix-hits-7-year-low-as-s-and-p-rises-for-week-on-ecb-jobs

To jest pewnie ten "strach", którym żywi się "młoda" hossa
synonim / 2014-06-07 06:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czwartkowa decyzja o obniżce stóp procentowych w strefie euro oznacza dalszy wzrost dysparytetu stóp procentowych w Polsce względem stóp strefy euro, co powinno w średnim terminie wspierać rynek krajowego długu. Dodatkowo czynnikiem, który w średnim terminie powinien korzystnie oddziaływać na notowania polskich obligacji, są ich wyższe rentowności względem obligacji krajów peryferyjnych strefy euro, które posiadają niższe ratingi kredytowe niż Polska (tj. Hiszpania oraz Włochy)

http://www.parkiet.com/artykul/1375261-Dobre-perspektywy-polskich-obligacji.html
synonim / 2014-06-06 23:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spółki z Russella 2000 małych spółek w USA staczają się w bessę, przeciętny papier z tego indeksu jest już 22% poniżej swego szczytu, czyli w rynku niedźwiedzia

Spread mierzący ilość spółek będących powyżej swojej średniej 200-sesyjnej pomiędzy indeksem Russell 2000 i indeksem S&P500 jest najwyższy od 19 lat, co pokazuje zanikającą gwałtownie szerokość rynku i w przeszłości zawsze zwiastowało poważne kłopoty

Looking at the percent of stocks above their 200 day moving average in the S&P 500 vs the percent of stocks above their 200 day moving average for the Russell 2000, we find the spread is at its widest point in the history of our database.
synonim / 2014-06-06 22:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
VIX poniżej 11 pkt, najniżej od 8 lat

Zero strachu

Ale oczywiście bajkopisarze od hossy dalej będą opowiadać, źe to "strach" pcha rynek akcji w USA coraz wyżej
dociekliwy / 2014-06-06 22:49 / portfel / Tysiącznik na forum
my sie boimy
nasz WIV ponad 17 :)
synonim / 2014-06-06 23:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nasz WIV ponad 17 :)


A kiedy był najniżej i jaką wtedy miał wartość?
dociekliwy / 2014-06-06 23:45 / portfel / Tysiącznik na forum
dane od 2003 r.

13.07.2011 - 13.36
synonim / 2014-06-07 00:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

13.07.2011 - 13.36


Tuż przed krachem z 2011 roku miał najniższą wartość

Świetny wskaźnik kontrariański

Po odniesieniu tego do obecnej wartości VIXa w USA wniosek jest oczywisty
dociekliwy / 2014-06-07 11:04 / portfel / Tysiącznik na forum

wniosek jest oczywisty

wniosek moze i jest oczywisty ale czy na gieldzie jest cos oczywistego ?
synonim / 2014-06-07 11:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdzie zaciągasz tego WIV?
dociekliwy / 2014-06-07 11:38 / portfel / Tysiącznik na forum
http://artim.waw.pl/wiv20/index.php
synonim / 2014-06-07 12:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

http://artim.waw.pl/wiv20/index.php

Dzięki przyda się

Widzę, że ten nasz "VIX" mierzy po prostu zmienność implikowaną a ten VIX w USA jest dużo bardziej skomplikowany bo tam zmienność implikowana mierzona na opcjach OTM to tylko jeden ze składników

http://www.investopedia.com/articles/active-trading/070213/tracking-volatility-how-vix-calculated.asp

Ale pewnie z grubsza mierzą to samo

Powszechnym błędem komentatorów jest traktowanie VIXa wyłącznie jako "indeksu strachu". Jest to tylko po części prawda, gdyż VIX co prawda nie tyle mierzy "strach", co zmienność, która działa na rynkach w obie strony - w górę tak samo jak w dół. Wystarczy, że na rynku zapowiadają się duże wzrosty więc wystawcy opcji już żądają wyższej premii za opcje a kupujący godzą się ją płacić i już zmienność implikowana rośnia a razem z nią VIX
synonim / 2014-06-07 12:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Wystarczy, że na rynku zapowiadają się duże wzrosty więc wystawcy opcji już żądają wyższej premii za opcje


W tym wypadku opcje call
synonim / 2014-06-06 19:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dociekliwy, patrz, tak się skarżysz na zbyt mały profit a tu nawet nie trzeba szukać daleko - zwykła UniKorona Obligacji rynków Europy Środkowej i Wschodniej zrobiła +8% zysku w zaledwie 3 miesiące

UniFundusze FIO subfundusz UniObligacje: Nowa Europa

Początek okresu 2014-03-05
Koniec okresu 2014-06-05
Zmiana od początku okresu +8,14%
dociekliwy / 2014-06-06 19:34 / portfel / Tysiącznik na forum

patrz, tak się skarżysz na zbyt mały profit

ty mnie ciagle nie rozumiesz ja sie nie skarze tylko jak troche za bardzo sie rozpedzasz w dochodach z obligacji to ja staram sie je urealnic i tyle
gdybym tak nie lubil obligacji to bym ich nie mial :)
Każda piramida finansowa kończy tak samo / 87.205.240.* / 2014-06-06 18:59
Nie dość że bardzo mocno spadły pejrolsy w Stanach, mimo zakończenia zimy, to do tego te miejsca pracy jakie tracą, to w wysoko płatnych bankach czy innych dużych koncernach, gdzie jak pokazał wczoraj raport Challengera zwolnienia skoczyły aż o 45,5% r/r, a te które tworzą, to głównie tymczasowe kelnerek czy barmanów i do zmywania naczyń na niepełny etat, więc hopssy dziewczynki podające hamburgery to na pewno nie zrobią, choćby nie wiem jak naganiacze medialni o tym zapewniali.
Kelner podaje posiłki i kasuje rachunek co ci to wadzi?? / 94.254.195.* / 2014-06-06 19:12
Jeszcze raz zapytam : CO TY MASZ DO TYCH KELNERÓW [...] CO DRUGI POST O KELNERACH.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej


http://m.money.pl/

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Mądrej głowie dość po słowie / 87.205.240.* / 2014-06-06 19:24
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
im więcej kelnerów to dobry znak / 94.254.195.* / 2014-06-06 19:38
Kenio: jak tworzą się miejsca pracy dla kelnerów i w ogóle w gastronomii to bardzo dobrze świadczy o gospodarce że ludzie mają pieniądze na knajpy bo jak jest kryzys to pierwsze wydatki pod nóż to restauracje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Klawiatura jest cierpliwa, wszystko przyjmie / 87.205.240.* / 2014-06-06 19:44
Dla tych co ich wyrzucili z banków i z IBM?
I tych co skończyli studia z garbem długu 100.000$ i muszą pchać wózki w marketach, żeby to spłacać do końca życia, bo nic lepszego nie ma?

Idź najpierw na jakiś kurs podstaw ekonomii, zanim palniesz kolejne głupoty i nie zawracaj mi gitary.
Sprymitywizowana idea predystynacji / 94.254.195.* / 2014-06-06 21:06
Masz jakieś dane że z IBM przeszli do restauracji? Jak pękła bańka .com, (pamiętasz?) to większość Hindusów informatyków z Silicone Valley poszło pracować jako taksówkarze ale potem jak sytuacja się uspokoiła to wrócili do IT. Taka elastyczność jest fantastyczna i godna podziwu w USA. Ty jesteś Kenio jednak starej PRL owskiej daty i Ci się wydaje że człowiek ma być na całe życie zafiksowany na jedne nominalne zajęcie. Brednie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-06 20:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I tych co skończyli studia z garbem długu 100.000$ i muszą pchać wózki w marketach, żeby to spłacać do końca życia, bo nic lepszego nie ma?


A dlaczego jakiś pracodawca ma komuś płacić za skończenie studiów? A z jakiej racji? Ty chyba w żadnej pracy nigdy nie byłeś i rzeczywiście na rencie siedzisz całe życie skoro piszesz takie rzeczy

Sam kończyłem studia i widziałem tam takich idiotów, którzy nie powinni w ogóle być dopuszczeni do studiowania a co dopiero do jakiejś pracy

A potem mamy armię bezrobotnych idiotów magistrów co to siedzą na bezrobociu po 5 lat. Bo on nie zacznie pracy od minimum 3 tysiące na rękę. No bo on skończył studia. A kogo to obchodzi? Skończył studia dla siebie a nie dla pracodawcy

I potem jeden z drugim obibokiem przymuszony sytuacją życiową idzie pracować do supermarketu z dyplomem studiów i czuje się pokrzywdzony przez los. Ale prawda jest taka, że często do żadnej innej pracy się nie nadaje i 1500 na rękę to jest jedyne co jest w stanie zarobić za swoją pracę a często nawet i to nie

Porobili ludziom wodę z mózgu i narobili magistrów, co to im nawmawiali, że znajdą po tym nie wiadomo jaką pracę. Ale na szczęście kończy się era głaskania wykształconych mamisynków i coraz bardziej liczy się kto ma jaki fach w rękach

I widzę, że w USA tak samo kończy się pobłażliwość dla wykształconych mamisynków. Równość na rynku pracy dla wszystkich bez względu na wykształcenie i tak powinno być

Pomijam nieliczne zawody takie jak lekarz czy prawnik gdzie bez wyższego wykształcenia rzeczywiście nie obędzie się, ale na szczęście to są wyjątki
synonim / 2014-06-06 19:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

CO TY MASZ DO TYCH KELNERÓW


Nic, po prostu bezmyślnie przepisuje co mu zapodadzą
Nawijaj dalej / 87.205.240.* / 2014-06-06 19:35
Bezmyślnie to Ty stale przepisujesz.
Ale nic z tego nie rozumiesz, co widać po każdy wpisie, tak jak ten drugi, więc kompromitujecie się obaj, ale myślicie, że na forum są głupsi od Was i tego nie widzą?

Obligacje Stanów już 2,59%.
W końcu maja było 2,41%.
To kupują, czy wywalają?
synonim / 2014-06-06 19:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

W końcu maja było 2,41%.
To kupują, czy wywalają?


A niedługo przed majem było 3% więc wywalają czy kupują? Tyle lat jopisz się w indeksy i nie wiesz, że kurs czasem się lekko koryguje po tym jak idzie dłuższy czas w jednym kierunku?

Dobrze o tym wiesz ale jesteś zwykłym manipulantem

Pewnie twój kościółek uczy cię tak kłamać bliźnich

Ach ta moralność chrześcijańska
synonim / 2014-06-06 18:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
VIX mierzący zbiorczo strach zarówno na dojrzałych rynkach akcji jak i na rynkach wschodzących spadł do najniższego pozoiomu od 1996 roku, czyli od 18 lat

A measure of fluctuations on the MSCI All-Country World Index, which tracks stocks in both developed and emerging markets, dropped to 4.77 yesterday, the lowest level since 1996, according to 30-day historical data compiled by Bloomberg

http://www.bloomberg.com/news/2014-06-06/hedge-funds-betting-on-calm-as-volatility-shorts-increase.html

To jest pewnie ten "strach", którym żywi się "młoda" hossa
Ja na BTC wiem bez wielkich analiz że zarabiam / 94.254.195.* / 2014-06-06 18:53
Z innej beczki: to Ty w końcu zarabiasz na tych wszystkich obligacjach czy jednak tracisz bo już się pogubiłem od tych tutaj dyskusji i twierdzeń.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-06 19:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to Ty w końcu zarabiasz na tych wszystkich obligacjach czy jednak tracisz


Oczywiście, że zarabiam choć pewnie nie takie miliony jak ty na tym bitcoinie :-)

Na ING obligacji korporacyjnych zarobiłem w rok 8% i nie narzekam

Na innych trochę mniej ale też nie narzekam


Ja na BTC wiem bez wielkich analiz że zarabiam


No ostatnio byłeś już pod kreską

Dobra okazja wyjść z tego jest teraz bez strat a nawet z lekkim zyskiem ale oczywiście nie posłuchasz bo chciwość cię zaślepia. Ja to też już kiedyś przerabiałem

Taka moja dobra rada ale oczywiście zrobisz po swojemu
Nie widzę na co mógłbym zamienić BTC?! / 94.254.195.* / 2014-06-06 19:26
No to dobrze że jesteś do przodu.

Ja bym i BTC wywalił i zgarnął co już jest ale teraz WSZYSTKIE waluty oficjalne są albo zaraz będą zeszmacone, złota też za bardzo nie chcą bo i po co: ten metal nie ma praktycznie już zastosowania ani przemysłowego i coraz mniej jubilerskie ( nie modne): no może jeszcze zdrowotne: na zęby u Ruskich...:)))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-06 19:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

WSZYSTKIE waluty oficjalne są albo zaraz będą zeszmacone,

Bitcoin nie jest na to niestety żadnym lekarstwem

Niestety, nim zeszmacą do reszty waluty fiducjarne to jeszcze trochę wody w Wisełce upłynie i spekulanci prędzej zrobią rzeź na bitcie

Może i kiedyś coś zastąpi waluty fiducjarne ale to będzie już jakiś n-ty następca bita srita albo po prostu wymiana towarowa lub usług

Ja nie wierzę w tę ideę wcale i moim zdaniem nie przyjmie się bo zbyt prosto to wygląda jak dla mnie a z doświadczenia wiem, że życie idzie krętymi ścieżkami a nie prostymi


ten metal nie ma praktycznie już zastosowania ani przemysłowego i coraz mniej jubilerskie


To nie ma znaczenia, liczy się sentyment, tradycyjne przyzwyczajenia i nawyki a te jeszcze długo będą faworyzować złotko

Wielkim fanem tego nie jestem i sam zapowiadałem pęknięcie bańki spekulacyjnej na złocie w 2011 roku i później tutaj, ale złoto to długo jeszcze będzie złoto. Ludzie po prostu to uwielbiają, tak jak uwielbiają książki, znaczki, monety i kolorowe guziki, choć z powodzeniem mogą się bez nich obejść

Zbyt racjonalizujesz ludzi i pomijasz psychologiczny czynnik emocji

Ludzie rzadko są racjonalni, generalnie są emocjonalni a złoto to emocje właśnie
Ze dwie dychy bym dał za gram ale nie więcej / 94.254.195.* / 2014-06-06 20:01
Nie wiem jak inni ale mnie złoto w ogóle nie podnieca. Wydawanie 200 zł za gram to jak dla mnie głupota. Sory.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-06 20:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie wiem jak inni ale mnie złoto w ogóle nie podnieca

No ale ty nie jesteś rynkiem, rynek to stado a stado generalnie kocha złoto
synonim / 2014-06-06 18:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Russell 2000 małych spółek w USA ma C/Z powyżej 83, podczas gdy każdy poziom już powyżej 17 oznacza, że na rynku jest drogo

Russell 2000 P/E RATIO 83.83 5/30/2014†

Jak to "na początku hossy"
marcelina / 79.191.60.* / 2014-06-06 17:50
Ken jak tam krach sie ma :)
synonim / 2014-06-06 17:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Szał zakupów dzisiaj na obligacjach gdzie nie spojrzeć

Chorwackie 10-latki -7,81%
Niemieckie 3-latki -10,28%
Węgierskie 10-latki -6,64%
Irlandzkie 8-latki -11,68%
Polskie 10-latki -4,33%
Polskie 4-latki -4,24%
Polskie 3-latki -7,63%
Słoweńskie 10-latki -5,15%
Słoweńskie 5-latki -9,93%

Ach te mitomanowa bessa na obligacjach
I po co tyle się pocisz? / 87.205.240.* / 2014-06-06 18:19
Tylko Stanów wywalają, 2,58% a przed sesją było 2,56%.
synonim / 2014-06-06 18:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Stanów wywalają


No to wytłumacz mi jak oni to robią, że codziennie "wywalają", jak piszesz, a przez ten czas już zdrożały o 14% ???

"Od początku roku całkowita stopa zwrotu z inwestycji w amerykańskie papiery skarbowe o najdłuższych zapadalnościach wyniosła 14 proc."

http://pulsinwestora.pb.pl/3720650,65235,obligacje-zaraza-hossa-gielde-wykres-dnia
Nawijaj dalej / 87.205.240.* / 2014-06-06 19:15
Ty Jasiu nie wiem czy udajesz głupiego, czy nim jesteś, bo nie rozumiesz co się pisze?
Mnie specjalnie obligacje nie interesują, tak samo jak bitcoin, którego czasami przeżywasz do granic orgazmu, choć ostatnio jakoś Ci nie wychodzi.
Dziś masz znów szczytowanie wielokrotne na obligacjach, więc pokazałem, że nie na wszystkich, dziś kupowali obligacje Stanów przez chwilę i po dennych danych z gospodarki zaraz zaczęli wywalać i wytłumacz nam dlaczego.

W dołku w połowie 2012 roku było 1,47%, więc nie wciskaj mi tu kitu, bo trend jaki jest od dwóch lat, każdy widzi, z wyjątkiem Ciebie.

Masz taki problem, że coś widzisz i stale o tym chlapiesz, ale o co chodzi i co z tego wynika, to już nie rozumiesz i nie wiesz.
synonim / 2014-06-06 19:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dziś kupowali obligacje Stanów przez chwilę i po dennych danych z gospodarki zaraz zaczęli wywalać i wytłumacz nam dlaczego.


No ale to właśnie ty mi wytłumacz dziadek dlaczego ty piszesz codziennie o "wywalaniu" a one przez ten czas rosną 15% ???? Jak to się dzieje, to jakiś cud jest?


W dołku w połowie 2012 roku było 1,47%, więc nie wciskaj mi tu kitu, bo trend jaki jest od dwóch lat, każdy widzi, z wyjątkiem Ciebie


A w 2010 było 4,17% więc kto komu wciska kit?

Trendu żadnego tu nie ma, po prostu jest mega boczniak od dawna i długo jeszcze będzie

Tak jak na obligacjach japońskich


Mnie specjalnie obligacje nie interesują,


No to ciekawe czemu w takim razie codziennie od lat manipulujesz tu kursami obligacji

Śledzę ten rynek uważnie i po prostu wypisujesz na ten temat skrajnie tendencyjne bzdury

Myślisz, że nikt sobie nie sprawdzi sam notowań i jest głupi? Mylisz się. To nie średniowiecze, gdzie tak jak twój kochany kościółek masz monopol na jedynie słuszną prawdą


to już nie rozumiesz i nie wiesz


Weź idź już siusiu, paciorek i spać dziadek bo te wyświechtane teksty jakich wyuczyłeś się na kursach szkółki oazowej nie robią na mnie od dawna wrażenia
synonim / 2014-06-06 17:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
10-letnie obligacje irlandzkie rentowność 2,44%

10-letnie obligacje USA rentowność 2,57%

To jest jeszcze lepszy kabaret
synonim / 2014-06-06 17:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
PLN umacnia się do dolara choć dolar umacnia się do euro

Niezły kabaret

Ana akcjach dziś obrót niewielki więc jak widać duża kasa z zagranicy przyszła dziś do nas głównie po obligacje
dociekliwy / 2014-06-06 17:30 / portfel / Tysiącznik na forum

duża kasa z zagranicy przyszła dziś do nas głównie po obligacje

zobaczymy pod koniec lipca jak beda dane
synonim / 2014-06-06 17:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zobaczymy pod koniec lipca jak beda dane


Zobaczymy, natomiast ja zastanawiałem się nie raz na ile forex jest wiarygodnym źródłem w kwestii międzynarodowych przepływów globalnego kapitału spekulacyjnego
dociekliwy / 2014-06-06 17:58 / portfel / Tysiącznik na forum
ja nic o forex-ie nie wiem
czytalem nie tak dawno ze gielda chce wymieniac walute bedziemy miec swoj forex ;)
ale to pewnie obecny prezes a nowy nie wiadomo
marcelina / 79.191.60.* / 2014-06-06 17:07
w poniedziałek biorę S po 2490pkt :)
marcelina / 79.191.60.* / 2014-06-06 17:49
Zauważyłam , że nie warto zostawać na noc z S lepiej przed fix brać L i na fix oddać albo rano na par punktów.

W poniedziałek jak poskoczą parę punktów to biorę S, chyba że będą wzrosty na miedzi to się zastanowię.
The Final Countdown / 87.205.240.* / 2014-06-06 18:48
Z dołka 2.462 wyciągnęli kontrakt do 2476 na koniec sesji po dennych pejrolsach, a ustawili wyżej fixing dla nabrania S-ek na 2.482 i zostało jeszcze 171 ktr. na S, bo od dawna nie ma żadnego kupna, tylko trwa dystrybucja po rozczarowaniu desperacją spanikowanego EBC, co było widać już wczoraj.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy