Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komentarz po sesji 8.10.2006

Komentarz po sesji 8.10.2006

strokuś / 2006-10-08 22:07
Zbliżający się początek tygodnia skłonił mnie do przyjrzenia się wigometrowi.
Trzy spostrzeżenia:
- od 2003 roku wigometr porusza się w kanale trendu spadkowego (najwyraźniej im dłużej trwa hossa tym poziom optymizmu analityków jest co raz mniejszy - wniosek jest taki, że w dłuższym terminie nie należy w związku z tym podchodzić do wigometru kontrariańsko)
- w maju i czerwcu br. udało mu się wybić ponad górne ograniczenie tego kanału. Odwrotna sytuacja, czy dwukrotne wybicie poniżej dolnego ograniczenia, miała miejsce na początku hossy w czerwcu i lipcu 2003 (jeszcze jedno wybicie w dół miało miejsce w marcu 2005 - więcej wyjątków nie było)
- w tym tygodniu wigometr ponownie wyszedł poza górne ograniczenie kanału - jest to dodatkowo o tyle ciekawe, że w 1kw06 przed wybiciem z 3-miesięcznej konsolidacji w górę wigometr sięgnął dolnego ograniczenia kanału (tu sprawdziło się krótkoterminowe podejście kontrariańskie). Tym razem po 3 miesiącach konsolidacji mamy gwałtowny przypływ optymizmu. Ciekawe czy teraz podejście kontrariańskie się sprawdzi.
gabrik / 2006-10-08 23:19 / portfel / Wierny Forumowicz
Ja wigometr sprawdzałem w piątek i też zwróciłem uwagę na nagły przypływ optymizmu ale ponieważ według mnie za proste jest granie przeciwstawne temu wskażnikowi traktuję go jako jeden z wielu ;-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy