Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kolejny bat na nierzetelnych dłużników - dziś są winni 88 mld zł

Kolejny bat na nierzetelnych dłużników - dziś są winni 88 mld zł

Wyświetlaj:
robert_piskle / 2015-06-02 09:36
Długi cały czas rosną, a coraz więcej firm unika płatności. Trzeba szukać jakichś rozwiązań, by unikać nieuczciwych kontrahentów. Np. sprawdzać ich wcześniej w firmach takich jak Crefo.pl
JAAR / 94.158.233.* / 2010-06-20 00:05
Zadlużenie w dzisiejszym kapitalizmie ma charakter systemowy i strukturalny. Pieniądz jest emitowany wyłacznie jako oprocentowany dług, więc dług wzrasta szybciej niz ilość pieniądza i w końcu przekracza PKB. Dzieje się tak w całym świecie zachodniej cywilizacji lichwiarskiej . Polska jest na poczatku tej drogi, ale "goni świat". Ludzie są tego ofiarą - a nie przyczyną. Lichwy bronią nieliczni beneficjenci tego systemu: ok. 3-5% społeczeństwa- są to cyniczni ludzie bez charakteru, którym cwaniactwo zastąpiło intelekt. Obywatelu nie dawaj się oszukiwać! Lekarstwem na patologiczną lichwę i rzekomy dług nie jest oddanie dlugu, ale jego anulowanie oraz nowy system emisji pełnowartościowego pieniędza, który nie jest długiem. Nowa architektura finansowa!
tttt / 89.171.102.* / 2010-06-18 17:53
>> Wśród nich wielu jest alimenciarzy. Rekordzista zalega z
>> płaceniem na dzieci aż 550 tys. złotych - wynika z danych
>> BIG Infomonitor.

Albo dane są błędne, albo sądy nienormalne... Czy ten alimenciarz ma dziesięcioro nieślubnych dzieci? Musiałby przez rok nie płacić 5 tysiecy miesięcznie na dziecko, zeby dojść do takiej kwoty... A może sąd zasądził 50 tysiecy miesiecznie? Wtedy rozumiem człowieka - uważa, że to przesada - i nie płaci... Niezależnie od zarobków.

Przecietne alimenty to pewnie 1000-1500 PLN (na pewno są i wyższe, al eni eo to chodzi. Ten z zaległosciami 550 tysiecy - chyba ma racje nie płacąc... Proszę dziennikarzy o zainteresowanie się tematem.
OIO / 83.23.28.* / 2010-06-15 14:20
Dłużnicy - piszcie do Bronka i kolegów - są bogaczami, to Wam pomogą.
mś / 78.156.162.* / 2010-06-15 10:55
A czyja to wina ? Skoro świadczenia rosną, koszty podstawowych artykułów, a tu w tzw. dobie kryzysu umożliwia się pracodawcą obniżanie wynagrodzeń. Rośnie rozdawnictwo ( wyborcze kiełbasy lub pokazaywanie przeciwnikom politycznym dobroć własnej ) i poszerzanie administracji państwowej, która jest sztucznie podtrzymywana przy życiu. Nawet klon by nie podołał decyzji decydentów, którzy dyktują warunki dla "wpływowych".
buuu / 149.254.180.* / 2010-06-15 01:23
wydaje mi sie, ale mogę sie mylić, że lepszym pomysłem niż rządowe projekty pt. rodzina na swoim, byłaby odgórna regulacja rynku nieruchomości - czyli różnego rodzaju spekulanci w tej branży, czy agencje musiałyby płacić duże podatki od wypracowanych zysków, drugą rzeczą byłby obowiązek większej kontroli przez instytucje finansujące - banki możliwości spłaty kredytu przez kredytobiorcę oraz przynajmniej 4o % wkładu własnego w inwestycje. skutek - ceny nieruchomości w dół i kupowali by ci co mogą spłacić kredyt w terminie. wyższe ceny nieruchomości sa nonsensem - bo nikt nie ma maszynki do robienia pieniędzy.
opty__ / 178.42.250.* / 2010-06-14 22:16
w Polsce biedni i zadluzeni a w Szwajcarii konto z okraglymi sumkami - cwaniakow nie brakuje.
Ruc / 212.87.25.* / 2010-06-14 21:57
Ponieważ kapitalizm jest be to wprowadźmy komunizm - w nim miało nie być pieniędzy tylko każdy ze sklepu brałby to co potrzebuję zaś w pracy paracowałby jak najlepiej na swoje możliwości. Ciekawe ile dni by to pociągnęło.
Kredyty dla ludzi których nie stać na kredyt biorą się z socjalizmu, bo bankierzy wiedzą że rząd spałci długi nierzetelnych kredytobiorców ( tak jak w USA - tam rząd spłacił manko)
Na ten cyrk pracuje 10-20 % z*************** ciężko ludzi - tylko z kazdym rokiem będzie ich mniej,
i socjalizm upadnie
_Janusz / 95.50.107.* / 2010-06-14 20:04
Proponuję umorzyć wszystkie długi, prywatne oraz państwowe - i tak powstały z niczego, czyli z kreacji pustego pieniądza przez bankerów, więc jak bankierzy dostaną teraz dokładnie to samo, co de facto dali, czyli nic, to będzie kwita. Potem trzeba obebrać im możliwość kreowania pieniędzy, banki znacjonalizować, a bankierów (tych ze szczytu) wysłać do pośredniaka, niech sobie znajdą jakąś robotę i raz w życiu uczciwie popracują.
tttt / 89.171.102.* / 2010-06-18 17:56
Komunistom takim, jak autor powyższego wpisu - mówimy NIE!

Komunizm sie nie sprawdził. A komuniści pod hasłami Rewolucji Kredytowej to niebezpieczni utopiści. Im nie chodzi o to, żeby komus było lepiej, ale żeby komus było gorzej...
nikośdyzma / 77.114.152.* / 2010-06-15 11:05
Za mocno obijałyby się te hieny. Lepiej zamknąc ich na terenie ogrodzonym drutem pod prądem. Takie małe autonomiczne miasteczko, z własną gazownią i krematorium. Za dobrze wykonaną pracę 600 kalorii/doba. Ale to tylko dla tych, którzy mają bardzo silną motywację. Reszta na belkę ze zwisającym sznurem. Trzeszczałaby wiele dni.. To tańsze jak ołów albo paliwo do pieca, którego ceny sami nadmuchali.
% / 89.73.203.* / 2010-06-14 21:58
Państwo zamiast szczuć przeciętnych obywateli kolejnymi ustawami w nich wymierzonymi niech umożliwi znalezienie zatrudnienia tak, aby obywatel mógł uczciwie dług spłacić. Bo większość chce pracować i kredyt bankowi oddać - tylko pracy nie ma.
uprEK / 83.4.142.* / 2010-06-14 18:22
JKM myśli niestety pokerowo.... a nie mądrze. Jego porównania są nie tyle błyskotliwe co nielogiczne i niesmaczne i na szczęście nie odgrywa żadnej roli w życiu publicznym. Tak jak krytykowani przez niego socjaliści albo kłamie albo jest....... N
JKM przeciw bandzie czworga / 212.2.116.* / 2010-06-14 13:57
Bankructwo eurosocjalizmu tuz tuz.
Lysy 25 / 77.255.183.* / 2010-06-14 18:00
Najfajniejsza będzie obserwacja rozkładu wytworzonej masy upadłościowej.
buuu / 149.254.186.* / 2010-06-14 13:08
ii to jest qq....a mądre, przez kredyciarzy ceny mieszkań idą w górę, bo lichwa nie śpi - lichwie ciągle mało, w tym nonsensie dojdziemy do rekordów cen mieszkań, które w rzeczywistości są mało warte, albo nic. Kapitalizm - raj dla cwaniaków pożyczajacych i tych żyjących na ich koszt, a że długi trzeba spłacać to nawet dziecko wie, a ci co nie wiedzą to czekają z utęsknieniem na wizytę komornika lub pana z baseballem.
Niedługo metr2 bedzie warty 1o lat odkładania pieniedzy, jak dobrze pojdzie, ale po co odkładać? jak można żyć na krechę...?
Lysy 25 / 77.255.183.* / 2010-06-14 17:57

Kapitalizm - raj dla cwaniaków
pożyczajacych i tych żyjących na ich koszt, a że długi trzeba
spłacać to nawet dziecko wie, a ci co nie wiedzą to czekają z
utęsknieniem na wizytę komornika lub pana z baseballem.

To nie do końca prawda.
W pewnym momencie system się załamuje i do komornika (albo poborcy podatkowego...) się strzela a samemu bierze do rąk kij basebolowy.
Upadek ładu społecznego co pewien czas jest zjawiskiem normalnym i wielu bankierów jak również młodzików na tym forum będzie musiało się o tym przekonać.

Nic tu się nie poradzi.

Obecne długi NIGDY nie zostaną zapłacone.
buuu / 149.254.180.* / 2010-06-15 01:32
"W pewnym momencie system się załamuje i do komornika (albo
poborcy podatkowego...) się strzela a samemu bierze do rąk
kij basebolowy."

jak tak myślisz, to chyba się mylisz, system sie tak łatwo nie załamie - ma on wielu strażników. serio - nikt ci nie pomoże w tej walce, mozesz nawet walczyć jak osamotniony Neo w drugiej części matrixa, ale agenci zawsze wyrwą ci kasę z kieszeni.

pozdrawiam
Morfeusz ;)
Lysy 25 / 77.255.162.* / 2010-06-15 12:42
Jeżeli tak naprawdę uważasz to po prostu nie znasz historii.
Warto się tu douczyć.
Fra / 95.49.47.* / 2010-06-14 12:43
Informacja nie odróżnia kredytów hipotecznych od bieżących. Spłacić 300 tys kredytu mieszkańiowego w 3 miesiące to byłoby coś
wasylus / 83.136.224.* / 2010-06-15 08:20
za to ciebie myslenie boli - a czytanie ze zrozumieniem tego co sie czyta jeszcze bardziej
scvb5678900 / 195.116.98.* / 2010-06-14 12:06
Polacy zarabiają już połowe tego co Niemcy,za 10 lat będzie to już 3/4 niemieckiej pensji.To naturalne więc że będziemy zaciągać coraz wyższe kredyty na zakup nowych mieszkań,samochodów,dóbr luksusowych itd
...
pp.kupujemy.pl/stats/click_ad/7sov
mikan / 87.185.253.* / 2010-06-14 13:34
Niestety to błąd myślowy. Dziesięć lat temu Polacy zarabiali 25% tego co Niemcy, dzisiaj zarabiają 25 % tego co Niemcy i za dziesięć lat będą zarabiali 25 tego co Niemcy przy wyższych niż niemieckie cenach. Przeciętna płaca w Polsce wynosi aktualnie 2600 pln a w Niemczech 2850 euro. Kurs 1:4.
buuu / 149.254.186.* / 2010-06-15 01:48
należy dodać że Niemcy przeszli z marki na euro bardzo korzystnie po wymianie 1 na 1. o ile pamietam w momencie tej wymiany marka była po 2 zł, to teraz jakby kosztowała 4zł. Osobiście życzę Polsce takiej wymiany, zamiast 1ooo zł emerytury - 1ooo €, przy tych cenach co są wielu emerytów byłoby zadowolonych, byle komuch Jaruzel i inni też dostawali tysiaka, nie więcej!!!
bieda jest wstydliwa / 89.77.127.* / 2010-06-14 10:16
Prawdziwa bieda i nędza polaków widoczna jest dopiero o zmroku.
Wtedy to na ulicę wychodzą prawdziwi biedni i ubodzy ludzie.
Do miejskich śmietników ustawiają się kolejki ludzi którzy szukają tam niedojedzony potraw i napojów.

Nie wiem jak dużo jest tych biednych chorych ludzi, ale w skali całej Polski może to być kilkaset tysięcy, jak nie milionów obywateli.

Jeżeli ktoś uzna mój wpis że jest kłamliwy i złośliwy, to proszę aby sam kiedyś wyszedł w nocy do centrum swojego miasta i osobiście przekonał się o tym na własne oczy jak żyją jego rodacy.
juliuszniecezar / 79.185.228.* / 2010-06-14 11:36
Ze smutkiem muszę potwierdzić Twoje spostrzeżenie. Bardzo rzadko chodzę nocą po mieście, ale niedawno odprowadzałem mojego syna jadącego na wycieczkę szkolną bardzo wczesnym rankiem i byłem taką sytuacją zaskoczony . Polska to naprawdę bardzo biedny kraj.
Lysy 25 / 77.255.174.* / 2010-06-14 11:33
Będac w jednym z naszych miast wieczorem (dzięki kurtuazji PKP zostałem przytrzymany na parę godzin dłużej) widziałem nawet nieźle wyglądającą dziewczynę po 20-tce majstrującą przy kubłach ze śmieciami. Wybierała chyba puszki aluminiowe.

Cóż, bieda musi być.
Bez biedy żyć się nie da.

Zachodni system gospodarczy zbankrutował tak jak komuna, bo i niewiele od komuny się róznił.

A teraz to nam tylko nędza pozostała.
Czytałeś o micie postępu (Myth of progress)?
aquariusssss / 83.18.89.* / 2010-06-14 19:08
potwierdzam! Milicz to taka mieścina jakich wiele w Polsce, no może troszkę zagazowana i "zakarpiona", lecz od 2 lat obserwuje stały wzrost ludzi szukających jedzenia w kubłach na śmieci.

Ludzie zarabiają po 1000zł 1200, a mieszkania kosztują ok 100 tyś... 2 pokojowe...

Ci co nie pracują... nie mają nic... Państwo wystawia im pokaźnego "fakensa" i radź tu sobie biedny "polaku". Nie daj boże jeszcze zachoruj i nie daj boże niech Cię nasz kochany ZUS "uleczy", wtedy masz dopiero twardą duuuuu.... pupę! I to ma z Alsą naprawdę teraz nic wspólnego!

Ja znam biegle Niemiecki i rozmawiam po Angielsku, mam obecnie licencjata z marketingu no i 1900zł netto...

Jedzenie na jedną osobę to ok 600zł, aby godnie jeść, nie jakiś śmietnik, więc wcale się nie dziwie, że tak się dzieje.

Szkoda mi tych ludzi, bo większość z nich, to dobrzy ludzie których za młodu znałem i nie sądziłem że tak może się nagle ich los potoczyć.

Chciałbym im pomóc, bo jest mi ich strasznie szkoda, jednak wiem, że w świecie kapitalistycznym jak płyniesz w stabilnej łodzi to nie możesz wyciągać ręke tonącym, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że sam utoniesz. Jedyne co możesz zrobić to powalczyć o lepsze jutro, jak taki cud uczynić? Istnieją inne możliwości prowadzenia życia, KAPITALIZM nie bez powodu dużymi literami to wbrew pozorom nie szczyt ludzkiej ewolucji, jeżeli chodzi o sysytem prowadzenia życia na ziemi. Wbrew pozorom jest bardzo wadliwy i wyniszczający, nie tylko ludzi, lecz i naszą kochaną matkę ziemię.

50 lat jeszcze takiego systemu i będziemy żyli wszystcy ze strachu robiąc w galotu, że może ktoś wyłączyć nam dostawę wody, prąd, jedzenie, ciepła, czy innego dobra. Nie chce nikogo straszyćć, bo wiem że to źle wpływa. Staram się jedynie realnie patrzeć na świat i na jego "ewolucję" w społeczeństwie w polityce w gospodarce. Zyjemy w sztucznym świecie... i nie chodzi mi o plastikowe piersi Doroty, lecz o gospodarkę które "przeżywa" SIC!!!! obecnie swój kryzy! Gołym okiem (a może być ubrany?) widać, że to nie jest żyjący organizm ta gospodarka lecz, coś za pomocą czego nasze mizerne (no nie wszystkich okej...) życie jest sterowane, hamując w sposób znaczący rozwój człowieka (technologicznie,duchowo [nie katolicko lecz normalnej duszy, gdyż każda religia to kolejny wyniszczający system {każda, acha a ja nie jestem ateistą BTW}], i normalnie na poziomie zwyczajnym ludzkim)

Pierwszym krokiem jest, a może było Venus Project, jednak są na tym świecie większe siły które powstrzymują tego typu przedsięwzięcia.

Niestety...
arch / 2010-06-14 12:42 / Tysiącznik na forum
-" Zachód dziwi się, że w Afryce jest tylu anorektyków "

Nie sądzę, żeby to była anoreksja, myślę, że ci ludzie nie mają po prostu co jeść”, powiedział dr Barbal Mumen ze Światowej Organizacji Zdrowia w telewizyjnym programie Bez tabu.
-„Wysłaliśmy już do Afryki kilkunastu naszych psychoanalityków mających wielkie doświadczenie w zwalczaniu stresów powodujących zaburzenia łaknienia, ale bez żadnych rezultatów. Afrykańczycy dalej nie jedzą, przyczyna zatem musi tkwić głębiej”, kontynuował doktor.

„Twierdzenie, że to niezdrowa moda na odchudzanie, mija się z rzeczywistością. Podobnie, jak mówienie o bulimii, chorobliwym wilczym apetycie. Mogę więc zdecydowanie uspokoić wszystkich zdziwionych tak wielką ilością anorektyków na Czarnym Lądzie. Mieszkańcy Afryki są po prostu zwyczajnie głodni”, przekonywał dr Mumen. za nowypompon pl
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy