Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
kazumi / 2011-02-11 13:07 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Znajomy mi opowiadał, że oglądał na jakimś kanale program w którym ludzie dzwonili i zadawali pytania dwójce wróżbitów (kobieta i mężczyzna). Zadzwonił jakiś koleś i zadał mniej więcej takie pytanie: ,,w związku że jest po 22 to proszę mi powiedzieć czy jeszcze mi się podniesie ?"
a oni w śmiech i powiedzieli że na takie pytania nie podają odpowiedzi...
ehehehe
kazumi / 2011-02-11 11:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj późnym wieczorem Boryszew zakomunikował o uzupełnieniu porządku obrad NWZA które odbędzie się 28 lutego. Link do całego komunikatu zawierającego projekty nowe uchwał:
http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=244620&_DocID=456250&_Site=ESPI&_CheckSum=-792024075

Doszedł m.in. projekt uchwały w sprawie zmiany Statutu przewidującej upoważnienie Zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Jest to istotna wiadomość dla dotychczasowych akcjonariuszy. Jeśli przytoczona uchwała zostanie podjęta wówczas Zarząd Spółki (za zgoda Rady Nadzorczej) w okresie do dnia 31 grudnia 2013 roku zostanie upoważniony do dokonania jednego albo kilku podwyższeń kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Jeżeli Zarząd skorzysta z powyższego uprawnienia wówczas każdorazowo będzie mógł podwyższyć kapitał zakładowy Spółki przez emisję do 443.284.308 sztuk nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 44.328.430,80 ( czterdzieści cztery miliony trzysta dwadzieścia osiem tysięcy czterysta trzydzieści złotych 80/100).
W opinii uzasadniającej powody pozbawienia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz proponowaną cenę emisyjną akcji bądź sposób jej ustalenia można przeczytać:
,,Zarząd Boryszew S.A. uznaje za wskazane pozbawienie prawa poboru akcji emitowanych w granicach kapitału docelowego, ze względu na możliwość kierowania ofert akcji do podmiotów, które nie są akcjonariuszami Spółki, a mogłyby być zainteresowane nabyciem pakietów akcji w obrocie pierwotnym.
W szczególności oferowanie akcji nowych emisji z wyłączeniem prawa poboru pozwoli adresować oferty akcji do inwestorów instytucjonalnych – krajowych i zagranicznych. Zwiększenie udziału tej kategorii inwestorów w akcjonariacie Spółki wpłynie korzystnie na jej wizerunek i możliwości pozyskiwania, kolejnych środków na rozwój, z rynku kapitałowego.
Zdaniem Zarządu pozbawienie akcjonariuszy prawa poboru akcji leży w interesie Spółki.
Ponadto Zarząd wskazuje, że cena emisyjna zostanie ustalona w sposób możliwie najbardziej korzystny dla Spółki, biorąc pod uwagę wycenę rynkową notowanych akcji oraz oczekiwania subskrybentów akcji oferowanych."

Tym sposobem Boryszew chce dać sobie możliwość pozyskania kapitału na ewentualne akwizycje z kolejnego źródła o czym można przeczytać w uzasadnieniu do uchwały:
,,Uznaje się za zasadne i korzystne dla Spółki wprowadzenie opisanego w § 1 Uchwały nowego postanowienia Statutu w przedmiocie upoważnienia Zarządu do podwyższania kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru.
Rozwój grupy kapitałowej Boryszew S.A., opierający się między innymi na dokonywaniu akwizycji innych podmiotów wymaga posiadania przez Spółkę elastycznej możliwości pozyskiwania środków celem finansowania dokonywanych przejęć. "
kazumi / 2011-02-11 12:08 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Z napisanego przeze powyższego posta można wysnuć jasny wniosek, iż RK wie, że źródło finansowania w postaci kolejnych emisji z pp wyczerpuje się. Będzie jeszcze ta emisja nad która mają głosować również na wspomnianym Walnym. Spowoduje ona zwiększenie ilości papiera do ponad 2 mld a ewentualnie kolejna emisja przyjmując zasadę 1:1 musiałoby znowu podwoić tą liczbę. Dlatego też chcąc zostawić spółce możliwość pozyskania kapitału poprzez emisję akcji a przy okazji nie obciążać jej jednorazowo kolejnymi miliardami akcji postanowił dać zarządowi możliwość drukowania w jednej transzy około 400 mln akcji, ale z wyłączeniem pp dla dotychczasowych akcjonariuszy. Nowe dodruki skierowane będą do inwestorów instytucjonalnych co oczywiście będzie zwiększać ilości akcji, ale jeśli przyjąć, że poprzez wykup akcji będą chciały zainwestować w Boryszew na longa to nie będą powodować dodatkowej podaży. BRS pozyska kapitał na ewentualne akwizycje a przy okazji podniesie swój prestiż o ile będą to poważne instytucje.
kazumi / 2011-02-11 12:35 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
będą to poważne instytucje.
To nie na przykład tajemniczy podmiot finansujący o którym rynek nic nie wie a który jest prawdopodobnie nastawiony na szybki zysk i tzw. dymanie leszcza ;-) Wydaje mi się, że skoro RK będzie chciał się podzielić swoim tortem (bo przecież wyłączenie pp dla dotychczasowych akcjonariuszy spowoduje również, iż jego udział % w spółce spadnie) to nie z jakimiś kombinatorami, które będą chcieli coś wywinąć. Ale narazie to jest melodia krótszej czy dłuższej przyszłości, choć jeśli ktoś zainwestował na dłużej to lepiej żeby wiedział, że powstaje taka możliwość (zakładam że uchwała zostanie podjęta)
kazumi / 2011-02-11 12:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
a obecnie w krótkim terminie akcjonariusze oczekują (dziś a najpóźniej w poniedziałek) na komunikat o niepowodzeniu co do przejęcia Saar Gummi
kazumi / 2011-02-11 17:11 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
komunikat o niepowodzeniu co do przejęcia Saar Gummi
No i jest komunikat, ale o tym że BRS złożył ofertę wiążącą na zakup Grupy SaarGummi z branży automotive. Oczywiście hurra optymizmu nie ma, bo złożenie oferty to jeszcze nic nie gwarantuje jeśli chodzi o końcowy sukces, ale jest to pozytywna wiadomość dla akcjonariuszy i nie daje powodu niedźwiedziom do zmasowanego ataku ;-)
dociekliwy / 2011-02-11 09:27 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
widze ze barakuda zagoscil na dluzej
kazumi / 2011-02-11 11:31 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dociekliwy. Pozdrawiam.
dociekliwy / 2011-02-11 12:53 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
b a r a k u d a / 2011-02-11 01:02 / Pogromca mitów giełdowych
http://www.youtube.com/watch?v=W6pYtwOhcN0
b a r a k u d a / 2011-02-11 00:50 / Pogromca mitów giełdowych
Byłbym zapomniał....
Byłem , widziałem , słyszałem....
Chłopaki robią , co mogą .....doceniam....- daleko, wysoko. za daleko, za wysoko.....
Popatrz , posłuchaj....kiedyś zrozumiesz dlaczego nie znoszę cover"ów
b a r a k u d a / 2011-02-11 00:51 / Pogromca mitów giełdowych
http://www.youtube.com/watch?v=MOPKVoNBv5Q&feature=fvst
b a r a k u d a / 2011-02-11 00:53 / Pogromca mitów giełdowych
http://www.youtube.com/watch?v=UsqLhM9dBrI&feature=related

widziałem, słyszałem....

Nienawidzę coverów !!!!!!
b a r a k u d a / 2011-02-11 00:45 / Pogromca mitów giełdowych
Poczytałem....
Nie ta diecezja....:-)
Odmeldowuję się....słabo się czuję
...
Abp mówił : Sky is the limit.....niewielu powtarzających widzę wśród nas....:-(


http://www.youtube.com/watch?v=96pA2-OdXNI
adan76 / 2011-02-10 22:34 / portfel / Bywalec forum
pozdrawiam wszystkich. milo was widziec. widze gorący topik?
kazumi / 2011-02-10 22:47 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Adan.
milo was widziec

i wzajemnie ;-)
widze gorący topik?
to jakiś język naukowców ? ;-)
pozdr
adan76 / 2011-02-10 22:49 / portfel / Bywalec forum
O co chodzi z tym OIL? trochę odrealniony jestem...
kazumi / 2011-02-10 22:54 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
O co chodzi z tym OIL? trochę odrealniony jestem...
Nie wiem. Ja się na giełdzie wogóle nie znam a tutaj tylko SPAM-uje. Dziwię się adminom z money-a, że jeszcze mnie nie zbanowali.
Może Janusz coś podpowie ;-)
adan76 / 2011-02-10 23:07 / portfel / Bywalec forum
ty się nie znasz? jestem na niższym poziomie niż ty...już mam same świeczki w oczach i nic nie widzę :)
kazumi / 2011-02-10 23:18 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
jestem na niższym poziomie niż ty.
niemożliwe...aż tak nisko nie mogłeś upaść ;-)
O co chodzi z tym OIL?
generalnie to od debiutu chodzi o to żeby dymać, dymać długo i namiętnie ;-)
rozumiesz ? a co do ostatniej akcji to cofnij się do wpisów z 1 lutego...cos tam skrobneliśmy na ten temat
kazumi / 2011-02-11 00:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
generalnie to od debiutu chodzi o to żeby dymać, dymać długo i namiętnie
wystarczy prześledzić jak zmieniała się ilość akcji w obrocie i wyniki finansowe spółki...zresztą oba czynniki odzwierciedla zachowanie kursu od debiutu
adan76 / 2011-02-10 23:43 / portfel / Bywalec forum
Rozumiem chyba. zamias się dowiercić i zbadać co znależli, zrobili nagonkę prasową, żeby podnieśc ceny akcji. Ludzie się rzucili na wierzbowe gruszki, a tu kicha się szykuje..
Podejrzewam, że w Polsce aż huczy o ropie i nikt o niczym więcej nie mówi, wszystko co z ropą i gazem ma wspólnego szło do góry i spirala się nakręcała.. mam rację?
kazumi / 2011-02-11 00:04 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Podejrzewam, że w Polsce

a to Ty na emigracji ?
kazumi / 2011-02-11 00:02 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Rozumiem chyba. zamias się dowiercić i zbadać co znależli, zrobili nagonkę prasową, żeby podnieśc ceny akcji.
kurs zaliczał historyczne minima a po tej notce prasowej, która mówiła że prawdopodobnie istnieje możliwość, iż lada moment dokopią się do dużego złoża gazu lub ropy strzelił jednego dnia około 90 % z 5 zł na 9,50 zł. Następnego dnia z rana jeszcze poprawili na 13 zł po czym w parę chwil zjechał na 8 zł. Później trochę bujało a na dzisiejszej sesji za jedną akcję na zamknięciu płacono około 6,50 zł.
Ludzie się rzucili na wierzbowe gruszki, a tu kicha się szykuje..
cholera ich tam wie czy coś znajdą czy nie ;-)
Podejrzewam, że w Polsce aż huczy o ropie
no od tamtego momentu dość modne są OIL i KOV, obi grzebią w ziemii w poszukiwaniu ,,czegoś tam" ale da się je pod każdym względem rozróżnić...zresztą dzisiaj podsyłałem linki i infa o KOV razem z Dociekliwym...ale zdarza się że grane są jedna pod drugą i to ostatnio dość często, dziś np bylo info z KOV (pozytywne) to i OIL skoczył parę % - speka
adan76 / 2011-02-11 00:18 / portfel / Bywalec forum
Przeczytałem raport

http://gielda.wp.pl/kat,36996,title,KULCZYK-OIL-VENTURES-INC-Aktualizacja-raportu-niezaleznego-eksperta-nt-oceny-rezerw-i-zasobow,wid,13121714,wiadomosc.html

i co będę ściemniać. nic nie rozumiem. Może z wyjątkiem tego, że stanął sobie "ekspert" i powiedział: na dwoje babka wróżyła.
kazumi / 2011-02-11 00:16 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
zamykam bo mocno późno się zrobiło.
3m się Adan. Pozdrawiam serdecznie.
adan76 / 2011-02-10 22:53 / portfel / Bywalec forum

widze gorący topik?
to jakiś język naukowców ? ;-)

ponglish
b a r a k u d a / 2011-02-10 22:37 / Pogromca mitów giełdowych
Cześć nada
Ile (tym razem ) egzaminów zdałeś i dlaczego nie piszesz prof. przed nick'iem....:-)?????
b a r a k u d a / 2011-02-10 22:38 / Pogromca mitów giełdowych
sorki, byłbym zapomniał:
pozdro dla naukowców.....:-))))))))))))))))))))
adan76 / 2011-02-10 22:40 / portfel / Bywalec forum
nie, teraz dopisuję za nickiem. prace znalazłem na 3/5 etatu, świat stoi do góry nogami... nie wiem czy wyjdę z tego stabilny psychicznie...
kazumi / 2011-02-10 22:29 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
KNF już wie kim byli ci szczęśliwcy i pechowcy co handlowali OIL po 13 zł (intraday-owy szczyt zrobiony podczas tych pamiętnych sesji na tej spółce)
http://www.parkiet.com/artykul/1017881_Petrolinvest---Kto-sprzedal-akcje-po-13-zl.html

ale na razie sprawa rozwojowa ;-)
b a r a k u d a / 2011-02-10 22:34 / Pogromca mitów giełdowych

Kto-sprzedal-akcje-po-13-zl.

Ja bym raczej zabił tych , co po tej cenie kupowali....:-(
kazumi / 2011-02-10 22:34 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
OIL
Pojawiały się głosy że ta spółka może wejść do indeksu blue chips, ale na szczęście nie ;-)

http://www.pb.pl/a/2011/02/10/Bogdanka_i_Kernel_zastapia_Cyfrowy_Polsat_i_Polimex_w_W
b a r a k u d a / 2011-02-10 22:12 / Pogromca mitów giełdowych
A Hameryka uśmiecha się pod wąsem...:-)
Smutne , ale buziaki Bejbi....łzy same mi ciekną.... nie radzę sobie z chusteczkami...
kazumi / 2011-02-10 22:18 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
A Hameryka uśmiecha się pod wąsem...:-)
Nic to dla naszego głównego indeksu, bo on dotąd będzie czekał, aż się stanie co ma stać w Stanach ;-)
pozdrawiam
b a r a k u d a / 2011-02-10 22:33 / Pogromca mitów giełdowych

Nic to dla naszego głównego indeksu

To św. prawda....bo on będzie czekał , aż s&p spadnie , żeby zareagować podobnie ....:-(
Nic innego nie może się zdarzyć , bo Polska straciła "twarz" przez OFE/( przepychanki z głównymi rozdawcami kapitału światowego )...
Kto nastąpi na odcisk OFErmom , ten jeszcze długo będzie utykał.....jeśli w ogóle zacznie chodzić ponownie.....
Moim zdaniem:
Rząd pod wpływem Prezydenta/ Trybunału Konstytucyjnego/ Związków Zawodowych/Opinii Społecznej/Zdrowego Rozsądku....nawróci się....
To jedyny sposób na powrót do idei "zielonej wyspy", a tego nikt nie zlekceważy....:...:-)
pozdro Jareczku....( nie miałeś wpływu na dobór imienia??????).....
kazumi / 2011-02-10 22:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
To św. prawda....bo on będzie czekał , aż s&p spadnie , żeby zareagować podobnie
....:-(

Jeśli chodzi o sam indeks to tak to na tą chwilę wygląda. Ja z WIG 20 nie mam żadnej spółki i nie planuję mieć, no chyba żeby któraś z moich spółek tam wskoczyła. A z ilnku powyżej wynika że na pewno nie teraz i zresztą bardzo dobrze. WIG 20 robi atmosferę, ale kupę spółek mniejszych idzie swoją drogą ;-)
( nie miałeś wpływu na dobór imienia??????)
ale o co chodzi ? bo nie kumam ?
pzdr
b a r a k u d a / 2011-02-10 22:53 / Pogromca mitów giełdowych

ale o co chodzi ?

sam nie wiem...., ale mam b. głupie skojarzenia....:-)

bo nie kumam ?

też nie kumam, to chyba sprawa skojarzeń nieokreślonych spowodowanych niską samooceną....:-)
kazumi / 2011-02-10 22:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
sam nie wiem...., ale mam b. głupie skojarzenia....:-)
pewnie z jakimś z czołowych polityków ? ;-)
b a r a k u d a / 2011-02-10 20:29 / Pogromca mitów giełdowych
Zmarł Abp Józef Życiński.
Kościół polski poniósł drugą , po Janie Pawle II , niepowetowaną stratę.
Nic już nie będzie takie jak wcześniej....:-(....słabnie ludzka twarz Kościoła...

[i]
b a r a k u d a / 2011-02-10 20:46 / Pogromca mitów giełdowych
sorry za off-topic...
dla mnie to najważniejsza/ najboleśniejsza info ostatnich lat....:-(
kazumi / 2011-02-10 22:46 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Zmarł Abp Józef Życiński.

[i]
kazumi / 2011-02-10 17:07 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dociekliwy a to czytałeś ?
http://blog.parkiet.com/jedlak/2011/02/09/petrolinvest-i-kov-czyli-ogien-i-woda-w-informacjach-o-ropie/
dociekliwy / 2011-02-10 16:20 / portfel / Tysiącznik na forum
witam

http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=pl&_RowID=1706135&category=11,36,31,32,33&_CheckSum=364169354

to o KOV-ie
kazumi / 2011-02-10 16:32 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dociekliwy.
to jeszcze dorzucę wczorajsze info z BZ WBK. Czytałeś to ?
z DM BZWBK:

KOV - Ostateczne wyniki testowania odwiertu Lempuyang będą znane w ciągu tygodnia

2011.02.09 15:42

OPIS: Wstępne wyniki testów wykazały obecność dużej ilości wody. Jest to prawdopodobnie spowodowane słabą izolacją strefy wyższego ciśnienia znajdującej się poniżej testowanych interwałów. Kolejne działania będą ukierunkowane na ustalenie źródła wody oraz jej negatywnego wpływu na możliwość ustalenia obecności węglowodorów w badanej strefie. Obecnie trwają analizy wyników testowania. Planuje się użycie sprzętu do pomiarów otworowych PLT (Production Logging Tool), który pomoże w wykryciu źródła niepożądanego dopływu wody.

DALSZE DZIAŁANIA: Wstępne dane są obecnie dołączane do interpretacji pozostałych interwałów, które stanowią obiekt zainteresowania w odwiercie. Planowane jest przeniesienie sprzętu PLT do górnej strefy niebieskiej i przeprowadzenie testów przepływu. Jak wcześniej informowano, w trakcie prac wiertniczych przewiercono interwał węglowodorów odznaczających się wysokim ciśnieniem w tej strefie.

Komentarz: Uważamy, że na podstawie wstępnych wyników testowania odwiertów nie można jeszcze wyciągać ostatecznych wniosków dotyczących wskaźnika sukcesu wszystkich testów w regionie, zwłaszcza że wiążące wyniki pierwszych testów nie są jeszcze gotowe.

Jak wspomnieliśmy podczas prezentacji objazdowej „Poland: 2011 Equities Outlook”, jesteśmy nadal przekonani, że firma potwierdzi obecność węglowodorów w dokonanych już odwiertach w jednym z trzech testów, które zostaną przeprowadzone w okresie od lutego do kwietnia 2011 r., biorąc pod uwagę historyczny wskaźnik sukcesu odwiertów ocennych w regionie Borneo, który według IHS Cambridge Energy Research Associates (IHS CERA) wynosi 85%.

Ważne jest również, że KOV potwierdził, iż bez problemu samodzielnie sfinansuje zapowiadane trzy pełne programy testowania na Bloku L w Brunei, co znacznie zmniejsza ryzyko nagłego ogłoszenia przez KOV przyspieszonej oferty sprzedaży nowych akcji w celu pozyskania środków finansowych.

Z punktu widzenia wyceny firmy KOV, w naszej wycenie wartości godziwej z grudnia 2010 r. (347 mln USD; 2,62 PLN/akcję), na Blok L w Brunei przypadało 11,2% oszacowanej przez nas wartości (dla porównania: na Blok M w Brunei – 50,3%, na Ukrainę – 31,4%). Na razie nie ma potrzeby wprowadzania jakichkolwiek zmian w założeniach dotyczących działalności KOV w Brunei lub Syrii, ale chcielibyśmy podkreślić, że szybko rozwijająca się działalność na Ukrainie spowoduje znaczny wzrost znaczenia spółki KubGas w ogólnej wycenie KOV. Na Ukrainę przypadało tylko 17,7% wartości KOV wycenionej podczas pierwszej oferty publicznej (IPO). Obecnie jest to prawie jedna trzecia ceny akcji KOV. Wkrótce, gdy RPS Energy opublikuje nowy raport niezależnego eksperta (Competent Person Report) dotyczący spółki KubGas, udział Ukrainy w wartości godziwej spółki KOV może wzrosnąć o kilkanaście punktów procentowych. Najnowsza wersja tego raportu zostanie opublikowana w ciągu 10 najbliższych dni.

Rekomendacja Kupuj podtrzymana.
dociekliwy / 2011-02-10 16:39 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi

Czytałeś to ?

teraz juz tak
wczoraj nie
kazumi / 2011-02-10 16:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
teraz juz tak
nieźle naganiają, co ? ;-)
dociekliwy / 2011-02-10 16:54 / portfel / Tysiącznik na forum
moze by trzeba konto do nich przeniesc zeby mieli za co takie dobre rekomendacje wystawiac :-)
kazumi / 2011-02-10 17:00 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
moze by trzeba konto do nich przeniesc zeby mieli za co takie dobre rekomendacje wystawiac :-)
Chłopaki są optymistami i robią dla Nas dobrą robotę ;-)
dociekliwy / 2011-02-10 17:07 / portfel / Tysiącznik na forum

robią dla Nas dobrą robotę ;-)

no i troche wstyd zeby to robili darmo
trzeba sie jakos odwdzieczyc :-)
kazumi / 2011-02-10 17:10 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
no i troche wstyd zeby to robili darmo trzeba sie jakos odwdzieczyc :-)
rynek sam się im odwdzięcza...jeśli oczywiście posłuchali swojej reko i sami zasiorbali ;-)
dociekliwy / 2011-02-10 17:05 / portfel / Tysiącznik na forum
a KOV chce za wszelka cene na widly
kazumi / 2011-02-10 17:08 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
a KOV chce za wszelka cene na widly
już jest !!!!
:-)
kazumi / 2011-02-09 17:55 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
wow...jest info z BRS żeby chociaż chwilowo podratować kurs ;-)
______________
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2011
Data sporządzenia: 2011-02-09
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Podpisanie umowy o zachowaniu poufności spółki z branży Automotive
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd Boryszew S.A. informuje, że podpisał umowę o zachowaniu poufności z administratorem procesu zbycia spółki z branży Automotive i na tej podstawie Spółka otrzymała Memorandum Informacyjne i rozpoczęła analizę ekonomiczną podmiotu.

Wartość badanej spółki może przekroczyć 10% kapitałów własnych Boryszew S.A.
_________________
kazumi / 2011-02-09 18:01 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
wow...jest info z BRS żeby chociaż chwilowo podratować kurs ;-)
niestety dla akcjonariuszy to nie wyczekiwany konkret, ale może chociaż zatrzyma na chwilę przecenę ?
miłego wieczoru
kazumi / 2011-02-09 15:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Kurs Boryszewa po wczorajszej bodajaże około 2 % przecenie, dziś znowu spada - na ta chwilę około 4%.
W zasadzie nic na giełdzie nie dzieje się bez powodu, nieraz tylko pewne ruchy są przesadzone poprzez włączające się emocje inwestorów. Po fiasku zapowiedzi o przejęciu Cablelettry (za wysoka cena) przyszedł czas na zdyskontowanie kolejnego niepowodzenia w szumnych zapowiedzi akwizycyjnych w postaci odpadnięcia/przegrania przetargu na zakup grupy SaarGummi. Informacja w tej sprawie ukaże się w weekend albo dniach około weekendowych. Ci bardziej poinformowani lub przewidujący postanowili sprzedać akcje już teraz, ulica zacznie sprzedawać wtedy kiedy ta informacja ujrzy światło dzienne, ale już na niższych poziomach...
Technicy doszukują się tu różnych wsparć dla kursu, ważnych i bardzo ważnych - pitolenie ;-). Moim zdaniem każdy ,,okrągły" poziom jest dla kursu takim wsparciem, mam na myśli 1,80; 1,70; 1,60; 1,50 itd.
kazumi / 2011-02-09 16:39 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Wielu pewnie się zastanawia skąd w kółko się biorą te wielkie bułki na S na coraz to niższych poziomach. Wystarczy zajrzeć do portfela Big Lebowskiego i zobaczyć jak wielkie zyski mają na tej spółce inwestorzy którzy potrzymali tą spółkę paręnaście miesięcy. A tak zarobionych jak Big jest tutaj multum inwestorów. Ilości akcji które posiadają dzięki objęciu nowych akcji po 10 gr są ogromne podobnie jak chęć realizacji gigantycznych zysków.
kazumi / 2011-02-09 16:43 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
No i oczywiście dodatkową podaż tworzą inwestorzy którzy brali akcje po ostatnim odcięciu w cenie około 2 zł i postanowili ciąć stratę dopóki nie jest aż tak bolesna, a że kurs poruszał się w tych strefach parę miesięcy to też ich jest sporo.
kazumi / 2011-02-09 17:46 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
lubię SPAM-ować o Boryszewie ;-) nikt oprócz mnie ze stałych bywalców nie ma tego papiera to nawet wysnucie pewnych teorii, których można się wyłącznie domyślać uważam za nieszkodliwe ;-) tak jak pisałem
Ja czekam na 28.02. (wyniki za IV kw. i NWZA) i liczę, że po nim sytuacja
przynajmniej częściowo się wyklaruje...

a na razie mamy to co widać
dociekliwy / 2011-02-09 12:56 / portfel / Tysiącznik na forum
witam

http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=astronomia&dep=379756&data=&lang=PL&_CheckSum=342946020
kazumi / 2011-02-09 15:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dociekliwy. Pozdrawiam.
dociekliwy / 2011-02-09 17:38 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
pozdr.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy