Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
b a r a k u d a-nielogo / 83.28.208.* / 2011-02-26 11:48
Witam
Wszystkim pamiętającym o moich urodzinach ( łomatko, jaką Wy macie pamięć !!!!! ) składam serdeczne DZIĘKI za życzenia i.....buziaki ( odwzajemniam ).....:-)

Co do straganu...trzymta paluchy na cynglu, bo bajzel w polityce wewnętrznej i zewnętrznej nie sprzyja rynkom...:-(

p.s. ....ta Wasza pamięć....wzruszyłem się bardzo....

Pa, wpadnę tu jeszcze....:-)
dociekliwy / 2011-02-26 11:52 / portfel / Tysiącznik na forum

wpadnę tu jeszcze....:-)

bedzie milo
pozdr.
dodge / 2011-02-25 19:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dociekliwy
dodge / 2011-02-25 19:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zdrowyś? Jak pogoda we Francji? Wiosna już przyszła?
dociekliwy / 2011-02-25 19:57 / portfel / Tysiącznik na forum

Zdrowyś?

ja tak a Ty ?

Jak pogoda we Francji? Wiosna już przyszła?

mozna tak powiedziec choc sa dni z temperatura okolo +3 to przewaza temp. +10 i slonce sie niesmialo pokazuje ale o tej porze na szczescie jest niegrozne
dodge / 2011-02-25 20:04 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

ja tak a Ty ?


Również. Przeziębienia i grypy omijają mnie.


mozna tak powiedziec choc sa dni z temperatura okolo +3 to przewaza temp.
+10 i slonce sie niesmialo pokazuje ale o tej porze na szczescie jest niegrozne


No to się zaczyna ..., znowu będą te cholerne upały. Dopiero co odżyłem, a tu już znowu będzie słońce dręczyć.
dociekliwy / 2011-02-25 20:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Przeziębienia i grypy omijają mnie.
przy odpowiedniej dezynfekcji bakterie i wirusy nie maja szans ;-)
dociekliwy / 2011-02-25 19:59 / portfel / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=VVImhPqysno&feature=related
flugowski / 83.3.53.* / 2011-02-25 09:31
http://www.youtube.com/watch?v=FpChZtmlKL8&feature=fvw

nie przegapcie. mam nadzieję, że pokoleniu wychowanemu na PSACH Pasikowskiego zmieni się optyka...
dodge / 2011-02-25 19:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wiem czy słyszałeś Emiliana Kamińskiego - to fragment z koncertu "13 Grudnia" ...

http://www.youtube.com/watch?v=YZQpptwEceo
dodge / 2011-02-25 19:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Flugo

Umówiony z rodziną już jestem - "sprzedaje" Bąble dziadkom wkrótce i wybieram się obowiązkowo do kina z żonką na "Czarny Czwartek". Fajnie, że zawitałeś.

Pozdrawiam i zdrówka życzę.
kazumi / 2011-02-24 10:51 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry. Miłego dnia.
Mrozy są to powiało chłodem ;-)
http://www.parkiet.com/artykul/1023036_Na-parkiecie-powialo-chlodem.html
bebe / 2011-02-23 22:01 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witam...
dziś dzień barakudy...- któryś z rzędu, wobec czego składam najserdeczniejsze życzenia....wszystkiego NAJ...a przede wszystkim zdrówka...;-)
iii, .... że nie może się to odbyć bez muzy...- to zapodaję..../P.F. - pewnie sam sobie włączył...;-))))/, wobec czego ...- ja zapodam np to...;-)))))))))))
http://www.youtube.com/watch?v=2WX_4FNoto4&NR=1&feature=fvwp

aleeee....
zapodam i to...
http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw
aleeee...
sama bez tego nie mogłbym przejsć obojetnie przy takim dniu...-
więc musze zapodać.....- i mam dwa w 1...;-)
http://www.youtube.com/watch?v=L-ISJAct04Y&feature=related

buziaki poszły......- łap...;-)))
-----------------
pozdrawiam pisatych i czytatych....;-)
----------------
skopiowałam wpis...- bo ten moze nie wejść...cóż ...- takie czasy...;-(
67nada / 88.104.217.* / 2011-02-24 01:50
to i ja się dołączam do życzeń. Wszystkiego najlepszego i 100 lat!
kazumi / 2011-02-23 17:27 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Mecz może się nie odbyć.
Zaplanowany na sobotę mecz 16. kolejki Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław został przełożony na 8 marca - zdecydował Departament Logistyki Rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy SA.
Na wszelki wypadek jednak przygotowuję ekwipunek co by jednak te dwie godziny przetrzymać :)
pewnie i tak się nie zmarnuję ;-)
kazumi / 2011-02-23 16:49 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
21.02. Warszawa (PAP/Bloomberg) - ING podniósł rekomendację dla Synthosa do
"kupuj" z "trzymaj", podwyższając jednocześnie cenę docelową do 5,13 zł z 3,77 zł.

Procentowy dział ING OFE w kapitale zakładowym Syntka na koniec 2009 r. wynosił 8,48 %. Procentowy dział ING OFE w kapitale zakładowym Synthos-u na koniec 2010 r. wynosił 5,9 %. Udziały ING OFE w kapitale zakładowym Syntka na koniec 2010 r. w porównaniu z końcem 2009 r. spadły tak więc o 30,5 %.
Czy w związku z tą rekomendacją inwestorzy mogą się za jakiś czas spodziewać informacji o zejściu udziałów ING OFE poniżej 5% kapitału zakładowego Syntka ?
Odpowiedź brzmi: nie wiem :-)
ja swoje akcje niezmiennie trzymam od kilku miesięcy...
kazumi / 2011-02-23 13:09 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry.
Ładnie powożą leszcza od wczoraj na Optimusie. Po tak dynamicznej jeździe spekulantów i inwestorów w krótkim czasie korekta musiała nastąpić mniejsza czy większa. Jak jest duży balon to zazwyczaj powoduje duży huk. Euforia przeradza się w panikę i jazdę po SL a kurs następnie lata od bandy do bandy. Główną rolę odgrywa psychologia, psychologia tłumu, nadzieja na dalsze wzrosty miesza się ze strachem przed dalszym spadkiem i poniesieniem straty. Na pewno najgorzej pod względem psychologicznym mają ci którzy kupowali na górce, nie ustawili SL i mają wirtualnie dużą stratę wygenerowaną w krótkim odstępie czasowym. Wcześniej naczytali się na różnego rodzaju forach o jeździe na poziomy 10,14, 20 zł a jak zaczęło spadać to górują komentarze o coraz niższych poziomach. Jedno i drugie to jest oczywiście naganianie inwestorów spowodowane ich osobistymi przesłankami, które mają im w czymś pomóc, tj. nagonić na akcje i zarobić czy odreagować stratę.
Co mają teraz zrobić górkowicze ?
Nie ma jednej reguły na dalsze zachowanie kursu w krótkim terminie, bo jak zachowa się tłum w takiej perspektywie jest ciężko przewidzieć. Myślę, że jeśli ktoś wchodził spekulacyjnie to zabezpieczył inwestycje SL, bo tak się przyjęło robić. Jeśli ktoś tego nie zrobił to znaczy, że na zarobek może poczekać dłużej. Ile będzie wynosić te ,,dłużej" to różnie bywa. Giełdowe spółki pokazują jasno, że to być zarówno jedna sesja, tydzień, miesiąc, rok jak i lata...i to przy panującej dobrej koniunkturze giełdowej.
Odpowiedzi co robić z akcjami które kupiło się po dużym i dynamicznym wzroście a które uległy gwałtownej przecenie przyjmując założenie, iż inwestor może potrzymać walor dłużej, najlepiej poszukać w samej spółce. To jest:
1) Na chłodno zanalizować fundamenty spółki,
2) Kurs giełdy stara się dyskontować przyszłość a dynamiczne wzrosty w krótkim odstępie czasowym po dołączeniu się spekulacji muszą mieć jakąś przyczynę. Takie wzrosty zazwyczaj powodowane są informacją lub splotem informacji które znacząco mają poprawić wyniki finansowe spółki w przeszłości. Jest to ,,coś" na podstawie czego można snuć wizje o dużych zyskach spółki za jakiś czas uzyskane dzięki temu ,,coś" a nie można obecnie określić dokładnej wartości toteż inwestorów ponosi wyobraźnia i zaczynają to dyskontować w zasadzie bez większych ograniczeń. I teraz trzeba zidentyfikować to ,,coś", spróbować określić jego potencjalną wartość przy okazji wyłaniając perspektywy spółki i na podstawie tego podjąć decyzję. Jeśli to ,,coś" rzeczywiście zacznie wpływać na widoczną w raportach poprawę wyników finansowych spółki to jest zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że z takiej inwestycji wyjdziemy zarobieni przy dobrej ogólnej koniunkturze giełdowej. Jeśli z kolei to ,,coś" okaże się niewypałem rynek będzie czuł się zawiedziony i to też odzwierciedli w kursie giełdowym...krótko mówiąc: ocenić na chłodno perspektywy spółki
3) Nie bez znaczenia jest sentyment rynku do branży w której spółka działa. Jeśli jest na ,,topie" to każda informacja ze spółki z takiej branży zwraca uwagę większego kapitału spekulacyjnego...
to takie moje luźne przemyślenia na te tematy
dociekliwy / 2011-02-23 07:32 / portfel / Tysiącznik na forum
23.02. Warszawa (PAP) - Zarząd Telekomunikacji Polskiej proponuje wypłatę z zysku w 2010 roku 1,5 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Z zysku w 2009 roku spółka także wypłaciła 1,5 zł dywidendy. (PAP)

epo/ jtt/
dociekliwy / 2011-02-23 07:24 / portfel / Tysiącznik na forum
"Może dojść nawet do sparaliżowania giełdy - ostrzegają eksperci."

http://tnij.org/kj9m
dociekliwy / 2011-02-23 06:29 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
zycze milego dnia
dodge / 2011-02-23 07:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry Dociekliwy

Również życzę miłego dnia i Tobie i Wszystkim odwiedzającym.
_________

Życzenia urodzinowe przesyłam Januszowi. Zdrowia Januszu przede wszystkim, radości i uśmiechu każdego dnia, no i niech Twój portfel pęcznieje z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc, z roku na rok ... :)

100 lat Janusz!

Pozdr.
dociekliwy / 2011-02-23 07:22 / portfel / Tysiącznik na forum
do zyczen oczywiscie sie przylaczam
Janusz niech Twoj portfel pecznieje z sekundy na sekunde z minuty na minute i z godziny na godzine :-)
100 lat !
kazumi / 2011-02-23 13:12 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Januszek również przesyłam najlepsze życzenia urodzinowe !!!
Przede wszystkim zdrowia, dużo uśmiechu na twarzy i wszelkiej pomyślności :-)

100 lat Janusz !
kazumi / 2011-02-22 22:41 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zresztą zaraz sprawdzę Stany,
tam mocno czerwono, po części chyba nadrobili również wczorajszy brak handlu...
teraz zobaczymy czy to w końcu ta wyczekiwana przez niedźwiedzie korekta i jak zachowa się WIG 20, bo ta da nam odpowiedź na pytanie czy rzeczywiście wyprzedzaliśmy Stany czy to jednak był pokaz słabości spowodowany pewnymi czynnikami...
jak sądzisz Dodinio ?
dodge / 2011-02-22 22:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry wieczór.

Pozdr.
kazumi / 2011-02-22 22:22 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry wieczór.
Jak tam inwestycje giełdowe ?
pozdr
dodge / 2011-02-22 22:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Jak tam inwestycje giełdowe ?


Nie otwieram ostatnio rachunku, więc nie wiem. Pewnie raz rośnie raz spada. Dzisiaj sesja udana była? Pytam się, bo nawet nie zaglądałem? Zresztą zaraz sprawdzę Stany, to przy okazji przed snem zobaczę co w Polsce dzisiaj WIG pokazał.
kazumi / 2011-02-22 22:36 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj sesja udana była?
na głównych indeksach czerwono...ale nie zabrakło spółek na zielono tak więc zależy co masz ;-)
dodge / 2011-02-22 22:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry człowiek jesteś. Dzięki. Oj ... spać idę. Dobrej nocy życzę,. Jutro pewnie zawitam z rana tutaj na chwilę ... :)

Cześć
kazumi / 2011-02-22 22:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Już ? OK. Nie zatrzymuję. Dobrej nocy. Hej.
kazumi / 2011-02-22 15:47 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Januszek kurs BDX to myślę że nie wymaga komentu...defensywnie/słabo/asekuracyjnie ? nie ma szaleństw ze względów na sentyment dla branży, ale może chociaż diwka osłodzi Ci tą inwestycję a ma ponoć być bdb
http://www.parkiet.com/artykul/1022041_Grupa-Budimex-poprawia-wyniki--Hojna-dywidenda-.html
kazumi / 2011-02-22 16:56 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Z wypowiedzi prezesa wynika, że w tym roku dywidenda może być znacznie wyższa niż w zeszłym roku. Poszukałem i dowiedziałem się, że zeszłym roku spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 6,80 zł brutto na jedną akcję. Prezes zapowiada, że główny akcjonariusz będzie napierał na jak najwyższą dywidendę i może ona przekroczyć 75 % zysku netto za 2010 r. Biorąc po uwagę powyższe oraz przy założeniu, iż Walne zaakceptuje wypłatę dywidendy gdzieś w przedziale 75-80 % to akcjonariusze otrzymaliby na jedną akcję 7,9-8,4 zł brutto.
kazumi / 2011-02-22 17:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
.defensywnie/słabo/asekuracyjnie ?
a może po prostu w trendzie bocznym...przepraszam za te głupie stwierdzenie powyżej
sytuacja na dzień dzisiejszy BDX z punku widzenia AT. Link:
http://www.fxone.pl/analizy/63-analiz-rynek-akcji/7262-budimex-test-linii-spadkowej.html
kazumi / 2011-02-22 22:08 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
no i link w którym trochę o planach i założeniach wynikowych itd. na bliższa i dalszą przyszłość:
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/budimex;liczy;na;poprawe;wynikow,163,0,776099.html

a przy okazji zapunktuje u tutejszego admina, że podsyłam linka moneyowskiego i pozwoli mi jeszcze troszkę po-SPAM-ować na tym portalu
dociekliwy / 2011-02-22 09:16 / portfel / Tysiącznik na forum
dzien dobry
kazumi / 2011-02-22 12:43 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Dociekliwy
dociekliwy / 2011-02-22 13:13 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
bebe / 2011-02-22 13:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witam...
miło, że Was widzę...;-)))
pozdrawiam serdecznie i życze udanych decyzji na parkietach...- zresztą, sobie też...;-)))
u mnie piękne słonce, ale i delikatnie prószy,... wiatru niet...- co sprawia, że jest dość przyjemnie...;-)
dociekliwy / 2011-02-22 13:50 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj bebe
milo Cie widziec :-)
bebe / 2011-02-22 14:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to dobrze, że miło...- bo coraz mniej osób się do mnie odzywa.....
zastanawiam się...co jest temu winne...;-(
dam Ci plusika za "witaj bebe"...;-)))))))))))))
pozdrowka dla Cię i Twej...;-)
dociekliwy / 2011-02-22 14:38 / portfel / Tysiącznik na forum

pozdrowka dla Cię i Twej...;-)

dziekuje
swoja juz nakarmilem i polozylem spac :-)

pozdrawiam i zycze milego popoludnia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy