Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "barabaszek"

Komentarze do portfela "barabaszek"

Wyświetlaj:
bebe / 2010-12-24 14:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
życzenia bożenarodzeniowe przesyłam barabaszku...;-)
pietroo / 2010-12-23 18:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!
needle / 2010-12-01 14:28 / Bez rangi
i gdzie sie chowasz B* ...?
wyszedłeś już z krótkich...???

IGła
barabaszek / 2010-10-11 23:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam.Potencjalnie uważam,że istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia początku mocnej i dynamicznej korekty w dniu jutrzejszym na rynkach (Dax,SP naszemu bananowi też nie sądzę aby się upiekło :-) ).Potencjał spadkowy jako pierwszy target dla Daxa to poziom 6000 ale może to nie być ostatnie słowo (myślę ,że korekta będzie głębsza ).Na chwilę obecną nie widzę podstaw aby grać w dłuższym okresie pozycje długie a jak będzie ? Pan Rynek zawsze wie lepiej i dowiemy się na pewno.Pozdrawiam.
barabaszek / 2010-10-17 15:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie.Rynek jak zwykle wiedział lepiej (ode mnie dużo lepiej he he he).....jestem jednak upartym osłem i nie wykluczam jednak przynajmniej małej korekty.W dalszym ciągu kontynuacja gry short na Daxie z tym ,że już nie tak bardzo zdecydowana.....spróbuje zagrać pod korektę z okolic 6560 i zmienić taktykę gry z short na long w okolicach 6350 ...spadek indeksu DAX poniżej wartości 6230 daily taktyka gry short będzie przeze mnie kontynuowana.Pozdrawiam serdecznie odwiedzających.
al and life / 109.243.215.* / 2010-10-18 02:16
a tam wiedział lepiej - było takie prawdopodobieństwo tydzień temu, były ku temu przesłanki i to jest fakt. Ja na eur/usd wziąłem tydzień temu S-ki i jeszcze dobrałem w okolicy 1,41 w tym tyodniu. Liczę minimalnie 1,376xx. Będę szedł stopem za ceną. Stop loss trochę powyżej obecnego lokalnego szczytu i nie filozuje. Co będzie teraz, to się okaże. Powinni ładnie zjechać, ale wiemy, że takie cuda jak na giełdzie, to tylko jeszcze w naszej polityce się zdarzają, dlatego stop loss konieczny.
barabaszek / 2010-10-18 12:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj .Prawda :-).Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
al and life / 109.243.62.* / 2010-10-19 20:24
Jak dla mnie zjechali ładnie i planowo na eur\usd. Tym razem pozycja mi sie udała. Teraz okaże się, ile da zarobić.
Minimum 1,376xx osiągnięte. 1/3 pozycji zamknięta. Stop loss przesuniety w dół.
Następny cel dla 1/3 pozycji to 1,353xx. A ostatnia partia zamknięta zostanie stopem. Oczywiście w razie mocnego ruchu w górę stop loss zamyka wszystkie posiadane pozycje.
I tyle co do dyskusji Barabaszku. Cóż więcej można zrobić..
Ja widziałem większy potencjał na walucie niż dax-ie. No, ale każdy swoją rzepkę skrobie. Byle do przodu. Dax też się osuwa, więc życzę zysków.
barabaszek / 2010-10-04 17:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam odwiedzających.W dalszym ciągu gram na Daxie pozycje krótkie,aż do odwołania :-)...obecnie na Dax ścierają się dwie grupy interesów angloamerykańska oraz niemiecka instytucjonalna....duże ruchy i szybkie (moje ulubione he he).Przypuszczam,że do końca tygodnia Dax zaliczy niższe poziomy a spadki będą szybkie i gwałtowne.Edziu mocno urósł więc korekta się jakaś należy jak psu kość.... nie mniej do końca roku można liczyć na wzrosty które będą wyznaczać nowe tegoroczne szczyty a Euro czeka długa droga do poziomów które sobie trudno teraz wyobrazić.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
takra / 188.47.43.* / 2010-10-11 23:59

Euro czeka długa droga do poziomów
które sobie trudno teraz wyobrazić.

Witam Gospodarza.Czy byłbyś uprzejmy rozjaśnic ten cytat. Uszanowanie przesyłam.
barabaszek / 2010-10-17 13:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam.Uparcie (nie znaczy ,że słusznie he he) spodziewam się jednak korekty choć czytam dookoła,że należy kupować i na nic nie patrzeć.No cóż jest w tym na pewno dużo racji....wbrew codziennemu spojrzeniu na rynek akcji jest jeszcze tanio jeżeli weżniemy pod uwagę ceny ostatniej hossy....pytanie brzmi czy gospodarki w dalszym ciągu będą rozwijać się równie dynamicznie.Potencjalnie wybuch technologiczny ostatniego np 30-to lecia wymusza aktywność na praktycznie każdym polu ale też w niebywały sposób pozwala kontrolować przepływ kapitału szczególnie poprzez technologie informatyczne....W USA pojawiły się ostre wypowiedzi na temat tego ,że w kraju tym przemysł znajduje się w kiepskiej kondycji (lub zaczyna go po prostu brakować),łatwiej i taniej jest kupić "chińszczyznę" niż produkować u siebie, do tego obligacje skarbowe USA cieszą się stałym i nie słabnącym zainteresowaniem (ma w tym bardzo duży udział kapitał azjatycki) ....biorąc całość pod uwagę jak zjednać sobie super konsumpcyjne społeczeństwo i jednocześnie zapobiec stopniowemu upadkowi najbardziej zadłużonego państwa na świecie? Trzeba odbudować przemysł i zmniejszyć bezrobocie .....chciwość bankierów jednak nie ma granic ....czy środki pomocowe zostaną spożytkowane właśnie na te cele?Wiele wskazuje na to,że banki wykorzystały te środki aby szybko i dynamicznie podnieść kursy swoich akcji.....wracając jednak do tematu.....po wywołaniu kryzysu w USA bańką hipoteczną Wall Street nie przejmowała się zbytnio Europą kiedy trzeba było na szybko ściągać kapitał do banków-matek.....czy teraz zmartwi się niekorzystnym kursem euro i w związku z tym mniejszą konkurencyjnością europejskich towarów? .....odpowiedź brzmi nic a nic....słaby dolar jest na rękę władcom centrum finansowego świata nie po to zakupili ubite do granic możliwości euro (wypowiedzi znanych Rekinów giełdowych) aby przy początku jej drogi na nowe szczyty teraz upłynniać.Reasumując cele dla euro na najbliższy okres to korekta w dół do poziomu 1,375x lub przy zmianie nastroju ( nie sądzę) do poziomu 1,28xx i w górę .Najbliższy target jednak to przy braku korekty (wersja alternatywna) to poziom 1,46xx z możliwością wcześniejszej konsolidacji w zakresie 1,3750-1,4200 z tym ,że jeżeli ta konsolidacja nastąpi poziom 1,46 będzie tylko małym przystankiem do celu jakim jest w przeciągu nie więcej niż 2-3 lata cena 1,7xxx.Pozdrawiam serdecznie.
takra / 188.47.13.* / 2010-10-17 23:00
Witam Gospodarza. Dziękuję za obszerne wyjaśniene. W dalszym ciągu męczy mnie pytanie, czy jest ktoś,komu zależy na mocnej korekcie lub zwałce. W moim amatorskim postrzeganiu rynku,logika mówi nie.Po Twoim wywodzie zrozumiałem że nagonka na parytet wiosną tego roku, to była udana zmyła. Wygląda to wszystko na dobrze zaplanowane manewry. Tylko co "oni" dalej kombinują? Jak na to odpowie Europa, Azja? Jeden zero dla Rekinów. Utwierdzam się w przekonaniu,ze nie po to wywołali kryzys ,żeby na tym stracic.Uszanowanie przesyłam.
barabaszek / 2010-10-18 00:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Korekta się należała i należy ....jak pisałem gwałtowne ruchy na Daxie ostatnio były spowodowane ścieraniem się interesów niemieckich instytucjonalnych z anglosaskimi.....czy wynik został przesądzony?.....Wygląda na to,że jednak tak.... wykresy innych indeksów światowych jakoby to potwierdzają,iż nastąpiło wybicie z boczniaka trwającego wiele miesięcy....na odpowiedź nie będziemy musieli zbyt długo czekać,gdyż ustanawianie kolejnych szczytów w tym i przyszłym roku potwierdzą wybicie górą i kontynuację wzrostów.....jeżeli tak się nie stanie pojawi się za jakiś czas być może określenie odbicia w bessie....poczekamy zobaczymy....osobiście pasuje mi każda ze stron...byleby tylko wykrystalizował się wyraźny średnioterminowy "trend".Uszanowanie również przesyłam.
barabaszek / 2010-09-18 15:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam odwiedzających ,chodź pewnie już ich niewielu pozostało :-).Lato się kończy a w związku z tym będzie więcej czasu aby zaglądać na Moneya.Pozdrawiam wszystkich,obecnie tylko na Daxie pogrywam DT i w tej chwili pozycje krótkie.Pora na pull back.Do usłyszenia.PS.Jest prawdopodobnym,że z uwagi na możliwość gry na długie i krótkie pozycje pojawią się dyskusje na temat walorów z innych rynków (SP500,DAX).Propozycje mile widziane.
ad... / 77.65.73.* / 2010-09-18 17:31
Witam odwiedzających ,chodź pewnie już ich niewielu pozostało :-)
kilku sie znajdzie, witka baraba:) i do częstszego widzenia;)
Morfeusz / 2010-06-23 23:20 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy już rok minął ale natchnęło mnie aby zajrzeć na forum moneya. Z tego co pobieżnie widzę forum się stoczyło i aż ręce opadają jakie tu bagno jest obecnie.
Zmienia się charakter rynku , który staje się bardziej wymagający dla jego uczestników.
Rynek wymaga stałego doskonalenia swoich umiejętności .
A uczestnicy rynku patrząc przez pryzmat forum Moneya widzę , że cofają się zamiast się rozwijać .
Pozdrawiam Gospodarza - niewielu zostało ze starej wiary.
barabaszek / 2010-06-24 19:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Morfeuszu.Pozdrawiam również bardzo serdecznie.PS.Staram się jak mogę raz trochę lepiej raz trochę gorzej :-).
Kane / 2010-06-24 20:10 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Witam :)
Niewielu zostało, bo czego szukać na forum, skoro nic tu merytorycznego już się nie dzieje.
Ja zerkam od czasu do czasu na forum, ale nawet kąciki Biga czy closzarda są bardziej towarzyskie niż merytoryczne, więc nie bardzo jest o czym pisać.
Czasem się uśmiechnę do siebie, że zaglądam tu już tu tak długo, że pamiętam początki na forum wszystkich, którzy dzisiaj są tu weteranami. A mnie pewnie niewielu już kojarzy :) Pzd
barabaszek / 2010-06-24 22:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj! Pamiętamy i pozdrawiamy serdecznie.Zapraszam do dyskusji merytorycznej ....dużo miejsca do zajęcia :-).
Kane / 2010-06-25 14:23 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
z Tobą to nawet na gg nie mam czasu pogadać - może latem nad morze się wybiorę, to przy piwie się "podyskutuje" merytorycznie ;-)
barabaszek / 2010-06-26 01:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Zapraszam serdecznie na pewno znajdę chwile na "merytoryczną pogawędkę" ;-).
ad... / 77.65.93.* / 2010-06-24 20:39

forum (...) closzarda są bardziej towarzyskie niż merytoryczne

nie zgodze sie ale moje zdanie jest subiektywne:)
Koledzy, nie ma co marudzic nad wylanym mlekiem tylko tworzyc wedle swojego uznania miejsce wymiany doswiadczen i pogladow dot. rynku - to MY tworzymy takie miejsca, wiec jesli cos jest nie tak to nie pokazujcie palcem na innych a odpowiedzcie sobie na pytanie co zrobilem by bylo lepiej,
Pozdrowienia
Kane / 2010-06-25 14:43 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
napisałem dwa długie posty i oba wcieło - chyba to oznacza, ze mam nie pisać he he
barabaszek / 2010-06-26 01:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak to już jest z tym Portalem Finansowym Nr1 ;-).
adrianoo / 2010-06-11 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jako ze dzis Barnaby solenizantowi wszelkiej pomyslności. I zapytuje sie o obiecana aktywnosc solenizanta... pozdrowienia
barabaszek / 2010-06-22 23:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Adrianoo.Straty z Pwrmedia jak i biotonu odrabiam obecnie na FW grając krótkie pozycje.Pozbyłem się wszystkich walorów z mojego portfela.Aktualizacja na dniach.Obecnie gram tylko krótkie pozycje na FW.Pozdrawiam.
barabaszek / 2010-05-17 18:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam odwiedzających .Jak to mówią koledzy AT-owcy jeden rysunek jest wart tysiące słow.....tak więc postanowiłem dzielić się swoimi poglądami na sytuacje na grajdole(GPW) i innych rynkach finansowych....mam nadzieję,że będą pomocne.Pragnę również podziękować Lajfowi za obróbkę aby było piknie i czytelnie.Komentarze mile widziane.Pozdrawiam odwiedzających.
Tak widze Rynek do połowy czerwca 2010 roku http://img94.imageshack.us/img94/9927/butterflypattern.png
pcox / 95.49.81.* / 2010-06-19 00:25
mamy dziś 19 czerwca a wiec miesiąc po tym jak został zamieszczony wykres z formacją XABCD (motyl) , której notabene absolutnie nie było a skoro nie było to nie powinno się jej rysowac :). Jak pokazał czas domniemana fala BC tej formacji w ogóle nie zaistniała i wszystko przepadło. Wniosek jeden nie wiem czy własciwy - wykres został zamieszczony, (takowa formacja istnieje) ale słuzy z reguły do zajęcia lub zamknięcia pozycji na rynku a w tym przypadku?? wykres miał co pokazać?? że możemy przewidzieć co się wydarzy?? przecież wykres ceny nie dawał zadnych wskazań na takową formację wiec jej rysowanie nie miało żadnego praktycznego sensu.
barabaszek / 2010-06-22 23:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj.Doceniam słowa krytyki....dla mnie była to możliwość zajęcia pozycji pod rysujacą się wtedy formację motyla.Okazała się niesłuszną...masz rację.Nigdy nie twierdziłem ,że musi się spełnić.Chętnie zerknę na Twoje wykresy AT (formacje oraz inne spostrzeżenia) i chętnie czegoś się od Ciebie nauczę.Linki proszę bez skrępowania zamieszczać w tym kąciku.Zapewniam ,że przyciągną moją uwagę.Dziękuję za wpis i pozdrawiam serdecznie.
barabaszek / 2010-10-18 00:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak właśnie sobie spojrzałem na tego motyla....rzeczywiście Rynek pogłębił wtedy tą korektę jednak o dziwo poziomy docelowe jakoś dziwnie pasują do obecnej sytuacji rynkowej....hmm może jednak coś w tym spojrzeniu na Rynek prawidłowego jednak było tyle ,że skala okazała się być ciut jakby rozciągnięta w czasie ;-).W dalszym ciągu gotów jestem na merytoryczną dyskusję Pcox.Pozdrawiam.
Styr_Pan / 2010-05-17 19:33 / portfel / Bywalec forum
ładnie, racjonalnie i przede wszystkim kolorowo;]
zajrzę znowu jak się trend odmieni
adrianoo / 2010-05-11 18:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
fiu... fiu... Gospodarz sie pojawil, jakas hossa idzie czy co? :) witaj Baraba:)
barabaszek / 2010-05-13 18:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Heyka Adrianoo no czas najwyższy o trochę aktywności he he he.Pozdrawiam serdecznie.
al_capponi / 89.228.45.* / 2010-04-02 14:20
Wszystkiego najlepszego przyjacielu okazji zblizajacych sie Swiat,pociechy ze swoich Pan;-)
,zdrowka,usmiechu codziennego na twarzy,wszelkim troska i zmartwienia mowimy ,nie;-)
pozdrawiam.
barabaszek / 2010-05-11 18:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Al Przyjacielu....wybacz....mam nadzieję,że życzenia które przekazałem za pomocą naszego kącika i Skypa jakoś wynagrodzą to moje faux pas...serdeczności raz jeszcze.....aaaa no i PWRMEDIA rządzi ;-)!!!.
Jarg / 2010-04-02 14:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku, składam Ci serdeczne życzenia spokoju, zdrowia i refleksji w Święta Wielkanocne... Niech będą okazją do zadumy nad marnością naszego świata i odskocznią od wiecznej pogoni za pieniądzem...

Serdeczności wszystkim Bywalcom...
barabaszek / 2010-05-11 18:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam Cię Jargu,dziękuję za tak serdeczne życzenia i jednocześnie bardzo przepraszam iż tak póżno na nie odpowiadam....życzę Ci również Jargu jak i wszystkim osobom tu zaglądającym zdrowia oraz wszelki serdeczności....Pozdrawiam serdecznie i dziękuję raz jeszcze za wpis.
barabaszek / 2010-02-16 20:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam.Nowy walor w portfelu Krezus.Pozdrawiam.
kalot / 2010-03-16 10:49 / portfel / Tysiącznik na forum
ale Bioton musiałby kilakrotnie zwiększyć przychody, aby wydał się dobrą inwestycją
czy stać go na to?
trzeba sobie odpowiedzieć na to samemu
barabaszek / 2010-03-27 14:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj.Do tego waloru trzeba mieć cierpliwość.Myślę,że w długiej perspektywie będzie bardzo zyskowny.Pozdrawiam.
adrianoo / 2010-02-16 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
konkretny wybor, pozdrowienia Baraba:)
barabaszek / 2010-01-11 14:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam.Nowy walor w portfelu Zremb.Pozdrawiam i życzę sukcesów w Nowym Roku.
slicznooka / 2009-08-10 22:34 / Uznany gracz giełdowy
Pozdrowienia serdeczne Barabaszku.
barabaszek / 2009-08-24 14:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Bardzo serdeczne pozdrowienia dla Ciebie Ślicznooka.Co u Ciebie słychać,odezwij się jak kariera się zawodowa Twoja rozwija?Najlepszego :-).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy