Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kołodko: 500 zł na dziecko to igranie z ogniem. Będzie rozłam w PiS?

Kołodko: 500 zł na dziecko to igranie z ogniem. Będzie rozłam w PiS?

Wyświetlaj:
szczurzer / 37.248.254.* / 2015-11-13 10:10
Jak mam 3 dzieci. Razem z żoną zarabiamy ok 3000 zł (2 pensje). Moja zona chce pracować, a ja pier... tachać kłody za 1500 na miesiąc w tartaku. Na 3 dzieci dostanę tyle co obecnie zarabiam i pier.... pracę. Wy będziecie na mnie pracować. Dziękuję :)
akne / 85.202.47.* / 2015-11-13 10:41
I tak zrobi wielu jak Ty. Co się dziwić, jak nie wzmacnia się pracujących rodziców, a jedynie pakuje kasę i wzmacnia patologiczne podejście do życia
dfv / 178.42.251.* / 2015-11-13 10:52
Dzialania powinny pójść wielopoziomowo z drugiej strony kasa to najlepszy argument dla wielu w walce z niżem. A walka z niżem to bardzo istotna sprawa.
Wściekła / 217.194.68.* / 2015-11-13 10:29

Jak mam 3 dzieci. Razem z żoną zarabiamy ok 3000 zł (2 pensje). Moja zona chce pracować, a ja pier... tachać kłody za 1500 na miesiąc w tartaku. Na 3 dzieci dostanę tyle co obecnie zarabiam i pier.... pracę. Wy będziecie na mnie pracować. Dziękuję :)

i właśnie przez takich frajerów jak ty mówią że będzie to dofinansowywanie patologii. Ja także mam trójkę dzieci. Zapierniczam razem z mężem na etacie i zarabiamy łącznie 6tys. Nawet nie przyszło mi do głowy żeby zrezygnować z pracy jakby weszła ta ustawa w życie. Te pieniądze mają być NA DZIECI a nie na darmozjadów rodziców. Mają być na poprawę sytuacji dzieci.
Powinni dawać tylko tym rodzinom gdzie rodzice pracują, bądź rzeczywiście szukają pracy a nie rejestrują się w UP dla ubezpieczenia. Rodziny patologiczne powinny dostawać bony na żywność w tej kwocie.

iuii / 31.172.188.* / 2015-11-13 10:22
Sadze ze klamiesz. Placisz z 800 zl za mieszkanie z mediami, ok 400 za transport (paliwo/naprawy/oc i/lub bilety), żywność to pewnie min. 50 zl dziennie za 5 osob czyli 1500, 300 powiedzmy na chemie domowa, leki, odzież... No i juz jest 3000. A co zrobisz jak ci padnie pralka? Albo samochód, jesli ppsiadasz? A gdzie kasa na podręczniki? Gdzie na wycieczkę szkolną? Do przedszkola dzieci nie chodzą bo by brakowało na pewno.. Na szczęście nie masz kredytu i chodzisz do lekarza na nfz... A po wprowadzeniu reform inflacja skoczy i nawet to co wyliczyłam przestanie sie sumować do 3000.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kolo249 / 37.47.51.* / 2015-11-13 10:21
Nikt nie bedzie na ciebie pracowal bo te 500 zł zobaczyszjak "swinia niebo" wiec jazda lajzo do roboty
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kongo / 83.4.228.* / 2015-11-13 10:00
bucu, na zachodzie od dawna jest socjal na dzieci, a u nas jak rzad chce doć miniumum jakie nas stać na polskie warunki, to pseudoeksperci i partyjki typu PO, SLD czy PSL wolają ze katastrofa. Jak Kopacz naspraszała uchodźców to co, nie ma katastrofy.
maria100 / 80.52.137.* / 2015-11-13 10:27
"rząd chce dać" , bo to rząd głupców PIS-owców i daje nie swoje tylko to czego nie ma! czyli pieniądze, które będą spłacać kolejne pokolenia i zapłacą za to wszyscy pracujący! Jak ktoś głupi to tego nie rozumie, tylko jak dziecko chce kasy, bo chce błyszczącą zabawkę!!! Pseudoekspertem jest PIS, który nie ma pojęcia o pracy, zarabianiu,Potrafią tylko obiecywać i wydawać cudze(podatników)pieniądze!!! Uchodźców masz 50 000, możesz ich zatrudnić na budowach, mogą sprzątać mieszkania, a dopłaty na dzieci to będą miliardy ... i też nie wiesz co z nich wyrośnie, może wyemigrują ?
krezus 807 / 176.97.24.* / 2015-11-13 10:15
Wylicz zatem kraje w ktorych jest i w jakiej wysokosci...
szaszarer / 37.248.254.* / 2015-11-13 10:07
U nas tez jest socjal na dzieci.
wyborcy polscy kn / 83.31.38.* / 2015-11-13 09:48

Kołodko: 500 zł na dziecko to igranie z ogniem.

ten *ekspert* nie ma nic do gadania na szczescie dla Polski-sitwa Powska juz straciła rzady i PIS zrobi co zechce bo ma pełne rzady łacznie z prezydentem cha..cha...cha...media publiczne zostana wyczyszczone z propagandzistów PO,KRRRIT zostanie zmieniona,Telewizja republika nareszcie wejdzie na naziemna,wyniar sparwiedliwosci zosatnie oczyszczony z proPOwskich sedziów iprokuratorów,katastrofa smolenska zostanie dogłebnie wyjasniona a winni zaniedbac ukarani łacznie z Arabskim,polskie górnictwo wegla kamiennego zostanie uratowane a szesciolatki nie pójda do szkoły,koniec z gejowska rewolucja i równosciowym przedszkolem,tzw.Krtyka Polityczna Sierakowskiego nie dostanie funduszy na działąlnosc od panstwa(niech sie sami utrzymuja te leiwcowo-liberalne oszołomy)-BRAVO PIS-DLATEGO GŁOSOWALISMY NA WAS ABY ZMIANY BYŁY GENERALNYE W POLSCE!!!!!
kate643 / 31.63.187.* / 2015-11-13 12:37
a propisowskie tumany pójdą do szkoły i nauczą się poprawnie pisać i używać poprawnie znaków interpunkcyjnych bo na naukę myślenia to już za późno
agnieszka231 / 83.16.92.* / 2015-11-13 10:30
Pożyjemy zobaczymy jak PiS będzie rządził, jestem matka samotnie wychowującą mam jedno dziecko to dla mnie się nie należy 500 zł, bo zaraz tak samo jak do rodzinnego zostanie mi doliczone 450 zł alimentów a mam najniższą krajową , takie prawo wprowadził PiS od 9 lat rodzinnego nie biorę na dziecko ani na wyprawki szkolne. A do kredytu alimentów nie biorą bo to dziecka. Ciekawe czy to się zmieni?
kfg / 77.255.240.* / 2015-11-13 10:25
taaa taaa i rów Jarusia się otworzy i rzygnie kasą na to wszystko. Gdzie wy ludzie macie łby ?
x_d / 83.12.222.* / 2015-11-13 10:14
O tak niech kontrolują co się da , a jaruś wyrośnie na potomka Kim Dzong Un'a, a bez zaświadczenia o odbytych sakramentach nie załatwi się nic w urzędzie
Rodak / 88.156.44.* / 2015-11-13 09:45
Teraz to nawet wstydzicie sie opulikowac prawdziwy komentarz.
Rodak / 88.156.44.* / 2015-11-13 09:44
Wszyscy powtarzają się jak zdarta płyta o tym, że PIS niczego nie dotrzyma, a jak dotrzyma to będzie armagedon. Panowie zlitujcie się z popieraniem takich artykułów.
STANSIO / 77.253.60.* / 2015-11-13 09:18
JAK SŁYSZE TEGO MADRALA KOŁŁOTKO TO M SIE CHCE ŚR CHCE...........TO..NAWIEDZONY BUC CO MYSLI ZE JEST NAJMADRZEJSZSY A RESDZTA TO GŁUPKI
de besciak / 46.77.124.* / 2015-11-13 10:37
To idz do kibla jak ci sie srac chce
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
balbinka_1234 / 176.97.24.* / 2015-11-13 09:38
STANSIO...czas wytrzezwiec....
nono / 148.81.200.* / 2015-11-13 09:09
Powierzyć życie ludzkie finansiście to tak jakby wejść do jaskini hazardu w której właścicielem jest krupier. Salony gier tak są urządzone, że niezależnie czy przegrywasz czy to saloon zarabia. Finansiści tak zmanipulowali prawo, że w miejsce dawnych banków kredytowo-pożyczkowych powstały banki spekulacyjne generujące pusty pieniądz. Świat w którym się obraca Kołodko to świat wirtualny tzw "produktów" bankowych których jedyną materią jest jakiś punkt pisany drobną czcionką w przydługich umowach. W starożytnym Egipcie pismo było wiedzą tajemną przy pomocy której kapłani rządzili faraonami. Dziś tak chcą rządzić bankierzy. Trzeba ich na powrót zagonić do kantora i liczydła. Tak naprawdę realna ekonomia tworzona jest w gospodarstwach domowych i ich organizacjach. Organizacje potrzebne są ludziom po to by móc realizować większe projekty przy niższych kosztach. To ludzie i ich przedstawiciele - czyli politycy - generując, zgłaszając i zaspokajając ludzkie potrzeby kreują rynki i poprawiają (lub pogarszają) warunki życia a nie ludzie typu Kołodko. To że raz trafił na dobrą pogodę i popłynął z prądem nie świadczy że jest dobrym meteorologiem i sternikiem. Teraz sytuacja jest taka. Ludzie powiedzieli jakie są ich potrzeby i określili z pomocą fachowców cele. Teraz trzeba oddać sprawę specom od budowy i te cele oraz projekt budowy zapisać w prawie by wytyczyć koryto rzeki i zabrać wokół niego ludzi z rodzinami. I to jest największy realny kapitał którego finansjera nie bierze pod uwagę bo nie ma go w wirtualnych rachunkach. Wartość tego kapitału zależy od ilość i jakości ludzi którzy do programu przystąpią i tu jest ryzyko ale zależne od atrakcyjności programu. Kiedyś J.K zebrał Amerykanów dla celu jakim była podróż na Księżyc ... i polecieli. Chociaż cel wydawał się absurdalny dla finansjery wygenerował po latach olbrzymie zyski w postaci nowych technologii, nowych materiałów, nowych rynków. Niemiecka finansjera "odkryła" że zabraknie ludzi do pracy i policzyła, że najtaniej sprowadzić gotowych, tak jak kiedyś kupowało się niewolników. Pod ich namową Niemcy zainwestowali i na początek kupili trochę Turków. Udało się bo był "chiński" popyt. Tyle że muzułmanie nie okazali się sprawnymi niewolnikami tylko wojownikami rżnącymi co popadnie a takim robota nie w głowie. Z handlu i bandyterki zawsze żyło się lepiej. Kto za to odpowiada? No, arystokracja typu Kołodko która uważa że powinna rządzić.
małpa* / 78.131.237.* / 2015-11-20 11:13
nono brzmisz mądrze i masz dużo do powiedzenie :)
kate633 / 31.63.187.* / 2015-11-13 12:39
powierzyć kraj Kaczyńskiemu i jego bandzie to dopiero tragedia
realnie myslacy / 176.97.24.* / 2015-11-13 09:35
Ale ty masz wizje...Ciekawe co daje takie odloty...? .W ekonomi cudow nie ma...Zeby dac po 500 na dziecko ktos ta kase musi zarobic... Jeszcze 30 lat wstecz probowano nam wmowic ze ekonomia tzw sosjalistyczna stoi wyzej jak kapitalistyczna..co okazalo sie blefem... PiS idac po wladze posluzyl sie obietnicami ktore lud chetnie kupil...Teraz odkryto ze spelnienie obietnic jest nierealne...
oby204 / 213.241.37.* / 2015-11-13 08:35
Wszyscy krytycy (ci z tytułami również) zakładają, że PIS będzie musiał działać w ramach utworzonego przez PO absurdalnie drogiego państwa. Do czego taki sposób administrowania państwem był im potrzebny, to wiadomo. Gdyby naprawa państwa udała się chociaż częściowo, to PIS z palcem w nosie zrealizuje to, co obiecał.
cez747 / 213.192.80.* / 2015-11-13 09:39
zaczynając od zwiększenia ilości ministerstw i etatów w rządzie hehehehe dobre . To na pewno przykład taniego Państwa . Nie jestem zwolennikiem ani partii obecnie rządzącej ani tych co rządzili . PiS w obecnym składzie to jest też niejednolita parta ale zlepek kilku nastu frakcji Gowin ze swoimi ludźmi Ziobro i jego ludzie Narodowcy i parę pomniejszych każdy z nich che jakiegoś stanowiska dla siebie i kolegów tak było w Polsce i nie tylko. Zastanów się dlaczego wstrzymano egzaminy na Urzędników nominowanych tzw korpus urzędniczy który miał zostawać po wyborach nieruszany. Tak jak na zachodzie zmienia się szef ale jego zastępcy już nie i dlatego tam jest ciągłość rządów a u nas nie i tworzy się fikcyjne podziały do zwiększenia etatów . Obym się milił PiS to zatrzyma czego wszystkim życzę i tylko w Bogu nadzieja że to się spełni
Ewa428 / 88.156.20.* / 2015-11-13 09:30
PiS utworzy nowe ministerstwa, nowe wolew. myślisz, że to będzie tańsze państwo? nie wiesz o czym piszesz
Przytomny506 / 195.245.213.* / 2015-11-13 09:23
Jak na razie PiS proponuje powstanie nowych ministerstw, rozdzielanie istniejących resortów na drobniejsze - czyli utworzenie jeszcze droższego państwa. Zobaczymy co z tego będzie.
realnie myslacy / 176.97.24.* / 2015-11-13 09:09
Moze i bylo za drogie...Ale zanosi sie z PiSowskie bedzie duzo drozsze... Nowe ministerstwa...w kazdym przynajmiej setka kolesi...Chodza sluchy ze beda 4 nowe wojewodztwa... Znowu przynajmiej setka wszelkiej masci pociotkow..
JA102 / 91.90.61.* / 2015-11-13 08:51
.... wystarczy dodrukować pieniądze , a wszystkie obietnice zostaną spełnione , a potem podać rząd do dymisji., niech następcy się martwią.
Mordechaj / 46.238.241.* / 2015-11-13 08:48
czy do tego potrzeba DODATKOWO 4 MINISTERSTW I CZREREDY NOWYCH, WYSOKO OPŁACANYCH URZĘDNIKÓW - od tego zaczyna się tanie państwo???
msc / 188.146.2.* / 2015-11-13 08:42
Niech będzie 500 zł ale na mile miłość boską nie w gotówce bo to wspieranie patologii. Najlepszym pomysłem byłoby sfinansowanie lub dofinansowanie prywatnego żłobka czy przedszkola dla dziecka
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
resett / 80.52.141.* / 2015-11-13 09:09
500 złoty jak najbardziej w gotówce i to na każde dziecko, ale w formie ulgi podatkowej od pensji. cholera mnie bierze jak co miesiąc na składki potrącane jest 1\3 mojej pensji a na koniec miesiąca brakuje na pieluchy juz nie wspomnę o tym jak np. dziecko zachoruje.
plichow / 83.20.254.* / 2015-11-13 08:29
Jeszcze nie objęli władzy a już z setka ekspertów, wszyscy na nie. To kto wogóle wymyślił te 500zł, jak nikt nie broni tego jakimiś argumentami, które dotarłyby przez niepolityczne media do narodu. Od razu po wyborach wszyscy negują, wszyscy straszą. Dajmy im szansę. Może to wina dziennikarzy, każdy chce zaistnieć więc zapraszają ekspertów dobranych pod swoje poglądy polityczne...ot co. A autostrady to nie zasługa PO tylko PZPN.
ONNNNN / 109.211.182.* / 2015-11-13 08:28
Jakie igranie z ogniem? Przeciez Kopacz powiedziala ze jestesmy kepsi od Francji i Szwajcarii to niech spojrzy jakie sa tutaj dofinansowania. Apropo zalosne PO i dziwie sie ludziom ze jeszcze jest tyle glosow na nich oni wszystko widza bez sensu jesli chodzi o zasilki, wyplaty emerytury a WY nie widzicie ile pieniedzy oni kradna !
polak w likwidacji / 83.26.15.* / 2015-11-13 08:26
Kołodko to największy szkodnik jakiego widziałem to on zgnoił z Belką na spółkę klasę średnią tworzącą się w Polsce. Mętne prawo podatkowe na zasadzie "dajcie mi człowieka ja mu znajdę paragraf" to też jego robota. Dla mnie to facet nadający się pod Trybunał Stanu za szkodzenie krajowi i gospodarce. On zgnoił rodzime rzemiosło i drobną wytwórczość, a ile ludzi okradł telewizje z dumą podawały ilu to oszustów podatkowych schwytano to były dziesiątki tysięcy, a tak naprawdę to stawiano zarzut i albo się obroniłeś albo najpierw kara potem UKS i następna kara. Robiono sztuczki, że zmieniano celowo przepis i wysyłano Urzędy Skarbowe na kontrolę jego przestrzegania kiedy ludzie nie mieli pojęcia, że coś się zmieniło i znowu kary tysiące, dziesiątki tysięcy kar a urzędnicy za to mieli sowite premie. Tak działał Kołodko dla mnie to bandzior i szkodnik jak go widzę to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.
aqaq / 78.10.164.* / 2015-11-13 08:24
ucieszyłam się z tego pomysłu dopłaty na dzieci, mam dwoje i nigdy nie zdecydowałabym się, choc chciałabym, na trzecie, bo mnie zwyczajnie nie stać.....ale teraz się zastanawiam kto na tym pomysle zyska najwięcej....nie świadomi rodziece, bo wiadomo- rząd się zmieni, ustawa tez może, skorzystają tylko ci krótkowzroczni, patologiczni, którzy natrzepią dzieciaków, bo kasa popłynie....ale co dalej...
Elka2431 / 5.172.239.* / 2015-11-13 08:18
A czy obietnicą nie było że na każde dziecko? to teraz pierwsze dziecko to nie każde? T o są właśnie obietnice a potem w tył du...y się idzie i redukuje wszystko do zera.Ale patologia będzie się mnożyć, specjalne szkoły zapełniać ... a takim narodem łatwiej rządzić! Gorzej jak za jakiś czas władza się zmieni, zniknie 500 zł na "kolejne" dzieci a dzieci zostaną... ŻAL!!!
loo / 83.28.205.* / 2015-11-13 08:31
Na każde dziecko, począwszy od drugiego. Jeśli nie chcesz ne bierz. Najbardziej krytykują Ci, co mają jedno, że nie powinno być wcale. Myślę, że lepiej dać komuś na dziecko niż na ośmiorniczki politykom.
sowa i przyjaciele / 176.97.24.* / 2015-11-13 10:22
Osmiorniczki leza w marketach...Ceny nawet przystepne...okolo 30 zl/kg...
Rodak / 88.156.44.* / 2015-11-13 08:10
Jestem ciekawy dlaczego tak się wszyscy uparli krytykować wypłatę na dzieci , gdy w innych państwach te wypłaty są znacznie większe.
sabi516 / 5.172.237.* / 2015-11-13 08:20
Proporcjonalnie do zarobków nie są większe a są na każde dzicko dla wszystkich!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mirek 607 / 89.71.157.* / 2015-11-13 08:01
No właśnie panie Kołodko ,gdzie są te pieniądze ?Skoro tak ostentacyjnie była władza ogłasza wszem i wobec że pieniędzy nie ma to ja się pytam gdzie one są,bo ja już od ponad czterdziestu lat pracuję i płacę podatki i chciałbym wiedzieć co tacy geniusze ekonomiczni jak Kołodko,Belka czy Rostowski zrobili z tymi pieniędzmi.Może przyszedł czas by rozliczyć tych panów z rządzenia naszymi pieniędzmi.
Mirek 607 / 89.71.157.* / 2015-11-13 09:36
Mnie nie interesuje kto.Mnie nie interesuje jak.Mnie interesuje umowa.Jak się do czegoś zobowiązałeś to musisz się z tego wywiązać.A są zobowiązania które państwo zaciągnęło wobec swoich obywateli i wszyscy którzy idą do władzy biorą te zobowiązania na siebie.Żyjemy w infantylnym świecie w którym rządzą prawnicy którzy zachowują się jak nieodpowiedzialne małe dzieci które złapane na gorącym uczynku odwracają kota ogonem.Jeżeli my wszyscy nie dorośniemy i nie będziemy się zachowywać poważnie to znaczy nie będziemy bezwzględnie egzekwować tego co do nas należy to będziemy tkwić w tym grajdołku a inni będą nas wyprzedzać.Nie można w kółko opowiadać o tym co trzeba zrobić i nic nie robić,bo zawsze można się jakoś wytłumaczyć.Chiny to państwo poważne które wszystkich traktuje poważnie a przede wszystkim własnych obywateli co się oczywiście nie podoba jaśnie oświeconym europejczykom którzy lubią żyć na cudzy koszt i dlatego mamy w europie ten coraz większy burdel który nie wróży nam nic dobrego.
Maxximus / 195.242.138.* / 2015-11-13 08:36
Mirek to nie takie proste jak ci się wydaje. Rozliczanie ministrów finansów to polowanie na czarownice. Problemem jest model wydatków obciążony nieracjonalnymi kosztami: biurokracja, słabe zarządzanie i niska efektywność, nierentowne zakłady państwowe - np. kopalnie, grupy uprzywilejowane - wcześniejsze emerytury, wyłudzone renty, KRUS itd, obsługa długu publicznego i parę innych. Do tego słaba efektywność fiskalna - na pewno skuteczna wobec mniejszych i słabszych, ale gorsza dla większych. Dolicz jeszcze dość słabe ustawodastwo powodujące niejasne przepisy. To są kanały strat ponoszonych przez budżet. Ale żeby było jasne - my obywatele sami do tego przykładamy rękę. Jak ktoś głośno powie gdzie są tracone pieniądze zaraz podnosi się wrzawa, że chcą kogoś okradać i zostaje po staremu. Rozumiesz stare powiedzenie - co jest pewne na tym padole?: śmierć i podatki.
nik-czemnik / 213.168.119.* / 2015-11-13 08:06
Myslisz ze PIS ci da pieniadze po 40 latach pracy!Najwazniejszy jest pomnik smolenski i krzyz .A reszte wezmie czarna sekta.

Najnowsze wpisy