Forum Polityka, aktualnościKraj

Kolejne zawody mają być uwolnione. Sprawdź, które tym razem

Kolejne zawody mają być uwolnione. Sprawdź, które tym razem

Wyświetlaj:
010101 / 159.205.237.* / 2012-11-07 10:28
Szanowni Państwo,właśnie przeczytałem najnowszy projekt Ustawy Deregulacyjnej i szok.
Pracownik ochrony-deregulacja od 2014r-to nie zart.
Nasuwają się pytania:
-Kim są w większości właściciele(prezesi) agencji ochrony i z jakich dawnych służb się wywodzą ?
-Cóż to za zawód i jakich szczególnych kwalifikacji on wymaga,skoro ci których ja spotykam to w większości dozorcy,stróże,portierzy,parkingowi ?
-Czyje interesy reprezentuje ustawodaca,bo napewno nie ludzi szukajacych pracy ?
-Kto blokuje i psuje takie ustawy ?
-Jak można przepisy,które miały wprowadzać normalnosc dostosowywać do istniejących od dawna i chorych ustaw,rozporządzeń i zarządzeń?
-Czy w tym kraju juz nigdy nie będzie normalnie?
Bezrobocie GIGANT,a urzędnicy sie bawią i wychodzi jak wszystko od pięciu lat.
renata48 / 2012-11-07 11:13
trochę niesprawiedliwe jest to uwalnianie zawodów, nie sądzicie? bo dajmy na to, jeszcze w tym roku niektórzy będą wydawali krocie żeby uzyskać jakiś certyfikat uprawniający do zawody, a od przyszłego roku ktoś będzie to miał od ręki umozliwione
tb / 83.19.219.* / 2012-11-12 10:59
krocie dobre, ja mam licencjat jestem GK z certyfikatem SKP w dużej spółce od 18 lat i nie mogę otworzyć biura
Łysy 25 / 77.255.29.* / 2012-10-03 15:16
W parapaństwie jest rzeczywiście wiele parazawodów, które trzeba szybko zderegulować.
krol1 / 77.113.8.* / 2012-10-03 11:27
PANIE MINISTRZE,proszę o natychmiastowe uwolnienie pierwszej transzy-50 zawodów.Nie od 2013 , 2014r,ale natychmiast.
Bzdurne uwagi i "troski" klanów proszę zwyczajnie olać,jest zbyt dużo ludzi bez pracy,a okradzionych emerytów już macie przeciw sobie,chcecie jeszcze młodych,kto was poprze ?
guru122 / 83.29.91.* / 2012-10-02 16:28
Jestem ciekaw jak będzie wyglądala deregulacja budowlanki. Pewnie zderegulują tak aby nic nie zderegulować, aby stara komuna i brak zdrowej konkurencji trzymały się mocno, no bo to przecież zawód ZAUFANIA PUBLICZNEGO! (standardowy i wyświechtany argument wszelkich korporacji zawodowych). Sektor budowlany jak żaden inny potrzebuje deregulacji i to z prawdziwego zdarzenia. W porównaniu z krajami zachodnimi, polscy inżynierowie są niesamowicie dyskryminowani przez własne państwo, które bardziej dba o interesy korporacji niż o zdrową konkurencję. Obowiązkowość przynależności do izby, mnożenie formalności prawnych, opłat, dokumentów, książek praktyk, wreszcie wprowadzenie konieczności posiadania tytułu naukowego (magister) przy jednoczesnym okrojeniu zakresu dla uprawnień w ograniczonym zakresie (tylko 1000m3 kubatury!!!) by móc swobodnie wykonywać swój wyuczony zawód, zakrawa na skandal! Żaden tytuł magisterski nie zrobi z nikogo fachowca (zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę to czego się na tych studiach uczy), tylko praktyka zawodowa!. Polscy inżynierowie budowlani w niczym nie ustępują przygotowaniem zawodowym zachodnim! Skoro więc zachodni inżynierowie mogą swobodnie wykonywać swój zawód bez całet tej chorej biurokracji, egzaminów, książek, magistrów, płatnych kursów przygotowawczych a ich budynki mało tego że stoją, to jeszcze się podobają, to nie rozumiem dla czego w Polsce miałoby byc inaczej! W końcu należymy do UE i nie powinno być takich rozbieżności w prawodawstwie! Polska gospodarka jest ogromnie przeregulowana, a to po to by zabezpieczyć interesy starych układów i niedopuścić do lukratywnych zawodów młodszego pokolenia. To zawłaszczanie sobie państwa! Ile jeszcze będzie się utrzymywać ten chory komunistyczny system? Polska to nie jest kraj wolności gospodarczej, gdzie każdy ma równe szanse startu, w Polsce nie ma ani demokracji ani kapitalizmu, jest tylko fasada. Poza nią trzymają sie mocno stare układy.
bronek53 / 95.48.10.* / 2012-10-03 14:59
Mam nadzieję, że wreszcie Gowin i jego młodzi ludzie zdesperowani rozwalą te klany korporacyjne by dać szansę młodym zdolnym ludziom nie tylko magistrom ale ludziom doświadczonym i fachowcom z praktyki. Oby tylko to sie powiodło bo korporacja budowlana to jeden wielkmi przekręt, łapówkarstwo i wazyliniarstwo. To co piszesz jest świętą racją i jestem za.
Frankofil / 83.19.80.* / 2012-10-02 15:25
Chciałbym nieśmiało zapytać kiedy zostanie w Polsce uwolniony zawód polityka, zwłaszcza parlamentarzysty, od zależności od oligarchii partyjnych i mechanizmu korygującego oraz wymuszającego posłuszeństwo polityczne, jakim jest lista partyjna.
To byłoby dopiero prawdziwe uwolnienie i powrót do źródeł demokracji.
Szerzej na ten temat: Lewica jest Don Kichotem, a prawica Sacho Pansą?
12kufel / 80.72.34.* / 2012-10-02 15:25
no i niech dereguluje... teraz to dopiero się zacznie. napływ tanich "specjalistów" ze wschodu bliższego i dalszego. a potem to jedynie pozostanie zacytować Maksymiliana Paradysa : "Ja tu widzę niezły burdel siostry"...
Qwerty321 / 83.8.41.* / 2012-10-02 15:02
Dobrze że są deregulowane. Każdy zawód powinien być "zderegulowany" (bo cho**rny reżim chce mieć sztuczny monopol). Np. Architekci niby wykonują taki trudny zawód, 5 lat studiów a wszystko co robią mówią co gdzie ma stać a reszte odwalają inżynierzy i budowlańce. A architekci biorą od nich 10x więcej kasy. baa bo są "elitą" która rząd oznaczył. Tak samo jest z prawnikami, maklerami i innymi dupami urzędowymi.
BBBY / 2.98.172.* / 2012-10-02 14:58
BOZE CHRON POLSKE PRZED NIEUDACZNIKAMI TYPU GOWIN!!! ON DUZA GADA MALO ROBIA A NAJLPIEJ JAKBY ZOSTAL KSIEDZEM BO KLERU INTERESOW BRONI NAJBARDZIEJ EFEKTYWNIE!!!
Jot 23 / 212.180.184.* / 2012-10-02 14:29
Po prostu pęknę ze śmiechu. Życzę tym panom aby nie było żadnych limitów i aby kązdy mogł wykonywać ten zawód. Dwa razy w życiu miałem alternatywę- bójka z bardzo dobrze odżywionym taksiarzem albo zapłata zbójeckiej ceny.
koko187 / 31.183.8.* / 2012-10-02 14:26
tak wzbudza zaufanie a jak ma na imię ...no właśnie Jarosław !!!!!! pan prezes tez wkrótce będzie miła wpływ na wiele ważnych spraw ważnych dla kraju !!!! nie kolesi i sitw
niobe / 109.71.144.* / 2012-10-02 14:26
Z tym sie zgodze ze niektore zawody powinny byc uwolnione,bo niektorzy mysla ze sa pepkiem swiata i take cany lupia za swoje uslugi ze z butow mozna wyskoczyc,mialem ziemski kontak z urbaniestami i geodetami w trakcie budowy domu to nie maja litosci co do swoich cen za uslugi.
eeee / 77.252.57.* / 2012-10-02 14:16
Jakie zawody mają być zderegulowane?
WROCEK-YES / 62.87.146.* / 2012-10-02 14:10
szkolnictwem (wyższym w szczególności), tj. uznanie że wprowadzając reformę szkolnictwa (sztandarową reformę rządu AWS+UW, tj. buzek+balcerowicz) wyrządzono potworną szkodę Polsce, a napewno polskiej młodzieży. Taki wniosek bije z tzw. „debaty” nt. szkolnictw w ... TOK-FM (prowadził żakowski). I widać, jak trudno politykom PO (tj. AWS+UW) się przyznać, że dali d...
Mrau / 193.201.167.* / 2012-10-02 15:38
Zapomniało chłopię, że AWS to także PiS....
tomekkkkkkk / 62.150.30.* / 2012-10-02 13:49
MINISTRZE GOWIN.


POMIMO JESTES Z TEJ PLUGAWEJ AMBER PARTII TO KIBICUJE CI W TWOICH POCZYNANIACH.

POTRZEBA POLSCE PRAWDZIWYCH PRACOWITYCH POLITYKOW.

ZA TAKIEGO PANA POSTRZEGAM.

TRZYMAM ZA PANA KCIUKI.

MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO CO PAN ROBI TO NIE CZYSTY POPULIZM A RACZEJ PRZEMYSLANY PLAN.

Najnowsze wpisy