Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
kazumi / 2011-01-25 00:40 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
FONECO: Wprowadzenie do Alternatywnego Systemu Obrotu na Rynku NewConnect akcji serii C

Zarząd Spółki FON Ecology S.A zawiadamia, iż w dniu dzisiejszym otrzymał Uchwałę Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Nr 104/2011 z dnia 21 stycznia 2011 roku w sprawie wprowadzenia do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynku NewConnect akcji zwykłych na okaziciela serii C w ilości 14.500.000 o wartości 0,10 zł (dziesięć groszy). Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.
_________________________
jest postęp w sprawie...
teraz piłeczka po stronie spółki, bo zgodnie z § 7 ust 1 (Rozdział III
Obrót instrumentami finansowymi w alternatywnym systemie; Oddział I rozpoczęcie notowania) Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu rozpoczęcie notowania instrumentów finansowych w alternatywnym systemie następuje na wniosek ich emitenta o wyznaczenie pierwszego dnia notowania. Po złożeniu takiego wniosku przez emitenta zgodnie z § 7 ust 5 Organizator Alternatywnego Systemu wyznacza w szczególności dzień pierwszego notowania danych instrumentów w alternatywnym systemie, a także rynek i system notowań.
Jeszcze tutaj pozostaje kwestia Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych - nie ma tutaj na razie żadnego komunikatu i nie wiem jak się sprawa ma. A zgodnie z ust. 4 wyżej wymienionego paragrafu do wniosku o wyznaczenie pierwszego dnia notowania emitent zobowiązany jest dołączyć dokumenty Krajowego Depozytu określające kod, pod jakim instrumenty te będą rejestrowane w depozycie papierów wartościowych. Ale myślę, że i tutaj sprawa formalna jest niedaleko finalizacji.
Teraz pozostaje kwestia jaką datę we wniosku zaproponują na dzień pierwszego notowania, ale wydaje się że w nieskończoność tego nie będą ciągnąć...
M. jeszcze trochę cierpliwości ;-)
dodge / 2011-01-24 18:07 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Debiut

http://www.youtube.com/watch?v=X-HaQDw127w&feature=player_embedded
kazumi / 2011-01-25 00:41 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Debiut

http://www.youtube.com/watch?v=X-HaQDw127w&feature=player_embedded

widzę, że już tęsknisz za Grosikiem ;-)
kazumi / 2011-01-24 12:37 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry...miłego dnia życzę...
Dodinio czy mi się wydaje czy Ty kiedyś wspominałeś, że posiadasz akcje Alchemii ?
Kurs ostatnimi czasy mocno zwyżkuje. Chyba jest to spowodowane tym, że w styczniu ze spółki wyszły dwa zawiadomienia o transakcjach kupna akcji przez członka Rady Nadzorczej. Wiadomo jak rynek interpretuje fakt, że ktoś z Rady Nadzorczej a więc znający doskonale aktualną sytuację w spółce i mający dostęp do informacji poufnych nabywa jej akcje. Jest to na pewno informacja pod którą rynek może zagrać. Była jeszcze informacja iż Spółka Rurexpol zależna w 100 proc. od Alchemii nabyła od ISD Huta Częstochowa Zakład Produkcji Rur za łączną kwotę 101,5 mln zł. Transakcja została częściowo sfinansowana kredytem w wysokości 90 mln zł, udzielonym przez Alchemię. Niektórzy inwestorzy mogą również zakładać, iż ten prognozowany dalszy wzrost cen stali pozwoli również na poprawę wyników producentów stali, a Alchemia przecież nim jest.
To co tutaj jeszcze rzuca się w oczy to niski FF, który wynosi 11,46 %. Wszystkich akcji jest 207 mln to łatwo policzyć ile akcji, teoretycznie przynajmniej, może być w obrocie. Na pewno graczom łatwiej jest rozbujać duże wzrosty jeśli skupi się tutaj większy kapitał spekulacyjny. Rynek też nie wie czy skup akcji o którym wspomniałem wyżej również się skończył....generalnie może tu być jeszcze ciekawie, zapewne dojdzie do bujania, takie ryzyko wzrasta z każdą wzrostową sesją ;-)
dodge / 2011-01-24 17:16 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Kaz za tak obszerną analizę. Jesteś wielki. Plus i ode mnie.
kazumi / 2011-01-25 00:43 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki Kaz za tak obszerną analizę. Jesteś wielki
bez przesady Dodinio z tą obszerną analizą ;-) a za plusy dziękuję :-)
alem się zasiedział...no ale musiałem pogrzebać w regulaminach...
dobrej nocy...i pozdrawiam
kazumi / 2011-01-23 15:18 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry
Zadzwonił wczoraj do mnie kolega, który gdzieś tam usłyszał, że ponoć spółki stalowe mają dać dobrze zarobić i chciałby coś kupić...no ale podstawowe pytanie brzmiało: czy to prawda i które...a ja Mu zaproponowałem, że mogę się rozejrzeć, bo nie orientuję się w temacie, aż tak żeby rzucać konkretnymi spółkami itd.
Rozejrzałem się i podaję link do statystyki sesji z piątku:
http://stooq.pl/notowania/s/
Konkretnie chodzi o spółki najmocniej rosnące. A konkretniej o obecność w tej statystyce 3 spółek zajmujących się dystrybującą stali/elementów stalowych, tj. Drozapol, Izostal oraz Stalprofil oraz jednego producenta konstrukcji stalowych - Zastalu.
Wszystkie te spółki jak widać ładnie rosną. Why ? Ano dlatego, iż na rynku panuje przekonanie, że ceny stali dalej będą rosły przy rosnącym popycie a to w założeniu inwestorów wydatnie przełoży na poprawę wyników finansowych spółek zajmujących się jej dystrybucją. Inwestorzy myśląc, że te założenia się sprawdzą przystąpili do zakupu akcji niejako dyskontując już przyszłość co na giełdzie jest oczywiście normą.
Może podam link do artykułu który ponoć miał wywołać tą zwyżkę na tych spółkach:
http://www.parkiet.com/artykul/24,1010239.html

no i teraz link do artykułu potwierdzającego ten fakt:
http://www.parkiet.com/artykul/25,1010655.html

na Zastalu kurs jest grany pod coś innego, tutaj wszystko wyjaśnione:
http://www.parkiet.com/artykul/1010659_Zastal--Reformatorzy--w-natarciu.html

w pierwszym artykule jest mowa, iż najwięcej na wzroście cen stali mogą zyskać dystrybutorzy a o producentach się raczej nie mówi, ponieważ u nich wzrosną koszty produkcji itd.
Czyli krąg by się zawężał do: Konsorcjum Stali, Stalprofilu, Izostalu i Drozapolu. Może jest jeszcze jakaś spółka, ale ja jej nie wyłapałem...na marginesie dodam że Congor sprzedaje swój biznes dystrybucyjny a Stalprodukt nie jest klasycznym hurtownikiem.
Podstawowe pytania teraz brzmią: czy te prognozy się co do cen stali się sprawdzą, czy spółki rzeczywiście odpowiednio wykorzystają ten wzrost co wydatnie przełoży się na poprawę wyników finansowych, na ile ta poprawa wyników została już zdyskontowana przez rynek, czy można tu liczyć jeszcze na taki bum i modę jak ostatnio w przypadku chemii i wzrost wszystkich spółek dystrybucji stali, czy branża jest bardziej perspektywiczna od innych, czy kupować na longa czy wejść wyłącznie w celu spekulacji, na którą spółkę czy spółki postawić itd. itd. Nie będę wyliczał dalej...

Mimo że na giełdzie kupuje się przyszłość to jeśli chodzi o zainwestowanie na dłuższy termin to na pewno trzeba byłoby popatrzeć na wskaźniki giełdowe i wyniki finansowe poszczególnych spółek. Izostal to niedawny debiutant i jego pominę, bo nie ma za bardzo na czym bazować, ale wiem że to jest spółka zależna od Stalprofilu.
Pozostaje Konsorcium Stali, Stalprofil i Drozapol. Nie mam czasu w tej chwili na dłuższe porównania, już nie wspomnę o zaglądaniu w raporty kw., ale na pierwszy rzut oka pod względem wyników finansowych za IV ostatnie kw. najlepiej moim zdaniem wygląda Stalprofil...
Podstawowe wskaźniki giełdowe:
Drozapol: C/WK 1, C/Z brak, ff 52,26 %
Stalprofil: C/WK 2,16, C/Z 18,3 , ff 43, 08 %
Konsorcjum Stali: C/WK 1,31, C/Z 19, 1, ff 27,06 %
no tutaj to zależy co dla kogo jest ważniejsze...
Chętnie przeczytam co o tym wszystkim myślicie...mi pewne przemyślenia i ew. typy się wyłoniły, ale teraz muszę zamykać...jakiekolwiek uwagi przeczytam i odniosę się wieczorem bo niedługo idę na piwo i bilard...
dodge / 2011-01-23 20:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fajnie piszesz Kaz - pisz dalej, nie wiem jak mógłbym Ciebie zachęcić do tego byś nadal pisał u Bebe, ewentualnie załóż własny portfel i tam opisuj swoje przemyślenia.

Co do tematu, to Stalprofil w piątek naruszył górne ograniczenie klina zwyżkującego. Jeśli zostanie potwierdzony ruch spodziewać się można kolejnych nowych szczytów hossy na tym papierze.
kazumi / 2011-01-23 22:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Fajnie piszesz Kaz - pisz dalej, nie wiem jak mógłbym Ciebie zachęcić do tego byś
nadal pisał u Bebe, ewentualnie załóż własny portfel i tam opisuj swoje przemyślenia.

no piszę Maciuś ;-)
Co do tematu, to Stalprofil w piątek naruszył górne ograniczenie klina zwyżkującego.
Jeśli zostanie potwierdzony ruch spodziewać się można kolejnych nowych szczytów hossy na tym papierze.

dziękuję Ci za komentarz....jutro też jest dzien a ja się mocno naprocentowałem na tym bilardzie i nie jestem w stanie nic więcej napisac oprocz słowa dobranoc
dodge / 2011-01-21 20:09 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

pozdrawiam i życzę miłego wieczoru i weekendu jeśli ktoś tu zajrzy


Ja zaglądam czasami, choć mijamy się ostatnio częściej tutaj. Niedługo Darek wróci do Francji, to zapewne odwiedzi ten zakątek money'a.

Ja również życzę dobrego weekendu.
kazumi / 2011-01-22 15:36 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Ja zaglądam czasami,
bardzo się cieszę
pozdrawiam i miłego popłudnia
do poklikania
kazumi / 2011-01-21 18:00 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
na razie notowania są zawieszone z powodu miażdżącej przewagi kupujących...
fajny debiut...bez żadnej transakcji z powodu jw.
a tak swoją drogą to przedłużenie sesji od początku tego roku trzeba uznać za dobre posunięcie...i nie chodzi tu nawet o to, że hameryka nasz rynek nabierała bo oni ledwo się otwierali my zmykaliśmy...jak wiadomo większość drobnych inwestorów pracuje zawodowo i dłuższa sesja ułatwia znalezienie czasu na włączenie notowań i ew. transakcję
pozdrawiam i życzę miłego wieczoru i weekendu jeśli ktoś tu zajrzy
kazumi / 2011-01-21 12:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry...miłego popłudnia życzę...
oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że speka jakiś czas kursem pobuja,

no i od razu ma ochotę mocno pobujać, ale na razie notowania są zawieszone z powodu miażdżącej przewagi kupujących...
http://www.parkiet.com/artykul/1010374_Forever-Entertainment-chce-podbic-Azje.html
kazumi / 2011-01-20 22:05 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
kolejna spółka z branży gier komputerowych zadebiutuje jutro na NC:

http://www.parkiet.com/artykul/1009966_Na-NewConnect-z-Misiem-Uszatkiem.html

spółka powstała pół roku temu i na razie, jak czytam w artykule, zamierza, chce...na jakiekolwiek pozytywne efekty trzeba będzie sporo poczekać licząc że takie będą...oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że speka jakiś czas kursem pobuja, szczególnie że ta branża ostatnio wróciła do łask, ale po pewnym czasie to już główną rolę zaczną odgrywać fundamenty i czekanie na ich utworzenie może być opłacalne lub nie...
na NC debiutuje wiele spółek, które dopiero zaczynają działalność operacyjną i niejako sprzedają inwestorom swoją wizję i marzenia o sukcesie biznesu...w dłuższym terminie jednym na pewno uda się realizacja tych wizji, inni napotkają na problemy, jeszcze inni będą ratować się kolejnymi emisjami akcji...zainwestowanie na longa w któregoś z debiutantów NC lub spółkę z krótkim stażu na tym rynku może przynieść ponadprzeciętne zyski, ale przy proporcjonalnie większym ryzyku inwestycyjnym...bo spółki z dłuższym stażem na NC można chociażby poznać lepiej przez zajrzenie w raporty kwartalne...
generalnie ilość spółek na NC systematycznie rośnie i inwestor chcący zainwestować na dłuższy termin musi umieć rozdzielić plewy od ziarna...spekulant będzie kierował się tam gdzie pojawia się obrót i zainteresowanie spółką z jakiegoś powodu, np. wypuszczeniem informacji pod którą można zagrać itd...
kazumi / 2011-01-20 12:04 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry...miłego dnia życzę...
o k**** istne szaleństwo... już drugi komunikat puszczają o skupie a nabyli akcji za
prawie 20 k...składać wnioski o dopuszczenie nowych akcji do obrotu a nie k****
wypuszczać takie ,,infa"...

późno było i dostałem jakiegoś zaćmienia umysłu...przecież to oczywiste, że jeżeli trwa skup tak ,,wielkich" ilości papiera z rynku to nie mają czasu na papierkową robotę związaną z dopuszczeniem nowych akcji do obrotu tylko muszą siedzieć i śledzić cały czas notowania i skupować ,,wielkie" pakiety...patrząc na dzisiejszy obrót (610 zł) można spokojnie wywnioskować, iż skup jest cały czas konsekwentnie kontynuowany...
:-)
kazumi / 2011-01-20 00:17 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
FONECO: II-gi etap skupu akcji własnych

Zarząd FON Ecology S.A. informuje, iż w dniu 19 stycznia 2011 roku na podstawie uchwały nr 3/18/11/2010r z dnia 18 listopada 2010r. oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 34/2010 z 18.11.2010r. zakończył II etap skupu akcji własnych.
Od dnia nadania przez Emitenta raportu bieżącego nr 2/2011 z 10.01.2011r. informującego o ilości skupionych akcji w I-szym etapie skupu akcji własnych do dnia dzisiejszego tj., 19.01.2011r. nabyto 30.000 sztuk akcji po średniej cenie 0,37 zł za akcję.
Akcje własne nabyte w ilości 50.076 sztuk w pierwszym i drugim etapie skupu akcji własnych stanowią 0,17% ogólnej liczby akcji spółki FON Ecology S.A.
Jednocześnie Zarząd FON Ecology S.A. informuje, iż będzie realizował upoważnienie NWZA do nabycia nie więcej niż 9.000.000 akcji własnych w celu ich umorzenia na podstawie art. 365 § 1 pkt 5 Kodeksu Spółek Handlowych, w terminie do 18 listopada 2013 roku.
________________________
o k**** istne szaleństwo... już drugi komunikat puszczają o skupie a nabyli akcji za prawie 20 k...składać wnioski o dopuszczenie nowych akcji do obrotu a nie k**** wypuszczać takie ,,infa"...
dobrej nocy Bebe, jeśli zajrzysz...
kazumi / 2011-01-19 23:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Raport bieżący nr 6 / 2011
Data sporządzenia: 2011-01-19
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Przyjęcie oferty niewiążącej na zakup SaarGummi z branży automotive
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 5/2011 z dnia 18 stycznia 2011 roku, Zarząd Boryszew S.A. zawiadamia, że w dniu dzisiejszym do Spółki wpłynęła informacja o przyjęciu oferty niewiążącej na zakup SaarGummi i zakwalifikowaniu się do drugiego etapu postępowania.

Grupa SaarGummi jest wiodącym w Europie i istotnym w skali światowej producentem zaawansowanych technologicznie, ruchomych i statycznych, systemów uszczelnień pojazdów.

Grupa SaarGummi posiada 12 zakładów produkcyjnych, w tym 3 joint-venture w: Europie i na świecie.
__________________________
BRS przebrnął kwalifikacje...czas na konkurs...
dodge / 2011-01-19 22:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrej nocy Kaz

Bebe - mam nadzieję , że wszystko OK. Jakoś się mijamy ostatnio ...

Pozdrawiam.
kazumi / 2011-01-19 22:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jakoś się mijamy ostatnio ...
jak kiedyś wstaniesz w nocy do WC i będzie około 3 to włączaj kompa i się wpisuj...może natrafisz :-)
Dobrej Nocy Dodinio
dodge / 2011-01-19 21:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jarek ... pamiętasz ten wpis ...


2010-11-29

22:14:54

| kazumi [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "bebe" [31]
29.11. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek
nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która wprowadza 4-procentową podwyżkę akcyzy na papierosy. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2011 roku.


Po przeczytaniu tej wiadomości to był mój ostatni papieros. Miej świadomość, że niesiesz dobro :)

Pozdr.
kazumi / 2011-01-19 22:19 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jarek ... pamiętasz ten wpis ...
No ba ;-)
Po przeczytaniu tej wiadomości to był mój ostatni papieros. Miej świadomość, że niesiesz dobro :)
cieszę się, że tak to odbierasz...bo ktoś inny kto pali, np Bebe, mogłaby powiedzieć, że zniechęciłem Ciebie do czegoś przyjemnego, co pozwala ukoić nerwy, przy czym się najlepiej rozmyśla jak również rozmawia...
;-)
dodge / 2011-01-19 22:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już paląc czasami czułem, że nie ma w tym nic przyjemnego. Jakoś się udało - póki co. Raz zdarzyło mi się śnić o fajce i strasznego miałem kaca moralnego przez sen, że w śnie paliłem papierosa :). Wiem brzmi to idiotycznie ...
kazumi / 2011-01-19 22:55 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jakoś się udało - póki co.
za co Ci się należą gratulacje !!! nie każdemu się to udaje...teraz traktować papierosa jak śmierdziela zatruwającego organizm i sposób na wydojenie z Ciebie kasy przez państwo i myślę, że wytrwasz...
dużego plusa odklikuję ;-)
dodge / 2011-01-19 19:05 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe - co tam u Ciebie się dzieje na mieście? Jakaś wojna się szykuje znowu - czytałem.
kazumi / 2011-01-19 22:14 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe - co tam u Ciebie się dzieje na mieście? Jakaś wojna się szykuje znowu - czytałem.
Coś słyszałem, że zabili szefa kiboli Cracovii...
dodge / 2011-01-19 22:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Coś słyszałem, że zabili szefa kiboli Cracovii...


Lepiej brzmiałoby - zaszlachtowali. Nie wiem czy to jeszcze porachunki kibiców, czy schodzi to już w inny wymiar ... walki zorganizowanych grup przestępczych.
dodge / 2011-01-19 18:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kaz - pakowałeś się w Police ostatnio, czy z chemii masz Sythosa only?

--------------
Szkielet Sakata na upartego

Wiem, wiem ... podręczniki mówią o 8 sesjach rekordowych, ale spotkałem się również i z tym, że może to być i sześć sesji. Ostatnie sesje zaś wskazują słabość - dwie ostatnie czarne świece, po których dzisiaj pojawiła się świeca z długim górnym cieniem i małym korpusem położonym w okolicy dolnego przedziału cenowego. Wszystko w okolicy oporu 11,20 który dzisiaj został naruszony, lecz w trakcie sesji byki nie dały rady utrzymania tego poziomu. Charakterystycznym jest również to, iże na tygodniowym wykresie została naruszona dwusetka, po czym pojawiła się spadkowa świeca.
--------------
Wszystko wskazywałoby na korektę ostatnich lotów. Police generalnie długi czas w horyzoncie się poruszały, więc ostatnie sesje wzrostowe powinno się traktować w dłuższym wymiarze jako początek trendu wzrostowego na spółce. Jak to widzisz Kaz?

P.S. Słyszałeś. Poźniaka Jaga nabyła. Dobry ruch. Młody dobrze zapowiadający się pomocnik. Linie pomocy i obronę to Jaga ma teraz mocną. I to nie tylko w pierwszej "11", ale i na ławce. Będzie rywalizacja jak sądzę ostra w drużynie na tych pozycjach. Gorzej z atakiem. Ino Franek i Grzelak oraz młody, dobrze zapowiadający się Pawłowski - nasz wychowanek.

Pozdr.
kazumi / 2011-01-19 22:12 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dodinio
Wszystko wskazywałoby na korektę ostatnich lotów. Police generalnie długi czas w
horyzoncie się poruszały, więc ostatnie sesje wzrostowe powinno się traktować w dłuższym wymiarze jako początek trendu wzrostowego na spółce. Jak to widzisz Kaz?

ja się na AT nie znam, ale tak mi to wygląda na napisałeś...tj. prawdopodobna korekta, ale już w zapoczątkowanym trendzie wzrostowym...i tak tu by było chyba ,,najzdrowiej" dla wykresu...
ja wykresu nie pomijam, ale bardziej mnie interesuje AF i cała otoczka inwestycyjna wobec spółki...mam tu na myśli dobór na dłuższy termin...
A Ty to wziąłeś ?
spółki chemiczne zaczynają się już trochę różnić, tj. nie zachowują się wszystkie identycznie jak to miało miejsce w ostatnim czasie, ale nadal istnieje możliwość, iż razem pójdą w jedną w czy drugą stronę...trzeba mieć to na uwadze
P.S. Słyszałeś. Poźniaka Jaga nabyła. Dobry ruch.

słyszałem. Dobrze, że nie ściągacie samych z zagranicy, ale również perspektywicznych Polaków...
pozdrawiam
dodge / 2011-01-19 22:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie Kaz - nie brałem. Nic się nie zmieniło od naszych ostatnich wymian na temat chemii. Uważam podobnie jak Ty, że spekuła się wzięła za to. Media nadmuchały klientele i rosło generalnie wszystko co chemiczne. Teraz wg mnie czas na odsianie plew. Niech opadnie kurz po tym galopie i zobaczymy. Tak jak piszesz spółki chemiczne będą szły/dreptały/ jechały w różnym tempie - tylko kurz musi opaść.
kazumi / 2011-01-19 22:47 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Kaz - pakowałeś się w Police ostatnio, czy z chemii masz Sythosa only?
no i oczywiście mam tylko Synthos z chemikaliów i ta spółka mi w zupełności wystarczy...
Uważam podobnie jak Ty, że spekuła się wzięła za to. Media nadmuchały
klientele i rosło generalnie wszystko co chemiczne.

to prawda...
Teraz wg mnie czas na odsianie plew. Niech opadnie kurz po tym galopie i zobaczymy.
mi się wydaje, że ja mam ziarno które jeszcze będzie łakomym kąskiem dla grubych ptaków i małych ptaszków dlatego to trzymam...wielu porealizowało zyski co po tak dynamicznych wzrostach jest czymś jak najbardziej naturalnym...co mnie teraz najbardziej interesuje to wynik finansowy SNS za IV 2010 r....
co do innych spółek to ważne będzie czy zapowiadana wszem i wobec poprawa wyników finansowych tych spółek rzeczywiście będzie miała miejsce...pierwsza weryfikacja już niedługo...bo przecież poza spekulacją można uznać, iż rynek niejako tą znaczącą poprawę w spółkach chemicznych dyskontuje...i jeśli następne kwartały tego nie potwierdzą to wiadomo, że rosnąć już nie będzie a wręcz przeciwnie...oczywiście ja to rozpatruje w perspektywie kilku kwartałów...jeśli poprawa rzeczywiście będzie widoczna to gracze jeszcze nie raz będzie powracać i powodować wzrosty...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy