Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Komentarz w czasie i po sesji 23.11.2006

Komentarz w czasie i po sesji 23.11.2006

samuraj jack / 2006-11-23 14:37
Ciekawą dyskusję wczoraj odbyliście.

Co do dnia dzisiejszego i ogólnie kondycji GPW...
GABRIK słusznie przewidział, iż dzisiaj spokój całkowity - no, ale to nie takie trudne, jak się kontroluje sytuację:)))

Co do przyszłości...
Zacznę od swego przypadku
W piątek miałem akcje, które po ogłoszeniu fatalnych danych z USA nt. rynku pierwotnego nieruchomości wyrzuciłem. Najzwyczajniej wystraszyłem się i spodziewałem się głębszej korekty - pod 2900. A tu, po kilku godzinach zamieszania nic. Następnego dnia giełdowego jak gdyby nigdy nic do góry. Akcje kupowałem w poniedziałek. Ominął mnie wzrost między piątkiem a poniedziałkiem.
Wczoraj podano kiepskie dane o nastrojach konsumentów. A rynki...? zostały lekko wstrząśniete, ale nie zmieszane:))
Po kilku godzinach spadków na prawie wszystkim (USA, A. Łacińska, surowce) przystąpiono jak gdyby nigdy nic do odrabiania.

Wniosek - giełdy przestały reagować na negatywne informacje. Nie są to jakieś super ważne dane, ale zbierając je razem dają pewien obraz.
Z tego powodu zgadzam się z TATO, STROKUŚem i MORFEUSZem, którzy piszą o wzrostach. Akcje są przewartościowane. W USA dane mówią o co najmniej pogorszeniu koniunktury. "Ale nic to, Basik, nic to".

Rynki siłą inercji oraz napięciem "aby tylko nie stracić okazji do krociowych zysków" będzie pchany do góry. Aż do czasu.

Wg mnie impuls do spadków przyjdzie z USA (tu fakt dobrze rozwijającej się gospodarki w Polsce niewiele będzie miał do rzeczy). I nie będą to dane o inflacji itp. - czyli nawiązujące do polityki FED. Natomiast będą to dane o stanie gospodarki - rynek wtórny nieruchomości i co ważniejsze PKB [proszę o głosy - które dane będą najważniejsze - może jeszcze inne - ale z dziedziny gospodarki a nie finansów].

Najbliższe ważne dane - to 1 grudnia rynek wtórny nieruchomości (data pewna na 90 proc, - proszę o potwierdzenie); miesiać później kolejny raport z rynku wtórnego i około 25 stycznia PKB USA.

Stale konsultujemy się z FUTUREK_LOGO. Otóż FUTUREK (może komuś z Was to już powiedział) znalazł analizy pewnego gościa, który przewidział spadki majowo-czerwcowe. Jego prognozy dotyczące USA również póki co się sprawdzają.
Wg jego analiz moment krytyczny to właśnie dzień podania danych PKB w USA. Wzrost PKB sytuuje on w przedziale miedzy 0 a 1. Jak na warunki USA można wówczas mówić o recesji. Gdyby tak było, wiadomo co będzie...

Spodziewam się kiepskich danych z rynku wtórnego nieruchomości, ktore to dane mogą stanowić okazje do nieco głębszych korekt, po których będziemy się podnosić. Chyba, że znów bede zaskoczony, i tych korekt faktycznie nie będzie.

W scenariuszu tym zupełnie realnie wyglądają prognozy STROKUŚa. Hossa na wykresie w końcówce przybiera kształt hiperboli i w tym kierunku idziemy.

Co o tym myślicie?
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2006-11-24 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
RYNEK WTÓRNY NIERUCHOMOŚCI
28 Lis, 16:00 USA: Sprzedaż domów na rynku wtórnym (prog. +0.3%)


28 Lis, 14:30 USA: Zamówienia na dobra trwałego użytku (prog. -4%)
28 Lis, 16:00 USA: Indeks zaufania konsumentów podawany przez Conference Board (prog. 106 pkt.)
gabrik / 2006-11-24 23:22 / portfel / Wierny Forumowicz
tak jak pisałem początek przyszłego tygodnia bardzo ważny bo te info zbiegają się z naszą sytuacją techniczną.
P.S. z ciekawostek dzisiaj obstawiając zamknięcie Z pomyliłem się o jeden punkt.
Oczywiście nie wiem jakie kto ma akcje ale ustawiłbym rozsądne stopy na przyszły tydzień mimo wszystko,chyba że wszyscy śledzą w real
samuraj jack / 2006-11-25 00:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ustawie te stopy
miałem nadzieje, że USA "wyzerują", ale nie udało się;
kiepsko to wróży na poniedziałek
w wtorek dane - jak sądze złe
Ty z kolei mówisz o sytuacji technicznej, w której początek przyszłego tygodnia może wiele znaczyć...
te czynniki się zbiegają i mogą nieść fatalne konsekwencje

ustawię stopy
samuraj jack / 2006-11-25 00:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dodam, że w USA DJI również kiepsko wygląda
http://www.rynek.bizzone.pl/lib/php/wykres_dol.php?id=9&typ=3&p=&o=&tab=&p=&ilosc=30&q=1
samuraj jack / 2006-11-25 11:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
indeks DJI szykuje się do poważniejsze (choć raczej nie takiej jak w maju/czerwcu) korekty;
w poniedziałek jeszcze może być chwila wytchnienia, ale wtorek pogrąży DJI;
spodziewam się złych danych, zwłaszcza dotyczących rynku wtórnego nieruchomości;
tak patrząc spadek WIG20 mógłby sięgnąć 2900 (to do dziś aż/tylko 200 pkt).
Co później - trudno wyrokować

ps. GABRIK - gdyby tak było sprzedazm swoje X280 za 22,22:) albo i więcej
gabrik / 2006-11-25 21:04 / portfel / Wierny Forumowicz
ja swoją zamknąłem po 2,75
samuraj jack / 2006-11-25 11:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata
sorry, to jest 300 pkt
valjean / 2006-11-24 07:24 / Galernik
w piątek zrobiłem podobnie zostawiając tylko paged i polcolor ;)
w poniedziałek ruszyłem na zakupy i na razie jadę normalnie. spadek majowy (ale to wiem po czasie) przewidziało wielu bo był do wyliczenia dla eliotowców a dokładniej tych od fibbonaciego. był też taki który wyliczył początek bessy nie pamiętam już której jako jedyny, niestety później miał same puste trafienia i wyzerował się. ogólnie myślę że teraz już tak łatwo nie będzie i spadek będzie dla wszystkich zaskoczeniem. podtrzymuje tezę że może to być równie dobrze dzisiaj jak też za dwa lata. w polsce run na tfi trwa w najlepsze, załamanie w nieruchomościach to jakiś II - IIIQ 07 więc orkiestra jedzie dalej. na razie widzę że będfziemy testować 3300 na fw i to może nawet dzisiaj. i podsumowanie - dla mnie nastał czas stopów.
pozdro
brydzia / 2006-11-23 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
do końca roku nic nam nie grozi bo wszyscy chcą mieć premie a nikt nie będzie sprzedawał akcji żeby zapłacić podatek , dlatego na większości spółek takie cyrki że nikt nie sprzedaje a przy obrocie śmiesznym rosną o kilka kilkanaście % na każdej sesji
warren buffet / 2006-11-23 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zgadzam sie :-))
samuraj jack / 2006-11-23 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
kolejny kamyczek do układanki...

pozdrawiam Brydziu...
samuraj jack / 2006-11-23 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dla ścisłości - wzrost PKB za 4Q podawany ok. 25 stycznia
-ri- / 2006-11-23 18:49 / portfel / "Mały Miś"
Ciekawy fachowy analityczny tekst!!!

A ja myśle tak:
Na giełdzie to jak w prognozie pogody:
miało nie być lata ( wg. górali i specjalistów) i było jak jasny gwint
teraz ma nie być zimy i zobaczymy???
Moja opinia jest taka : miej serce i patrzaj w serce ( czyli bądz elastyczny )
dopuki zarabiasz to zarabiaj a jak zaczniesz tracić to zarabiaj gdzie indziej.... i tyle.
pozdrawiam
-ri-
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy