Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kolejne zaskoczenie?

Kolejne zaskoczenie?

Money.pl / 2007-02-23 07:35
Komentarze do wiadomości: Kolejne zaskoczenie?.
Wyświetlaj:
Jarg / 2007-02-23 08:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

Nie ma dobrej passy ten nasz "bucior" (LZPS).
Życie Warszawy zamieściło dzisiaj notatkę o śledztwie, jakie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Firmy (Protektor, Wojas, Demar), które w latach 2005-2006 wygrały przetargi na dostawę ponad 350 tysięcy par butów dla wojska i straży granicznej, są podejrzane o oszustwa.

Pełny tekst: http://wiadomosci.onet.pl/1491700,11,item.html

Nawet jeśli nic nie udowodnią, to zawsze jakiś smród pozostanie, na który inwestorskie nosy są wyczulone. A wojo może poszukać innych dostawców. Cholera.
Krzych / 2007-02-23 08:52 / Płoteczka na forum
Witam.
Miałem zamiar poruszyć ten temat , myślę że to jest już zdyskontowane , śledztwo trwa już od stycznia więc rynek jest już po tym.To samo było z miedzią , ale mogę się mylić.
Jarg / 2007-02-23 08:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Śledztwo zapewne jest zdyskontowane, ale czy także ewentualne konsekwencje kontraktowe, to się jeszcze okaże.
cinek / 2007-02-23 09:02 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Na naszej giełdzie ŻADNE informacje nie są zdyskontowane - to oczywiście moja prywatna opinia.
Tutaj zbyt dużo ludzi idzie za tłumem i bieżącymi informacjami.
Krzych / 2007-02-23 09:00 / Płoteczka na forum
na chwilę obecną nic nie udowodnione , narazie obserwuję , nie podejmuję żadnego ruchu.
Jarg / 2007-02-23 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja też nie. Mój portfel na pewno się nie zawali. "Buciora" mam kilka procent.
Jarg / 2007-02-23 09:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cinek, no nie wiem. Ostatnio dużo "buciora" na S i kurs w trendzie spadkowym, pomimo bardzo przyzwoitego raportu i perspektyw przejęć. Papier ma duży FF i nie wiadomo ile ciotek i wójków Zarządu i RN trzyma go w sienniku.
Jarg / 2007-02-23 09:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
popr. wujków (gamoń).
Architekt kraków / 83.14.142.* / 2007-02-23 08:27
Witam wszystkich jestem nowicjuszem.Czasem czytam komentarze do AT a nie mam wykształcenia ekonomicznego. Czy któś pomoże mi rozszyfrować pojęcia takie jak: "LUKA BESSY" czy "LUKA HOSSY" czy chodzi tu o WSPARCIA i OPORY dla waloru (spółki).
Z góry dzikuję za pomoc.
valjean / 2007-02-23 09:00 / Galernik
dział "edukacja"
Fe / 213.199.225.* / 2007-02-23 08:17
Będzie dzisiaj korekta. Proponuje kase przenieść na nowe spółki te nie są tak napompowane i nie będą bardzo spadać. Jedynie o fundusze jestem spokojny :)
rocoman / 2007-02-23 08:19 / Tysiącznik na forum
a ja proponuje nie pisać tekstów od wróżek.....
majpi / 2007-02-23 08:16 / "Dj Leszczyk"
Witam Wszystkich..
plejer / 2007-02-23 08:21 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
Dzien dobry
alez piekny dzien
ide poszalec z psiakiem
do parku
Opty / 2007-02-23 09:16 / Bywalec forum
No wiesz co-żeby zdrowy facet z psiakiem-toż to karalne.I do tego w parku
rocoman / 2007-02-23 08:18 / Tysiącznik na forum
witam,
Policja zbiera haki na ekologów,
co dzień to nowa optymistyczna wiadomość się pojawia w naszym pięknym państwie prawa i sprawiedliwości...
KM / 2007-02-23 08:35 / Bywalec forum
A co powiesz na to:?
...Sam komendant główny uważa, że nie złamał ani nie naciągnął prawa. Tłumaczy, że nie chodzi o zbieranie informacji niejawnych, tylko o rozpoznanie, ktoi przyjedzie do doliny, ile tych osób będzie oraz o badanie opinii na forach internetowych...

DLATEGO CAŁY CZAS UWAŻAM ŻE W PRZYPADKU GPW DUŻY KAPITAŁ ROBI TO SAMO I WYKORZYSTUJE DO MAKSIMUM SYTUACJĘ
valjean / 2007-02-23 09:02 / Galernik
i tak wszyscy będziemy siedzieć
p.s.
świstak też już siedzi - bo sreberka były kradzione
Big Lebowski / 2007-02-23 08:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim...
plejer / 2007-02-23 08:24 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
jestes jeszcze ex stali exporterem?
Big Lebowski / 2007-02-23 08:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
u mnie to jest long pozycja...
plejer / 2007-02-23 08:31 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
jedynie sie upewniam...
milego dnia
Big Lebowski / 2007-02-23 08:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wzajemnie, wzajemnie...
samuraj jack / 2007-02-23 08:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wczoraj, a wlasciwie dzis ponizszy tekst napisalem, ale obiecalem przekleic pod nowym komentarzem:


Warren pisał wczoraj (czyli 22 lutego), że z futurkiem
prognozowaliśmy wzrost do 3700 na wig20;
faktycznie, nie wykluczaliśmy tego;
prognozowaliśmy na podstawie ruchów walut;

co do mnie - tempo wzrostu i przyczyny tegoż wzrostu częściowo
mnie pozytywnie zaskoczyły - ten cały ruch jest wywołany przez
fundusze hedgingowe, które korzystając z taniejącego jena
wykupują aktywa denominowane w innych walutach;
stąd to szaleństwo na miedzi i ropie, a przez to na spólkach
surowcowych, które mają wielką wagę głównie na indeksach rynków
wschodzących (stąd taki wzrost KGHM);

nadto dochodzi - usa w trendzie wzrostowym, złotówka mocna (i
jeszcze troche sie wzmocni); przed nami wzrosty (oczywiscie z
jakimiś przystankami)

ps. pozwole to sobie powtórzyć pod komentarzem porannymskomentuj
Jarg / 2007-02-23 08:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem pod wrażeniem. Zapamietałem naszą rozmowę we Wrocławiu, w której zwróciłeś uwagę na szczególne znaczenie kursu jena i konsekwencje ewentualnych podwyżek stóp procentowych przez samurajów.

Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-02-23 08:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rzecz w tym, ze podnieśli, a rynek... nic
jen nie podniósł się, a odwrotnie, spada

to świadczy o sile trendu spadkowego na jenie (myślałem, że moze się troche wzmocni)

co do prognoz kierunku się pomyliłem, ale miałem rację w tym, że na tego jena trzeba patrzec i to on generuje obecny ruch

również pozdrawiam
samuraj jack / 2007-02-23 09:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
siła trendu spadkowego na jenie skorelowana jest/będzie? odwrotnie skorelowana z trendem określonym przez fundusze hedgingowe

ps. wie, ktoś co porabia Piotr Kuczyński - brakuje mi jego komentarzy - on bardzi często mówił o funduszach hedgingowych

ps. niewiem, czy zwróciliście uwagę, na po ostatnim spotkaniu państw G-7 (czyli największych gospodarek świata) wydano komunikat, w którym stwierdzono, że trzeba objąć kontrolę fundusze hedgingowe - oznacza to nie mniej nie więcej niż to, że najbogatsze państwa świata obawiają się siły tych funduszy, które mogą miotać wyceną różnego rodzaju aktywów dowolnie we wszelkich kierunkach świata;

przy nich te nasze TFI i OFE to plankton
samuraj jack / 2007-02-23 09:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
"siła trendu spadkowego na jenie skorelowana
jest/będzie? odwrotnie skorelowana z trendem
określonym przez fundusze hedgingowe"

ech zamotałem to powyżej - upraszczając im mocniej i głębiej jen bedzie spadał, tym mocniej i wyżej beda rosły różnego rodzaju surowce i inne...

zwracam uwagę, że obecnie jen jest najsłabszy od 1998 r. i patrząc historycznie ma jeszcze duży margines spadków
obserwer / 212.244.170.* / 2007-02-23 07:36
Do Inwestorów-co myślicie o Qumaku? Pytam, bo spółka niezła, a traktowana jest przez inwestorów trochę jako wątpliwa inwestycja.
Fe / 213.199.225.* / 2007-02-23 08:12
za późno, nie kupiłeś w środę teraz to lekkie ryzyko.
futurek_LOGO / 2007-02-23 07:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
obserwujcie zachowanie PLN to spadek (moze) nas nie zaskoczy
8 9 10 11 12 13
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy