Forum Polityka, aktualnościKraj

Kolejny, elektroniczny bat na kierowców

Kolejny, elektroniczny bat na kierowców

Money.pl / 2010-12-20 09:39
Komentarze do wiadomości: Kolejny, elektroniczny bat na kierowców.
Wyświetlaj:
maciej.z.zadupia / 79.188.202.* / 2011-01-24 12:10
zlikwidować ograniczenia prędkości na autostradzie.. potencjalne szkody będą tańsze ;-) a okaże się, że mało kto jedzie szybciej niż 150 i wcale nie powoduje zagrożenia na drodze
andi_1212 / 77.255.74.* / 2011-01-02 12:46
Hm, niech się zastanowią, Jeśli pomysł wdrożą to po wjeżdżać na autostradę? Biorąc po d uwagę czas tracony na bramkach (zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu) to przy przestrzeganiu ogranczeń prędkości może się okazać że czas przejazdu autostrada nie bedzie konkurencyjny wobec zwykłych dróg, no i jeszcze mam za to zapłacić. Jakos w Niemczech mimo sieci 12 tyś km autostrad nie ma ograniczenia prędkości na autostradach a wypadków jest znacznie mniej niz w PL. Może trzeba nauczyć się jeździć na autostradach, bo jak widzę kretynów jeźdzących "na zderzaku" samochodu jadącego przed nimi to prędkość 120 km/h tez okaze się zbyt duża. A w Niemczech jeżdzi się 200 i więcej ale się myśli. A wracając do idiotycznego pomysłu naszych zarządców autostrad, sami sobie strzelają w kolano, dokładnie przemyślę czy opłaca mi się wjeżdzać np. na A4 Kraków-Katowice i płacić horendalne stawki. Na samych bramkach kiedyś straciłem tam 40 min, nie lepiej było na A1 pod Gdańskiem. Chyba zrezygnuję!!!!
kierowca / 83.31.130.* / 2010-12-20 18:17
Polskie prawo nie dopuszcza przeprowadzania kontroli prędkości przez koncesjonariuszy itp.

Zbieranie danych o kierowcach (inwigilacja) wymaga zawiadomienia GIODO o takim procederze
michacel2 / 2010-12-20 16:31 / Tysiącznik na forum
Powoli ale skutecznie wracaja, jak bumerang komunistyczne czasy, kiedy mieso bedzie musialo byc sprzedawane na kartki, bo takie zapowiedzi potwierdza nieudacznosc rzadu oraz totalny chaos we wszystkim czego sie dotkna. Po szpitalach, stoczniach, kolejach mamy juz nawet paraliz przemyslu miesnego, choc do niedawna bylismy potentatem w Europie ale zawdzieczamy to tylko nieudolnemu rzadowi i jego zlych, nieprzemyslanych oraz na kolanie pisanymi bublami legislacyjnymi, jak wszystkie martwe i niekonstytucyjne ustawy do tej pory stworzone w pospiechu przez Tuska. Przypomne ustawe hazardowa, antydopalaczowa, antytytoniowa czy ustawe tych kastrowanych pedofili, gdzie przez 2 lata nikogo nie wykastrowano. Przypomne równiez, ze jeszcze nie wprowadzono podwyzki VAT a paliwo juz przekracza granice 5 zl. Teraz szukaja znowu pieniedzy u kierowców, którzy i tak z ubóstwa jezdza gratami a na paliwo wielu wcale nie stac. Zapewne znowu bedzie winien PiS, kryzys czy pogoda.
przedstawiciel handlowy / 80.52.167.* / 2010-12-20 14:15
a ja tak sobie myśle, że nawet jak przekroczę prędkość to i tak swoje muszę odstać przy wyjeździe np. ze Strykowa i nic nie będą w stanie wyliczyć. Jakoś w tamtym tygodniu stałem ok 40 minut.
comerc / 2010-12-20 14:19
I wez teraz wszyscy tak zaczną robić, i będą stać przed wyjazdem i korek gotowy, zabraknie jeszcze miejsc na poboczu :) Hahah W dodatku na odcinku z definicji autostrada, jest zakaz zatrzymywania się, więc na 1 auto przymkną oko, a jak zaczną tak wszyscy kombinować to 100 aut w ciągu godziny tak stanie na poboczu? Ten kraj to absurd
comerc / 2010-12-20 14:17
No ale nie ma jeszcze przecież tych liczników. DOpiero mają wprowadzić.
comerc / 2010-12-20 13:44
Więc skoro taki pomysł macie że wjazd i wyjazd i będzie policzona średnia prędkość. To ja Wam powiem jaki mam pomysł, na sprytne ominięcie tego "bata" otóż odcinek autostrady załóżmy ma 100km ograniczenie będzie 110km. Więc przez odcienk 80km będę jechał 160km/h a pozostały odcienek 20km zwolnię do 80km/h żeby wyszła prawidłowa średnia prędkości do wyjazdu autostrady. Więc Panowie wsadzcie sobie w dupe ten pomysł bo jak widzicie i tak będą pędzić... Dlaczego w niemczech można pędzić 220km ?? Widać że poprostu chcecie zarabiać na mandatach, załośni Polacy Urzędasy - brzydzę się Wami że tylko spieprzać z tego głupiego kraju.
comerc / 2010-12-20 13:52
Albo mogę jechać 200km/h i przed wyjazdem bramki autostrady fotoradaru odczekam 15-20min i średnia się zrówna...zjem sobie kanapkę, i gówno z mandatu. Także lipny pomysł Panowie.
Tycho / 78.88.248.* / 2010-12-21 22:21
Niestety comerc. Będziesz płacił. W pierwszym przypadku Twoja średnia wynosi ok. 133km/godz., w drugim 125km/godz (przy 20-minutowym postoju).
Musisz trochę popracować nad swoim sprytem.
ździcho / 77.255.226.* / 2010-12-20 16:32
Z matematycznego punktu widzenia oczywiście masz rację comerc. Tylko czy będzie Ci się CHCIAŁO tak robić na dłuższą metę...
Bankier_7 / 2010-12-20 13:30 / portfel / Punktator
Powiem delikatnie niem unosząc sie na te niedorzeczności:
.
Wsadźcie sobie w dupe te j***** fotoradary, gpsy , czipy i innego rodzaju spowalniacze życia na drodzę po chleb i za nim... Jak co dzień jadąc szybszym autem,które produkowane jest aby było mocniejsze, szybsze od innych musze uważać czy jakiś złamas nie jedzie a raczej toczy się 40km/h a ja za nim grzęzne i sie nic tylko w*******... Załatwcie najpierw drogi z prawdziwego zdarzenia po których można by jeździc normalnie, bo to one są powodem większości wypadków a nie szybkość po nich - jak będziecie mieli kase na kilometry kabli to sporzytkujcie je wpierw na rozbudowanie jezdni, dróg szybkiego ruchu a nawet te w większych miastach które stoją w j******* korkach przez co tak naprawdę gospodarka jedzie wolniej a człowiek zamiast załatwić kilka spraw dziennie musi z********** na następny bo 4h spędził w korku na dojazd...
.
sceptyk / 2010-12-20 14:11 / Tysiącznik na forum
A na kogo głosowałeś w ostatnich wyborach?
Z wpisu wynika, żeś jest młody, wykształcony, z dużych miast, więc żeś jest zapewne elektorat PO, które już czwarty rok rządzi, a autostrad i dróg jak nie przybyło tak i nie przybywa.
A te, które zbudowali POprzednicy, są coraz droższe.
Bankier_7 / 2010-12-20 17:24 / portfel / Punktator

A na kogo głosowałeś w ostatnich wyborach?

Na SLD...
JacekJacek Jacek / 194.181.8.* / 2010-12-22 10:21
SLD to spadkobiercy PZPR-u, a ci z kolei utrzymywali kraj przez przez ponad 40 lat utrzymywali kraj w zacofaniu
Andezej 2 / 89.74.10.* / 2010-12-26 13:19
Ja uważam, że hasło "komuno wróć" jest jak najbardziej na czasie>
ździcho / 62.244.136.* / 2010-12-26 16:45

hasło "komuno wróć" jest jak najbardziej na czasie

Ale w jakim sensie? Że wróciła, czy żeby wróciła?
ght / 83.5.184.* / 2010-12-20 14:09
Miasta mają odpowiedź na twój problem - zmień samochód na komunikacje miejską i.... czekaj 40 minut na zatłoczony autobus.
wczoraj / 2010-12-20 12:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hej komuś odbiło, na autostradach NIE MA wypadków odp-erdolcie się od waszych haraczy
sceptyk / 2010-12-20 11:58 / Tysiącznik na forum
Wkroczyliśmy w erę FASZYZMU.
Dziękujemy pania redaktorze Michnik!
Przedstawia się pan jako najważniejszy antyfaszysta na świecie, a to pańscy pupile spod znaku obecnej PO (dawniej UD, UW, demokraci.pl) przygotowują taki los niewolnikom z podbitego przez pańskie środowisko tubylczego ludostanu.
wolny człowiek / 83.27.16.* / 2010-12-20 10:40
Pisałem o tym parę lat temu na forum. Byli tacy co nawymyślali mi od czubków.
Nieodległy jest dzień w którym własnym samochodem nie dojedziemy do domu. Wszechobecne kamery w połączeniu z technologią np GPS, oraz wyposażeniem samochodu (możliwość zdalnego unieruchomienia samochodu - tak, tak już produkowane są takie modele) i wdrożony system CEPiK i mamy komplet.
Najpierw wyczyszczą Ci konto za kolejne wykroczenia (przekroczenie prędkości o 10 km/h, zaparkowanie "na 10 minut" w niedozwolonym miejscu, przejechanie w ostatniej chwili na pomarańczowym świetle itp), a po kolejnym wykroczeniu usłyszysz komunikat: Wyczerpałeś limit punktów/brak kasy na koncie na opłacenie mandatu - 500 metrów dalej jest parking, proszę zjechać i pozostawić samochód.
Jeśli nie posłuchasz unieruchomią Ci pojazd na drodze i zapłacisz dodatkowo mandat za: 1. niestosowanie się do poleceń 2. stworzenie zagrożenia na drodze, oraz koszty odholowania samochodu na parking.
INWIGILACJA TOTALNA. PAŃSTWO POLICYJNE.
comerc / 2010-12-20 14:15
Takie coś jest w USA :) i to w roku 2003 wujek mi mówił że namierzany samochód jest GPS-em jeśli przekroczyłeś prędkość przyjdzie do domku mandacik :)
sceptyk / 2010-12-20 12:15 / Tysiącznik na forum
To jest FASZYZM,
o czym napisałem wyżej.
ździcho / 77.255.237.* / 2010-12-20 10:48

Byli tacy co nawymyślali
mi od czubków.

Czubkiem nie jesteś. Egoistą tak.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-20 12:23
A Ty podobno dyskutujesz tylko na tematy.
ździcho / 77.255.226.* / 2010-12-20 16:22

A Ty podobno dyskutujesz tylko na tematy.

Dokładnie tak. Przeczytaj artykuł, potem wpis "wolnego człowieka" w kontekście tego artykułu, potem mój wpis w kontekście tego jak "wolny człowiek" odnosi się do tego, co w tym artykule napisane. Z jego wypowiedzi wyraźnie wynika, że lubi łamać przepisy, a ten nowy co wchodzi to jeszcze mu to utrudnia i powoduje frustrację. Czy on oprócz siebie samego dostrzega jeszcze współużytkowników drogi i ich bezpieczeństwo? No to jak, na temat, czy nie na temat?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-20 22:20
Ty zupelnie nie zrozumiales wypowiedzi wolnego czlowieka.
On pisze na temat, bo celem tej inicjatywy rzadowej nie jest lapanie ludzi jezdzacych za szybko.
To jest tylko pretekst, ktory tacy jak Ty lapia jak ryba przynete, do tego aby pozniej miec totalna kontrole nad miejscem pobytu kazdego samochodu.
Ostatecznym celem bedzie wiedza o miejscu pobytu kazdego czlowieka.
ździcho / 213.146.48.* / 2010-12-20 22:55

On pisze na temat, bo celem tej inicjatywy rzadowej nie jest lapanie ludzi
jezdzacych za szybko.

Bo JEGO ZDANIEM bo celem tej inicjatywy rzadowej nie jest lapanie ludzi
jezdzacych za szybko.
To jest tylko pretekst.
Skąd wiesz co jest celem inicjatywy rządowej? Wracając do "wolnego człowieka". On po prostu ma ciężką nogę i szlag go trafia, że jego pole do popisu bedzie jeszcze bardziej ograniczone.

aby pozniej miec totalna kontrole nad miejscem pobytu kazdego samochodu.
Ostatecznym celem bedzie wiedza o miejscu pobytu kazdego czlowieka.

Tego nie skomentuję. Rozśmiesza mnie to po prostu.
wolny człowiek / 83.27.13.* / 2010-12-22 16:43
Miałem awarię sprzętu przez 2 dni, więc dopiero dziś Ci odpowiem. Nie mam "ciężkiej nogi". Za przekroczenie prędkości ostatni raz zapłaciłem mandat w wysokości 50 zł, w jakieś wsi pod Częstochową chyba 10 lat temu. Na prostej jak strzelił drodze z bardzo rzadką zabudową jechałem o 10 km/h za szybko.
Inwigilacja totalna to realne zagrożenie i na pewno zdążysz się o tym przekonać i naprawdę to nie jest sprawa która dotyczyć będzie przyszłych pokoleń.
Dane zbierane i gromadzone są od dawna. CEPiK to tylko jeden z przykładów.
Spójrz na + przy tym wątku - nie jestem odosobniony w tym poglądzie.
ździcho / 213.146.39.* / 2010-12-22 17:08

Nie
mam "ciężkiej nogi"

No to Cię przepraszam. Z Twojego wpisu z 2010-12-20 10:40:52 | 83.27.16.* wynikało, że jesteś notorycznym "łamaczem" przepisów.
Inwigilacja totalna to realne zagrożenie

Ona jest możliwa od momentu, gdy satelity zapewniły łączność po obwodzie sferycznym całej Ziemi, czyli gdzieś od pierwszej połowy lat 90 tych ubiegłego stulecia. Przez dwadzieścia już lat jesteś widziany, gdy tylko wyjdziesz z jakiegoś pomieszczenia zamkniętego, więc tym bardziej dziwi mnie, że widzisz to zagrożenie tylko w kontekście ruchu drogowego. Czytając Twój wpis, automatycznie wziąłem Cię za drogowego Billy Kida nie liczącego się ze współużytkownikami, który na siłę szuka jakiegoś usprawiedliwienia dla swoich harców na drodze.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-21 00:24

Rozśmiesza mnie to po prostu

To sie smiej.
Niedlugo nie bedzie ci do smiechu.
Wystarczy sledzic co sie dzieje w krajach w ktorych ten "temat" jest troche bardziej zaawansowany.
Niedlugo we wszystkich samochodach wymagany bedzie system GPS.
Jak myslisz w jakim celu?
Ty sie wolisz smiac.
Wiec sie smiej.
ździcho / 77.255.239.* / 2010-12-21 08:15

Niedlugo nie bedzie ci do smiechu.

Wiesz co, właśnie odechciało mi się śmiać, jak wyszedłem rano na balkon i zdałem sobie sprawę, ze widzi mnie satelita, a w Warszawie siedzi Tusk z Komorowskim przed monitorem i mówią: "To ten" . A jak wsiądę w samochód z GPSem to dopiero będzie wiadomo, że organizuję pucz! Daj spokój.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-21 10:19
Obejzyj sobie film "1984" albo przeczytaj ksiazke pod tym samym tytulem to bedziesz wiedzial do czego to zmierza.
ździcho / 62.244.129.* / 2010-12-21 10:38
Orwell? Byłem nim zafascynowany w szkole średniej i na studiach, a potem mi przeszło. 1984 to jeden z najlepszych filmów jakie widziałem w życiu (Avatar Camerona ma podobne przesłanie, a ze starszych Equilibrium Wimmera). Zważ jednak, że zaczęliśmy od kierowców, których poza własną dupą nic innego nie interesuje, a skończyliśmy na Twoich osobistych skojarzeniach z filmem "1884". Mnie ani w życiu nie przyszłoby do głowy by Orwella przekładać na Polskę A.D. 2010 a tym bardziej na bezpieczeństwo ruchu drogowego na naszych polskich wertepach.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-21 11:01

Twoich osobistych skojarzeniach

To nie sa zadne osoboste skojarzenia.
Zainteresuj sie co sie dzieje np. w USA i Anglii.
Tam to o czym pisze jest juz wprowadzane w zycie.
Pewnie nie slyszales o pomyslach instalowania kamer w prywatnych domach pod pretekstem pilnowania czy rodzice nie krzywdza swoich dzieci.
Albo dawanie uczniom darmowych laptopow tylko po to aby dyrektor szkoly mogl ogladac, przy pomocy kamery wbudowanej w laptop, co ci uczniowie robia w domu.
Nie przypomina Ci to 1984?
endrju69 / 77.253.55.* / 2010-12-20 09:39
Jadąc przepisowo. Budujcie autostrady, s...wysyny!
sceptyk / 2010-12-20 13:12 / Tysiącznik na forum
No i budują.
A potem za 44km Poznań - Września towarzysz Kulczyk Jan, doktor, kasuje od stycznia €3.25.
We Włoszech np. około 50km autistrady kosztuje €2.70.
Ktoś tym złodziejom autostradowym na ten rozbój pozwolił.
I ja pytam: KTO TO BYŁ?????
Bo oczywiście stokrotkowe gwiazdy s(r)alonowego dziennikarstwa takiego pytania publicznie NIE ZADADZĄ. Dlaczego? Bo są częścią systemu zniewolenia podbitego plemienia tubylczego mieszkającego obecnie miądzy Odrą a Bugiem.
/p / 193.41.170.* / 2010-12-20 09:48
są strajki o płace, są strajki o jakieś polityczne sprawy. Kierowców jest parę milionów, kiedy MY się sbuntujemy? Bo na razie to tylko dostajemy po d..pie. i łykamy wszystko
ździcho / 77.255.237.* / 2010-12-20 10:35
Tak jest "/p" . Żyjemy w wolnym kraju i domagamy się wolności! W tym wypadku wolność to pół litra gorzały na twarz i 200km/h w zabudowanym oraz taranowanie pieszych na zebrach, nawet gdy maja zielone światło. Kierowcy, buntujmy się! Precz z prawem!
Lorunia / 46.134.60.* / 2010-12-20 10:33
Zamiast szukać możliwości najszybszego budowania autostrad nasi wszechwładcy zajmują się tępieniem kierowców ! a może to jest sposób na podreperowanie budżetu, biorąc przykład z gminnych fotoradarów ...
ździcho / 77.255.237.* / 2010-12-20 10:44
lorunia zadaj sobie wysiłek porównania kosztów obu przedsięwzięć. Hasła na transparenty protestacyjne ja też umiem wymyślać.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-20 12:25
Najtaniej jest zakazac posiadania samochodow.
Wtedy nic nie trzeba robic ani autostrad ani jakis systemow kontroli.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-20 22:21
Jednak mialem racje.
Ty niebardzo rozumiesz co jest pisane.
ździcho / 213.146.48.* / 2010-12-20 22:48

Ty niebardzo rozumiesz co jest pisane.

No to mi to wyłóż.
ździcho / 77.255.226.* / 2010-12-20 16:28
dlaczego odnosisz się wyłącznie do mojego wpisu? Zobacz wpis loruni o tępieniu kierowców - zastanowiło Cię, KTÓRZY to kierowcy mają być tępieni? Czy wszyscy? Zarzucasz mi, że atakuję ludzi (
A Ty podobno dyskutujesz tylko na tematy.

) a sam postanowiłeś ograniczyć się tylko do przyłapywania mnie na niekonsekwencjach wpisów. Jednak miałem nosa co do Ciebie kiedyś, kiedy napisałem, ze szukasz zwady.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-21 00:36
Wyloze Ci to tutaj bo do tego sie odnosze.
Napisze tylko raz bo nie chce mi sie powtarzac to samo wiele razy jak ostatnim razem.
Komentuje Twoja wypowiedz bo nie widze powodu komentowac wypowiedzi z ktora sie zgadzam.
Z Twoja sie nie zgadzam wiec ja komentuje.
Nie atakuje Ciebie tylko Twoja wypowiedz.
To, dlaczego ten system jest przekroczeniem granic juz Ci wyjasnilem wyzej.
Aby ten system dzialal, system musi zanotowac numer rejestracyjny elektronicznie a nie tylko zdjeciem. Ten elektronicznie zanotowany numer rejestracyjny jest pozniej wykozystany do celow porownawczych przy nastepnej jego rejestracji.
Problem jest w tym ze ten numer jest rejestrowany nie tylko w celu sprawdzenia sredniej predkosci samochodu.
Mozna z nim robic inne dziwne i niezgodne z prawem rzeczy.
O te inne dzialania wlasnie mi chodzi.
ździcho / 77.255.239.* / 2010-12-21 08:08

To, dlaczego ten system jest przekroczeniem granic juz Ci wyjasnilem
wyzej.

Przecież i bez tego wielokrotnie policjanci naduzywaniem władzy przekraczali te granice czepiając się byle lusterek, zarówek i dokładaniem jeszcze za pyskowanie.
Problem jest w tym ze ten numer jest rejestrowany nie tylko w celu
sprawdzenia sredniej predkosci samochodu.
Mozna z nim robic inne dziwne i niezgodne z prawem rzeczy.

j.w. Ale ja jestem jednak za. Ukróci to np. piratowanie całych konwojów tirów ważących 40 ton z predkościa 150 km/h w terenie zabudowanym (a ma to miejsce 24 h na dobę w miejscowościach przygranicznych. Nie zgodzę sie z tym, że wszystko co żyje ma wtedy zmiatać z drogi z karetkami i wozami strażackimi włącznie.
O te inne dzialania wlasnie mi chodzi.

Myślisz, że przez GPS będą Cię na okrągło inwigilowali celem późniejszych przesłuchań i tortur? Bo ja nie. Po co mieliby to robić? Mamy okupację czy stan wojenny?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-21 10:26

Po co mieliby to robić?

Na przyklad po to abys placil za jezdzenie po drogach od kilometra i to na kazdej drodze, nie tylko autostradach. Bedziesz wtedy palcil jak za jezdzenie taksowka tylko to bedzie Twoj samochod.
Moze to zrozumiesz.
ździcho / 62.244.129.* / 2010-12-21 11:00

Na przyklad po to abys placil za jezdzenie po drogach od
kilometra i to na kazdej drodze, nie tylko autostradach.

Masz na myśli mandaty czy opłaty za korzystanie z drogi? Bo te jednak nie jest to samo.
Moze to zrozumiesz.

Już rozumiem. Moja Renówka Meganka rocznik 1998 wydusi 2 stówy, ale jednak w zabudowanym jadę 50km/h. Dlatego te "inwigilacje" mnie nie przerazają. Wręcz przeciwnie, poczuję się bezpieczniej jako uzytkownik drogi.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-21 16:12

Moja Renówka Meganka rocznik 1998 wydusi 2 stówy, ale jednak w zabudowanym jadę 50km/h.

I chwala Ci za to.
Jednak jak juz sie zgodzisz na zaistalowanie tego GPS-a w swoim samochodzie nastepnym nakazem bedzie coroczny test na wydalane CO2.
Nastepnie dostaniesz limit roczny na wydalanie CO2 i jak ten limit przekroczysz to Ci rzad samochow wylaczy.
Wydalane CO2 Ci oblicza z przejechanych kilometrow ktore to kilometry oblicza za pomoca wspomnianego na poczatku GPS-a.
No i wtedy bedziesz sie mial okazje posmiac w ciepelku swojego mieszkania pod warunkiem ze tam tez nie przekroczysz limitu produkcji CO2 i pozostanie Ci tylko siedzenie w kilku swetrach.
Smiej sie dalej.
ździcho / 77.255.229.* / 2010-12-22 10:07

jednak w zabudowanym jadę 50km/h.

I chwala Ci za to.

Chwała, nie chwała...ale dzięki. 10 lat temu potrąciłem człowieka, który nagle wtargnął mi na jezdnię w niedozwolonym miejscu a wcześniej szedł prawą stroną nieoświetlony (po zmierzchu) . Ja jechałem wtedy równo 50km/h, ale przeleciał mi przez dach. Złamał obojczyk...TYLKO. Dlatego jestem za totalnym tępieniem różnych Bohunów za kółkiem - nawet GPSem.
ździcho / 62.244.157.* / 2010-12-21 16:25
Futurysta z Ciebie @@@. Jednak coś przeoczyłeś: PO CO to wszystko miałoby być?? Inwigilacja dla samej inwigilacji? A jeżeli nawet Twoje prognozy się sprawdzą, to czy ktoś mający W MIARĘ czyste sumienie będzie miał czego się bać? Przecież już teraz satelita widzi Twojego siusiaka jak podlewasz jakieś drzewko w plenerze i jakoś problemu z tego nie robisz. A co do Orwella - genialny pisarz......ale poważnie go traktować nie można. On sam do siebie miał spory dystans.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-21 20:10

Inwigilacja dla samej inwigilacji?

A gdzie ja pisze o inwigilacji????
To co opisuje to tylko metoda na to abys placil podatki, wiecej podatkow i jeszcze wiecej podatkow.

czy ktoś mający W MIARĘ czyste sumienie będzie miał czego się bać?

A Ty lubisz placic podatki. Zwlaszcza ten od odychania. Bo czymze jest podatek od CO2?
Myslisz ze limity CO2 beda dotyczyc tylko elektrowni?
Juz teraz EU ustalilo ile CO2 moze wydzielac samochod.
Ustalono ze wszystkie nowe samochody nie moga wydzielac wiecej niz chyba 155g a UE chcialo 135g. Za kazdy gram ponad limit producent zaplaci 95Euro od wyprodukowanego samochodu. Myslisz kto zaplaci ten dodatkowy koszt?
Niedlugo kazdy obywatel UE dostanie miesieczny limit CO2 jaki bedzie mogl wyprodukowac. Jak bedziesz kupowal np. paliwo to ci beda odcinac kupony na CO2 od Twojego miesiecznego limitu. Bedziesz placil rachunki za prad czy gaz, to samo.
Jak ci limitu do konca miesiaca nie starczy bedziesz musia dokupic kredyty CO2.
Kumasz, bedziesz musial doplacic czyli zaplacic dodatkowy podatek od produkcji CO2.
Podatek od odychania.

Dodatkowo te GPS-y umozliwiaja na nakladnie podatkow od jezdzenia po wszystkich drogach jak i parkowania w kazdym miejscu.

Przecież już teraz satelita widzi Twojego siusiaka jak podlewasz jakieś drzewko w plenerze i jakoś problemu z tego nie robisz.

To jest jedynie kwestia skali.
Jesli chca kogos wybranego sledzic to oczywiscia maja taka mozliwosc, ale sledzenie wszystkich juz im sie nie uda.

Dlatego jest juz technologia i plany aby kazdy mial wszczepionego takiego GPS-a.
Slyszales o lekarstwach ktore po wstrzyknieciu w pacjeta komunikuja sie z zewnetrznym odbiornikiem i informuja go o koniecznosci nastepnego zastrzyku?
Sa plany aby wszystkie banknoty mialy wmontowany taki traker.
Nie bedzie wtedy roznicy czy placisz plastikiem czy gotowka.
Szara strefa bedzie niemozliwa.

Co do Orwella (Eric Arthur Blair) to myslisz ze on to wszystko wymyslil sam?
Zwyczajnie opisal plany jakie wobec ludzkosci miala i ma pewna dosc elitarna organizacja.
Myslisz ze to wszystko powoli sie sprawdza przypadkowo?
ździcho / 77.255.229.* / 2010-12-22 09:57

Bo czymze jest podatek od CO2?


Jednak jak juz sie zgodzisz na zaistalowanie tego GPS-a
w swoim samochodzie nastepnym nakazem bedzie coroczny
test na wydalane CO2.

Ja nie widzę związku tutaj właśnie. Co ma CO2 do GPSa?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-22 10:27

Co ma CO2 do GPSa?

Bardzo duzo.
Tak jak dzisiaj elektrownie maja "darmowe" limity na generowanie CO2 tak niedlugo wszyscy mieszkancy beda takie mieli.
Jezdzenie samochodem to generowanie CO2.
GPS pozwoli obliczyc ile jezdzisz a wiec ile CO2 generujesz.
Jak bedziesz duzo jezdzil zuzyjesz szybko swoj "darmowy" przydzial CO2 i bedziesz musial dokupic brakujacy przydzial CO2.
Kluczowym slowem jest DOKUPIC czyli zaplacic podatek za wydzielanie CO2.
ździcho / 213.146.39.* / 2010-12-22 12:34
No ale przecież bez GPSa można obliczyć emisję CO2 odczytując przebieg z licznika. Jak ktoś zechce łupić za CO2, to i tak to zrobi. Upowszechnienie GPS w tym wypadku ani krwiopijcę ziębi ani grzeje. Poza tym tak dla porównania: Przy tym samym przebiegu inną ilość CO2 będzie emitował benzyniak, inną diesel a jeszcze inną "gazik", a to wywoła tumult zanim opłaty wejdą. A Speed Kingów (będę to powtarzał uporczywie) tępić trzeba, choćby nawet za cenę opłat za emisję CO2, choć jednak wydaje mi się to mało prawdopodobne, że do tego dojdzie.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-21 11:12

Bo te jednak nie jest to samo.

Oczywiscie ze nie to samo ale po zainstalowaniu GPS w kazdym samochodzie taki bedzie efekt.
Wszyscy beda placic a uzywanie drog, wszystkich drog.
Oplaty za parkowanie beda tez mozliwe.
Wystarczy ze system zarejestruje ze samochod sie nie przemieszcza i juz placiz za parkowanie.

Wszystkie te pomysly wprowadzane sa zawsze przy pomocy argumentow spolecznie slusznych.
Lapanie piratow drogowych, kierowcow po alkocholu czy rodzicow bijacych dzieci.
Ludzie tacy jak Ty oczywiscie sie na to zgodza bo to przeciez spolecznie sluszne.

Ale kiedy juz wszystkie samochody beda mialy np. system ON-Star zainstalowany to jak wladza zdecyduje ze w piatki nie wolno jezdzic samochodami to juz nie bedziesz mial mozliwosci nawet sie z tym nie zgodzic.
Zwyczajniw w piatki samochodu nie uruchomisz.

Wiec smiej sie dalej z moich tekstow.
archiwum X / 46.45.107.* / 2010-12-20 21:11
nie tylko on-ja też bym ci chętnie nastukał!

Najnowsze wpisy