Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
kazumi / 2011-01-14 12:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Na pewno po części na spółce toczy się już gra pod wyniki za IV kwartał...
moda i ogólna nagonka spowodowała że speka się dosiadła na SNS jak i na inne spółki z branży chemicznej...nie to że bym płakał, iż codziennie zarabiam na SNS...na pewno będzie jeszcze ciekawie, w jedno czy w drugą stronę, tj. może bujać...kto ma coś z branży chemicznej od pewnego czasu jest mocno zarobiony i liczy zyski, część będzie je realizować, część kupuje spekulacyjnie a część na longa...ja oczywiście trzymam na dłuższy termin jak już wspominałem niejednokrotnie...na razie czekam spokojnie na raport za IV kw...
Witam i pozdrawiam...dobrego popołudnia życzę
kazumi / 2011-01-12 23:20 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Hej
2011-01-12 22:07:54 | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Nie sądzisz, że to gra już pod wyniki?
_______________________
Wprawdzie to nie do mnie pytanie, ale jako akcjonariusz pozwolisz że powiem tutaj dwa słowa...
Na pewno po części na spółce toczy się już gra pod wyniki za IV kwartał...poprzednim razem kurs mocno zwyżkował przed podaniem wyników za III kw. a po samych wynikach nastąpiła korekta mimo iż wyniki były b. dobre...po prostu część inwestorów co grała pod wyniki zrealizowała zyski - to jest jak najbardziej naturalne....teraz może być podobnie....ostatnio kurs zachowuje się bardzo mocno, nawet jak WIG 20 korekcił się to na SNS były wzrosty...spowodowane to było min. zmożonym zainteresowaniem spółkami chemicznymi a i mocne fundamenty plus bardzo wyraźny trend wzrostowy na spółce pomagały kursowi...korekta na pewno będzie mniejsza czy większa, ale z już wyższego poziomu...
ta informacja o skupie akcji przez członka RN może być odbierana w zależności ,,od punku siedzenia"...ja ją odbieram pozytywnie....mnie przede wszystkim interesują same wyniki za IV kwartał, bo jeśli okażą się takie jak poprzednie, tj. bardzo dobre to kolejny kwartał kurs powinien podtrzymać trend...
pozdrawiam
bebe / 2011-01-12 19:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witam...
i gorąco polecam.....- .aleee...- odsłuchać do końca..!!!...;-)))

http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/polska-coraz-mniej-suwerennosci-11012011/3786315
dodge / 2011-01-12 19:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Beatko

Pospieszalski? Nie otwierałem jeszcze - stąd moje pytanie - podejrzewam po wpisie Iksa.

Obejrzę później, gdy dzieciątka pójdą spać.

Wszystko OK Bebe?

Pozdrawiam i buziaki z Białego :)
bebe / 2011-01-12 19:49 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2011-01-12 19:37:03 | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Witaj Beatko

Pospieszalski? Nie otwierałem jeszcze - stąd moje pytanie - podejrzewam po wpisie
Iksa.

Obejrzę później, gdy dzieciątka pójdą spać.

Wszystko OK Bebe?

Pozdrawiam i buziaki z Białego :)

witaj dodge...
pozdrawiam również...i przesyłam dla Niuniek buziaki i życzenia zdrówka...- to wazne..;-)))
u mnie wszystko dobrze../mnie samej../, ale mej bliskiej..- tu trzymaj kciuki...;-)
-----------
jeśli chodzi o uprzedzenia do prowadzącego...- olej to.-...i posluchaj gości tam...;-)))
polecsam...;-)
dodge / 2011-01-12 20:14 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

u mnie wszystko dobrze../mnie samej../, ale mej bliskiej..- tu trzymaj kciuki...;-)


Trzymam i będę trzymać. Życzę Jej wszystkiego dobrego.



jeśli chodzi o uprzedzenia do prowadzącego...- olej to


Tak zrobię :) Ja jestem otwarty Bebe na odbiór wielu stron. Trudno oceniać tkwiąc przy jednej wizji. Mniemam, że nie Pospieszalskiego mam oceniać, a przedstawiony temat :)

Pozdr. i dużo zdrówka Tobie i Twej Bliskiej ...
bebe / 2011-01-12 20:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

jeśli chodzi o uprzedzenia do prowadzącego...- olej to


Tak zrobię :) Ja jestem otwarty Bebe na odbiór wielu stron. Trudno oceniać
tkwiąc przy jednej wizji. Mniemam, że nie Pospieszalskiego mam oceniać, a
przedstawiony temat :)

i tak trzymaj Dodino...;-)))

Pozdr. i dużo zdrówka Tobie i Twej Bliskiej ...

dzieki za te kciuki...;-)
buziak...i podogy ducha....aaa...i portfela zielonego..;-)))
TrentX / 2011-01-12 19:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Sama osoba prowadzacego pozwala sadzic ze teze ktora postawi jest w stanie udowodnic nawet bez zapraszania wszelkiej masci fachowcow :).
Niestety ale obiektywizm tego pana zdecydowanie podupadl za rzadow pewnej partii :>, a jego obsesja tak jak i przywodcow tej partii jest teoria ze Polska to wasal Niemiec lub Rosji i to z tychze stolic dzisiaj kieruje sie naszym panstwem .... ;]
ale twardo ogladam .... moze sie myle :P
bebe / 2011-01-12 19:25 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2011-01-12 19:20:19 | TrentX [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
Sama osoba prowadzacego pozwala sadzic ze teze ktora postawi jest w stanie udowodnic
nawet bez zapraszania wszelkiej masci fachowcow :).
Niestety ale obiektywizm tego pana zdecydowanie podupadl za rzadow pewnej partii :>, a
jego obsesja tak jak i przywodcow tej partii jest teoria ze Polska to wasal Niemiec
lub Rosji i to z tychze stolic dzisiaj kieruje sie naszym panstwem .... ;]
ale twardo ogladam .... moze sie myle :P

oglądaj.....i SAM wyciągaj wnioski. !!!..- a przede wszystkim nie sugeruj się osobą prowadzącego...- warto posluchać...- bez uprzedzeń...- bez przyszywanych łatek. - przez innych...- tez gadających w eterze..!...- obiektywizm wskazany... !!!...;-)))
pozdrawiam...
TrentX / 2011-01-12 19:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Pewnie ze ogladam ,a latek przyszywanych nie slucham tylko sam sobie wyrobilem takie zdanie o osobie prowadzacego na podstawie wielu jego programow ktore popelnil w publicznej ...;]
bebe / 2011-01-12 19:53 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

1
2011-01-12 19:35:48 | TrentX [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
Pewnie ze ogladam ,a latek przyszywanych nie slucham tylko sam sobie wyrobilem
takie zdanie o osobie prowadzacego na podstawie wielu jego programow ktore
popelnil w publicznej ...;]

;-))))))
a kto nie popelnia "błędów"......- zwłaszcza medialnych..- ..?..-)
TrentX / 2011-01-12 19:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Ten Pan moze zmienic wymowe swoich programow tylko z jednego powodu - zeby nie wyleciec z ramowki po zmianie zarzadu TV albo wogole z telewizji...
bebe / 2011-01-12 20:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2011-01-12 19:59:36 | TrentX [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
Ten Pan moze zmienic wymowe swoich programow tylko z jednego powodu -
zeby nie wyleciec z ramowki po zmianie zarzadu TV albo wogole z
telewizji...

nooo...nie wiem,.. czy tym programem chce - aby zmienić wymowe swego programlu /?/...- temat ten /mówię o zapodanym linku../...- wielu chcialoby nie poruszać.....i to z wielu powodow...;-(
temat.....- nawet bym nazwała , na dzisiejszy "moment."..- dość ryzykowny...;-)
- nie uważasz...?
ujawnia wiele..............
TrentX / 2011-01-12 21:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Ujawnia wiele owszem , ale zabraklo mi tego samego co w dzisiejszym raporcie Rosjan...
Po prostu bylo to jednostronne przedstawienie, podane tezy udowadniajace tylko to ze jedna strona ma sluszne argumenty i racje , drugiej strony albo sie nie zaprasza , albo sie ignoruje , albo sie udaje ze nawet jesli zrobila cos zle to jest to nieistotne .....
Kompletna ustawka moim zdaniem ... (o czym juz nizej napisalem ) w stylu Pospieszalskiego..
TrentX / 2011-01-12 20:47 / portfel / Tysiącznik na forum
No i udowodnili ustami pana geologa ktory juz nie jest glownym geologiem kraju ( pewnie po wyborach) ze od 3 lat ustawa lezy w Sejmie ktora regulowalaby rynek koncesji , a za PIS to tylko troche koncesji pan geolog podpisal Amerykanom, zeby wogole sprawdzili czy gaz jest. Potem ( w domysle za PO) rozdano pol darmo wszystkie koncesje w Polsce .... i teraz jak juz sie do gazu dowierca to beda sie bogacic wszyscy dookola tylko nie Polska ...

Jakiez to Pospieszalskie .....
kazumi / 2011-01-12 16:37 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Znaleźli się pierwsi odważni, którzy zarekomendowali cenę docelową KGHM-u powyżej
200 zł.

znaleźli się kolejni:
_____________
Warszawa, 12.01.2011 (ISB) – Analitycy Erste podnieśli do 202 zł ze 135 zł cenę docelową dla akcji KGHM i podtrzymali rekomendację „kupuj", wynika z raportu odtajnionego w środę.
_____________
i zapewne będą następni...
kazumi / 2011-01-12 12:31 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zosiu...
jak widzę dopytujesz się o notowania PDA Foneco...
Prawa poboru nowej emisji a co za tym idzie PDA nie muszą być notowane na giełdzie. I tak jest w tym przypadku, tj. PDA nie będą notowane w ogóle. Cały proces emisji odbywa się po za giełdą, w związku z tym zamroziłaś niestety gotówkę na ten czas. Jak widzę z komunikatu z 31.12.2010 r.:
_____________________
Zarząd Spółki FON Ecology S.A z siedzibą w Płocku, informuje iż w dniu dzisiejszym powziął informację na podstawie odpisu aktualnego z Krajowego Rejestru Sądowego, z rejestru przedsiębiorców o dokonaniu w dniu 30-12-2010r. rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Spółki zawierającego emisję akcji zwykłych na okaziciela serii C w ilości 14.500.000 akcji o wartości nominalnej 0,10zł każda.
Nowa wysokość kapitału zakładowego Spółki wynosi 2.900.000 zł i dzieli się na 29.000.000 akcji, poprzednia wysokość kapitału zakładowego Spółki wynosiła 1.450.000 zł.
_____________________
Po decyzji sądu o zarejestrowaniu nowej emisji, spółka uzgadnia z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych oraz giełdą termin pierwszego notowania ,,nowych" akcji razem ze ,,starymi". Ile to może trwać ? Zazwyczaj odbywa się to dość płynnie. Tu jak widać właścicielowi się nie spieszy. Na razie ,,zachęca" inwestorów żeby od razu nie wywalili akcji gdy tylko będą notowane, np. poprzez wypuszczanie takich komunikatów:
_________________
Zarząd FON Ecology S.A. informuje, iż w dniu 5 stycznia 2011 roku na podstawie uchwały nr 3/18/11/2010r z dnia 18 listopada 2010r. oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 34/2010 z 18.11.2010r. rozpoczął skup akcji własnych.
Od dnia rozpoczęcia skupu do dnia dzisiejszego tj., 10.01.2011r. nabyto 20.076 sztuk akcji po średniej cenie 0,37 zł za akcję. Akcje własne nabyte stanowią 0,07% ogólnej liczby akcji spółki FON Ecology S.A.
Jednocześnie Zarząd FON Ecology S.A. informuje, iż będzie realizował upoważnienie NWZA do nabycia nie więcej niż 9.000.000 akcji własnych w celu ich umorzenia na podstawie art. 365 § 1 pkt 5 Kodeksu Spółek Handlowych, w terminie do 18 listopada 2013 roku.
__________________
mogłoby to dziwić bo przecież zwołali na koniec stycznia NWZA na którym chcą głosować nad podwyższeniem kapitału zakładowego
____________________
projekt uchwały
(...)
1. Podwyższa się kapitał zakładowy Spółki z kwoty 2.900.000,00 zł (dwa miliony dziewięćset tysięcy) do kwoty 8.700.000,00 zł (osiem milionów siedemset tysięcy), to jest o kwotę 5.800.000 zł (pięć milionów osiemset tysięcy), poprzez emisję 58.000.000(pięćdziesięciu ośmiu milionów) akcji zwykłych na okaziciela serii D o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda ("Akcje Serii D").
__________________
ale jak wiemy kto jest właścicielem to nic nie może zdziwić...
Podsumowując: musisz się jeszcze uzbroić w cierpliwość...myślę, że parę/paręnaście dni i będziesz mogła nimi zahandlować.
kazumi / 2011-01-11 23:58 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Raport bieżący nr 4 / 2011
Data sporządzenia: 2011-01-11
Skrócona nazwa emitenta
BORYSZEW
Temat
Przystąpienie do due diligence
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Spółka Boryszew S.A. informuje, że Zarząd przystąpił do badania due diligence kolejnej międzynarodowej grupy z branży komponentów automotive.
Po pełnym zakończeniu przejęcia Grupy Maflow, niniejsze due diligence staje się obecnie trzecim równolegle prowadzonym w odniesieniu do raportów bieżących nr 88/2010 i 3/2011.
Due diligence odnosi się do informacji i dokumentacji natury prawnej, księgowej i podatkowej.

Wartość przedsiębiorstwa spółki i jej spółek powiązanych może przekraczać 10% kapitałów własnych Boryszew S.A.
_____________________
to kolejna tego typu informacja ze spółki...poprzednie nie ,,wstrząsnęły" inwestorami i kursem, ta prawdopodobnie również...wiadomo badanie due diligence to jeszcze nic zobowiązującego, ale skoro RK postawił na rozwój Grupy w dużej mierze poprzez akwizycje to bardzo dobrze, iż badają oni kilka potencjalnych spółek do przejęcia ponieważ będą mieli wybór i myślę, że zdecydują się na najbardziej atrakcyjną....
kazumi / 2011-01-11 23:37 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.parkiet.com/artykul/1006253_Akcje-Petrolinvestu-mocno-podrozaly-w-koncowce-sesji.html
_______________
nie widzę żadnego komunikatu także można to potraktować jako odreagowanie...
przynajmniej chwila oddechu dla posiadaczy po ostatnich zwałkach
mój znajomy ma ten papier...kupił po 7 z kawałkiem, nie ustawił SL i tak został...za 10 % całego portfela...twierdzi, że może potrzymać długo...uświadomiłem go czym to się może skończyć, tj. może zarobić sporo ale musi się liczyć z tym że straci większość zainwestowanej kwoty mimo że potrzymania na longa...i nie ma znaczenia to że indeksach może być hossa - taka to spółka...
kazumi / 2011-01-11 22:47 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Kaz
Dobrego życzę. Mam nadzieję, że wszystko wraca do normy ...

cześć Dodinio...dziękuję i z wzajemnie
witaj kazumi...
dziękuję za info...cenne, bo mam malo czasu na szperanie w necie...;-(

cześć Bebe...proszę bardzo
______________________
Raport bieżący nr 1 / 2011
Data sporządzenia: 2011-01-11
Skrócona nazwa emitenta
SYNTHOS
Temat
Nabycie akcji Synthos S.A. przez osobę wchodzącą w skład Rady Nadzorczej Synthos S.A.
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd Synthos S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 11 stycznia 2011 roku powziął wiadomość, na podstawie której został poinformowany, iż osoba będąca członkiem Rady Nadzorczej Emitenta dokonała transakcji nabycia 125.000 akcji Emitenta. Zawarcie transakcji kupna akcji nastąpiło:
- 26.000 akcji po cenie 3,08 zt/sztuka 2010-12-28 - data realizacji zlecenia na GPW w Warszawie SA, data zapisu na rachunku 2010-12-31,
- 404 akcji po cenie 3,08 zt/sztuka 2010-12-29 - data realizacji zlecenia na GPW w Warszawie SA, 2011-01-03 data zapisu na rachunku,
- 3.596 akcji po cenie 3,08 zt/sztuka 2010-12-30 - data realizacji zlecenia na GPW w Warszawie SA, 2011-01-04 data zapisu na rachunku
- 95.000 akcji po cenie 3,08 zt/sztuka 2010-12-31 - data realizacji zlecenia na GPW w Warszawie SA, 2011-01-05 data zapisu na rachunku.
(...)
__________________________
zgodnie z teorią jeśli członek RN nabywa akcje jest to oczywiście dobra wiadomość wypływająca ze spółki...
dodge / 2011-01-11 21:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Po raz pierwszy wszyscy objęci narodowym spisem powszechnym będą mogli przekazać informacje na swój temat przez internet. Ci, którzy z tego nie skorzystają, zostaną spisani w tradycyjnym sposób - przez rachmistrzów. Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2011 r.

(...)

Od 1 kwietnia do 16 czerwca potrwa samospis internetowy, z którego mogą skorzystać wszyscy bez wyjątku. Respondent po zalogowaniu na stronie internetowej i po wykonaniu procedury uwierzytelniającej uzyskuje dostęp do formularza elektronicznego i może na nim pracować przez 14 dni od pierwszego zalogowania.

Formularz będzie zawierał dane z systemów administracyjnych, np. PESEL, o ile respondent wybierze pracę w trybie on-line. Jest też wersja off-line, którą można pobrać, wypełnić i przekazać do biura spisowego. GUS zastrzega, że formularz off-line nie zawiera danych administracyjnych, trzeba wpisać je samemu.

W kolejnym etapie, od 8 kwietnia do 30 czerwca, telefonicznie spis będą przeprowadzać ankieterzy."

__________________

ot technika puka do drzwi :)
bebe / 2011-01-11 21:24 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

ot technika puka do drzwi :)

oby coraz więcej takich udogodnień, a chyba polepszyło by się nieco "biurokratyczne" zycie.....i nie tylko...;-)))
--------
w tamtym roku robiłam sprawozdania do GUS-u...- przez internet...niewiarygodne uproszczenie.....- całośc zalatwienia sprawy mieściła się w 5-ciu minutach...;-)))
kazumi / 2011-01-11 12:48 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Nie wiem czy jest jeszcze taka potrzeba, ale podam dla pewnej Osoby
_____________
11.01.2011
ZL Orzeł SA - wycofanie z obrotu
Informujemy, że z końcem 14 stycznia 2011 r. upływa 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki ZL Orzeł S.A. obejmującej likwidację jej majątku. Z upływem tego terminu, z mocy prawa następuje wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym.
_____________
krótko mówiąc akcje tej spółki notowane do końca tygodnia...
dodge / 2011-01-11 21:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Kaz

Dobrego życzę. Mam nadzieję, że wszystko wraca do normy ...

Pozdrawiam
bebe / 2011-01-11 21:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

2
2011-01-11 12:48:38 | kazumi [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "bebe" [0]
Nie wiem czy jest jeszcze taka potrzeba, ale podam dla pewnej Osoby
_____________
11.01.2011
ZL Orzeł SA - wycofanie z obrotu
Informujemy, że z końcem 14 stycznia 2011 r. upływa 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia
się postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki ZL Orzeł S.A. obejmującej likwidację jej
majątku. Z upływem tego terminu, z mocy prawa następuje wycofanie akcji spółki z obrotu
na rynku regulowanym.
_____________
krótko mówiąc akcje tej spółki notowane do końca tygodnia...

witaj kazumi...
dziękuję za info...cenne, bo mam malo czasu na szperanie w necie...;-(
za malo też interesuję się swymi spólkami...;-(...- bo jakpisałam niżej...- nieco inne sprawy mnie na teraz dotyczą....tak w świecie zawodowym, jak i prywatnym...;-)
aleeee....
- jak zawsze, .....chcę mieć choć ciut zawieszone oko na poczynania parkietowe...- )
a jeszcze przez dwa dni , nie będę miala prądu od 8.oo do 16,oo...;-(
więc przyśpieszam , gdzie mogę,...-, to co jest zależne od prądu...;-)))
a na czas bezprądowy,...- zaplanowane prace bezprądowe...;-)))))))
----------
pozdrawiam...i nadawaj,...- podczytuje...;-)
dodge / 2011-01-11 21:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Bebe

Życzę wszystkiego dobrego. Niech się dobrze dzieje.

Pozdrawiam ciepło
bebe / 2011-01-11 21:16 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2011-01-11 21:11:41 | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Cześć Bebe

Życzę wszystkiego dobrego. Niech się dobrze dzieje.

Pozdrawiam ciepło

witaj Dodino...dziękuje bardzo....trzymaj kciuki...;-)
milo Cię widzieć...;-)))
a ja ze swej strony również przesyłam

Niech się dobrze dzieje.

i buziaki też przesyłam dla Ciebie i Twych Niuniek.....trzymajta się zdrowo...;-)))
kazumi / 2011-01-11 12:23 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Znaleźli się pierwsi odważni, którzy zarekomendowali cenę docelową KGHM-u powyżej
200 zł. A konkretnie analitycy Deutsche Banku podtrzymali rekomendację ,,kupuj" dla akcji miedziowej spółki jednocześnie podnosząc cenę docelową do ze 135 zł do 210 zł...
Powyższe plus zielone amerykańskie futures plus odbicie na cenach miedzi po kilku sesjach spadku spowodowało, iż KGHM rośnie dzisiaj ponad 2 %...
kazumi / 2011-01-10 23:31 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zobaczcie jak można leszcza w błąd wprowadzić.
Chodzi mi o reko Synthosu wydane przez IDMSA
na moneyu podają:
,,Jednocześnie obniżyli oni swoje rekomendacje (z kupuj do trzymaj) dla Decory i ABS, a z trzymaj do sprzedaj dla Synthosu i Eurotela.
link:
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/analitycy;dm;idm;sa;wskazuja;jakie;akcje;warto;kupowac,214,0,750806.html

a na parkiecie:
,,DM IDMSA zaleca także ,,trzymaj" zamiast ,,sprzedaj" dla Synthosu i Eurotela"
link:
http://www.parkiet.com/artykul/1005615_Analitycy-DM-IDMSA-stawiaja-na-banki--paliwa--nawozy-i-uslugi-medyczne.html
kazumi / 2011-01-10 23:48 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zobaczcie jak można leszcza w błąd wprowadzić.
chodzi mi oczywiście o sprzeczne informacje, które podają portale...nie wiem która jest prawdziwa i powiem szczerze niewiele mnie to obchodzi, ale może co niektórzy mogli się zasugerować błędną rekomendacją
kazumi / 2011-01-10 22:53 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
KOV-odpał-końcówka-sesji-info
_____________________
10.01. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 1/2011
Na podstawie art. 62 ust. 8 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych Kierownictwo Wyższego Szczebla KULCZYK OIL VENTURES INC. ("Kulczyk Oil" lub "KOV") informuje, iż w Kanadzie, za pośrednictwem systemu SEDAR publikowana jest informacja prasowa o udanym teście odwiertu M-19 na Ukrainie. O przebiegu prac nad tym odwiertem KOV informował w raportach bieżących nr 26/2010, 43/2010 i 47/2010.
Wiercenia rozpoczęto 16 sierpnia 2010 r., zaledwie dwa miesiące po nabyciu 70 proc. udziałów w spółce KUB-Gas LLC ("KUB-Gas") przez Kulczyk Oil. W połowie października odwiert osiągnął docelową głębokość 2060 m, natrafiając na kilka potencjalnych nowych złóż gazonośnych. Celem odwiertu, oddalonego o około 2 kilometry od pola Makiejewskoje była ocena 3 odrębnych obiektów:
1) formacji triasowych na głębokości około 700 m,
2) anomalii sejsmicznej na głębokości około 1450 m
3) szeregu potencjalnych głębiej położonych rezerwuarów.
Odwiert uzbrojono w sprzęt pomiarowy pochodzenia miejscowego, jak również w sprzęt pomiarowy produkcji zachodniej, dzięki czemu Spółka może porównywać dwa zbiory wyników pomiarów z tych samych formacji i lepiej interpretować wcześniej zebrane dane. M-19 jest pierwszym spośród wszystkich odwiertów zlokalizowanych na czterech polach należących do spółki KUB-Gas, który zostanie wyposażony w nowoczesną aparaturę pomiarową.
Zgodnie z treścią informacji przekazywanej w dniu dzisiejszym za pośrednictwem systemu SEDAR w odwiercie M-19 przeprowadzono test gazu przy zastosowaniu 10 mm zwężki i przepływie ok. 5 milionów standardowych stóp sześciennych dziennie ("MMscf/d") pod ciśnieniem 11 MPa (1600 psig). Wyniki wskazują, że chociaż w formacji triasowej nie znaleziono gazu, to anomalia sejsmiczna okazała się warstwą piaskowca o grubości 18 m, która prawdopodobnie zawiera węglowodory. W trakcie grudniowych testów z tej warstwy piaskowca uzyskano przepływ 5 MMscf/d gazu ziemnego przy zastosowaniu zwężki o średnicy 10 mm. Ponadto, w docelowych, głębiej położonych formacjach muskowitowych zidentyfikowano kilka stref, które prawdopodobnie zawierają węglowodory.
Udane testy nowo odkrytej strefy w odwiercie M-19 potwierdziły skuteczność nowoczesnych technik interpretacji danych sejsmicznych w identyfikowaniu nowych celów poszukiwań.
KUB-Gas rozpoczęła procedurę uzyskiwania niezbędnych zgód regulacyjnych dotyczących budowy rurociągu i przyłączenia odwiertu M-19. Oczekuje się, że regularne wydobycie z szybu M-19 rozpocznie się w drugim kwartale 2011 r., z planowanym wydobyciem na poziomie około 2 MMscf/d w kolejnych miesiącach 2011.W porównaniu do średniej produkcji KUB-Gas w grudniu 2010 r., wynoszącej 6,2 MMscf/d, udane podłączenie M-19 może o ponad 30 proc. zwiększyć łączną produkcję z wszystkich odwiertów KUB-Gasu.
Plany poszukiwań i prac rozwojowych na 2011 r. przewidują kontynuację programu wierceń, skoncentrowanych na obszarze koncesji Makiejewskoje i Olgowskoje oraz rozpoczęcie pozyskiwania trójwymiarowych danych sejsmicznych z tych koncesji pod koniec pierwszego kwartału.
___________________________
czy to jest co więcej warte niż ten wyskok dzisiaj to pokaże jutrzejsza sesja
kazumi / 2011-01-09 23:53 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
wywiad z RK poruszający różne aspekty z jego życia ;-)
http://manager.inwestycje.pl/manager_360/roman_karkosik__naleze_do_osob__ktore_stawiaja_sobie_cele_i_staraja_sie_je_osiagnac;110890;0.html
kazumi / 2011-01-09 23:55 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
skrót na wszelki wypadek:
http://sk9.pl/bb9990
kazumi / 2011-01-09 23:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
niedługo tenisowa spółka na NC do grania ;-)
http://www.parkiet.com/artykul/1005272_Sportowcy--tenis-i-NewConnect.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy