Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "barabaszek"

Komentarze do portfela "barabaszek"

Wyświetlaj:
ppprzemo / 2008-05-30 17:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry - to po pierwsze.
Po drugie - nie zająłem pozycji, bo dzień dziś (w zasadzie od wczorajszego wieczora) poza notowaniami...
Po trzecie - trafiłeś (jedną z odpowiedzi), faktycznie przewidywałem na dziś perturbacje. Dałyby zarobić ale tylko w połączeniu z przeznaczeniem na to czasu.
Po czwarte - tak Ci zazdroszczę jodu i ryb że aż mnie trafia...

I po piąte (choć może najważniejsze) - mój przekaz do Ciebie będzie zgodny z tym co pisał Dude (choć nieco mocniejszy) - proszę Cię, uważaj, na FW możesz w banalnie łatwy sposób stracić cały majątek... Żadna czekolada Ci nie pomoże... Na pewno wiesz o tym, że mając akcje kupione drożej w _najgorszym_ ze wszystkich przypadków po prostu stracisz wszystko co w nie włożyłeś. Ale czy wiesz, że zajmując niewłaściwą stronę rynku Twoje BM nie ograniczy się do zamknięcia pozycji przy braku środków? Ja znam jeden przypadek osobiście (rzecz dotyczy ubiegłego roku). Zamknięto mojemu przyjacielowi pozycję PKC ale nie wystarczyło mu pieniędzy na rachunku. Zabrakło mu nawet innych, takich na życie...


Pozdrawiam Cię serdecznie ze skąpanego słońcem Poznania!
Przemo
barabaszek / 2008-05-31 14:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Przemku!...Masz racje co do futures w 100%...Dude źle odczytał mój lekki ton...do futures podchodzę chol...poważnie możesz mi wierzyć...grając w konkursie miałem tego przykład dlatego też jak już w nie wchodzę to małym kapitałem i zazwyczaj nie opuszczam kompa :-))...dziękuję Ci za szczerą troskę, miło jest mieć wsparcie...jeżeli nie ma mnie przy kompie zakładam stopy...Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Tobie i odwiedzającym udanego weekendu.
ppprzemo / 2008-06-01 13:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku,
troska - dokładnie tak. Masz sporo spółek, większości z nich nie znam. Wiem za to, że "typowe" dziecko hossy traci swój majątek w następujących etapach: kasowy, terminowy, forex. Fakt, nie wyczułem lekkiego tonu (czyli nie tylko ja muszę popracować nad jasnością wypowiedzi) :-)))
W każdym razie ja, po przerobieniu kilku etapów (w tym etapu, na którym czułem się jak bóg - co kupiłem to rosło - kwiecień i maj 2007) stosuję metodę zachowawczą stojąc z boku gdy nie wiem, w którą stronę rynek podąży.

Pozdrawiam serdecznie,
Przemo
ps - tych ryb to ja Ci zazdroszczę.........
przypadkowy czytelnik / 2008-05-29 10:36 / Tysiącznik na forum
W związku z Pana prośbą:
Jaki jest Pana profil inwestycyjny: capital preservation, income, speculative, hedge?
Od jak dawna inwestuje Pan?
Czy to portfolio jest aktualne i czy zawiera wszystkie firmy/instrumenty?
Nie znam firm polskich więc nic na ich temat nie moge nic powiedzieć, mogę dać kilka generalnych wskazówek. Panu zapewne chodzi o zagranicę poniewż wspominał Pan o platformie saxo bank?
barabaszek / 2008-05-29 10:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam dzień dobry.Mój profil można określić jak średnioterminowy spekulacyjny,inwestuję na GPW od 9 miesiecy i postanowiłem część kapitału przenieść na rynki zagraniczne.Moje portfolio jest jak najbardziej aktualne i zawiera krótkoterminowo również opcje futures na WIG20.Obecnie mam założony rychunek w Saxo Bank który czeka na wpływ środków ze sprzedaży części walorów zainwestowanych w GPW jak i przewidywany wpływ środków dodatkowych w najbliższym okresie 2-3 miesiecy.Dziękuję za zainteresowanie i chętnie poznam Pana opinię.Pozdrawiam.
przypadkowy czytelnik / 2008-05-29 12:12 / Tysiącznik na forum
Przez 9 miesięcy stracił Pan 32% swojego kapitału. Czy uważa Pan że się do tego typu aktywności (profilu) nadaje?
30% straty na portelu oznacza, że w rozsądnym czasie (2-3 lata) nie uda się Panu odrobić strat. Uwględniając taki czynniki jak inflacja będzie to tak czy inaczej zrealizowana strata. Czy zdaje Pan sobie z tego sprawę?
Przeniesienie kapitału na rynki zagraniczne chyba nic Panu nie da. Na jakiej zasadzie będzie Pan wybierał walory, które będzie Pan kupował? W PL jest powiedzmy 500 firm a zagranica prawie nieskończoność. Będzie Panu znacznie trudniej przy wyborze.
BEZWZGLĘDNIE musi Pan zaadoptować i nauczyć się strategii automatycznego ograniczania strat (limit i trailing stop). Inaczej Pan straci wszystkie pieniądze.
Spółki w portfelu poniżej 1% może Pan spokojnie sprzedać. Nie maja one jakiegokolwiek znacznie dla zysku całego portfela.
Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
barabaszek / 2008-05-29 14:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Krótko zwięźle i na temat :-)...moja przygoda z giełdą zaczęła się niestety w najgorszym z możliwych okresie czyli przy szczycie notowań ,póżniej już było tylko gorzej ponieważ nastąpiły dwie poważne korekty...spółki które obecnie wychodzą na prostą zostały zakupione pomiędzy właśnie tymi dwoma korektami i pną się one w górę z uwagi na dobre wyniki...tak więc wydaje mi się,że w tym czasie jednak się czegoś nauczyłem...co do upłynnienia spółek których udział jest poniżej 1% zgadzam się w 100%...i zrobię to w najblizszym dogodnym terminie...odnośnie limit i trailing stop tego drugiego nie ma na platformie na której dokonuję zakupu akcji czy kontraktów...mam problem z automatycznym ograniczeniem strat (natura byka) ale staram się wyzbyć tej przypadłości....Dziękuję za wpis i zapraszam do odwiedzania mojego portfela i uwagi...będzie mi bardzo miło.Pozdrawiam.
przypadkowy czytelnik / 2008-05-29 15:42 / Tysiącznik na forum
Każdy moment jest dobry :) Moim zdaniem miał Pan szczęście bo gdyby zaczął Pan trochę wcześniej to pewnie straciłby Pan znacznie więcej.
To że ma Pan naturę byka nie oznacza że nie powinien Pan stosować automatycznych stopów. Wiekszośc ludzi nie umie ich stosować własciwie wybierając zbyt wysoki poziom w stosunku do ceny zakupu. Radzę stosowac początkowy stop na poziomie 20-25%. Jak zyska Pan na walorze odpowiednio stop podnosić tak aby zabezpieczyć częsciowo swoje zyski. I jeszcze jedna rada - wielkość pozycji. Jest Pan spekulantem więc wielkość pojedyńczej pozycja w portfelu to 3-4% Kupuje Pan spółki o dużych zmiennościach kursu. Musi Pan też ograniczyć wielkośc pozycji firmy lcc (nie wiem co to jest). Powinien Pan przede wszystkim wiedzieć jaki jest P/L na całości portfela i pojedyńczej spółce. Jak będzie Pan umiał kontrolowac P/L wtedy może Pan zacząc budować bardziej skomplikowane portfele pod względem wielkości pozycji. 25% portfela (pieniądze na zakupy) trzymać w instrumentach piniężnych (krótkoterminowe lokaty, papiery skarbowe) oraz funduszach perpetualnych, które wypłacają stała dywidendę.
Udanych inwestycji!
barabaszek / 2008-05-29 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Ze skruchą muszę powiedzieć ,że nie wiem co ma Pan na myśli pisząc P/L....resztę zrozumiałem bez problemu...LCC to spółka najbogatszego Polaka developerka...kupiona na szczycie ale obecnie rosnąca tak więc ten akurat walor jest u mnie jako średnioterminowy.Proszę o wyjasnienie P/L.
przypadkowy czytelnik / 2008-05-29 16:19 / Tysiącznik na forum
P/L = profit and loss
Początkowy stop na poziomie 20-25% oznacza że jest on ustawiony 20-25% poniżej ceny zakupu
Nieruchomości są w chwili obecnej na świecie w trendzie powiedzmy "lekko spadkowym" Radzę obserwować nastepujący fundusz: ING Clarion Global Real Estate Income Fund (NYSE:IGR)
barabaszek / 2008-05-29 17:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak zrobię i ustawię stopy według Pana zaleceń z braku możliwości założenia stopu kroczącego będę sobie sam to regulował...porządek w portfelu zacznę robić od jutra...pozyskane środki przeznaczę w części na zakupy na WIG20 a część wrzucę na lokatę...a na fundusz będę miał oko... Pozdrawiam i proszę o komentarze w miarę czynionych przeze mnie zmian.
needle / 2008-05-27 21:52 / Bez rangi
za dużo egzotycznych spółek jak na mój gust...
...i wogóle za dużo...
...tak jakbyś sam sobie nie ufał
barabaszek / 2008-05-15 10:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Miło mi.Pozdrawiam.
barabaszek / 2008-05-12 14:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam odwiedzających ...dzisiaj dobrałem Kolastynkę i WDMSA.Pozdrawiam.
needle / 2008-04-30 21:49 / Bez rangi
albo mi się wydaje, albo...:-(((
needle / 2008-05-09 00:39 / Bez rangi
widzę...widzę...
...możesz wpaść i się pochwalić;-)
kow@l / 2008-04-10 19:14 / Bywalec forum
Witaj Barabaszku,
spóźnione ale szczere życzenia wszystkiego najlepszego!

P.S. Obserwowałeś WDM dziś? Dokupiłem trochę.
barabaszek / 2008-04-10 20:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzięki kow@l ...co do WDM to coś się rusza jeszcze nie wiem co ale będę bacznie obserwował...wyda się myślę w najbliższych kilku dniach.Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-14 13:02 / portfel / Tysiącznik na forum
WDM rośnie przy ogólnych spadkach a i obroty wzrosły...coś się kroi.Pozdrawiam wszystkich.
krzyniek / 2008-04-10 18:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czytałem niżej, nie możesz po prostu czegoś lepszego kupić, nie to,żebym czychał na Twoją gotowiznę - ja na razie nie sprzedaję swoich
barabaszek / 2008-04-10 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj!Rynek kapryśny nie zawsze się wszystko uda jak by człowiek chciał :-).Pozdrawiam
needle / 2008-04-16 00:29 / Bez rangi
może kupisz choć jedną spólkę na dt, a jak wzrośnie ...zostawisz;-)...?
barabaszek / 2008-04-17 19:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Lubię Twoje komentarze Igła....:-))) Pozdrawiam Cię serdecznie.
PS.Postaram się jak tylko uwolnię któreś bez straty prawie się to ostatnio udało na Blu.
barabaszek / 2008-04-10 18:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Dziękuję wszystkim bardzo za życzenia.Pozdrawiam serdecznie...jak dalej tak USA będzie handlować może Nas czekać ciekawy dzień jutro na GPW.
Pooh / 2008-04-09 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Doczytałem, że dziś są Twoje urodziny.
Życzę wszystkiego najlepszego.

Pozdrawiam. Qba
ppprzemo / 2008-04-10 10:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja doczytałem dopiero dzisiaj :-(
Ale przyłączam się!
p,
P.
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-10 12:25
..Tak samo ze mna ...Wszystkiego najlepszego,zdrowka Barabaszku:-)
barabaszek / 2008-04-09 20:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam odwiedzających po 2 dniach bez prądu he he ...Dzisiaj moje urodzinki więc w dalszej części moje komentarze mogą być ...dziwne he he ...Pozdrawiam wszystkich.
kloszard / 2008-04-09 13:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Barabaszku witaj...jeszcze jesli chodzi o usa...dla mnie ciekawie wyglada du pont- obecny na rynku rolniczym oraz ge-obecny na rynku wodnym;
obie spolki to giganty, ktore sa dobrze zdywersyfikowane, glownie exportuja, wiec korzystaja z taniego dolara, sa obecnie w miare tanie i placa niezle dywidendy...pozdrowienia
barabaszek / 2008-04-03 12:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam odwiedzających!! Zwiększyłem zaangażowanie w Kolastynie...lato idzie.Pozdrawiam.
needle / 2008-04-05 10:18 / Bez rangi
odniosłem wrażenie, że papier jest zbierany na kolejnych dołkach, ale pewności nie ma
natomiast w ubiegłym roku lato było także;-)
kto wie, czy nie prawdziwsze?
bebe) / 83.4.172.* / 2008-04-04 19:25
barabaszku......dowiedziałam się właśnie, że ugościsz olę z rodzinką...- mogę tylko powiedzieć : pozdrawiam serdecznie....
barabaszek / 2008-04-05 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Hey bebe...ja też się cieszę.Pozdrawiam.
kloszard / 2008-04-04 17:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Barabaszku gratki za Twoj niestrudzony optymizm :-)
co do jankesow skrobne cos w niedziele albo w poniedzialek jak niedziela bedzie rowerowa :-)
chief100 / 2008-04-03 20:12 / portfel
Pozdrawiam Gospodarza i Kącikowiczów. Jesli chodzi o Kolastynę to myślę, że masz rację. trzeba tylko uważać, gdyż ma bardzo niestabilny akcjonariat. Dziwi mnie szczególnie dzisiejsza końcówka.
Jeśli to możliwe to prosiłbym o komentarz dotyczący Bytomia. Wg mnie uklepal juz dno i powinien odbić się wysoko. Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-04 17:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Bytom zdecydowanie uklepał dno...zainteresowanie walorem niskie...dobre info z 4 marca pozostalo bez echa...nie wiem...z drugiej strony moze się okazać perełką...hmm...trudny wybór przyznaję..jezeli masz wolne środki na dłuzsze inwestowanie to wygląda interesująco.Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-07 17:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzisiaj się wykazał także dobry wybór.Pozdrawiam
barabaszek / 2008-03-27 01:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam odwiedzających...wróciłem do Próchnika....odnoszę nieodparte wrażenie,że ktoś mocno zbiera ten walor...jeżeli jesteście innego zdania chętnie posłucham odmiennych opinii.Pozdrawiam
needle / 2008-04-01 16:19 / Bez rangi
zbierają Próchnik, Kolastynę, ABG i wiele innych...
...ale miałeś się wykazać zielonym w portfelu...obiecałeś...
...a na ten kolor co jest mam uczulenie:-(((((((((((((((((
barabaszek / 2008-04-02 12:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Needle !!! Taka jest moja obecna taktyka choć w najbliższym czasie i to będzie się myślę gwałtownie zmieniać...trochę sobie w ciągu ostatnich 2 tygodni poskakałem po spółeczkach i zarobiłem tyci zmniejszając stratę wcześniejszą na Próchniku...postaram się aby takich zaniedbań nie było...w dalszym ciągu mam dużo kupionych na górce spółek które psują ogólny obraz sytuacji no ale straty 40-50% nie odrobisz w tydzień...myślę sobie ,że będzie lepiej trochę wody w Wiśle upłynęło od tych zakupów i wiedza większa.
Pozdrawiam serdecznie.
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-03-27 08:07
Dzien dobry Barabaszku...walor jest na liscie obserwowanych ...wewnatrz firmy jest walka
o wplywy....jezeli dzis spadnie kolejne pare % kupie troszke...wydaje mi sie ,ze moze byc
taniej....nie spodziewam sie gwaltownego wypicia na polnoc....spolka na longa....ale kto tam
Ich wie...pozdr.
barabaszek / 2008-03-31 15:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam!Próchnik dał zarobić zgodnie z oczekiwaniami...poczekam do jutra zobaczę czy nastanie czas akumulacji dla tego waloru czy będzie się wspinał dalej i wtedy do niego wrócę...mój portfel zasiliła spółka z NC mam nadzieję,ze z Blue zrobi się green :-)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy