Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komentarz do sesji 19.12

Komentarz do sesji 19.12

strokuś / 2006-12-19 14:40
puściłem wszystkie papiery
Wyświetlaj:
pawciomerc / 2006-12-20 09:42 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
popatrzcie jaki słaby wzrost debiutantów
gabrik / 2006-12-20 09:44 / portfel / Wierny Forumowicz
pechowy okres w ubiegłym tygodniu byłoby dobrze nawet wczoraj ARTERIA spadła chyba 13% tak złego debiutu już dawno nie było
pawciomerc / 2006-12-20 09:42 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
popatrzcie jaki słaby wzrost debiutantów
strokuś / 2006-12-20 00:02 / Uznany Bywalec forum i giełdy
na początku chciałbym wyrazić swój żal do Gabrika za to, że nas olał i się wyniósł na swój blog - nieładnie
chciałbym pogratulować natomiast marianowi27 za trafne przewidzenie dzisiejszych słabych danych i reakcji na nie - również czekałem na dzisiejszy dzień z obawą (vide mój komentarz z 8 bm.) i co prawda z akcjami, ale i ręką na spuście
spodziewałem się jednak, że sygnał przyjdzie ze Stanów i.... nadal tak myślę (Argentyna i Brazylia owszem, ale tylko dlatego, że one wcześniej zareagują na ruchy w USA)
nasdaq wg mnie to w tej chwili cykająca bomba - w zasadzie już wybił z trendu w dół, ale dzisiejsza biała świeczka daje jeszcze szansę na kilka dni życia... do wybuchu brakuje dużej czarnej, na jakieś -2%... może po kolejnych danych
do tego czasu myślę, że W20 ma jeszcze szansę przynajmniej na utrzymanie się na powierzchni, a może i na ruch w górę do 3500-3550
nie mniej dla mnie gra jest już nie warta świeczki i wyszedłem - wrócę pewnie gdzieś w drugiej połowie stycznia
z jutrzejszą wyceną pozbywam się też pzu krakowiaka, a z czwartkową nabywam pierwszą część dws euroobligacji
co do naszej polityki to myślę, że ma ona bardzo nikły wpływ na to co się dzieje na gpw w takim terminie o jakim rozmawiamy
dynamika produkcji przemysłowej wygląda nie najlepiej - przypuszczalnie jej lokalne maksimum było w maju (19.1%) i teraz czeka nas powolne opadanie - technicznie :-) ema-5 przebiła sma-15 co dotychczas owocowało spadkiem dynamiki pp do wartości jednocyfrowych w ciągu roku od sygnału, a w 3 przypadkach na 4 do wartości ujemnych
aczkolwiek samo w sobie nie musi to oznaczać spadków na giełdzie, tak było w '94, '97 i '00 gdzie szczyt dynamiki pp wyznaczył szczyt na giełdzie
ale w '04 już tak nie było, być może to efekt wstąpienia do UE
zaburzona została również wtedy cykliczność dynamiki pp i giełdowych szczytów
gabrik / 2006-12-20 09:18 / portfel / Wierny Forumowicz
No to "dostałem" od swojego forumowego idola ale na swoją obronę jest kilka osób z którymi zawsze chętnie wymienię uwagi a tu w kąciku jednak zawsze się pojawiam ,blog to dla mnie taki bardziej azyl gdzie mogę popisać bez ryzyka oplucia przez kogoś , bo pod komentarzami już staram się nie pisać i zapewne nie muszę uzasadniać dlaczego.
strokuś / 2006-12-20 09:34 / Uznany Bywalec forum i giełdy
ale tam prowadzisz monolog, a tu mógłbyś z nami spokojnie podyskutować
a może dodatkowo wklejej po prostu swoje wpisy z bloga tutaj
gabrik / 2006-12-20 09:41 / portfel / Wierny Forumowicz
STROKUŚ zapewne jak w większości przypadków masz rację więc tak zrobię i jeszcze prośba abyś odpowiedział mi na email w sprawie wykresów intraday na forum lub na mój email. pozdrawiam
littlephobos / 2006-12-20 01:30 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
czy mógłbyś dorzucić coś jeszcze a propos złotówki i jej relacji z euro , bo mnie zastanawia dlaczego fundi euroobligacji?
strokuś / 2006-12-20 09:23 / Uznany Bywalec forum i giełdy
http://www.money.pl/forum/temat,3,260982,0,40,0,ostatni-komentarz.html#A262001
http://www.money.pl/forum/temat,3,275682,0,40,0,ostatni-komentarz.html#A276066
http://www.money.pl/forum/temat,3,275682,275682,40,0,komentarz;po;sesji;24;11;2006.html
http://www.money.pl/forum/temat,3,260982,0,40,0,ostatni-komentarz.html#A262029
littlephobos / 2006-12-20 09:33 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
dzięki doceniam że chciało Ci się szukać
Tato / 2006-12-19 23:59 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Rozumiem decyzję. Takie trzeba podejmować szybko i zdecydowanie.

Wyjechałem na parę tyg (zostawiwszy 100% w papierach), także minęło mnie bicie rekordów z Wami (oczywiście obserwowałem z daleka) a teraz patrzę na ten arcyciekawy krach.
Mam ten "komfort", że spada zysk a margines jest na razie jeszcze spory.

Oczywiscie nie jest miłe, jak znika zysk wypracowany w miesiąc w kilka sesji, ale na tym polega samotnośc długodystansowca.
Nie widzę przesłanek do początku prawdziwej (czytaj: długiej) bessy.
Mimo to tez sprzedałem dzisiaj ale 5% portfela, to co najbardziej spadło - w celach podatkowych.
Obecnie mamy lekcję (przed którą zresztą wielu przestrzegało), co może byc jak 40% aktywnych inwestorów to my.
Mam tylko nadzieję Strokuś, że nie jest Twoim celem ruszenie lawiny tym zwięzłym komentarzem .. . .
Ja pozostałe 95% papierów trzymam . . .
Pozdrawiam
strokuś / 2006-12-20 00:12 / Uznany Bywalec forum i giełdy
zwięzłość wynikała z tego, że w ciągu dnia nie mam czasu na nic więcej
a od przeceniania swojego wpływu na giełdę są tu inne osobniki :-)

prawdziwych spadków spodziewam się w okresie luty-kwiecień, jednak i teraz może być niezbyt ciekawie
korekta w najbliższych tygodniach przyda się pod nowe rekordy na wiosnę (z negatywnymi dywergencjami na tygodniowych wykresach macd, rsi i ult... rekordowym udziałem indywidualnych i sygnałami zbliżającego się osłabienia PLN.... :-))
Tato / 2006-12-20 00:21 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To co mnie przekonuje do powagi sytuacji, to że nikt (prawie nikt?) jej (korekty) się nie spodziewał teraz. Było bardzo duzo argumentów fachowców i amatorów za spokojnymi wzrostami do końca roku . . .Bo fundusze, bo grudzień itd itp . . To tak jak ja we wrzesniu nie wierzyłem (czemu tu tez dawałem wyraz) w spadek poniżej 2900 ... Za duzo wtedy ludzi to juz widziało. I wtedy zakupiłem sporo akcji . .
Jak zwykle większość nie ma racji - dotyczy to jednak momentów przełomowych.
Jak poptrzeć z dystansu - czy jest inna alternatywa dla gotówki jaką mają nasi rodacy na kontach. Na koniec roku znów opublikuą porównania inwestycji z ostatniego roku . ..
I naprawde musielibysmy pikować do Sylwestra żeby giełda wypadła gorzej od lokat, $, obligacji itp.
Tato / 2006-12-20 00:23 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja przepraszam za ten nick, ale widzę, że Redakcja mnie uznała za uznanego na skutek w mojej w miarę trafnej zgadywanki w miłej zabawie pt konkurs giełdowy, który jest jednak niczym innym tylko sympatyczną loterią
Morfeusz / 2006-12-19 22:36 / Tysiącznik na forum
Sytuacja polityczna jak na razie się klaruje , Zyta zostaje bo Marcinkiewicz idzie na razie do przechowalni, są następni kandydaci na prezesa NBP i jest O.K
Morfeusz / 2006-12-19 22:21 / Tysiącznik na forum
Jutro żadnych istotnych danych niet, więc dobry moment na odrobienie dzisjeszej sesji.
W Czwartek PKB w USA i deflator więc będzie trochę nerwowo.
Morfeusz / 2006-12-19 22:12 / Tysiącznik na forum
Mój ruch na jutrzejszą sesję to - długie jeśli otwarcie w strefie czerwonej.
Poza tym dziś tuż przed fixingiem profilaktycznie 1 długa.
Morfeusz / 2006-12-19 21:52 / Tysiącznik na forum
Myślę, że ciut za wcześnie. No ale lepiej ciut za wcześnie niż ciut za późno.
W Argentynie i Brazyli bardzo spokojnie i nie znajdują odzwierciedlenia tam dzisiejsze spadki w naszym regionie a to nastraja optymistycznie na najbliższe sesje.
Na WIG 20 mamy zapasu całe 10 pktów, a na kontraktach praktycznie stoimy na wsparciu.
baza + 60 pktów. Teraz czekamy na ruch funduszy.
futurek_LOGO / 2006-12-19 22:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ano mysle podobnie ze dzisiejszy spadek to echo Tajlandii i poszlo po EM przyznam sie ze liczylem na male odbicie lub zatrzymanie spadkow chociaz nie mozna zapominac ze lawina zaczyna sie od malej kulki a USA pokazaly ze spadkow i korekty nie bedzie
futurek_LOGO / 2006-12-19 21:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to co teraz kontrakty? a na powaznie jakie pesprspektywy W20 w ujeciu dollarowym wiem ze analizowales waluty ostatnio i ch relacje do w20
gabrik / 2006-12-19 19:21 / portfel / Wierny Forumowicz
strokuś wczoraj chciałem do Ciebie namiar aby zadać Ci pytanie jak długo pewne wskażniki mogą pozostać na pewnych poziomach ale dziś otrzymałem odpowiedż i stwierdzam że ktoby co nie mówił to AT jest rzeczą najzwyczajniej piękną
futurek_LOGO / 2006-12-19 21:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i co ci Gabrik z ego wynika w krotkim terminie?
chris / 2006-12-19 21:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
cześć gabrik
co Ci podpowiada AT w najbliższej perspektywie 1m-ca?
gabrik / 2006-12-19 22:54 / portfel / Wierny Forumowicz
swoje analizy napisałem w blogu,technicznie powinno jeszcze jednak spaść ale biorąc pod uwagę koniec roku i bazę kontraktów nie musi tak być
futurek_LOGO / 2006-12-19 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tyle ze arbitraz moze teraz zniechecac niewielka plynnosc ( nawet przy tej bazie) dlatego dzis cos ich malo bylo widac
Morfeusz / 2006-12-19 23:30 / Tysiącznik na forum
Lepiej arbitraż wykorzystać na sesji, która ma szanse na wzrost niż na sesji która jest skazana na niepowodzenie.
littlephobos / 2006-12-19 17:20 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
mi sie wczoraj 1/3 sprzedala, ale to przypadkowo (ze akurat wczoraj), bo sie do wykonania PP przygotowywalem, ale dzisiaj i tak dokupilem malutkie (naprawde malutkie) co nie co, oby po promocji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy