Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
TrentX / 2011-04-19 11:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Powitac przed poludniem :)
kazumi / 2011-04-19 11:44 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Trent..pozdr
dodge / 2011-04-19 08:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

witam
zycze milego dnia


Ja również witam Ciebie Dociekliwy, dzień dobry Wszystkim
Miłego dnia życzę.

(...)
liczę, że jak będzie miał ciut więcej czasu to wrócisz i wspomożesz, np. mnie. Bo ja to jestem jak dziecko we mgle, idę przed siebie, ale dokąd zmierzam to nie mam pojęcia. Zostaniesz moim kompasem ? ;-)


hehehe żartowniś się znalazł, ale OK ... rozumiem, że to retorsje mające swoje źródło w dowcipkowaniu moim z Dociekliwym o Twoim zmniejszaniu zanagażowania w Borku :))))

Miłego dnia Kaz :)
dociekliwy / 2011-04-19 08:55 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc dodge
myslisz ze kazumi bedzie sie odgryzal...
nie nie jest taki :-)
dodge / 2011-04-19 09:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hej :)

myslisz ze kazumi bedzie sie odgryzal...


Boisz się? :)
dociekliwy / 2011-04-19 09:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Boisz się? :)
a myslisz ze nie powinienem :-)
dodge / 2011-04-19 09:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

a myslisz ze nie powinienem


Kaz co prawda zarzucił treningi, ale to jest ponoć jak jazda na rowerze - tego się nie zapomina :))) Z drugiej strony Kaz to Kaz - Jarek jest spoko Gość, krzywdy nam nie zrobi :))) Prawda? ... Kaz?
kazumi / 2011-04-19 10:12 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Chłopcy.
Kaz co prawda zarzucił treningi, ale to jest ponoć jak jazda na rowerze - tego się nie zapomina :)))

masz rację...w przypadku zaniechania treningów spadnie wytrzymałość, gibkość itp., ale pewne odruchy zostają na bardzo długo...ćwiczyłem parę lat (z jakimiś tam przerwami) - także sporo odruchów zapisało się na poziomie nieświadomym umysłu - wykonam je automatycznie w określonych sytuacjach...
przykładowo, w ,,realu" : jeśli ktoś mnie zaatakuje odruchowo zacznę uciekać ,,gdzie pieprz rośnie" lub jeśli ktoś mnie zacznie prowokować (wyzwiska, zaczepki) nic nie odpowiem tylko odejdę ,,z podkulonym ogonem" hehehe
także biorąc pod uwagę powyższe należy odpowiedzieć na zadane pytanie
krzywdy nam nie zrobi :))) Prawda? ... Kaz?
prawda, prawda :-)
pozdrawiam i miłego dnia
Thai / 2011-04-19 10:33 / Bez rangi
Kacikowi Powitania :)

przykładowo, w ,,realu" : jeśli ktoś mnie zaatakuje odruchowo zacznę uciekać ,,gdzie pieprz rośnie" lub jeśli ktoś mnie zacznie prowokować (wyzwiska, zaczepki) nic nie odpowiem tylko odejdę ,,z podkulonym ogonem" hehehe

:))))))))) Kazumi jak nic zasade "wu wei" zapodales :-) Nie ma to jak "niedzialanie" czy tez dzialanie zgodnie z okreslonym czasem :-) Uklony wschodnie posylam

Pozdrawiam serdecznie Darka, Macka i Jarka rzecz jasna takze serdecznie pozdrawiam :)
Dobrego dnia dla Was
kazumi / 2011-04-19 10:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Thaiusiu :-)
Kazumi jak nic zasade "wu wei" zapodales :-) Nie ma to jak "niedzialanie" czy tez dzialanie zgodnie z okreslonym czasem :-)

a to niechcący ;-) generalnie bazowałem na ostatnim zdaniu przysięgi dojo, które mówi mniej więcej o tym żeby nie stosować swoich umiejętności poza dojo :-)
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia :-)
Thai / 2011-04-19 11:10 / Bez rangi
Powitania Kazumisiu :-)

niechcący ;-)
;-) Sympatyczne tym bardziej

generalnie bazowałem na ostatnim zdaniu przysięgi dojo, które mówi mniej więcej o tym żeby nie stosować swoich umiejętności poza dojo :-)
Domyslilam sie :-) W koncu "sztuka walki" to chyba wlasnie taka postawa i stan umyslu, ktore to sytuacji sprawdzajacych swoje umiejetnosci nie przyciagaja...
.... a jak sie ja napotka mimo wszystko... to: "uciekać ,,gdzie pieprz rośnie"" :-)
kazumi / 2011-04-19 11:44 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
W koncu "sztuka walki" to chyba wlasnie taka postawa i stan umyslu, ktore to sytuacji sprawdzajacych swoje umiejetnosci nie przyciagaja...
ładnie napisane...nie powinna przyciągać takiej chęci - oczywiście poza dojo :-)
.... a jak sie ja napotka mimo wszystko... to: "uciekać
,,gdzie pieprz rośnie"" :-)

:-)))
dociekliwy / 2011-04-19 10:36 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
i tez serdecznie pozdrawiam :-)
Thai / 2011-04-19 10:37 / Bez rangi
:-) Witaj Dociekliwy
dodge / 2011-04-19 10:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Jarek :)

A tak poważnie teraz - robiłeś coś z Borkiem ..., kuźwa głupio brzmi ... poczyniłeś coś z Boryszewem? :)
kazumi / 2011-04-19 10:32 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
... poczyniłeś coś z Boryszewem? :)
no właśnie nie...pewnie sprzedam dopiero poniżej złotówki, taki los leszcza
dociekliwy / 2011-04-19 10:17 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
ja najbardziej licze ze juz nie masz kondycji i moze moze bys mnie nie dogonil jakby cos
pozdr.
kazumi / 2011-04-19 10:31 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
ja najbardziej licze ze juz nie masz kondycji i moze moze bys mnie nie dogonil jakby cos
:-)
ale dajmy już spokój z tymi żartami na ten temat, bo jeszcze Bebe pomyśli, że ja jakiś rozrabiaka jestem i mnie wywali z portfela
dociekliwy / 2011-04-19 10:37 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wywali Cie bo kiedys pisala ze tez lubila rozrabiac :-)
dociekliwy / 2011-04-19 06:35 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
zycze milego dnia
dodge / 2011-04-18 21:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Nie będzie na czym smażyć? Zapasy oleju najniższe od 30 lat

Czy już wkrótce zabraknie oleju roślinnego i rzepakowego? To realna perspektywa, tak samo jak znaczące podwyżki cen tego produktu - szacują eksperci. Zapasy oleju są najniższe od 1974 roku - informuje Bloomberg

Jak podaje amerykański Departament Rolnictwa, zapasy dziewięciu podstawowych olejów skurczyły się w ciągu roku o 25 proc. i obecnie wynoszą 9,39 miliona ton. Jest to ilość oleju, jaką na całym świecie zużywa się przez 23 dni. Ostatnio tak małe zapasy były w 1974 roku. Jednocześnie rosną ceny - Bloomberg informuje, że według analityków ceny oleju palmowego do końca roku wzrosną nawet o jedną czwartą. (...)"


wyborcza.biz

http://tnij.org/lgmb
dociekliwy / 2011-04-18 21:40 / portfel / Tysiącznik na forum
jak cena oleju napedowego bedzie rosla to jeszcze trzeba doliczyc role paliwa zastepczego zwlaszcza latem :-)
kazumi / 2011-04-18 18:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dodinio a Ty coś działasz na straganie ?
dodge / 2011-04-18 19:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już od pewnego czasu nie.
kazumi / 2011-04-18 22:00 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Już od pewnego czasu nie.
Rozumiem Dodinio. Ale liczę, że jak będzie miał ciut więcej czasu to wrócisz i wspomożesz, np. mnie. Bo ja to jestem jak dziecko we mgle, idę przed siebie, ale dokąd zmierzam to nie mam pojęcia. Zostaniesz moim kompasem ? ;-)
kazumi / 2011-04-18 18:09 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dociekliwy:
http://www.parkiet.com/artykul/1042427_KOV-zwieksza-wydobycie-gazu-na-Ukrainie.html
kazumi / 2011-04-18 15:41 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry.
Dzisiaj na świeczniku potencjalne bankructwo Grecji a jeszcze oliwy do ognia dolała agencja ratingowa, która obniżyła perspektywę ratingu USA i krew się polała na straganach...byki dzisiaj dostają po łbie
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/chelsea-londyn-obserwuje-sandomierskiego,1,4245786,wiadomosc.html
jak myślisz Dodinio, czy i który kierunek byłby lepszy dla tego młodego bramkarza: angielski (Chelsea) czy włoski (Juventus) i siedzenie prawdopodobnie narazie na ławce rezerwowych, ale ćwiczenie z najlepszymi bramkarzami na świecie czy regularna gra w Jadze ?
pozdrawiam
dodge / 2011-04-18 17:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

jak myślisz Dodinio, czy i który kierunek byłby lepszy dla tego młodego bramkarza:
angielski (Chelsea) czy włoski (Juventus) i siedzenie prawdopodobnie narazie na ławce
rezerwowych, ale ćwiczenie z najlepszymi bramkarzami na świecie czy regularna gra w Jadze


Bez cienia wątpienia kierunek angielski. Nie oszukujmy się - nasza liga jest tak słaba jak cienka gumka. W lidze angielskiej mógłby zdecydowanie więcej osiągnąć. Naturalnie musiałby swoje odsiedzieć na ławce, ale w zamian na co dzień trenowałby z jednym z najlepszych bramkarzy, a kumplami z boiska byłyby gwiazdy światowego formatu. Super przygoda. Dochodzi aspekt finansowy ... załóżmy, że nawet dostanie tylko 10 tys. funtów tygodniowo ... Pewnie wszystko okupione byłoby skreśleniem Smudy z reprezentacji ..., ale ja i tak nie wierzę w to, że Smuda go powoła. Ma swoja twardą trójcę, a Grzesiek w niej nie jest. Byłby może powołany na ME, gdyby któremuś z twardej trójcy trafiła się kontuzja wykluczająca z gry w EURO 2012. Ja na miejscu Grześka mając wyłącznie takie dylematy nie zastanawiałbym się tylko podniósł rękawice i wyjechał do Chelsea spróbować sił. W Jadze tez wiecznie grać nie będzie, choć to wychowanek klubu. Grzesio niech się realizuje w najlepszej lidze świata, wśród jednych z najlepszych, a o Jagiellonii niech nie zapomina. Klub świadom tego kogo ma w klubie zapewne też zechce wykorzystać czas zainteresowania Grześkiem i wyciągnąć jak najlepsza kasę i tu już nie ma mowy o 900 tys. Euro czy 1 mln Euro, choć te kwoty są i tak dla mnie kosmiczne jak za zawodnika Jagi, która nie tak dawno przecież jeszcze grała w drugiej lidze.
kazumi / 2011-04-18 17:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
OK Dodinio. Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.
dodge / 2011-04-18 17:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
P.S. Póki co to tylko doniesienia prasowe. Oby z dużej chmury małego deszczu nie było :)


OK Dodinio. Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.


Poproszę o Twoją opinię.
kazumi / 2011-04-18 17:29 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
P.S. Póki co to tylko doniesienia prasowe. Oby z dużej chmury małego deszczu nie
było :)

Oczywiście. Media muszą o czymś mówić/pisać i niejednokrotnie sprzedali polskich piłkarzy do wielkich klubów a później nic z tego nie wychodziło. Niemniej polscy bramkarze np. na wyspach mają chyba wyrobioną niezłą markę i skauci z ligi angielskiej mogą na naszym rynku szukać talentów do oszlifowania na tej pozycji...
Poproszę o Twoją opinię.
W zasadzie mam podobną do Twojej. Nic znaczącego do dodania nie mam, bo napisałeśwyczerpującą wypowiedź.
jak będzie miał okazję trafić do wielkiego klubu to nie powinno mu się robić przeszkód... choć swoje Jaga musi wyciągnąć
dodge / 2011-04-18 17:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W kontrakcie powinna Jaga zastrzec sobie prawo rozegrania meczu sparingowego z pierwszym składem Chelsea w Białymstoku na otwarcie stadionu miejskiego :) Dorzuci Chelsea z 3 bańki Euro i można Grześka puszczać.
dociekliwy / 2011-04-18 15:51 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
dodge / 2011-04-18 16:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry Panowie

Pozdr.
kazumi / 2011-04-18 17:13 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Chłopcy.
dociekliwy / 2011-04-18 06:42 / portfel / Tysiącznik na forum
dzien dobry
b a r a k u d a / 2011-04-18 10:59 / Pogromca mitów giełdowych
Witaj Dareczku

Janusz juz pewnie przygotowuje sie do wyjazdu :-)

Masz rację . Od wczoraj szykuję się...:-)
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,9452719,Juz_dzis_runie_w_Lodzi_mur__koncerty_Rogera_Watersa.html

Jutro postaram się opisać wrażenia....wyruszam ok. 13-tej...

pozdro all
dodge / 2011-04-18 20:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
O Janusz ... :)

Mam nadzieję, że zabawę przednią masz.

Pozdr.
kazumi / 2011-04-18 15:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
miłej zabawy Janusz...pozdrawiam
dociekliwy / 2011-04-18 11:04 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj
to w takim razie zycze spokojnej podrozy i milych niezapomnianych wrazen z koncertu
pozdr.
anonim_03 / 2011-04-17 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

mit o globalnym ociepleniu stworzyl czlowiek ktory wczesnie krzyczal o globalnym
oziebieniu to juz mowi samo za siebie :-)

U mnie w tyrze, był raz człowiek, który opowiadał, że obacnie mamy nałożenię global warming i global dimming. Gdy global dimming się skończy zobaczymy global warming w pełnej krasie.

Inna sprawa. Klimat się zmienia. 12 tyś lat temu, w północnej Polsce pokrywa lodowa wynosiła kilka kilometrów. W tamtym czasie zmiany klimatyczne były szczególnie szybkie.


*) global dimming to teza o globalnym oziębieniu wywołana zapyleniem.
dociekliwy / 2011-04-17 20:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Janusz juz pewnie przygotowuje sie do wyjazdu :-)
http://muzyka.interia.pl/rock/news/na-poczatku-bylo-spluniecie,1625452,46
TrentX / 2011-04-17 22:15 / portfel / Tysiącznik na forum
"The Wall" to wg mnie album koncertowy wszechczasow :) a w polaczeniu z filmem robi ppiorunujace wrazenie , po nim "Made in Japan" Deep Purple i "Alchemy " Dire Straits , oczywiscie wszystkie koncertowe i w duzej czesci niesamowita rozbudowana improwizacja bez czyszczenia , zgrywania , ponownego nagrywania, po prostu wirtuozeria :)
dociekliwy / 2011-04-17 10:50 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
http://news.money.pl/artykul/skandal;w;silach;powietrznych;piloci;sami;pisali;sobie;testy,79,0,813903.html
dociekliwy / 2011-04-17 11:11 / portfel / Tysiącznik na forum
http://biznes.onet.pl/eksperci-budowa-infrastruktury-na-euro-2012-moze-s,18493,4244657,3000016,10,1,news-detal
dociekliwy / 2011-04-16 17:32 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Amerykanie-Chcecie-gazu-z-lupkow-Zobaczcie-co-was-czeka,wid,13319536,wiadomosc.html
Pooh / 2011-04-16 23:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Miałem napisać ostro, ale spróbuję racjonalnie:
Mogliby już powiedzieć wprost, że mit o globalnym ociepleniu został stworzony po to, żeby zablokować wchodzenie przez Chińczyków z prostymi technologiami do Europy i USA, a także po to, żeby pobudzić kreatywność, wdrożyć nowe technologie, a być może zmniejszyć zużycie ropy. /To ostatnie chyba najważniejsze/.
Proponuję jeszcze ograniczyć hodowlę bydła, bo p******** krowy są dużym źródłem metanu ;)
Pozdrówka. Q
dociekliwy / 2011-04-16 23:32 / portfel / Tysiącznik na forum
mit o globalnym ociepleniu stworzyl czlowiek ktory wczesnie krzyczal o globalnym oziebieniu to juz mowi samo za siebie :-)
dociekliwy / 2011-04-16 23:37 / portfel / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=BbWCdP2MNhQ
Pooh / 2011-04-16 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
p.... to nie mój stosunek do bydła, tylko czynność fizjogiczna - przeginka z tą cenzurą ;)
piciu / 2011-04-17 16:40 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobre :)
dociekliwy / 2011-04-16 23:30 / portfel / Tysiącznik na forum
przeginka z tą cenzurą ;)
cenzura to zawsze przeginka :-)
pozdr.
TrentX / 2011-04-15 19:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie :)

Jako ze uwolnilo mi sie troche gotowki, chcialem zapytac o zapis dodatkowy na akcje BRS ?Generalnie chcialbym cos uscislic . Rozumiem ze zapis podstawowy to zapis na akcje przyslugujacy z PP za otrzymane akcje lub PP kupione na rynku ??? Prosze o potweirdzenie lub negacje toku myslenia.

Pytanie kolejne brzmi, w jakiej cenie waloru dokonuje sie zapisu dodatkowego o ile bylby on dopuszczalny ???

Pytanie trzecie brzmi , czy jest prawdopodobienstwo duzej redukcji , a co za tym idzie czy jest sens zamrazania pieniadza w obliczu duzej redukcji ???

Jak ktos mial doswiadczenia zwiazane z tymi zagadnieniami prosze o skreslenie paru slow :)

Pozdrawiam :)
kazumi / 2011-04-15 23:12 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj.
Jak ktos mial doswiadczenia zwiazane z tymi zagadnieniami prosze o skreslenie paru slow:)
ja nie miałem formalnie, tj. nie składałem zapisów dodatkowych, ale tu widzę że zostałem wywołany do tablicy a pytania nie są trudne to odpowiem ;-)
Rozumiem ze zapis podstawowy to zapis na akcje przyslugujacy z PP za posiadane akcje w dniu prawa poboru lub PP kupione na rynku ???

Tak - choć zrobiłem małą korektę w powyższym sformułowaniu, ale i tak wiadomo o co Ci chodziło ;-) . Z tymże żeby móc dokonać zapisu dodatkowego trzeba posiadać przynajmniej jedną akcję danej spółki w dniu ustalenia prawa poboru czyli dla BRS dzisiaj (a de fakto 3 dni temu).
Pytanie kolejne brzmi, w jakiej cenie waloru dokonuje sie zapisu dodatkowego o ile
bylby on dopuszczalny ???

tak jak w zapisie podstawowym czyli po cenie emisyjnej równej 10 gr...
Pytanie trzecie brzmi , czy jest prawdopodobienstwo duzej redukcji , a co za tym idzie
czy jest sens zamrazania pieniadza w obliczu duzej redukcji ???

istnieje wielkie prawdopodobieństwo dużej redukcji toteż sens składania zapisu dodatkowego jest wątpliwy, szczególnie dla gracza drobnego, żebym nie powiedział, że nie ma sensu ;-) chyba żeby komuś grubemu zapomniało się zapisać, ale wątpliwe... Dociekliwy zapodał linka jaka była redukcja poprzednim razem..
pozdrawiam...
kazumi / 2011-04-15 23:46 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
dodam, że z tego co mi wiadomo to prowizja za zapisy, o których mowa, nie jest pobierana...
wróciłem z terenu trochę wcześniej, bo jutro wyjątkowo rano muszę wstać...jeszcze dopiłem i teraz to już mnie klepnęło dobrze także zamykam :-)
miłego weekendu życzę :-)
TrentX / 2011-04-16 10:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam :)
dzieki za wyjasnienia , oczywiscie poprawka jak najbardziej wskazana ,bo wlasnie o to mi chodzilo a jak widac mozna bylo prosciej :)
kazumi / 2011-04-16 12:08 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Trent.
Z tymże żeby móc dokonać
....
to był oczywiście ciąg dalszy do pytania drugiego czyli o zapis dodatkowy ;-)
że nie ma sensu ;-)
wiadomo że jak dla mnie...możesz dokonać zapisu dodatkowego jeśli widzisz w tym jakiś interes ekonomiczny...dyskonto pomiędzy ceną rynkową a ceną emisyjna nowych akcji jest na tyle atrakcyjne (choć sporo mniejsze niż poprzednim razem) że na pewno nie zabraknie chętnych na zapisy dodatkowe...istotne będzie również ilu będzie zapominalskich, bo nie wierzę że ktoś mógłby nie zapisać się na akcje w zapisie podstawowym świadomie narażając się na straty...jak nie chciałby dokładać ,,do interesu" to by sprzedał prawa poboru na giełdzie i wycofał sobie w jakimś stopniu odcięcie...poprzednim razem redukcja była 99,98 %... dla drobniejszych ciułaczy, tj. takich którzy złożyli dodatkowy zapis przykładowo za 5 tyś. zł na 50 tyś. akcji po 10 gr to otrzymali po redukcji 10 akcji...także interesu wielkiego nie zrobili...
jaka będzie redukcja tym razem tego nie sposób przewidzieć...ja podejrzewam że nie powinna wiele różnić się od tej co poprzednio toteż osobiście nie jestem zainteresowany.. ale do niczego nie namawiam ani niczego nie odradzam, bo ja jak pisałem wielokrotnie się nie znam na giełdzie i nijak moich sugestii nie należy brać na serio
pozdrawiam i miłego popołudnia sobotniego...
TrentX / 2011-04-17 13:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Czesc w poludnie niedzielne ;) . Oczywiscie nie wymagam rozwiazania ktore dostane podane na tacy , ani nie oczekuje rad w stylu zrob tak lub tak nie rob, gdyz juz sie zorientowalem ze na tychze forach mozna sobie pogadac ale decyzje podejmuje zainteresowany o co oczywiscie nie mam zadnych pretensji.
Chetnie jednak poczytam opinie bardziej doswiadczonych w temacie ludzi , ktorzy dluzej w tym siedza i w sumie tylko sie cieszyc ze mozna znalezc kaciki w ktorych sie otrzyma rzetelne informacje w watpliwym dla mniej doswiadczonego ciulacza temacie :)
Jednym slowem tak 3mac , pewnie jeszcze nieraz o cos zapytam :)

Pozdrawiam.
dodge / 2011-04-15 19:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hej :)

Kaz - jak sądzę - parę słów powinien wcześniej czy później na ten temat skrobnąć.

Pozdr.
dociekliwy / 2011-04-15 19:21 / portfel / Tysiącznik na forum

Kaz - jak sądzę - parę słów powinien wcześniej czy później na ten temat skrobnąć.


a ja tylko przypomne jak to drzewiej bywalo
http://gielda.onet.pl/boryszew-zapisy-na-akcje-serii-f,18886,47387,komunikaty-detal
TrentX / 2011-04-15 19:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Okej dzieki za pomoc ;) bede oczekiwal na komentarz kazumiego .

Dodge mam jeszcze pytanie : czy wspomniana poczta obejmuje dzisiejsze notowanie , bo nie widze swieczki wzrostowej ???
dodge / 2011-04-15 19:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie - wczoraj na gorąco przed snem pisałem zerkając na wykres - stąd wygląda to jak wygląda i są to luźne przemyślenia z obserwacją pod kątem różnych perspektyw czasowych na wykresie. Na dziennym jak widzisz sprawdziło się i dzisiaj w ciągu dnia poszło odbicie. Nie zerkałem na zamknięcie dzisiejsze więc nie wiem jak wygląda całość dzisiejszej świecy.
dociekliwy / 2011-04-15 19:34 / portfel / Tysiącznik na forum
sprawdzales rachunek PP juz powinny byc :-)
TrentX / 2011-04-15 19:52 / portfel / Tysiącznik na forum
@dociekliwy

Sprawdzalem ale w moim CDM poki co jeszcze nie ma , zwykle trzeba im wiecej czasu nawet z wyplata na konto ;]

@dodge

Generalnie wyrazalem zainteresowanie walorem z racji korekty , choc spodziewalem sie glebszej na wsparcie mniej wiecej do poziomu konsolidacji z drugiej polowy marca do poczatku kwietnia. Z drugiej strony i tak trzeba czekac na potwierdzenie wybicia w poniedzialek :)
Czy uzywasz standardowej aplikacji AT na stoqu ?
dodge / 2011-04-15 20:09 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ustawienia pozmieniałem troszkę, tak by z automatu przy logowaniu widzieć to co chcę od razu widzieć :)
dociekliwy / 2011-04-15 19:59 / portfel / Tysiącznik na forum
tez mam konto w CDM powinny juz byc mam nadzieje ze szukasz w AKTYWACH

nawet z wyplata na konto ;]

chodzi Ci o te 3 dni czekania na rozliczenie sesji
TrentX / 2011-04-15 20:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Chodzilo mi o o poczciwa wyplate , koledzy u konkurencji zwykle maja wczesniej , a ja okolo 18.00 na koniec dnia :) , choc wiem ze to czesciowo uzaleznione od sesji ELIXIRU

A faktycznie w Aktywach sa juz PP , a ja patrzylem w "Nowe Emisje" >> PRAWA
Dzieki za zwrocenie uwagi :)
dociekliwy / 2011-04-15 20:09 / portfel / Tysiącznik na forum
"Nowe Emisje" >> PRAWA
tam sie pojawia w pierwszym dniu zapisu ale za to glowy nie dam uciac :-)

ELIXIRU

a ja tego problemu nie mam bo obsluge CDM-u robie kontem w Pekao
TrentX / 2011-04-15 20:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Widze przyznane PP ale maja wartosc 0 , czy tak powinno byc ?
TrentX / 2011-04-15 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
NIe zrozumiales mnie :) ja takze ROR posiadam w PEKAO SA i przrzucam kasiorke dowolnie .
Elixir to system do rozliczen miedzybankowych , korzystaja z niego instytucje zaklady pracy, banki itp do przesylania zlecen platniczych wierzytelnosci itp :)

A tutaj linka do dosc ciekawej stronki jak ktos musi wiedziec kiedy i gdzie bedzie przelew :)

http://www.kiedykasa.pl/

a tu na naszym moneyu rozpiska :
http://www.money.pl/banki/elixir/
dodge / 2011-04-15 21:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

http://www.kiedykasa.pl/


To jakiś pic na wodę, bo sprawdzałem kiedyś z przelewami do BZWBK i nijak nie wychodziło jak w rzeczywistości.
dociekliwy / 2011-04-15 21:09 / portfel / Tysiącznik na forum
nie znam sie na prawach bankowych ale przemknelo mi kiedys ze bank nie zawsze ksieguje kase w momencie jej wplywu i od czasu wplywu do czasu ksiegowania to jest ich kasa Ty z niej nie skorzystasz
dociekliwy / 2011-04-15 20:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Elixir
wiem co to jest :-) a przynajmniej tak mi sie wydaje ...

NIe zrozumiales mnie :)

ja zrozumialem ze chodzi o przelew z CDM na konto bankowe
a Tobie chodzilo o poczciwa wyplate :)
TrentX / 2011-04-15 20:31 / portfel / Tysiącznik na forum
No to wsio paniatno :) , wiec udaje sie na browarka :)
dociekliwy / 2011-04-15 17:59 / portfel / Tysiącznik na forum
15.04. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący z plikiem 23/2011

W nawiązaniu do Raportu bieżącego nr 14/2011 z dnia 11 marca 2011 r. Kierownictwo Wyższego Szczebla KULCZYK OIL VENTURES INC. ("Emitent", "Spółka") przedstawia informacje dotyczące Walnego Zgromadzenia Emitenta, które odbędzie się w dniu 11 maja 2011 r. Walne Zgromadzenie odbędzie się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., ul. Książęca 4, Warszawa, Polska, i rozpocznie się o godz. 15.00 czasu lokalnego.
Porządek obrad Walnego Zgromadzenia:
1.przyjęcie zbadanego sprawozdania finansowego Spółki za rok zakończony 31 grudnia 2010 r. wraz z raportem biegłego rewidenta dotyczącym tego sprawozdania finansowego;
2.ustalenie liczby dyrektorów Spółki, których kadencja będzie trwać do następnego zwyczajnego zgromadzenia;
3.wybór dyrektorów Spółki na kadencję trwającą do następnego zwyczajnego zgromadzenia;
4.powołanie KPMG LLP, Chartered Accountants jako audytora Spółki i upoważnienie dyrektorów do określenia wynagrodzenia audytora;
5.rozpatrzenie wszelkich innych kwestii, prawidłowo wniesionych pod obrady Zgromadzenia lub dokonanie przerwy w obradach.
Zgodnie z prawem prowincji Alberta, prawo do otrzymania zawiadomienia, uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu, w tym w jego drugiej części w przypadku ogłoszenia przerwy i wykonywania prawa głosu przysługuje wyłącznie akcjonariuszom zarejestrowanym w rejestrze Emitenta na koniec dnia określonego jako tzw. dzień ustalenia praw (record date), chyba że po dniu ustalenia praw właściciel rejestrowy zbędzie akcje, a ich nabywca, po okazaniu należycie poświadczonych świadectw lub udokumentowaniu w inny sposób posiadania akcji, zażąda, co najmniej (10) dziesięć dni przez Walnym Zgromadzeniem wpisania jego nazwiska na listę akcjonariuszy uprawnionych od głosowania, co jest warunkiem wykonywania przez niego prawa głosu z akcji na Walnym Zgromadzeniu.
Jak wskazano w Raporcie bieżącym nr 14/2011, Rada Dyrektorów ustaliła, że dniem ustalenia praw dla potrzeb określenia akcjonariuszy uprawnionych do otrzymania zawiadomienia, uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu i do wykonywania prawa głosu jest dzień 1 kwietnia 2011 r. (record date).

Polscy akcjonariusze będący akcjonariuszami faktycznymi posiadający akcje zapisane na rachunkach papierów wartościowych prowadzonych przez uczestników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. zamierzający głosować podczas Walnego Zgromadzenia powinni zwrócić się do biura maklerskiego lub innego podmiotu prowadzącego ich rachunek inwestycyjny, na którym zapisywane są posiadane przez nich akcje Emitenta, o przekazanie dodatkowych informacji dotyczących sposobu głosowania.
Podsumowanie praw związanych z akcjami Emitenta zostało przedstawione w Prospekcie emisyjnym KULCZYK OIL VENTURES INC. zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 13 kwietnia 2010 r. na stronie 249 i nast., a prawa akcjonariuszy na stronie 261 i nast. (w tym prawo głosu na stronie 263).

Szczegółowy porządek obrad, projekty uchwał, informacje dotyczące spraw, które będą poruszone na Walnym Zgromadzeniu oraz szczegółowe informacje dotyczące Walnego Zgromadzenia zawarte są w dokumencie "Notice of Meeting and Information Circular", który zostanie opublikowany w angielskiej wersji językowej na stronie internetowej Emitenta www.kulczykoil.com.
W związku z tym, że w spółkach utworzonych zgodnie z prawem kanadyjskim przebieg i forma walnych zgromadzeń akcjonariuszy istotnie różni się od przebiegu i formy walnych zgromadzeń akcjonariuszy w Polsce, oraz w celu ułatwienia polskim akcjonariuszom zapoznania się z informacjami dotyczącymi uczestnictwa w walnym zgromadzeniu zawartymi w "Notice of Meeting and Information Circular", Emitent przekazuje w załączeniu tłumaczenie na język polski powyższego dokumentu.
Skonsolidowane sprawozdanie finansowe Emitenta za rok zakończony 31 grudnia 2010 r. oraz Sprawozdanie Kierownictwa z Działalności (Management's Discussion and Analysis) za rok zakończony 31 grudnia 2010 r. zostały opublikowane przez Emitenta za pośrednictwem systemu ESPI w formie raportu rocznego oraz zostały zamieszczone na stronie internetowej Emitenta pod adresem: http://www.kulczykoilventures.com/raporty_roczne/
Szczegółowa podstawa prawna:
ő 38 ust. 1 pkt 1 - 3 w związku z ő 38 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. nr 33, poz. 259 z późn. zm.).
Załączniki:
KOV - WZ 11 maja 2011 - Zawiadomienie i Memorandum Informacyjne - PL.pdf
Pełna treść raportu dostępna pod adresem:
http://www.e-pap.com.pl/ESPI/espi
http://demo.e-pap.pl/espi

kom espi abs
kazumi / 2011-04-15 17:44 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
co tu dużo gadać: jeśli chodzi o inwestycje to był kiepski tydzień dla mnie...w portfelu mocno czerwono się zrobiło...inwestowanie na dłuższy termin przynosi profity wtedy kiedy dobre spółki się dobierze do portfela...ja chyba przedobrzyłem ;-)
dociekliwy / 2011-04-15 17:57 / portfel / Tysiącznik na forum
ja chyba przedobrzyłem
i teraz sie zastanawiasz co z ta kasa zrobic :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy