Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
anonim_03 / 2011-02-21 23:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

Co myślicie o ryku polskim w perspektywie rok-dwa ?
Megga hossa, słaba hossa (10% rocznie), zwałka ?

Zależy mi przede wszystkim na opini ludzi, którzy między jesienią 2008 a wiosną 2009 nie szczali po gaciach, i potrafią to udowodnić ;-))
kazumi / 2011-02-22 12:43 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
między jesienią 2008 a wiosną 2009 nie szczali po gaciach ;-))
kur/na jakbym czytał swoje CV inwestorskie hehe
i potrafią to udowodnić

a to muszę się cofnąć po wpisach...
że kupowałem prawie w samym wądole
_________________
2009-01-23 15:14:13 kazumi
Ja nie jestem w skandii i nie wiem co to skan2. Ale mogę powiedzieć że wczoraj dałem
zlecenie przez mbank nabycia jednostek f. akcji za 3/4 kapitału który aktualnie posiadam na fundy. Może uda się wstrzelić w dołek. Jak bedzie dalej leciało mocno w dół to będę dalek dokupował.
________________
że dobrze na tym wyszedłem
________________
2009-05-18 23:26:37 kazumi
SIOK normalnie, pirewszy raz od ponad 3 miesięcy dzisiejsza sesja niedotyczyła mojego
portfela;-))))Zakończyłem inwestycję w LMA i nie chwaląc się zysk bardzo zadowalający -
20,98%.
Co do straganu to wszystko możliwe, jeśli przejadą zdecydowanie 1900pkt na dużym obrocie to...Wydaje mi się że może być jeszcze jeden hurra optymistyczny skok w górę a potem głębsza korekta. Jeżeli indeksy poszły w górę o kilkadziesiąt procent to naturalną rzeczą wydaję się korekta spowodowana chęcią realizacji zysków. Pytanie: kiedy?, jak głeboka?
_________________
tak przejrzałem swoje wpisy z czystej ciekawości to nie zabrakło też tych pesymistycznych, ale to taki był okres że nie trudno było ulec atmosferze armagedonu... mimo to miałem swoją ustaloną wcześniej strategię i fundy akcyjne kupowałem i to dość ostro i nieźle na tym wyszedłem...
zresztą funduszy akcyjnych wyzbyłem się m.in. bo:
_________________
2009-05-19 22:55:49 kazumi

Szybka realizacja ale zanim pokaże nam zlecenie w systemie zleci kilka dni

no tak to niestety działa, dając dzisiaj zlecenie nabycia i nawet zaraz po potwierdzeniu
dając zlecenie odkupienia te parę sesji trzeba przesiedzieć.
Zresztą ja m.in. dlatego umorzyłem jednostki LMA żeby mieć na jakieś większe kombinację w emaklerze. Choć myśle żeby coś kupić z szerokiego rynku na dłuuugi termin. To powinno dać bardzo dużą stopę zwrotu bo na niektórych spółkach, które wyglądają nieźle pod względem
________________
i tak oto i wtedy zacząłem swoją przygodę już bezpośrednio z akcjami...
ten zakup fundów który wkleiłem był moją pierwszą transakcją na fundach zaraz po tym jak aktywowałem SFI w mbanku (zresztą założyłem konto tam tylko dla niego), po paru miesiącach aktywowałem emaklera i przeszedłem wyłącznie na akcje...giełda i całą otoczką interesowałem się już sporo wcześniej, ale data rozpoczęcia inwestowania była rzeczywiście bardzo szczęśliwa, choć aktywując SFI miałem przeświadczenie że to może być okazja i miałem już wcześniej opracowaną strategię...
do czego zmierzam ?
no właśnie do końca sam nie wiem ;-)
miałem udowodnić że nie robiłem w majtki na początku 2009 r., tylko że ja wtedy zaczynałem swoja przygodę z giełdą (funduszami akcji) to pewnie miałem po prostu szczęście że wtedy a nie w odwrotnej sytuacji, tj. na około szczytach hossy...
anonim_03 / 2011-02-22 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ok, dzięki :-))
kazumi / 2011-02-21 17:38 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
dobra sesja dla mnie...idę na piwo i na kulki ;-)
miłego wieczoru
dodge / 2011-02-21 17:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gdyby któryś z czytelników był zainteresowany i chciał się zapoznać z koncepcją przestrzennego zagospodarowania kraju to zapraszam do tego linka:

http://tnij.org/polityka_przestrzenna
dodge / 2011-02-21 17:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A tak w ogóle to witam wszystkich
kazumi / 2011-02-21 17:12 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dodinio...oglądnąłem ten filmik czary mary i jest z*********** :-)
co słychać dobrego ?
dodge / 2011-02-21 17:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Kaz


co słychać dobrego ?


Dzieci zdrowe, żona cała, więc jest OK. Poza tym nic specjalnego. W sobotę Jaga zaczyna nową rundę. Mam pewne obawy, bo ma być minus 20 stopni wg zapowiedzi. Mecz może się nie odbyć. Na wszelki wypadek jednak przygotowuję ekwipunek co by jednak te dwie godziny przetrzymać :)
kazumi / 2011-02-21 17:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Na wszelki wypadek jednak przygotowuję ekwipunek co by jednak te dwie godziny przetrzymać :)
obowiązkowo ;-) przy takich temperaturach o ,,suchej gębie" to raczej się nie da rady wytrwać...
Dzieci zdrowe, żona cała, więc jest OK
:-)
pozdrawiam
kazumi / 2011-02-21 10:40 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dociekliwy cierpliwości ;-)

http://www.parkiet.com/artykul/1021593_KOV-czeka-na-pelna-ocene.html
dociekliwy / 2011-02-21 10:41 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
ja jestem cierpliwy :-)
kazumi / 2011-02-21 10:54 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć...a jak odczytać tą poniższą rekomendację ING ?
kazumi / 2011-02-21 17:04 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
pozytywnie
no i git :-)
kazumi / 2011-02-21 10:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry. Miłego dnia.
_________
21.02. Warszawa (PAP/Bloomberg) - ING podniósł rekomendację dla Synthosa do "kupuj" z "trzymaj", podwyższając jednocześnie cenę docelową do 5,13 zł z 3,77 zł.
_________
oho...
kiepski / 2011-02-20 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam i POZDRAWIAM po długiej przerwie .

czasu brak na pisanie na forum, ale czasami zagladam na forum nawet się nie logując.

Jeszcze raz pozdrawiam bebe
bebe / 2011-02-19 19:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
http://fakty.interia.pl/polska/news/pogrzeb-abp-zycinskiego-jak-prorok-widzacy-dalej,1599542
Pogrzeb abp. Życińskiego. "Jak prorok widzący dalej..."
Sobota, 19 lutego (11:10) Aktualizacja: 1 godz. 11 minut temu
Odszedł człowiek otwarty na świat współczesny i jego problemy ...

[ i ]
.............................
kazumi / 2011-02-18 11:22 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
handlowałeś coś ostatnio na straganie ?
dociekliwy / 2011-02-18 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
nic nie handlowalem ale czaje sie na Taurona wplynie kasa to kupie
kazumi / 2011-02-18 11:31 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
ale czaje sie na Taurona wplynie kasa to kupie
trochę się już przecenił, bo po wejściu do WIG 20 kurs obrał kierunek południowy....
a ewentualnie po znajomości jakiegoś typa byś podesłał (spoza WIG 20) na dłuższy termin ?
do zastanowienia oczywiście
kazumi / 2011-02-18 11:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Paged
łokej...dzięki...nazwa obiła mi się o uszy, ale nic nie wiem o spółce, ale o taką mi chodziło ;-)
kazumi / 2011-02-17 23:27 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
na głównym koniu BRS jestem już na 11% wirtualnej straty, ale trzymam zwieracze...
to co miałem kupić - kupiłem, uśredniał nie będę...
kurs leci na 1,50 zł...
kazumi / 2011-02-17 22:37 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.parkiet.com/artykul/1020772_Mocne-tapniecie-na-GPW.html

Cóż...
Małe p********** indeksów w USA w około godzinach gdy WIG 20 się zamykał spowodowało, że jak tylko warszawski indeks poczuł smród od razu pomyślał, że oni zaraz się zesrają i ze strachu sam dostał sraczki. A oni tylko puścili bąka i dalej trzymają zwieracze w przeciwieństwie do grających w Warszawie inwestorów.
:-))))
Tak na serio to nie da się ukryć nasz główny indeks zachowuje się bardzo słabo względem tych zachodnich. Przez długie okresy można było się przyzwyczaić, że tylko małpuje on zachowanie tamtych toteż może teraz u niektórych spore zdziwienie i rodzące się pytanie o przyczyny. Szczególnie u byków. Oczywiście takie zachowanie indeksów kreują u nas w przeważającym względzie zagraniczni gracze. Na rynku przeważają głosy, że to pokłosie zamieszania wokół OFE czy też próba wyprzedzenia korekty w Stanach która zapewne kiedyś nastąpi (kwestia to tylko jej głębokość). Być może jedno i drugie, szczególnie, że trzeba pamiętać jak nasza giełda jest postrzegana przez inwestorów zagranicznych...
Czy to kwestia słabości czy próby wyprzedzenia dowiemy się gdy dojedzie do głębszej korekty w USA.
WIG 20 tworzy atmosferę inwestycyjną, ale wiele spółek na bazie tej mini hossy rośnie swoim tempem (duuuużo większym niż indeks). Szczególnie to są spółki spoza głównego indeksu, które na bazie swojego rozwoju/perspektyw połączonej z dłuższą czy krótszą modą urosły już dużo/bardzo dużo i dały się mocno wzbogacić właścicielom ich akcji. Co poniektóre jak spojrzeć mają bardzo przegrzane podstawowe wskaźniki giełdowe a cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród inwestorów indywidualnych jak i funduszy. Wiadomo oczywiście, że te wskaźniki pokazują przeszłość i teraźniejszość a gracze giełdowi próbują dyskontować przyszłość, ale granica między jej zdyskontowaniem a jazdą spekulacyjną jest bardzo cienka. Toteż inwestorzy muszą poszukiwać spółek, które rodzą realne nadzieje na pojawiające się z nich w przyszłości a niezdyskontowane jeszcze dobre informacje, bo tam będzie można liczyć na dobry zarobek w odpowiedniej perspektywie czasowej...
dociekliwy / 2011-02-17 18:07 / portfel / Tysiącznik na forum
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/322575,amerykanie-znalezli-gaz-lupkowy-w-polsce.html
dociekliwy / 2011-02-17 08:10 / portfel / Tysiącznik na forum
dzien dobry
dociekliwy / 2011-02-17 11:06 / portfel / Tysiącznik na forum
http://sport.interia.pl/euro-2012/news/uefa-pierwszy-polski-stadion-na-euro-2012-wielka-porazka,1598415,4324
dociekliwy / 2011-02-16 08:23 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
zycze milego dnia
bebe / 2011-02-16 10:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2011-02-16 08:23:15 dociekliwy [ Tysiącznik na forum ]
Komentarze do portfela "bebe" [0]
witam
zycze milego dnia

witam...
witaj dociekliwy....i ja też życzę miłego dnia, a na dokładkę życzę jeszcze : trafnych decyzji na parkiecie/ach...;-)

Ps. pozdrawiam pisatych i czytatych..;-)))
Ps 2. jeszcze ciut...i będe miała może więcej czasu,...- by pogadać...;-)
buziaki..
mari40 / 2011-02-16 10:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Ps. pozdrawiam pisatych i czytatych..;-)))

należę do tych czytatych :)))
Również pozdrawiam
bebe / 2011-02-16 11:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem


0
2011-02-16 10:57:23 mari40 [ Bywalec forum ]

Ps. pozdrawiam pisatych i czytatych..;-)))

należę do tych czytatych :)))
Również pozdrawiam

eeejjjjj mari40...- jak Cię czytam..- to widze, żeś też z pisatych...;-)))
pozdrówka serdeczne...i trafnych decyzji.....;-)))
dociekliwy / 2011-02-16 11:06 / portfel / Tysiącznik na forum
witajcie bebe i mari40 :-)
bebe / 2011-02-16 11:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2011-02-16 11:06:59 dociekliwy [ Tysiącznik na forum ]
witajcie bebe i mari40 :-)

hej...
widze, że z usmiechem..;-)))
daję plusika..
mari40 / 2011-02-16 11:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam :)))
trochę należę również do pisatych,bo gaduła ze mnie ,ale też żółtodziób i nic mądrego nie piszę :) samo przebywanie na forum i udział w Waszych rozmowach jest przyjemnością i zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego :)
Miłego dnia prawie już południe :)))
dociekliwy / 2011-02-16 11:19 / portfel / Tysiącznik na forum

nic mądrego nie piszę :)

to dobrze nie bede juz sam :-)
bebe / 2011-02-16 11:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2011-02-16 11:19:57 dociekliwy [ Tysiącznik na forum ]

nic mądrego nie piszę :)
to dobrze nie bede juz sam :-)

aleeeżżżżżżż się spotkaliśmy madrale...- coraz szersze kółko niemądrali się robi...- witajcie w kółeczku..;-))))))))))))))))))))))))
i bużka...
Pa...
bebe / 2011-02-16 11:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
musze lecieć...
Do poczytania mądrale...;-)))))))))
dociekliwy / 2011-02-16 12:26 / portfel / Tysiącznik na forum

musze lecieć...

to lec bebe ja juz wrocilem
dodge / 2011-02-15 21:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Będę zmykał

Dobranoc Dociekliwy
dociekliwy / 2011-02-15 22:02 / portfel / Tysiącznik na forum
dobranoc dodge
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy