Forum Forum inwestycyjneForex

Kolejny dzień wyprzedaży złotego

Kolejny dzień wyprzedaży złotego

Money.pl / 2009-02-04 10:03
Komentarze do wiadomości: Kolejny dzień wyprzedaży złotego.
Wyświetlaj:
issi / 89.250.193.* / 2009-02-05 14:02
Forint drugi dzień z rzędu silnie się umacnia. Czekam na wyjaśnienia analityków o awersji do ryzyka i ucieczce kapitału z naszego regionu.
Nie zadawalają mnie wypowiedzi Skrzypka, że nie będzie interwencji NBP w obronie złotego. Jako obywatel tego Kraju mam prawo wiedzieć, co się dzieje z pieniądzem, którym płaci mi się za ciężką pracę i dlaczego za kilka tygodni stać mnie będzie jedynie na bułkę, bez masła. Dlaczego banda cwaniaków bawi się nami, a instytucje, które mają obowiązek dbać o stabilność Państwa udają, że wszysto jest ok.
Orko / 89.250.193.* / 2009-02-05 13:12
Dużo racji zapewne jest w tym, że tak drastyczny spadek wartości złotego wynika z posiadanych przez firmy opcji walutowych. Oczywiście, że nie jest to powód jedyny, ale jestem przekonany, że dość istotny. W kontekście wypowiedzi Jakubasa dotyczącej jednego z jego dyrektorów finansowych, zastanawiam się, jak to możliwe, że dochodziło do zawierania umów opcyjnych przy tak bardzo mocnym złotym (lipiec - sierpień 2008). Niekompetencja, głupota, nadmierny optymizm, przekonanie o nieomylności. Pewnie wszystkiego po trochu.
Jeżeli to opcje są odpowiedzialne za deprecjację złotego, to na pewno nie prędko dojdzie do wzrostu wartości złotego. Nie leży to w interesie banków i instytucji, z którymi opcje walutowe były zawierane. Raczej deprecjacja złotego będzie postępować. Może wolniej, ale jednak.
Rada dla p. Jakubasa (i innych). Niech pan zrobi przegląd swoich kadr. Szczeglnie tych po MBA. Zapewniam pana, że dyplom i znajomość dziesięciu języków nie zastąpi myślenia.
mario1111 / 213.199.253.* / 2009-02-04 15:48
A nie można jak w Bułgarii sobie zrobili - powiązać sobie wewnetrznie złotego do Euro przy jakimś wymyślonym kursie i problem z głowy bez czekania na Euro z unii i spełnianie warunków.
I by było po spekulantach - dlaczego zwykły zjadacz musi płacić za to?
aaaa4 / 83.7.237.* / 2009-02-04 11:14
Nie jest jeszcze źle . Zanim zacznie się pisać o katastrofie złotego należy przejrzeć archiwum kursów NBP, a tam czytam w poprzednich latach miedzy innymi takie notowania:
euro 4,90
dolar 4,70
frank 3,17
funt 7,20
Mamy na razie powrót do normalnej wartości złotego, w odróżnieniu od humorystycznie nadętej złotówki w lipcu 2008.
Troszkę więcej korzystania z archiwalnych źródeł , Panowie z bożej łaski "analitycy".
ŁowcaGwiazD / 89.77.75.* / 2009-02-05 11:39
Jest w tym sama prawda. Od 20 lat jestem importerem więc widziałem już dziwne machinacje przy złotówce.Tek kurs około pomiędzy 2 do 3 zł to była jakaś spekulacja ciekawe ile USD wypłynęło z kraju.
A że analityków mamy do bani to inna sprawa zbieram różne wypowiedzi to tacy Panowie jak Pan Petru powinni na długo zniknąć z mediów.
Nareszcie powinni odetchnąć eksporterzy a tak naprawdę to oni są "solą ziemi" i to im Premier powinien wręczać ordery i ulgi podatkowe na rozwój.
Ciekawe czy doradca/zausznik Premiera Pan Nowak to rozumie?
r3m0_ / 83.7.196.* / 2009-02-04 10:03
Niespełna dwie godziny wcześnie za te waluty trzeba było zapłacić odpowiednio 3,53 zł, 3,60 zł i 3,09 zł. - tu chyba błąd jest :)
hajcuszelest / 85.222.3.* / 2009-02-04 10:13
wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że tak prędko złoty nie wzrośnie. Możliwe jest wkrótce testowanie niewiarygodnych z perspektywy ostatniego roku kursów 4.90 4.92 - ale czy ktoś 6 mies. temu gdy za Euro placilismy 3,5 pln wierzył w 4,6?
bosslog / 82.160.202.* / 2009-02-04 10:29
Jeszcze miesiąc temu, w okresie świątecznym za Funta płaciłem 4 zł i kilka groszy, taki wzrost jest nienaturalny, żeby w miesiąc Funt podrożał o niespełna złotówkę. Ta bańka rośnie i jestem ciekawy kiedy pęknie i z jakim efektem,
ŁowcaGwiazD / 89.77.75.* / 2009-02-05 11:40
to nie bańka po prostu taka mamy walutę jaka gospodarkę
henryczek6 / 2009-02-05 15:00
A pamiętacie jak za 50$ żyło się dobrze w tym kraju.No może nie tym wtedy za kanty wieszali. Ale poważnie co się dziwicie ,kto ma walczyc z spekulacja Pawlak,wolne żarty.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy